Autor Wątek: NPD: Przesiadka z Elevena na PODa HD PRO X  (Przeczytany 17963 razy)

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
NPD: Przesiadka z Elevena na PODa HD PRO X
« 16 Lut, 2015, 22:54:09 »
Wiem, że założyłem wątek userów Elevena i byłem fanbojem, ale sorry Winnetou - lajf is brutal: dziś doszedł do mnie mój pierwszy w życiu podzio: POD HD PRO X.
Tłusta fota:



Parę osób przymierza się do takiej zmiany i myślę, że może być zainteresowanych wnioskami. Pobawiłem się chwilę urządzeniem, przeleciałem presety i przeszła mi taka myśl, że "chyba bardziej jednak jestem p(e)odziem niż elevenowcem i że było warto" ;). Nie tylko jest inaczej, jak mówili jedni - ale chyba i też lepiej. Oczywiście mogą być to wnioski pochopne, spowodowane po prostu nowym klamotem... Oczywiście najpierw muszę się weń wgryźć, pokręcić, zassać presety, zrobić swoje. Ale cieszę się, bo instalacja, rejestracja i aktualizacja firmware'u przebiegły bez problemu (tak, tak, panie ProTools, można!). Urządzenie działa identycznie jak Eleven: jako interface i karta dźwiękowa, więc w zasadzie po prostu odpiąłem Elevena i przypiąłem PODzia. Obsługa intuicyjna, na plus duże gałeczki na przednim panelu - jak we wzmaku.

Zobaczymy, co będzie dalej, ale jeśli jesteś Elevenowcem - sama przesiadka jest bez problemu. Efekty modulacyjne są po prostu lepsze, choć wiele jest tak odjechanych, że nie wiem, czy ktokolwiek je faktycznie użyje w graniu ;). Wzmaki ciekawe, ale poczekam na nadchodzącą aktualizację z nowymi wzmakami (5150!).

Najważniejsze co poza brzmieniem różni PODzia od Elevena: jest to produkt nowy i żywy. A więc widzę, że co chwilę są aktualizacje i producent pamięta o użytkownikach!...

CDN.
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Miałem HD500, ale chyba brakło mi do niego cierpliwości i czasu, bo z kolei miło wspominam przesiadkę na 11R. ;) Nie zmienia to faktu, że czasem chciałbym dać PODowi drugą szansę. ;)
Ciekawe to, co piszesz o nowej aktualizacji! Fajnie, że taki rozbudowany update będzie! Ciekawe co i kiedy zaprezentuje nowa generacja multi w cenie nówki do 2000zł, bo HD już taki najnowszy nie jest. Może L6 kiedyś zawalczy z Axe? Chociaż nie sądzę... Może wypuszczą coś lepszego, a w cenie, powiedzmy, do 3k - wyżej niż HD, oby też jeszcze lepiej, a ciągle połowa ceny za Fractala, czy Kempera.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Moje porównanie 11r i l6 jest takie.  11 przynajmniej wygląda.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
@aciek_l - to jest wersja z X-ikiem, więc wychodzi generalnie powyżej trójeczki. I może ten X powoduje, że to brzmi wreszcie jak należy(?).

@Dmaligator - bym powiedział, że na żywo to wygląda nie gorzej - jak nie lepiej ;).
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
X powoduje ze ma szybszy procesor ;)
Ale gratulacje ;)
mniut i piah

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Tak jest, X daje tylko możliwość odpalenia większej ilości efektów.
Wersja PRO faktycznie droższa, ale ta sama technologfia ze sterownikiem jest w wersji podłogowej poniżej 2k. :)
Nie wiem, jak w przypadku HD, ale niektórzy twierdzili że XT Pro brzmiał lepiej przez inne przetworniki AD/DA, czy coś takiego. ;)

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
A mi się wlaśnie podoba jak wygląda... długo zastanawiałem się też czy go nie kupić, ale nie lubię kompromisów, stąd Fractal. Anyway - graty, bo to dobry sprzęcior

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
niektórzy twierdzili że XT Pro brzmiał lepiej przez inne przetworniki AD/DA, czy coś takiego. ;)

kto tak twierdzi? jakieś źródło?
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kolejny "nawrócony" - gratsy :) kompletnie nie rozumiem ale mimo to szanuję ludzi, którzy wciąż używają elywena :)
No pain No gain !

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@Stachu : Może wieczorem coś znajdę, ale to było coś na zasadzie plotek i pogłosek. Ot, taka ciekawostka, nie wiem na ile prawdziwa.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Paczki z głów!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Bacio, od razu moduj drania, brzmienie o niebo lepsze. Wideło  co prawda do Axe, ale PODa możesz tak samo zmodować!


