Autor Wątek: Monitory aktywne jako głośniki do kompa  (Przeczytany 40259 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Tylko właśnie wydaje mi się, że nie można ustawić tone porta tak, żeby dźwięk nim wchodził a wychodził inną kartą (czy to na usb czy to inną "zwykłą") jeśli się mylę to byłoby fajnie.
Mylisz się  ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Pod XP jest tak, że masz "właściwości dźwięku" (dostępne z panelu sterowania, albo przez trayową ikonkę głośności - klikasz prawym i "ustaw właściwości audio"), zakładka Audio, jako odtwarzanie dźwięku wybierasz alesisy, jako nagrywanie dźwięku toneporta. Do tego każdy przyzwoity program do nagrywania i obróbki będzie miał to gdzieś w interfejsie, dla szybszego dostępu.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Tylko monitorowanie własnego plumkania w "czasie rzeczywistym" będzie zapewne bolesne.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Aż takie opóźnienia?  :o
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
dzięki za odp:)Ja to wszystko wiem, że można tak poustawiać, ale pytanie jest czy to będzie działać, już tu się specjalista wypowiada, że opóźnienia będą, więc pytanie jest: czy można tak zrobić (i jak) żeby nie były odczuwalne?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja przy interfejsie na FireWire nie czuję praktycznie żadnych opóźnień.

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
a jest jakiś względnie tani interfejs na firewire?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja jadę na M-Audio FireWire Solo i jestem zadowolony. Ewentualnie E-MU czy inne takie cuda, ale ja jakoś nie ufam innym markom niż M-Audio właśnie i może ewentualnie Line6. Na forum Estrada i Studio jest sporo tematów na ten temat (he). I tam właśnie mi doradzali.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Ja używam aktualnie M-Audio FireWire 410 - całkiem niezły interfejs, ale ceny nówki (na naszym rynku) mocno nie idą w parze z możliwościami.

Offline vicente

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Nie uruchamiam nowego tematu-bo mój problem dobrze tu pasuje. Może tutaj ktoś mi pomorze bo wkleiłem już tego posta na dwóch innych forach i nic...  :( Na wstępie powiem tylko, że jestem szczęśliwym posiadaczem Alesis M1Active620, na których słucham muzyki (jest moim zdaniem sporo lepiej niż na ampli yamahy+małe tanoye merkury1-ale wiem, że to żadne wielkie hifi-choć monitory też żadne Adamy czy co więc..) no i nagłaśniam PODa-co jest miodzio. Ale problem jest następujący:

Jest tak: zwykły SB live i do niego podpięte Alesis 620 M1Active. Po początkowych sporych problemach (zakłócenia, buczenie..) doczytałem i odciąłem im uziemienie. Wiem, że profesjonalnie to bym musiał mieć te diboxy-ale z drugiej strony odcinanie uziemienia to ponoć często stosowany sposób no i np. w mikserach bardzo często taka funkcja jest na pokładzie wbudowana. Tyle udało mi się ustalić. Poza tym takie porady dostałem kilka razy tonem doświadczonych fachowców-więc to chyba żadne przstępstwo.

Porbelm: czasami-dość rzadko, ale jednak zdarza się, że gdy włączam odtwarzanie jakieś muzyki w foobarze - to gdy dopiero wtedy włączam monitory-to słyszę taki krótki syk i stuknięcię -jakby się wypełnił jakiś bufor czy coś no i cisza. Dopiero restart i to z chwilowym postojem oraz odcięciem prądu (wyciągam też wtyk z karty-choć nie wiem czy to coś daje) - przywraca dźwięk w monitorach.

Czy powodem tego zjawiska może być brak uziemienia monitorów? (zbiera się jakiś ładunek czy coś...). No albo czy w ogóle macie jakiś pomysł o co chodzi? Może to nie ma nic wspólnego z monitorami?

Offline nickos

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
też sie dołączę do tematu ;)

co sądzicie o Microlab solo7c? Nadadzą się do kompa i PODa? Bo moje logitechy z-3e na podzie nie wyrabiają.


EDIT:
@vicente  - a sprawdź jak jest na zintegrowanej, bo chyba to wina karty
« Ostatnia zmiana: 01 Lut, 2009, 10:32:06 wysłana przez nickos »

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
No dobra chłopaki, trochę z Was ma monitory, albo miała styczność z paroma. Otóż chce sobie kupić do chałupy takie coś co mi się zmieści koło monitora LCD, tzn muszą mieć co najwyżej 20cm szerokości. Z autopsji wyszło że to będą monitorki na 5" wooferze.

