Autor Wątek: Daddario NYXL ?  (Przeczytany 31167 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #25 22 Wrz, 2015, 11:42:02 »
Też tego nie kumam - niektórzy producenci dają 5 strunę nieproporcjonalnie grubą np. DR mają set 10-52 z 5 struną 44, zamiast co najwyżej 42, Zakk Wylde też ma 10-60 z 52 jako 5 zamiast co najwyżej 50 itp. To jest bez sensu nawet jeżeli wszystkie struny miałyby  być jednakowo w dół zestrojone o tyle samo tonów i półtonów, a co dopiero jeżeli mamy dropa - wtedy właśnie 6 powinna być nieproporcjonalnie grubsza na poczet tego mocniejszego zestrojenia w stosunku do reszty.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #26 30 Wrz, 2015, 11:59:11 »
Mastodon pewnie te sety wymyśla :D Tez szkoda ze np jest taki maly wybór strun do basu w EU jezeli chodzi  o rozmiary 140+
Djent to kópa.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #27 01 Paź, 2015, 14:17:05 »
Mastodon ma akurat relatywnie proste makaronu:

10-13-17-30-42-52(D) lub 54(C) lub 56 (A) lub 60 (A)

albo

11-14-18-30-42-52(D) lub 54(C) lub 56 (A) lub 60 (A)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #28 01 Paź, 2015, 15:23:09 »
56 w A na gibolu?  :o

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #29 01 Paź, 2015, 16:43:46 »
56 w A na gibolu?  :o

Tak. Z tym, że weź pod uwagę, że oni w tym takim dropie z A uzyskują dość specyficzne brzmienie i raczej nie zależy im na tym, żeby to jakoś "tight" było :D
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #30 01 Paź, 2015, 19:57:19 »
56 w A na gibolu?  :o

Tak. Z tym, że weź pod uwagę, że oni w tym takim dropie z A uzyskują dość specyficzne brzmienie i raczej nie zależy im na tym, żeby to jakoś "tight" było :D

Wszystko się zgadza, tylko przy 64 jest luźno, 72 jest w sam raz. A między 56, a 72 jest trochę rozrzutu ;)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #31 01 Paź, 2015, 20:21:19 »
Dla mnie to chyba nie ma reguły ostatnio. Mam 59 obecnie w C, czasami sobie robię takiego Mastodona i schodzę do A. I gram Mastodona. W ich patentach i zagrywkach ten luz jest chyba wskazany. W tej konkretnej sytuacji mi on nie przeszkadza. Im pewnie też.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #32 02 Paź, 2015, 00:09:36 »
Dla mnie to chyba nie ma reguły ostatnio. Mam 59 obecnie w C, czasami sobie robię takiego Mastodona i schodzę do A. I gram Mastodona. W ich patentach i zagrywkach ten luz jest chyba wskazany. W tej konkretnej sytuacji mi on nie przeszkadza. Im pewnie też.

Ogólnie spoko, mam teraz 9-60 w siódemce i w standardzie na 27" jest si. Z dropem trochę za luźno, ale też gram trochę inne rzeczy. Kupiłem sobie niedawno 10-72 i tak się zastanawiam lekko, czy do drop G będzie dobrze.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #33 02 Paź, 2015, 12:07:03 »
No to Was zabiję teraz - jeszcze nie tak dawno temu Bill Keliher przyznał się, że używa do 3 strojów: standard D, Drop-C, i te ich D standard z A zamiast D (A G C F A D) tego samego setu 11-52 czy 10-52 (nie pamiętam dokładnie jakie były wioliny ale basowe na pewno takie, chyba 11-52 bo 10-52 to woli Brent) :D Dopiero teraz powiedział, że przeszedł na 52(D) 54(C) i 56(A) i eksperymentuje z 60 (A) i musi się przyczaić do "grubych strun" :D.

A jak się obejrzy stare koncerty z czasów Lewiatana to kolesie zarówno w D jak i w A grali na tych samych gitarach, po prostu się przestrajali na żywo, czasem nawet bez stroika:)

Sam mam w Gibolu 11-60 do drop C i na dwie piosenki na żywca opuszczam C do A i da się :) Trzeba lekko uderzać i kontrolować to po prostu. Nie wiem co będzie jak wejdziemy do studia, ale Mastodony ponoć też nagrywały na takich flukach :) Zakk Wylde tak samo też na 10-60 gra we wszystkich strojach i D i A i to czasami na tej samej gicie jak mu się zmieniać nie chciało albo za mało zabrał ze sobą :)


Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #34 09 Lis, 2015, 11:51:12 »
Daddario Nyxyl trzymaja sie nadal dobrze od czerwca, w Grudniu zmieniam, wioliny nie rdzewieja tak jak w normalnych daddario ale dzwiek sie po czasie troche pogarsza
Djent to kópa.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #35 14 Lut, 2017, 21:57:10 »
Odkopuje grejwdigiem, ktoś macał sety do ósemki? Jest 09-80 i 10-74/6 warte to 80 zeta na eksperyment? Najchętniej to bym wziął set 10-74 i dodatkowo 80 luzem (są dostępne ale nie w PL, 80 jakieś 36seta za sztukę) zamiast 74 do drop e, ale wychodzi wtedy prawie 120 zeta. Ktoś coś?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #36 14 Lut, 2017, 23:55:31 »
Ja miałem zwykły 11-56, nie wiem czy była zła faza księżyca czy miałem lewy set czy jak ale po kilku dniach stracił sound... Czułem się jak na standardowym secie po 2 tyg., a miało być odwrotnie :D Dam im kiedyś jeszcze szanse ale kiedy zwykły set jest po 23,60 a NYXL po 47 to...

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #37 25 Lut, 2017, 19:30:43 »
NYXL są 3 razy lepsze, a kolega mial po prostu "Ch*jowe rozdanie" :D
Djent to kópa.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #38 28 Lut, 2017, 12:57:55 »
Odkopuje grejwdigiem, ktoś macał sety do ósemki? Jest 09-80 i 10-74/6 warte to 80 zeta na eksperyment? Najchętniej to bym wziął set 10-74 i dodatkowo 80 luzem (są dostępne ale nie w PL, 80 jakieś 36seta za sztukę) zamiast 74 do drop e, ale wychodzi wtedy prawie 120 zeta. Ktoś coś?

Tak, ja set do 7 własnie zamówiłem, a tak to maiłem osobne np 9,5-44 i 60 Do ibka
Djent to kópa.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #39 28 Lut, 2017, 16:26:44 »
Co to ma wspólnego z ósemką?
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #40 28 Lut, 2017, 19:30:19 »
Miałem set 10-74 do 8 ale na 7 wstawiony ^
Djent to kópa.

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #41 09 Lut, 2018, 11:45:11 »
Robie bump ponieważ test NYXL vs Nickel Daddario wymagał czasu.

A wiec tak, NYXL wytrzymały mi na Schecterze Damien Elte 7 CRb od czerwca do Grudnia , pół roku i dopiero wymagały zmiany, najcieńsza pekła.

Zwykłe Daddario 2 Miechy i wymagały zmiany.

Jaka jest największa różnica? Trzymanie stroju, NYXL nie rozstroiły sie w ciągu miesiące przy normalnym graniu o centa [ Tuner pokazał }

Zwykłe, troszke odchył w dół o 0.10 centa na tunerze po miesiącu.

NYXL sa twardsze i bardziej miękkie w dotyku, można wg mnie na nich szybciej grać gdy ręce sie pocą. Standardowe Nickiel raczej szorstkie.

Brzmienie NYXL jest jaśniejsze, mam na Tele od miesiąca nowe 9-40, nie zmieniło brzmienia od stycznia. (może minimalnie, ale cięzko to zauważyć)


Najważniejsze, nastroiłem 3 Tony do góry i nie pekły , tryzmałem tak przez 3 dni aby gryf odprostować. (może to szczęscie, może jakość)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut, 2018, 11:48:31 wysłana przez rockstarzzz2 »
Djent to kópa.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #42 21 Lut, 2018, 18:10:58 »


Najważniejsze, nastroiłem 3 Tony do góry i nie pekły , tryzmałem tak przez 3 dni aby gryf odprostować. (może to szczęscie, może jakość)

lol..

Offline rockstarzzz2

  • Gaduła
  • Wiadomości: 205
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #43 24 Lut, 2018, 17:55:10 »


Najważniejsze, nastroiłem 3 Tony do góry i nie pekły , tryzmałem tak przez 3 dni aby gryf odprostować. (może to szczęscie, może jakość)

lol..

Miałem przez pół roku Squiera Tele affinity, gryf i akcja była tragiczna. To byl jedyny ratunek, musiałem pret pokręcić i struny podstroić do góry. Przyniosło to pozytywny skutek. Poszedl na allegro za grosze.
Djent to kópa.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #44 25 Lut, 2018, 03:30:31 »
Trochę odejdę od Waszej konwersacji, ciekawi mnie jedna rzecz od jakiegoś czasu i chciałbym poznać Wasze opinie :)

Mniej więcej od października myślę o przetestowaniu NYXL, duża część osób wypowiada się o tych strunach bardzo pozytywnie, zleciłem wymianę progów lutnikowi (Skalba)  w moim RG1527 na Jescary nierdzewki, zapytałem się czy ustawi mi gitarę na NYXL albo EB Cobalt, i mi te struny odradził, gdyż mogą zrobić się rowki na progach. No i tak gram na klasycznych EB Slinky, a w głowie nadal myśl o sprawdzeniu NYXL... Trochę się boję je założyć po tym co mi powiedział lutnik. Jak tam Wasze progi po graniu na NYXL? Testowaliście je na nierdzewkach?

