Autor Wątek: polskie kakepe po polsku czy po angielsku...  (Przeczytany 9036 razy)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
polskie kakepe po polsku czy po angielsku...
« 26 Lis, 2014, 23:01:35 »
Pany.... wiem ze to ch***wy temat i maglowany tysiacami ankiet ale jestem ciekaw waszej opinii...
Czy waszym zdaniem polskie kapele powinny spiewac po angielsku czy po polsku.. wiem ze to jak zupa jeden lubi z sola drugi z pieprzem... i wszystko zalezy od gustu + czy wokal ma dobry angielski, pomysl na tekst itd..... tak czy inaczej jestem ciekaw waszej opinii...



Posty połączone: 26 Lis, 2014, 23:02:56
o qrwa ale tytul podalem KAKEPE = KAPELE // nie pytajcie jak pomylilem literki :):):)

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 668
Nie mogę słuchać polskojęzycznej muzyki.
W anglojęzycznej nawet jak tekst jest głupi to aż tak bardzo się nie rzuca do uszu.
Ale od kilku lat słucham coraz więcej instrumentalnej, coraz częściej jakikolwiek wokal mi przeszkadza.

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Jak wokalista dobry, to jak dla mnie może i po kaszubsku śpiewać.

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
sluchajcie... pytam tak na prawde w kontekscie naszej muzy

http://forum.sevenstring.pl/tworczosc-uzyszkodnikow/react/

koncepcyjnie dopiero tworzymy wszystko... wiec jest miejsce na zmiane koncepcji jezykowej :)

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja jestem dziwny, ale dla mnie rewelacyjną kapelę i rewelacyjny wokal może w pył rozjebać słaby angielski.

Rzecz do przemyślenia - u Was jest na tyle chwytliwie i elegancko, że kto wie, czy z polskim tekstem nie wyszedłby czasem jakiś śpiewany przez nastolatki z ponurym makijażem hicior ;)

Angielski Waszego wokalisty jest kwadratowy, słaby i do poprawy, ale nie martwiłbym się. Na tym forum niejedna z brzmienia über pro kapela gorzej wypadała za sprawą polskawego angielskiego.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Ja chyba wolę tak, niż angielskawy polski ;)

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Jak dobre teksty to nie ma wstydu w żadnym języku.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Zomballo

  • Gość
Ja traktuje wokal jako dodatkowy instrument w kapeli. Liczy się cała kompozycja, bez znaczenia po jakiemu.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
znaczenie jest dla odbiorcy, bo typowy kowalski nie wie o czym śpiewa pan(i) po angielsku.
swoją drogą też przekleństwa w j.angielskim są bardziej akceptowane niż polskie 'kurwa' :)
i always go full retard

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
no wlasnie... ja mam podobne zdanie jako "muzyk" im dzwieczniej i plynniej tym lepiej sie klei... natomiast slabiej z przekazem i nastawieniem przypadkowych ludzików..podobna ankiete robimy wsrod "niemuzyków" i 90% glosow jest za jezykiem polskim...
moim zdaniem jak sie wychodzi z czyms do ludzi to to powinno byc mozliwie najlepiej dopracowane i przemyslane...z wokalami jest o tyler slabo ze jak sa chujowe to zadna muza sie nie obroni...jest paru wokalistow ktorych sluchac sie po prostu nieda choćby ze względu na barwę mimo ze spiewaja w sumie czysto..wiec tu dochodzi temat gustu muzycznego.. jest masa składowych....
inna sprawa jest taka ze sprytny mix zrobi robote przy kazdej opcji... ale ...live to juz zupelnie co innego i moze po prostu odslonic zbyt wiele :)

Franq

  • Gość
Imo u Was jest ponglisz bardzo i lepiej będzie po polsku.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
...z wokalami jest o tyler slabo ze jak sa chujowe to zadna muza sie nie obroni...
Tutaj masz 100% racji i bynajmniej nie oceniam tutaj Was. Po prostu to sedno sprawy grania z voc.

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Jak dla mnie to: dobry polski > dobry angielski > słaby angielski > słaby polski.
Wobec polskiego wokalu jest się najbardziej krytycznym, bo w tekstach łatwo popaść w grafomanię, która wali po uszach nawet jak się nie wsłuchuje za bardzo w tekst piosenki. Nawet "dźwięczny" dobór słów jest trudny ze względu na specyfikę języka polskiego. Z angielskimi tekstami jest o tyle mniejszy kłopot, że sporo ludzi nie wsłuchuje się w teksty (jak wyżej napisano - traktując wokal jak instrument) i można lać wodę, ale w takim przypadku akcent musi być tip top, żeby nie popaść w śmieszność.
Jeśli ani tak, ani tak nie wychodzi, to - cytując Abradaba - "Nie wiesz co mówić, to mów niewyraźnie".
 