Poczytałem trochę i już w sumie byłem zdecydowany na Alesis M1 Active 520:
http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i2167,alesis,alesis-m1-active-520-para-.html




Dane techniczne:

Cytuj
   * Bi-amplified Design / Tweeter – 25W, woofer – 50W
    * Woofer. 5” lightweight, magnetically-shielded, ultra-stiff polypropylene cone with rubber surround and high power handling voice coil.
    * Tweeter. 3/4” silk dome with magnetic shielding.
    * Frequency Response. 56 Hz - 20 kHz
    * Crossover Frequency. 2.8 kHz
    * Signal-to-Noise Ratio. >100 dB below full output, unweighted.
    * Inputs. XLR and 1/4” supporting both balanced and unbalanced cabling.
    * Polarity. Positive signal on “+” pin creates forward cone displacement.
    * Input Impedance. 20k ohms balanced or 10k ohms unbalanced.
    * Input Sensitivity. 85 mV noise (pink) produces 90 dB(A) output SPL at 1 meter. Gain knob turned fully clockwise (maximum).
    * Dimensions (W x H x D). 6.5” x 10.5” x 7.75” / 16.5 cm x 26.7 cm x 19.7 cm
    * Net Weight (each speaker). 13.0 lbs / 6.0 kg.

ale Junia zasiała niepewność bo kupiła sobie KRK RP5 G2:
http://www.djshop.pl/k15,naglosnienie/i4076,krk,krk-rp5-g2-sztuka-.html




Dane techniczne:

Cytuj
Amplification:    HF: 15 Watts/LF: 30 Watts
Drivers:     Woofer: 5" Glass Aramid Composite Woofer
Tweeter: 1" Neodymium Soft Dome Tweeter with Ferro Fluid
Input:    XLR (3-pin), RCA & 1/4" TRS - 10k Ohm, Balanced / Unbalanced
Freq Response:    53Hz - 20kHz (+/- 2 db)
Video Shielding:    Yes
Dimensions:(H x W x D)    10 7/8" x 7 1/4" x 8 7/8"
27.6cm x 18.5cm x 22.5cm
Weight:    13.8 lbs (6.3 Kg)

cena trochę większa, ale najważniejsze że spełniają kryterium wielkości.
Są jeszcze Samsony, Behringery, ale o ile pierwsze jeszcze brałem pod uwagę, to na drugie nie patrzyłem zbyt długo.

Z porównania tych dwóch to pierwsze co rzuca się w oczy to mniejsza moc wzmacniacza w KRK, za to w KRK, lepsze pasmo przenoszenia, jeśli ufać producentowi. Plusem(chyba) jak dla mnie jest to że w KRK bass reflex jest z przodu, a monitory będą u mnie stać przy ścianie. Tz tego samego powodu włączanie monitorów z tyłu (krk) niezbyt mi odpowiada i tak jak jest w Alesis jest super. Minusem jest dla mnie to że KRK mają mniej knefli wpływających na brzmienie, mają natomiast wejście RCA unbalanced, które wydaje mi sie optymalne jeśli chodzi o połączenie monitorów z moja kartą dźwiękową (Soundbalster Audigy). Kwestia wyglądu... to w sumie nieważne, ale lepiej imo wyglądają alesis.

Cenowo mamy 1340 za KRK i 920zł za alesis, i ta różnica mnie mocno rusza, bo mając 400zł w kieszeni mogę myśleć żeby dołożyć drugie tyle i jakiś sub kupić sobie :/

Na razie jeszcze nie kupuje, bo muszę fundusz pozyskać, ale mentalnie już byłem nastawiony na te Alesisy.

Ma kto jakieś porównanie?
Liczę na wypowiedź Juni, bo jak mówiła obsłuchała prawie wszystko w tej półce cenowej.

aha, jeśli ktoś by wiedział, to gdzie mogę sobie na żywo porównać te monitory, ale tak żebym 300km nie musiał jechać :) Bo Alesis, to możliwe że są w rnr w Cze-wie, ale krk to nie wiem.

ps. monitory mają mi przede wszystkim zapewniać odsłuch muzy na poziomie, drugorzędną funkcją będzie korzystanie z nich przy mixach.
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2009, 15:37:22 wysłana przez BartekL »

