Autor Wątek: Monitory aktywne jako głośniki do kompa  (Przeczytany 40266 razy)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Monitory aktywne jako głośniki do kompa
« 12 Lis, 2008, 12:54:03 »
Witam!!!
Zastanawiałem się ostatnio czy nie warto byłoby zamiast zwykłych głośników do kompa (czyt. creativów czy logitechów) kupić jakieś monitory aktywne... Ciekawi mnie jakość tych najtańszych monitorów...
Znalazłem w sieci coś takiego:
http://guitarcenter.pl/catalog/studio/monitory/monitory-aktywne/alesis-m1-active-320-usb
Jeszcze niedawno kosztowały 349zł, ale że $ poszedł w górę to są droższe...
Firma generalnie ma dobrą opinię. Na co dzień mogłyby służyć jako zwykłe głośniki komputerowe, a można by je też wykorzystać jako nagłośnienie dla PODa.
Co o tym sądzicie? Czy takie monitory sprawdzą się jako głośniki do słuchania muzy i grania w jakieś gierki na kompie ?

Pozdrawiam
FireBoy

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
sprawdzą się
B ( o ) ( o ) B S

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
U mnie działają świetnie we wszystkich zastosowaniach które wymieniłeś. No i pseudo miksy też jakieś na nich robię. Brakuje trochę najniższego basu ale w końcu to bardzo małe głośniczki. Kupiłem jakieś 2 miesiące temu za 360 zeta ;)

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
A czy ten bajer z USB się sprawdza? Bo rozumiem, że instaluję sobie jakieś sterowniki i jak wepnę do USB to mam wtedy te monitory jako zewnętrzną kartę dźwiękową... czy tak ???
Czy może po prostu podłączacie bezpośrednio pod wyjście głośnikowe karty z kompa??

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Wpinam do usb i tyle, wykrywa w Viście jako karta muzyczna USB Audio Codec i działa, żadnych sterowników nie trzeba. Do pracy w Cubase używam ASIO4all ze względu na niższą latencję.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Pozwolę sobie przekazać to, co wyczytałem ostatnio w Estrada i Studio.
2x10W RMS, kolumny trójdrożne, prawa aktywna z całą elektroniką, lewa pasywna. 1-calowy gwizdek z bawełnianą kopułką, 3-calowy średni oraz bass reflex.
Otóż piszą tam, że sprzęt jest dobry, lepszy o niebo od przeciętnych głośników multimedialnych i takie właśnie głośniki jest w stanie bez problemów zastąpić. USB tam działa właśnie na zasadzie zewnętrznej karty dźwiękowej, przekazującej do kompa zsumowany sygnał stereo z max 3 źródeł (jeden jack i dwa cinche) w jakości 16bit/11kHz oraz z kompa zdaje się 48kHz. Jakość ponoć całkiem niezła. Możemy też prowadzić odsłuch bezpośrednio z tego, co mamy na wejściu. Jest też wyjście słuchawkowe od frontu, w które jeśli się wpiąć, wyłącza nam głośniki, regulacja głośności oraz z tyłu przełącznik bass boost.
Czego się czepiali - 120cm kabla łączącego głośniki, pojedyncza regulacja głośności (nie da się zróżnicować głośności wejść audio i np. tego co leci z kompa) oraz rów mariański w całkiem niezłej charakterystyce, na poziomie 5-10 kHz, co wychodzi najbardziej przy wokalach.
Poza tym, raczej pozytywnie, niezła charakterystyka (poza tym rowem), dobra jakość elektroniki, etc.

Tyle wyniosłem z lektury artykułu (estrada i studio 5/2008), ale i tak nic nie zastąpi opinii użytkowników, a najlepiej osobistego testu. ;)

Pozdr
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
To samo mi ostatnio po głowie chodzi. Brałem też po uwagę jakieś Samsony USB, ale jakoś ten Alesis bardziej do mnie przemawia...
No i jest super podarek, kabelki gitarowe :)

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Lepiej kupujcie póki kosztują 399 bo w RNR już po 429 stoją :/

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Ehhh.
Ostatnio tak sobie kupiłem tuner po 237zl. W odpowiedzi dostałem, że już ich nie ma i będą w innej cenie, okazało się, że ta inna cena to jakoś 290zl...
Zrobiłem szybką akcję, oblukałem co się dało za tymi tunerami, jak gdzieś był w rozsądnej cenie to pytałem czy aktualne. Oczywiście pierwsze co to uaktualnili (ponieśli) ceny, później pisali maile, że w super fajnej cenie 290zl...
:/

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
mikos? Pitchblack? ;) mam to samo właśnie.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Z odsłuchów Alesisa, ale droższych korzystam bardzo często i daje to radę - bardzo daje radę co nie zmienia faktu, że w domu wolę mieć zwykły hi-fi stereo niżeli monitory.

A że tak sobie pozwolę zapytać offtopowo to ten Pitchblack+ to jest ogólnie taki mega wypas, że 0,1 centa i mogę sobie kupić i ustawiać menzurę? I nie będzie problemów? I o ponad połowę taniej od Petersona? I nie będzie wcale gorzej?
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Z odsłuchów Alesisa, ale droższych korzystam bardzo często i daje to radę - bardzo daje radę co nie zmienia faktu, że w domu wolę mieć zwykły hi-fi stereo niżeli monitory.

