Autor Wątek: Jeszcze nie tak bardzo NGD - RGA121 do odnowienia  (Przeczytany 14099 razy)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wszystkie pionowe kreski na topie.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
To takie pytanie w temacie - a co jak szlifujemy, szlifujemy i takie ślady nadal są, bo np. drewno miało mikropęknięcia w które weszła szpachla/bejca/lakier/łotewer. Szlifujemy dalej (ale przecież nie można tego robić w nieskończoność) czy lepiej pogodzić się i uznać, że "lepiej nie będzie"? ;)
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
To takie pytanie w temacie - a co jak szlifujemy, szlifujemy i takie ślady nadal są, bo np. drewno miało mikropęknięcia w które weszła szpachla/bejca/lakier/łotewer. Szlifujemy dalej (ale przecież nie można tego robić w nieskończoność) czy lepiej pogodzić się i uznać, że "lepiej nie będzie"? ;)

W takim razie, możesz co najwyżej na poprawę humoru puścić sobie ten kawałek, co masz z niego cytat w sygnaturze :P

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@lwronk : to akurat ułomność drewna. Lakier zdzierałem naprawde konkretnie. Na topie polowałem na cieniutkie kreseczki długości milimetra-dwóch, które zostały gdzieś akurat w porach drewna i takich upolowałem kilkanaście po całym zdarciu. Zobacz sobie pierwsze zdjęcie po zdjęciu lakieru, nie ma żadnych syfów. ;) Te kreski są bardzo słabo widoczne, dopiero olej je "wyciągnał". Akurat z tego co się orientowałem, lniany mocno podkreśla rysunek drewna:

To ostatnie foto było z jeszcze mokrym topem od oleju, więc też dodatkowo mocniej to wyglądało.

W tańszym klonie widocznie takie rzeczy się zdarzają. Tutaj fabryczne wykończenia:



@MrJ : na podstawie moich doświadczeń z jednym refinishem :D  - to zależy od Ciebie i od drewna. O ile na klonie nie było problemów, lakier utknął tylko w pojedynczych porach i udało się ładnie zebrać, o tyle z mahoniem jest znacnie gorzej. Te pory ma dość głębokie i zastanawiam się, czy nie lepiej byłoby zebrać go chemicznie? Zjechałem dobry milimetr drewna z pleców, a i tak jeszcze troooszkę zostało tego lakieru w najgłębszych porach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@aciek_l No życie, czasem nic na to nie poradzisz ;) Co do usuwania chemicznego, szczerze odradzam, może być potem problem z wchłanianiem oleju.

Offline blendamed

  • Gaduła
  • Wiadomości: 399
Te gibraltary to jednak cholera ślyczne są

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@aciek_l No życie, czasem nic na to nie poradzisz ;) Co do usuwania chemicznego, szczerze odradzam, może być potem problem z wchłanianiem oleju.
Nie marudzę przecież. :) Od początku było widać, że to nie jest perfectly bookmatched AAAA. :) A co do niedoskonałości, o których pisałem, że sam widzę, to miałem na myśli, że, cholera jasna, przy krawędziach są malutkie miejsca, które nie są idealnie gładkie. Tyle macania, a i tak coś zostało. ;)

A fkatycznie chemia może przeszkadzać olejowi. Ciekawe, czy każdemu? O ile lniany faktycznie się wchłania, to tru-oil buduje warstwę na drewnie.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2015, 20:23:59 wysłana przez aciek_l »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@aciek_l No życie, czasem nic na to nie poradzisz ;) Co do usuwania chemicznego, szczerze odradzam, może być potem problem z wchłanianiem oleju.
Nie marudzę przecież. :) Od początku było widać, że to nie jest perfectly bookmatched AAAA. :) A co do niedoskonałości, o których pisałem, że sam widzę, to miałem na myśli, że, cholera jasna, przy krawędziach są malutkie miejsca, które nie są idealnie gładkie. Tyle macania, a i tak coś zostało. ;)

A fkatycznie chemia może przeszkadzać olejowi. Ciekawe, czy każdemu? O ile lniany faktycznie się wchłania, to tru-oil buduje warstwę na drewnie.

Z mojego doświadczenia, gunoil średnio reaguje na chemię do usuwania nitro i wosk.

