Autor Wątek: Coś sie psuje, coś przerywa.  (Przeczytany 3205 razy)

Offline doctore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Coś sie psuje, coś przerywa.
« 17 Mar, 2015, 10:34:32 »
Witam,
podpiąłem sobie wczoraj gitarke do 11R i chciałem pograć, a tu nagle zaczęło się coś psuć. Gitara potrafi przerywać na pojedynczych strunach, a przy bardziej djentowym przesterze odcina dźwięk szybciej niż bramka. Co więcej jak ustawie przełącznik na pozycji 2 i 4 gitara strasznie traci na głośności (bardziej niż kiedyś, powiedzmy za nowości xd). Czy to mogą być zepsute przetworniki, czy może przełącznik 5 pozycyjny? Kabel wydaje się być w porządku. Gitara to Ibanez Rg7321.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #1 17 Mar, 2015, 17:24:03 »
Sprawdź najpierw kabel, potem, czy nie puścił Ci jakiś lut. Dalej się będziemy zastanawiać ;)

Offline doctore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #2 17 Mar, 2015, 22:23:50 »
Ok, kabel mogę sprawdzić jutro, a co do lutów to nie wiem o co chodzi :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #3 18 Mar, 2015, 12:24:56 »
Ok, kabel mogę sprawdzić jutro, a co do lutów to nie wiem o co chodzi :P

To oddaj do lutnika :P

Offline doctore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #4 18 Mar, 2015, 13:05:50 »
Znaczy do lutnika bym zaniósł w ostateczności, chodzi żebym zdjął tylną blaszkę i zobaczył czy przewody nie puściły czy dobrze rozumiem?

Offline silent-scream.pl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
    • warsztat gitarowy Silent Scream
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #5 18 Mar, 2015, 13:37:38 »
Znaczy do lutnika bym zaniósł w ostateczności, chodzi żebym zdjął tylną blaszkę i zobaczył czy przewody nie puściły czy dobrze rozumiem?

mniej więcej, dodatkowo warto sprawdzić, czy któryś się nie złamał. jeśli nie masz lutownicy i multimetru będzie ciężko.

a.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #6 18 Mar, 2015, 15:47:54 »
Na początek sprawdź, czy kabelki nie poodpadały. Potem, czy luty nie mają takiego mętnego szaro-białego koloru (matowy, bez połysku). Ale to dopiero po zmianie kabla.

Offline doctore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #7 19 Mar, 2015, 19:46:56 »
Dobra, kabel sprawdzony przez znajomego i jest w dobry. Dodatkowo podłączyłem gitare do całkiem innego sprzętu i też przerywało :( Po odkręceniu tylnej osłony wszystkie luty sie trzymają i wydaje mi sie, że nie są zmatowiałe. Jakieś pomysły?  ???

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #8 19 Mar, 2015, 20:00:13 »
Może przełącznik kępł. Nie lata luźno? Znaczy luźniej.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline doctore

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Odp: Coś sie psuje, coś przerywa.
« Odpowiedź #9 19 Mar, 2015, 21:54:26 »
No właśnie tak mi się wydawało, ale nie znam konkretnych "objawów" takiego uszkodzenia :D Jeżeli lata luźno oznacza to, że giba się lekko, w szczelinie w której się znajduje to tak, ale opór na przesuwaniu dalej stawia. Nie wiem czy taki sam jak kiedyś, ale jakiś zawsze. Można to jakoś sprawdzić, czy to na pewno on? :P

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Na moje, to trochę brakuje Ci wiedzy, żeby to samemu ogarnąć... Zanieś do lutnika, jak masz możliwość, obserwuj przy pracy, może zobaczysz procedurę testową. Bo obawiam się, że tych rzeczy, które zostały do sprawdzenia, to już bez kilku narzędzi nie dasz rady sprawdzić. A z doświadczenia, czasem lepiej zapłacić 20-50 pln, niż coś popsuć i zapłacić 3 razy tyle.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
No właśnie tak mi się wydawało, ale nie znam konkretnych "objawów" takiego uszkodzenia :D Jeżeli lata luźno oznacza to, że giba się lekko, w szczelinie w której się znajduje to tak, ale opór na przesuwaniu dalej stawia. Nie wiem czy taki sam jak kiedyś, ale jakiś zawsze. Można to jakoś sprawdzić, czy to na pewno on? :P

Dobra. Dawaj do mnie po weekendzie ja Ci to ogarnę. Przywiozę sobie tylko lutownicę z domu w razie W.
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline Konik1883

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 53
Puść zdjęcie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2009, 08:58:23
wysłana przez Tomek Martyniak
9 Odpowiedzi
3089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2015, 23:46:31
wysłana przez W.L