Autor Wątek: 2 Humby + Volume push pull + 3 way switch + killswitch  (Przeczytany 1984 razy)

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Powitać,

po długiej lekturze internetu i tym razem nie znalazłem do końca tego czego bym szukał więc znowu zwracam się z pytaniem do szanownych forumowiczów. Wywaliłem całą elektrownię i chce od nowa polutować cały układ w gitarze. Lecą już do mnie SH6 i SH2, obydwa czterożyłowe. Zamiast układu: Volume - Tone - 3 way switch chcę zrobić: Volume  push pull rozłączający cewki + przełącznik trzypozycyjny do zmiany przystawek + killswitch i ponieważ elektryką się raczaj nie param pytanie jak to sensownie polutować. Jakby ktoś przypadkiem miało pod coś takiego schemat to bym bardzo wdzięczny był.

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Dziękować  :D

Szczerze mówiąc przeglądałem stronkę z zebranymi schematami Seymoura ale jakoś dziwnym tragem tego nie znalazłem  :facepalm:

Jeszcze jedno lamerskie pytanie - czy jako killswitch mogę wykorzystać przełącznik "on-on"

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Możesz użyć w zasadzie wszystkiego co da pożądany efekt i będzie dla Ciebie wygodne o ile przylutujesz jak trzeba ;)
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
zacząłem kompletować niezbędne akcesoria i przyszło mi do głowy jeszcze jedno rozwiązanie tylko nie wiem czy nie za bardzo kombinuje:

Volume bez push pulla + 3 way switch (zmiana przystawek) + 3 way switch (1 pozycja humby, 2 pozycja rozłączone cewki, 3 pozycja killswitch) i pytanie czy da się coś takiego zrobić? Jakie rodzaju switcha wtedy musiałbym użyć do rozłączania cewek? On-On-On?

Offline inches666

  • Gaduła
  • Wiadomości: 366
  • Uczulenie na 4/4
Kwestia lutowania, musisz rozkminić które kabelki to odłączone cewki i je przylotować do oidpowiednich dziurek. Ale to się mija z celem i jest moim zdaniem niepraktyczne w opór, po kiego grzyba miałbyś przełączać killa na rozłączone cewki lub nie rozłączone zamiast to sobie ustawić?
www.soundcloud.com/inches666
Ha Ha Ha Ha
Ce dur A mol

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
no też właśnie pisałem, że nie wiem czy nie za bardzo kombinuje ;) ale dzięksy za wszelkie rady, bardzo mi pomogłeś dobry człowieku

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4948 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2008, 20:14:18
wysłana przez Harvest
11 Odpowiedzi
4818 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2013, 17:49:40
wysłana przez OMSON
4 Odpowiedzi
2230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lut, 2013, 11:31:58
wysłana przez freakguitar
4 Odpowiedzi
2682 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Wrz, 2014, 16:05:10
wysłana przez IndependenT
7 Odpowiedzi
2112 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2021, 19:52:31
wysłana przez Orange