Autor Wątek: Budzetowy mikrofon do wokali (czasem akustycznych instrumentow)  (Przeczytany 3674 razy)

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No wiec jak w temacie, zaczynam szukac jakiegos sensownego, budzetowego mikrofonu do nagrywania wokali, czasem tez przyjdzie nagrac jakas akustyczna gitare, czy inne akustyczne cos. Wokale w 90% damskie, spokojne, czasem wrecz mowione itd. Na thomannie jest tego tyle, ze nie ogarniam :)

Posty połączone: 09 Gru, 2014, 16:53:47
Taki MXL da rade? Mial ktos z Was stycznosc:

http://www.thomann.de/gb/mxl_990.htm
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2014, 16:53:48 wysłana przez Mat »

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
MXLa nie używałem, natomiast miałem Audio-Technica AT 2020 i uważam, że stosunek ceny do jakości ma wręcz rewelacyjny w tym przedziale cenowym.

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
MXL jest całkiem spoko. Może rozejrzyj się za czymś ze stajni Superlux? @Leswar miał coś od nich.
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline przemak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 279
    • Studio Nagrań i Okolice
Tani MXL zdecydowanie nie jest spoko. Tak do tysiąca i tak będzie to raczej dziadostwo, ale i tak w tej cenie mxla bym unikał...

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 583
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Tani MXL zdecydowanie nie jest spoko. Tak do tysiąca i tak będzie to raczej dziadostwo, ale i tak w tej cenie mxla bym unikał...
No no, ja wiem ze ponizej 100 euro to wszystkie mikrofony sa podrobkami chinskich kopii, no ale muze trzeba robic! A budzet jest, jaki jest.

Orange

  • Gość
Nagrywaliśmy EP u kumpla na strychu. Wszystko Audiotechnicą at 2020 - wokale i gitary. Świetny, uniwersalny mikrofon. Zapytaj @capsoft - on pracował na tej audiotechnice, teraz bawi się mxl em właśnie.

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Ja posiadam mikrofon MXL 990, nie polecam, wokale ani akustyk nie brzmiały zadowalająco, ogólnie suchość brzmienia przez  nienaturalnie podbite pasmo w okolicach 3-5kHz, sama konstrukcja obudowy też podbija ten efekt(puszka w której błądzą te wysokie częstotliwości, niektórzy ją po prostu demontują), dynamika też taka sobie, są co prawda w necie sposoby na poprawę parametrów(wymiana wzmacniacza operacyjnego, rezystorów i kondensatorów), ale ja się w to nie bawiłem.
Lepiej sprawdzał się do wokalu budżetowy mikrofon AKG (jakiś starszy model,używka poniżej 300zł), a do akustyka paluszki Behringera, ale ogólnie w tym przedziale cenowym szału nie ma, Superluxów nie macałem, ale to chińskie kopie mikrofonów znanych marek, stosunek jakość/cena powinien być dobry i to wszystko.

http://zakamarkiaudio.pl/2011/01/jaki-kupic-mikrofon-do-nagrywania-wokalu.html
tutaj masz wszystko ładnie opisane w razie czego, zresztą jeżeli chcesz się bawić w domowe nagrywanie, to polub się z tą stronką.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
MXL - zwłaszcza tego unikaj jak ognia ;) AT2020 to dobry wybór ;)

Pozdrawiam.

Offline capsoft

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
  • Ru*hał by.
nagrywalem wokale na MXL770 ostatnio. Męski jak i damski wokal. Jedyne co użyłem do popfiltr'a (ale to chyba wie każdy że jest to standard przy wokalach). Nagranie było bez dziwnych szumów i jak na panujące warunki akustyczne w pomieszczeniu ten mikrofon się sprawdził. Niżej masz partie wokali bez żadnej obróbki i EQ - goła i wesoła. Co do At2020 używamy ich na scenie do OH. Sprawdzają się ale są troszkę "ostrzejsze". Ja bym się rozejrzał za At2035. Mają mocowanie  w koszyku a nie bezpośrednio do statywu jak 2020.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2014, 15:59:33 wysłana przez capsoft »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
4401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Cze, 2011, 15:33:24
wysłana przez niedziak
18 Odpowiedzi
7837 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2011, 14:27:25
wysłana przez bandit112
13 Odpowiedzi
4285 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2011, 23:19:36
wysłana przez davidsantana27
1 Odpowiedzi
3426 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2011, 23:47:54
wysłana przez g-zs
15 Odpowiedzi
5195 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2016, 15:13:29
wysłana przez bandyk