Autor Wątek: Gitara mi przerywa :(  (Przeczytany 3011 razy)

Offline Mahezan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Gitara mi przerywa :(
« 05 Wrz, 2015, 21:50:17 »
Jako, że jest to mój pierwszy post na tym forum wypadałoby się przywitać, także witam ;D Potrzebuję Waszej pomocy, mam problem z zanikającym dźwiękiem w gitarze. Gdy dociskam kabel w gniazdo gitary dźwięk zanika, a kiedy ruszam trzeszczy. Jeśli kabel nie jest do końca dociśnięty i się nie ruszam wszystko gra, ale co to za gra bez ruchu ;) Starałem się poradzić sobie z tym sam, szukałem w necie - nic podobnego się nikomu nie działo, wymieniłem gniazdo na Neutrika, sprawdzałem kable, wzmacniacze, dalej to samo, sprawdzałem luty i niby wszystko ok na oko, ale taki bajzel w kablach jest, że się połapać nie mogę co gdzie, może Wy coś zobaczycie na zdjęciu, które dam w załączniku (mam nadzieję, że coś będzie widać). Jeśli coś to pomoże to układ 1 vol. 1 tone, trójpozycyjny przełącznik, BKP Aftermath pod mostem, a pod gryfem podobno jakiś stockowy humbucker wyciągnięty z jakiegoś Deana. HELP!

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #1 05 Wrz, 2015, 21:56:20 »
Wygląda ok. Jak gniazdo jest w porządku to może wina kabla?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mahezan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #2 05 Wrz, 2015, 22:02:27 »
Tak jak napisałem, sprawdzałem na paru kablach i to samo się dzieje, te same kable na innych gitarach grają ok.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #3 05 Wrz, 2015, 22:07:24 »
Może gniazdo siedzi za ciasno. Tj. blaszką dotyka korpusu w środku i dlatego nie styka.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mahezan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #4 05 Wrz, 2015, 22:44:46 »
Hmm, jutro sprawdzę, dzięki za radę :)


EDIT: W końcu miałem czas posprawdzać i wszystko jest ok z tą blaszką, ale nadal przerywa (kiedy gniazdo było wyciągnięte nie było opcji by blaszka czegoś dotykała, a problem nadal był) więc to nie to. Naprawiłem to prowizorycznie, nałożyłem kawałek plastikowej folii na jacka tuż przy uchwycie by po wciśnięciu nie stykał się z zewnętrzną częścią gniazda i wszystko jest ok (a może to dlatego, że teraz siedzi sztywno i nie rusza się ze 2mm do przodu i do tyłu?), ale takie rozwiązanie nie bardzo mnie satysfakcjonuje ;) Może to jakiś problem z masą? Jak to naprawić, bo nie bardzo się znam na tym.

Poniżej zdjęcie mojej prowizorki, bo moje tłumaczenia mogą być trochę niezrozumiałe ;)
https://gyazo.com/7c47a8e6b45bfba9d33bd0452549459b
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz, 2015, 22:32:53 wysłana przez Mahezan »

Offline Mahezan

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 16
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #5 09 Wrz, 2015, 19:09:44 »
Sprawdziłem z folią aluminiową zamiast plastikowej i też nie ma problemu, to chyba wina tego, że jack się rusza te 2 mm do przodu, co to może być? Gniazdo jest nowe i nie jest to jakaś chińszczyzna..

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #6 10 Wrz, 2015, 13:23:13 »
Ewidentnie gniazdo jest źle zrobione w takim razie. Kup inne i powinno być ok ;)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #7 10 Wrz, 2015, 13:25:59 »
No właśnie gniazdo niby wymienił. Pokaż zdjęcie tego gniazda od strony cavity, jeśli możesz.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #8 10 Wrz, 2015, 13:28:11 »
Może na złe wymienił :) Z tego co napisałeś wygląda jakby jack był za długi. Co raczej nie powinno być problemem. Możesz spróbować dogiąć blaszki, tak żeby dobrze siedziały na włożonym jacku do końca. Nie mam innych pomysłów.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline W.L

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 37
Odp: Gitara mi przerywa :(
« Odpowiedź #9 11 Wrz, 2015, 23:46:31 »
Poradzono mi tu na forum (co prawda w innym problemie), więc przekażę tę radę dalej. Rozlutuj wszystko, przeczyść i zlutuj spowrotem. Jeżeli to nie pomoże, to przynajmniej będzie porządek w kablach

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
12232 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2009, 08:58:23
wysłana przez Tomek Martyniak
3 Odpowiedzi
6534 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Sty, 2009, 07:42:52
wysłana przez nikt
25 Odpowiedzi
18802 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2011, 23:55:41
wysłana przez Bjørn
6 Odpowiedzi
3840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sty, 2013, 19:15:52
wysłana przez peterrw
12 Odpowiedzi
3126 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2015, 15:31:37
wysłana przez Konik1883