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Jakiś czas temu chciałem kupiś sobie monitorki aktywne w rozsądnej cenie. Czytałem, szukałem, szperałem i na tej podstawie małe podsumowanie:
- najciekawsze opinie były o KRK - tutaj duży plus dla Junii za zakup. Byłem zdecydowany już je kupić, ale kasy brakło. Niestety nigdy ich nie odsłuchałem.
- spotkałem się z pozytywnymi opiniami dotyczącymi Behringera; szczególnie cenne były od użytkowników zajmujących się od lat muzyką, od ludzi których znam i szanuję. Wiem, że większość wywala je w przedbiegach bo to przecież Behringer. Według mnie warte rozważenia i odsłuchania.
- od jakiegoś czasu mój kolega posiada ESI nEar coś tam (chyba 5): bardzo fajne monitorki w przyjaznej cenie, ale brzmienie specyficzne i zdecydowanie należy odsłuchać.

W tej chwili w przypływie nagłym gotówki skłaniam się raczej w kierunku jakiegoś rozwiązania hajfajowego. Nie powiem co, bo poluję na coś rzadkiego, żeby mi nikt nie zwinął :P

Chociaż ten temat trochę mi miesza, bo może lepiej jakieś monitory?
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2009, 12:44:54 wysłana przez Mery »
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Jak dla mnie wybór jest raczej oczywisty. Lubię słuchać muzy kiedy głośnik jest blisko mnie, lubie też w słuchawkach. Dlatego duze głośniki które stoja rozstawione gdzieś tam daleko odemnie jakoś do mnie nie trafiają. Chyba ze nie słuchałem jeszcze porzadnych w których byłoby słychac muzę z taką ilością detali, ale to już raczej inna półka cenowa niz do 1500zł...

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Wiesz, żeby móc korzystać z dużych zestawów trzeba mieć spore pomieszczenie odsłuchowe. Wszystko zależy czego się oczekuje. Na szczęście wiesz, to masz już 80% z głowy :P
Swoją drogą nasłuchałem się trochę sprzętu, raczej drogiego jakiś czas temu. Powiem tak - gdybym miał sporą kasę do wykorzstania, to nie kupiłbym żadnych Adamów za 50.000, ale zdecydowanie tańsze graty od pana, który nazywa się Piotek Nykiel. Rewelacja. Nie słyszałem nigdy lepszego sprzętu. Może jeszcze da się z nim ugadać na odsłuchy - kiedyś rezydował na Politechnice Warszawskiej i chyba dalej tam pracuje. Można w Pile w Sonusie też próbować. Niesamowity koleś i ma taki łeb, że tylko zazdrościć. Teorie niesamowite i jeszcze potwierdzanie tego w praktyce. Taki mały off ;)
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Dobre jajca są z tym, że KRK mają chyba te same głośniki co tanie Microlaby PRO 3. A Microlaby kosztują duużo mniej ;). Ja tam mam aktywne SOLO 7. Fajna konstrukcja, 2,5 way, bardzo przyjemne granie i do tego analityczne. Ale jako studyjne to to się nadaje, ale tylko po części. Za to do słuchania muzyki są zajebiste. Właśnie słucham Millera poprzez PODa, który okazał się całkiem fajną kartą dźwiękową (no lepszą jak Audigy :P) i endżojuję się listenowaniem.


No i kosztują niewiele 8)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Jak dla mnie wybór jest raczej oczywisty. Lubię słuchać muzy kiedy głośnik jest blisko mnie, lubie też w słuchawkach. Dlatego duze głośniki które stoja rozstawione gdzieś tam daleko odemnie jakoś do mnie nie trafiają. Chyba ze nie słuchałem jeszcze porzadnych w których byłoby słychac muzę z taką ilością detali, ale to już raczej inna półka cenowa niz do 1500zł...