P.S. Gratsy ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV


Pacze mogą być te same, wystarczy, że na wyjściu będzie coś pokręcone inaczej, a o tym autor nie wspomina ;)
Na czystych usłyszałem więcej górki w Xksie, ale ja jestem głuchy ;)

Spoiler
mniut i piah

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Trza było panie kupić thr 10. Byłbyś Pan zadowolony, a tak będziesz kręcił i kręcił i kupe  Ukręcisz.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Trza było panie kupić thr 10. Byłbyś Pan zadowolony, a tak będziesz kręcił i kręcił i kupe  Ukręcisz.

Nie żeby coś @Franq nie narzeka :D U mnie jeszcze nie brzmi to do końca jakbym chciał ale też zaczyna coraz lepiej się kręcić, tylko teraz czasu kurwa przez maturę braknie w chuj ;__;

Zomballo

  • Gość
Gratuluję Baciu! Na każdym z PODów trzeba swoje wykrecić. Jak już wdrążysz się w arkana, odwdzięczy Ci się słodkim pierdolnięciem.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
No dobra, dobra! :D

Wszyscy tak gratulują, że normalnie mam wrażenie, że czegoś nie wiem! ;) Zaczynam kręcić swoje high gain presety, w sobotę próba z końcówą mocy i kalumnią.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
sobotę próba z końcówą mocy i kalumnią.

I tu masz ukrytą odpowiedź. :P

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Wrzuć no jakie prupki to posłuchamy jak to zagadało  :)
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Nie widzę na razie sensu, bo jeszcze nie znam za bardzo urządzenia, a wielu mówi, że fabryczne presety to jedno, a ukręcić można bardzo dużo (?, zobaczymy). W miksie też można zaczarować, a sam nie będę miksować.

sobotę próba z końcówą mocy i kalumnią.

I tu masz ukrytą odpowiedź. :P

Zaraz, póki wszyscy śpią, ruszam z klamotami w kierunku kalumni ;). Na razie Wam po prostu opiszę wrażenia jak zagrało w porównaniu z Elevenem.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Zaraz, póki wszyscy śpią, ruszam z klamotami w kierunku kalumni ;). Na razie Wam po prostu opiszę wrażenia jak zagrało w porównaniu z Elevenem.



Skrupulatnie opisz doznania. Ja nie zdążyłem podpiąć na głośno HD500. Z miśką to gadało słabo.

Online wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 779
Ty, dobra wróciłem!



Gita od razu ustawiona, umyta, wypolerowana. Lubię tak, cieszy :).

Wrażenia: efekty modulacujne rzeź!!! Ale z hajgejnami to nie było łatwo. Pierwsze minuty: jak toto podłączyć, żeby szło samo bez symulacji kalumni?? Z tyłu pstryczek z LINE na AMP, w ustawieniach: output na AMP rig (jakoś tak). I tu zaskoczenie - wchodzę w presety, a tu dalej trzeba wyłączać kolumnę! No to jak zrobić (jak w Elevenie), żeby szła sama symulacja wzmaka?? POMOCY! Zmieniam preset na inny - znów z kolumną, aaaa!

Hajgejny fabryczne jakieś takie se!... Cieńsze i całe urządzenie gada jaśniej - trzeba było podręcić gałkę w końcówce mocy i PODzie. Dopiero siadł Vicol, stary PODowiec, pokręcił i zaczęło gadać. Oto przykład ustawień Vicola :D :D



Trzeba kolumnę rozkręcić, żeby zaczęło gadać! Koniec końców: mam 4 dobre presety do gry LIVE. Oczywiście jeszcze do pokręcenia ;). Teraz pokręcę coś do nagrywek. I minęło średnie wrażenie  po hajgejnach - trzeba kręcić! Czekam też na ten nowy metal pack.

Minus ewidentny w stosunku do Elevena - tuner!... Działa z opóźnieniem i strasznie niepewnie.

Generalnie - dobry poranek :).
Paczki z głów!

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
nie do końca on topic: ta końcówka jakoś gada z paczką 16ohm? czy trud skończon - i z wszystkim gada?

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
@mophk Synek nie ucz ojca dzieci robić Bacia wątek - Bacia decyzje :D

Offline mophk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 89
to pytanie było na zasadzie "chce kupic ale sie nie znam, a takze boje sie zakladac nowy temat bo mi tu za fajnie"


co jest ostatnio z ludzmi.. czepiajo sieee biednego mopcia :(

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
40 Odpowiedzi
16738 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 10:18:34
wysłana przez wuj Bat
Przesiadka na linuksa na stałe - jaki DAW?

Zaczęty przez bandit112 « 1 2 » Software

44 Odpowiedzi
12065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2012, 21:34:39
wysłana przez lord_awesomeguy
8 Odpowiedzi
2926 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2012, 13:31:47
wysłana przez ralphe7
20 Odpowiedzi
6624 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Paź, 2012, 16:55:09
wysłana przez Smysław Żegota
31 Odpowiedzi
10427 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2018, 23:12:32
wysłana przez Mother Puncher