Autor Wątek: [NGD] Jackson Stealth LT Professional 92'  (Przeczytany 4009 razy)

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
[NGD] Jackson Stealth LT Professional 92'
« 02 Sty, 2015, 17:04:14 »
Zobaczyłem na olx nowiutkie ogłoszenie i decyzja zapadła w 5 sekund. Seria Professional już długo była obiektem moich westchnień ale ceny na alledrogo zazwyczaj były zaporowe w stosunku do stanu konta, bo zawsze były inne wydatki (poza tym stan wizualny/techniczny często odbiegał od oczekiwań, w końcu to w większości gitary sporo powyżej pełnoletności). Nie chciałem już kolejnej gitary skarbonki czy kota w worku dlatego do tej pory omijała mnie przyjemność posiadania instrumentu tej serii... No ale wreszcie jest, zapłaciłem za niego śmieszne pieniądze, gitara jest w 100% oryginalna. Osprzęt, pickupy...nic nie grzebane, ale o tym zaraz. Właściciel nie wiedział co to za instrument bo nie gra na gitarze, po prostu kupił go za bezcen i myślał, że jest nic nie wart. Gitara przyjechała za Szwajcarii gdzie przeleżała w futerale na strychu jakiegoś bogacza bagatela 20 lat...tutaj były wątpliwości czy aby jej to nie zaszkodziło... Postanowiłem zaryzykować bo taka okazja mogła się już nie powtórzyć. Kiedy otworzyłem karton szok, wygląda jakby miała rok czy dwa...nie 22 wiosny. Lakier w pięknym stanie, dwa małe obicia, główka nie obita, progi z zerowym zużyciem, podstrunnica czyściutka...most działa (właściciel oddał do regulacji, dostała nowe strunki i serwisant poinformował byłego właściciela że to dinky pro), jedynie zaśniedziałe śrubki mogą coś zdradzić  (z łatwością je doczyściłem/ takie które miałem w zapasie wymieniłem na nowe). Przyszła w dość mroźny dzień.. leciała 520km kurierem a mimo to dotarła trzymając strój. Gryf jest cudowny, ma przepiękną fakturę drewna, jakiej nie widziałem jeszcze w żadnym Jacku Pro jakiego posiadałem. Jest mega wygodny, a do tego korpus Stealth jest podobny do tego w Ibanezie S (odchudzony radykalnie Dinky) co przekłada się na zajebistą ergonomię i niską wagę. Z dechy brzmi pięknie, gryf idealnie prosty pomimo że wiosło tyle lat leżało nic się nie zwichrowało, spaczyło. Jest to pierwsza gitara w której nawet nie przeszła mi na myśl wymiana przetworników...te Jacksonowskie brzmią świetnie... lepiej chyba niż większość Duncanów jakie przerabiałem. Gra się na niej tak, że długi czas nie mogłem jej odstawić na stojak. Fretwork, wykończenie...perfe kcyjne, kolor to coś pomiędzy maliną a śliwką, raczej unikatowy. Co ciekawe po katalogach nie mogłem dojść który to dokładnie model Stealth, audiozone.de i odkręcenie gryfu okazały się jednak pomocne. Jest to model LT produkowany tylko w roku 92' (od EX różnił się między innymi klonowym topem). Co ciekawe nic nie było nawet odkręcane, pod pokrywą elektroniki jeszcze resztki pyłu drzewnego jak to w nowych gitarach...wszystko wygląda na nietknięte jak z kapsuły czasu, poprzedni właściciel chyba miał dużo pieniędzy i krótką zajawkę. Wiosło to totalna kosa i perełka w mojej kolekcji, pierwsze które po wyciągnięciu z kartonu gra jak chciałem, na tyle bym nie chciał nic w nim zmieniać. Najlepiej zainwestowane kilka złotówek w mojej przygodzie z gitarą.

Kilka fotek:




« Ostatnia zmiana: 02 Sty, 2015, 22:00:46 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
świetna :)
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 511
  • Venus as a goodboi
Dlaczego nie czarna? :(
Spoiler

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Gratuluję brzydala ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Zomballo

  • Gość
Jest piękna! Gratulacje!
Jest to pierwsza gitara w której nawet nie przeszła mi na myśl wymiana przetworników...te Jacksonowskie brzmią świetnie... lepiej chyba niż większość Duncanów jakie przerabiałem.
Zgadzam się i popieram!

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
A jak, J90c i J92c to jedne z bardziej zajebistych pickupów. Ten HSS mnie wizualnie boli ze względu na srodkowy pipak. Ale tak to kosa  8)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 309
Przepiękna! - jeszcze sobie kiedyś Jacka kupię...

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 362
    • CTG TV
Gratulacje! Piękny badyl.
mniut i piah

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Super, aż zacząłem przeglądać  aukcje z Jacksonami  :)
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Zajebisty, gratsy :D

Wysyłane z mojego HTC Vision za pomocą Tapatalk 2


Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
To się nazywa perełka :) Gratulacje.

P.S. Wrzuć jakieś ładniejsze zdjęcia ;)
power to a being never dies

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Jak zrobię foty czymś lepszym niż kapciem, to wrzucę tutaj jeszcze. Te niestety nie oddają choćby w połowie, jak ładnie wygląda ta gitara.

EDIT:
Fotki już są, prosz:


Tutaj ładnie widać fakturę topu:

A tutaj rodzinne, kolor najbardziej zbliżony do tego w rzeczywistości:
« Ostatnia zmiana: 03 Sty, 2015, 14:30:29 wysłana przez m.prorok »
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline jaccqu

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
trzy razy próbowałem przekonać się do jacksonów ale gryf nie ten  :-\
szkoda, że flojd zabrał tyle topu, bo ładny  ;D

Offline GhostAT69

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Graty, piekne wieslo!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
9110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2015, 22:57:47
wysłana przez Skibodeptak
11 Odpowiedzi
3274 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Cze, 2015, 16:28:34
wysłana przez m.prorok
7 Odpowiedzi
4094 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2015, 20:02:37
wysłana przez Stivo2005
5 Odpowiedzi
2328 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2015, 13:16:25
wysłana przez Bjørn
9 Odpowiedzi
4676 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Mar, 2016, 08:45:13
wysłana przez m.prorok