No niestety, na oko tak ta póła cenowa x2. Chociaż trafiają się wyjątki. Trzeba po prostu czytać testy i potem słuchać samemu. Parę lat temu napaliłem się tylko na podstawie testu na Energy C4 i po 2 miesiącach shippingu z Kanady zawitały do mnie, na nic bym dziś nie zamienił. Mam taką specjalną płytę pokazującą, że te kolumieny mogą i burzyć ściany, i grać delikatnie, przestrzennie. Jak dla mnie (do dziś) super połączenie - jakby detaliczność monitorka z nielimitowanym, ale kontrolowanym basem... No ale to nie było 1500zł.
Na tamten czas (popatrz na recki ;)): http://www.audioreview.com/mfr/energy-loudspeakers/floorstanding-speakers/c-4/PRD_120930_1594crx.aspx
Ale kiedy już się zdecydujesz i postawisz przy kompie cokolwiek do słuchania - niewykluczone, że trzeba i pokój przemeblować, żeby zagrało, i kabelki wymienić, i..., i jeszcze... - tak musiałem zrobić. Pomieszczenie to połowa sukcesu.
« Ostatnia zmiana: 14 Paź, 2009, 12:04:20 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
@Aston tutaj akurat nie chodzi o to co to ma w sobie, tylko jak to gra. Faktycznie cena komponentów ma zasadniczy wpływ na cenę, ale widywałem zestawy monitorów pasywnych, których głośniki kosztowały ok. 1.000 (jakieś zwykłe vify), a zestaw grubo ponad 10.000. Wątpię, żeby całość materiałów (obudowa+zwrotnica) i robocizna kosztowały więcej niż 2.000. Osobną kwestią jest to kto to robi i jakie ma patenty, a to zwiększa znacząco cenę ostateczną.

@Bat: Te c4 to pasywne hajfaj zdaje się jest? Trochę to inna bajka jest, bo dochodzi wzmacniacz, właśnie kable, źródło dźwięku, interkonekty itd. Przy monitorkach aktywnych właściwie chodzi właściwie tylko o kabel sygnałowy z komputera lub innego źródła dźwięku.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Dobre jajca są z tym, że KRK mają chyba te same głośniki co tanie Microlaby PRO 3.

Własnie obejrzałem sobie te głośniki, kuwa różnica cenowa jest porażająca :D Tylko skąd pewnosć, że tam siedza te same drivery?...

Właśnie Wujku, mnie pasywy na obecna chwilę niet interesiren :) Ale dzięki za odpowiedź :)

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Właśnie szukałem i nie znalazłem zarówno u Microlaba jak i u KRK na stronach co tam dokładnie w środku siedzi.
Głośniki wyglądają tak samo, ale nie ma żadnej pewności, że takimi są.
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
No pewności nie mam, ale znajomy elektronik mi to mówił. Ja tam jestem hepi z solówek ;)

Ah, jeszcze widziałem, że Ruski robią najzajebiściejsze testy takiej elektroniki pod słońcem. Nie ma pierdolenia ałdjofiluf tylko rozbierają wszystko na części, robią zdjęcia, dokładne pomiary. Tam możnaby zobaczyć jak głośniki wyglądają, ale KRK bankowo nie pokaże co w środku siedzi ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 751
Właśnie Wujku, mnie pasywy na obecna chwilę niet interesiren :) Ale dzięki za odpowiedź :)

Czaję, nawiązałem ino do wątku o możliwościach dużych głośników. A tak w ogóle, to nie zna (r)życia, kto nie słyszał elektrostata! Żeby takie malutkie robili na biurko! Bo to właśnie aktywy są (no, hybrydy).
Paczki z głów!

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
http://www.infosoft.pl/product.php?id=112370a&categorie=289

pewnie mówisz o tych, one jedynie odpowiadają mi gabarytowo, pomijajac zestawy 2.1

Czy ja wiem czy warte uwagi? Coś taniawe... no i ten moduł sterujacy...

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Znajomy takie miał i chwalił sobie. No i teraz poleciałeś na cenę, jak ałdjofile 8). Nie mówię, że tam są te same głośniki, ale jest taka możliwość. Co prawda elektronika też ważną jest, ale podobno ten wzmacniaczyk w środku jest całkiem niezły. A ja jeszcze raz powiem, że SOLO7 są zajebiste :D

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
http://forum.purepc.pl/lofiversion/index.php?t266006.html tu jest taki test tych monitorków, tylko ze wersji pro3, czyli z 8" wooferem.

problem jest w tym, ze musialbym w Ciemno kupować, a alesis i krk prawdopodobnie bede mial gdzie posłuchać, jedynie że nie bede mógł bezpośrednio porównać :/

solo7 mają czym dmuchać :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
9298 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2010, 14:35:41
wysłana przez Tolein
13 Odpowiedzi
10598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2012, 16:27:18
wysłana przez pc131
28 Odpowiedzi
15587 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Cze, 2016, 09:44:39
wysłana przez Andres
2 Odpowiedzi
1970 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2013, 11:33:27
wysłana przez davidsantana27
17 Odpowiedzi
5255 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2018, 20:49:00
wysłana przez ITHMW