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Czyli generalnie chemia jest ok, jeśli ma się zamiar na to władować kolejną chemię. ;)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Czyli generalnie chemia jest ok, jeśli ma się zamiar na to władować kolejną chemię. ;)

Miałem na myśli bardziej to, że gunoil i wosk po chemii do usuwania nitro = problemy i masa niepotrzebnego szlifowania. Poza tym, chemicznie nie usuniesz lakieru z porów, trust me ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Dwa tygodnie, około 16-18 warstw i wczorajszą jestem skłonny uznać za ostatnią. :)
Żeby nie mieszać w spasowaniu korpusu z gryfem, nie zdzierałem lakieru w miejscu styku z korpusem i ładnie widać, jak drewno pociemniało od wchłaniania oleju:




Jak już jesteśmy przy gryfie:




I korpus:












Kto wie, może jutro będzie woskowanie? ;)

Aha, foto z telefonu, ale wczoraj była szybka przymiarka. :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wyszło bardzo fajnie :) Od paru dni kusi mnie, żeby spróbować wykończyć gitarę politurą... Mam nadzieję, że przejdzie ;)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Stylowo będzie. Propsy :) Mam sprzęt i umiejętności ale z braku czasu jeszcze nigdy się nie zabrałem za renowację jakiegoś wiosełka. Przykro mi z tego powodu :(
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Naprawdę zajebiście to wygląda. Prawie jak nie Ibanez :D
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline jaco

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
wtedy wyglądała fajnie, ale teraz wygląda bardzo fajnie :)

Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Kurwa @aciek_l chyba się do Ciebie wybiorę :D

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Nie to samo wiosło  :o

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Wyszło bardzo fajnie :) Od paru dni kusi mnie, żeby spróbować wykończyć gitarę politurą... Mam nadzieję, że przejdzie ;)
Takie chęci łatwo nie przechodzą... ;)

Stylowo będzie. Propsy :) Mam sprzęt i umiejętności ale z braku czasu jeszcze nigdy się nie zabrałem za renowację jakiegoś wiosełka. Przykro mi z tego powodu :(
Najgorsze zdzieranie lakieru i przygotowanie powierzchni. Olejowanie to pikuś. No i montaż całości na koniec. :) Ale frajda ogromna. :D

Kurwa @aciek_l chyba się do Ciebie wybiorę :D
Zapraszam! :)


Online Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Wyszło bardzo fajnie :) Od paru dni kusi mnie, żeby spróbować wykończyć gitarę politurą... Mam nadzieję, że przejdzie ;)
Takie chęci łatwo nie przechodzą... ;)

Stylowo będzie. Propsy :) Mam sprzęt i umiejętności ale z braku czasu jeszcze nigdy się nie zabrałem za renowację jakiegoś wiosełka. Przykro mi z tego powodu :(
Najgorsze zdzieranie lakieru i przygotowanie powierzchni. Olejowanie to pikuś. No i montaż całości na koniec. :) Ale frajda ogromna. :D

Kurwa @aciek_l chyba się do Ciebie wybiorę :D
Zapraszam! :)

Problem w tym, że politura szelakowa to zupełnie inny poziom hardkoru, niż olej/wosk ;)

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Wiem, wiem. ;) Ale z tego co wiem, to olej i wosk masz ogarnięty, także mozna spróbować level-up. :)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Po konsultacjach z kolegą, który siedzi w tym dłużej, doszedłem do wniosku, że jednak tutaj też pójdzie olej i wosk, zresztą, głównie dlatego, że trafił mi się jesion nie dość, że jeden fajny i lekki jak na nieswampa kawałek, to jeszcze z flamem, więc zapowiada się grubo :D

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Powiedziałbym, że skończona w 98%. :D Do zrobienie czarne gałki, czarne śrubki pokrywy pręta, trochę doregulowania i jeszcze doszlifowanie paru miejsc w mostku. Ale olejowanie i woskowania skończone, da się grać. Kurwi! :D
Jeszcze może mnie czekać trochę grzebania w elektronice, bo mam wrażenie, że gra trooooszkę za ciemno. Może kwestia kondensatorów, które były wstawione pod P90?
W sumie jestem zaskoczony, że aż tak bardzo pociemniała od tego oleju. Nie jest idealnie, ale wyszło całkiem nieźle. Jest trochę nowych doświadczeń. :)
















Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Swietna robota. Wyglada naprawde dobrze!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
1940 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2012, 17:40:54
wysłana przez Bjørn
10 Odpowiedzi
4037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Mar, 2014, 12:23:20
wysłana przez frost07
5 Odpowiedzi
1382 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2018, 22:07:49
wysłana przez Zomballo
2 Odpowiedzi
1828 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2020, 20:37:39
wysłana przez wuj Bat
15 Odpowiedzi
3237 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2021, 00:35:19
wysłana przez Mat