Dlaczego?

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Monitory mają to do siebie, że producenci z całych sił próbują stworzyć takie o całkowicie płaskiej charakterystyce - wszak mamy na nich obrabiać muzykę, która ma brzmieć dobrze na każdym innym sprzęcie odsłuchowym.
A takie zwykłe wieże, czy kolumny + wzmak hifi mają taką niby-to-wadę-niby-to-zaletę, że jednak podbarwiają niektóre pasma. Źle mi się z monitorów słucha muzyki(konkretnie to cały czas pisząc o monitorach mam na myśli Alesisy M1 Active MKII) i równie źle mi się obrabia jakiś materiał na sprzęcie hi-fi.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Może zastosuj jakiś mocny eq, albo nawet convolver jakiś z ir. Podbije Ci odpowiednio pasma, etc.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline utarefson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 349
    • http://landsbeyond.bandcamp.com/
Nie no nie przesadzajmy, M1 320usb nie mają aż tak sterylnego i płaskiego brzmienia jak monitory z prawdziwego zdarzenia. To są głośniczki multimedialne o trochę czystszym brzmieniu niż tani badziew jak typowe głośniczki do kompa czy nawet jakieś Logitechy lub Creativy. Muzyki słucha się na tyle przyjemnie, że na niczym innym w domu już słuchać nie mogę :) Słychać o wiele więcej szczegółów i smaczków, ale nie męczą słuchu w żaden sposób. Grają głównie środkiem, bas konczy się gdzieś koło 100-120Hz no i górka jest lekko cofnięta jak już ktoś pisał wyżej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
bas konczy się gdzieś koło 100-120Hz
O fuj :D ale jest aktywny sub samsona, który załatwi ten niedobór, a bas będzie pewnie lepszy niż w droższych alesisach.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2008, 18:02:38 wysłana przez BartekL »

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
(konkretnie to cały czas pisząc o monitorach mam na myśli Alesisy M1 Active MKII)
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
A że tak sobie pozwolę zapytać offtopowo to ten Pitchblack+ to jest ogólnie taki mega wypas, że 0,1 centa i mogę sobie kupić i ustawiać menzurę? I nie będzie problemów? I o ponad połowę taniej od Petersona? I nie będzie wcale gorzej?

Nie wiem. Używałem tylko małego Pitchblacka i sie nastroiłem, do tego bardzo szybko i wygodnie sie stroiło. Mi tyle wystarczy.

Tylko jak on o połowe tańszy, jeśli Strobo Stomp 2 kosztuje tyle samo?

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
(konkretnie to cały czas pisząc o monitorach mam na myśli Alesisy M1 Active MKII) i równie źle mi się obrabia jakiś materiał na sprzęcie hi-fi.
Mam dokładnie takie i uważam, że są bardzo dobre. Polecam

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
widzę, że dyskusja się rozwinęła... i dobrze, o to chodziło... opinie, jak czytam są różne... muszę poszukać gdzieś w Toruniu tych alesisów, żeby je na żywca posłuchać... cena całkiem całkiem, ale nie ma to jednak jak sprawdzenie sprzętu odsłuchowo :D

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
ja mialem do czynienia tylko z tymi Alesisami oraz z KRK Rockkit 8 czy jakos tak, nie pamietam dokładnie. Dwa modele godne polecenia. Nawet widziałem, że goście z zespołu NONE podczas nagrywania gitar, używali Alesisiów i brzmienie mieli dobre.

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
a słuchajcie Panowie, chcę kupić sobie te monitorki ale jednocześnie chcę też wziąć tone porta gx, oba urządzenia działają jak karta dźwiękowa pod usb, wiec jak rozumiem nie da rady używać ich jednocześnie? Czy trzeba zrobić tak, że toneport działa jako karta a z jego wyjścia na słuchawki podłączam do monitorków "analogowo"?

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Funkcja karty dźwiękowej to tylko opcja. Tak jak napisałeś, podłączasz sobie te głośniki złączem jack 1/8" i lecisz.
A jeśli chcesz inaczej, to myślę, że się da, głowy nie dam, ale według mnie to kwestia sterów. Jedno urządzenie sobie ustawiasz jako wejściowe, a drugie jako wyjściowe i lecisz również.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Tylko właśnie wydaje mi się, że nie można ustawić tone porta tak, żeby dźwięk nim wchodził a wychodził inną kartą (czy to na usb czy to inną "zwykłą") jeśli się mylę to byłoby fajnie. Żeby nie schodzić z tematu: jak to jest z basem w tych alesisach? Bo za duże nie są i trochę się obawiam..

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9301 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
13 Odpowiedzi
10599 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
28 Odpowiedzi
15592 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2016, 09:44:39
wysłana przez Andres
2 Odpowiedzi
1970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 11:33:27
wysłana przez davidsantana27
17 Odpowiedzi
5262 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2018, 20:49:00
wysłana przez ITHMW