Autor Wątek: Daddario NYXL ?  (Przeczytany 31307 razy)

Offline myheaven

  • Gaduła
  • Wiadomości: 470
    • myheaven
Odp: Daddario NYXL ?
« Odpowiedź #25 02 Mar, 2018, 22:56:48 »
Trochę odejdę od Waszej konwersacji, ciekawi mnie jedna rzecz od jakiegoś czasu i chciałbym poznać Wasze opinie :)

Mniej więcej od października myślę o przetestowaniu NYXL, duża część osób wypowiada się o tych strunach bardzo pozytywnie, zleciłem wymianę progów lutnikowi (Skalba)  w moim RG1527 na Jescary nierdzewki, zapytałem się czy ustawi mi gitarę na NYXL albo EB Cobalt, i mi te struny odradził, gdyż mogą zrobić się rowki na progach. No i tak gram na klasycznych EB Slinky, a w głowie nadal myśl o sprawdzeniu NYXL... Trochę się boję je założyć po tym co mi powiedział lutnik. Jak tam Wasze progi po graniu na NYXL? Testowaliście je na nierdzewkach?

Po 2 setach cobaltów (na niklowych, nie na stali), musiałem robić szlif. Progi zjechały się w ciągu pół roku bardziej, niż przez 3 lata wcześniejszej gry. Na stalówkach proces będzie postępował wolniej, tylko podstawowe pytanie- po co Ci to? Bo nie zaoszczędzisz w ten sposób i czego nie wydasz na struny, pójdzie na szlif prędzej, czy później.
Dobrze wiedzieć. Będę omijał z daleka te serię.Z opisu działają jak szlifierka
And there will your heart be also......

https://www.facebook.com/myheaven.myheaven

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
1770 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Wrz, 2015, 18:23:46
wysłana przez Mother Puncher
1 Odpowiedzi
4371 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lis, 2018, 04:31:15
wysłana przez indabrain