Suto wędlin kładź na chleb

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Aaaaa ale Wy lepiej po angielsku, temat wątku: polskie kakepe po polsku czy po angielsku... :)
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
widac ze wszyscy jestesmy muzykami :) ..z muzycznego punktu widzenia wokal ma siedziec, pasowac i brzmiec...miec ciekawa linie melodyczna i jesli to sie bedzie zgadzalo to niestety tekst jest na drugim miejscu :) ale to zrozumiale... w zasadzie na polskiej scenie nie widac nowoczesnych zespolow ktore spiewaja po naszemu i maja mega ciekawa muze...
Coma - Coma muzycznie jest znakomita ale ma bardzo przekombinowane teksty..jakby na sile..ale Roguc przeciez jest po szkole aktorskiej i uwaza sie za performera wiec teksty sa takie zeby on je ledwo rozumial... to chyba na dluzszą mete moze byc meczące, moi znajomi z PLANu graja fajnie i maja znosne teksty..ale tam cala robote robi Nuno ktora wokalnie zabija 3/4 polskiej sceny damsko wokalnej... Carion.. nie wiem ..niby teksty sa spoko ale calosciowo robi sie RockPolo... poza tym tu dochodzi kwestia barwy wokalu...itd itp..... qrwa...nie ma recepty jak muza brzmi to nawet jak text bedzie o tym ze szczypior jest chujowy a ziemniak zamiata to i tak ludzie beda drzec jape na koncercie i bedzie zuo.. no to sie namądralowalem. :) fajnie ze piszecie rzeczowo .. i macie cos do powiedzenia w temacie.. rispekta.

Franq

  • Gość
Aaaaa ale Wy lepiej po angielsku, temat wątku: polskie kakepe po polsku czy po angielsku... :)

No mnie zaintrygowało co to jest polskie kekepe i dlatego zajrzałem, więc sprytnie ;)

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
tak widac ze w korpo pracuje nie ? :):):)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Zrobisz muzę po polsku to nie zagrasz nigdzie dalej niż w Cieszynie. Koniec tematu. Jak grasz żeby zagrać w chujowej miejscówce dla 7 kolesi i po to, żeby się potem najebac to luz. Jak chcesz zagrać choćby na Litwie to musisz przejść na angielski, proste.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Rammstein wali po niemiecku i nie gra w chujowej dziurze :) Trochę to naciągana teoria, ale co ja tam wiem :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 588
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ale Rammstein to taki wyjatek potwierdzajacy regule (tak jak kiedys ruskie TaTu, czy jak sie tam to pisze, w muzie popowej).

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
A DePress podobno gra w Norwegii. Podobno. Rammstein to Rammstein. Ale karierę zaczęli od Lyncha i wersji anglojęzycznej. I supportowali Clawfinger. Poza tym niemiecki to nie polski.

Online Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 421
  • It is useless, to resist.
Polski jest moim zdaniem zbyt...ładnym językiem :D zbyt bogatym, pięknym i dźwięcznym.

Niemiecki pasuje akurat do muzyki Rammstein. Muzyka marszowa, to i język musi brzmieć jak rozkaz.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
co to jest kurwa "kakepe"?
B ( o ) ( o ) B S

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
udław się! :D

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 668
W śpiewaniu po polsku łatwo wpaść w śmieszność np. Coma i ich poezje czy też black metalowa Furia (dobra, tych przez 90% czasu nie rozumiem i nie obchodzi mnie co tam skrzeczą ale czasem przebije się tekst typu: "idzie zima")

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
1985 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2013, 12:19:12
wysłana przez matisq
46 Odpowiedzi
16979 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Kwi, 2013, 11:33:51
wysłana przez xaperfly
Polskie marki :)

Zaczęty przez vinz893 « 1 2 » Custom shop

30 Odpowiedzi
10959 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2013, 06:16:57
wysłana przez Yony
5 Odpowiedzi
3963 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2016, 16:02:02
wysłana przez Pneumonia2
0 Odpowiedzi
1508 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Mar, 2018, 10:41:13
wysłana przez MikeD