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #45 25 Lut, 2018, 09:08:37 »
Trochę odejdę od Waszej konwersacji, ciekawi mnie jedna rzecz od jakiegoś czasu i chciałbym poznać Wasze opinie :)

Mniej więcej od października myślę o przetestowaniu NYXL, duża część osób wypowiada się o tych strunach bardzo pozytywnie, zleciłem wymianę progów lutnikowi (Skalba)  w moim RG1527 na Jescary nierdzewki, zapytałem się czy ustawi mi gitarę na NYXL albo EB Cobalt, i mi te struny odradził, gdyż mogą zrobić się rowki na progach. No i tak gram na klasycznych EB Slinky, a w głowie nadal myśl o sprawdzeniu NYXL... Trochę się boję je założyć po tym co mi powiedział lutnik. Jak tam Wasze progi po graniu na NYXL? Testowaliście je na nierdzewkach?

Po 2 setach cobaltów (na niklowych, nie na stali), musiałem robić szlif. Progi zjechały się w ciągu pół roku bardziej, niż przez 3 lata wcześniejszej gry. Na stalówkach proces będzie postępował wolniej, tylko podstawowe pytanie- po co Ci to? Bo nie zaoszczędzisz w ten sposób i czego nie wydasz na struny, pójdzie na szlif prędzej, czy później.

Offline sibi00

  • Gaduła
  • Wiadomości: 117
  • Nie umiem grać, ale się staram.
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #46 25 Lut, 2018, 11:18:04 »
Właściwie to nie wiem po co mi to, zapytałem głównie by zaspokoić swoją ciekawość. :)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #47 02 Mar, 2018, 22:56:48 »
Trochę odejdę od Waszej konwersacji, ciekawi mnie jedna rzecz od jakiegoś czasu i chciałbym poznać Wasze opinie :)

Mniej więcej od października myślę o przetestowaniu NYXL, duża część osób wypowiada się o tych strunach bardzo pozytywnie, zleciłem wymianę progów lutnikowi (Skalba)  w moim RG1527 na Jescary nierdzewki, zapytałem się czy ustawi mi gitarę na NYXL albo EB Cobalt, i mi te struny odradził, gdyż mogą zrobić się rowki na progach. No i tak gram na klasycznych EB Slinky, a w głowie nadal myśl o sprawdzeniu NYXL... Trochę się boję je założyć po tym co mi powiedział lutnik. Jak tam Wasze progi po graniu na NYXL? Testowaliście je na nierdzewkach?

Po 2 setach cobaltów (na niklowych, nie na stali), musiałem robić szlif. Progi zjechały się w ciągu pół roku bardziej, niż przez 3 lata wcześniejszej gry. Na stalówkach proces będzie postępował wolniej, tylko podstawowe pytanie- po co Ci to? Bo nie zaoszczędzisz w ten sposób i czego nie wydasz na struny, pójdzie na szlif prędzej, czy później.
Dobrze wiedzieć. Będę omijał z daleka te serię.Z opisu działają jak szlifierka
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #48 03 Mar, 2018, 08:42:47 »
Czyli Cobalty a-fe a jak z tymi NYXL? U siebie np jeszcze nie zauważyłem problemów, ale może ktoś bardziej je wyeksploatował?

Offline vlamnick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 126
  • i am unable to can
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #49 18 Maj, 2019, 18:48:00 »
Nekrobump czy jeszcze nie?

Miałem przez około 4 miesiące set 10-52 NYXL na ibku rg350, w D/drop C. Stroiło idealnie, żadnej rdzy, żadnego pękania, żadnych zmian brzmienia (ale ja się nie znam, bo gram na podzie). W ostatecznym rozrachunku wychodzi mi to lepiej, bo całe wcześniejsze życie używałem na szóstce GHS Boomers 10-52 i jakoś co miesiąc zmieniałem struny. A nowy właściciel RG wciąż nie zmienił strun, bo dobrze brzmią (XD)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2015, 18:23:46
wysłana przez Mother Puncher
1 Odpowiedzi
4332 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2018, 04:31:15
wysłana przez indabrain