Autor Wątek: [StdA/DropG lub StdB/DropA] 25,5" 7s - przesiadka z 25" 6 strun 11-54 Drop C  (Przeczytany 7221 razy)

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
Hej

Co polecicie do strojów StandardA/DropG lub Standard B / Drop A(niezdecydowany  :facepalm:) dla 7-mki (Ibanez RG7621) .
Dodam że przesiadam się z 25" 6 strunowej gdzie mam 11-54  strojone na Standard D/ drop C i chciałbym mieć podobne odczucia  ;)

Pozdro

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Hej

Co polecicie do strojów StandardA/DropG lub Standard B / Drop A(niezdecydowany  :facepalm:) dla 7-mki (Ibanez RG7621) .
Dodam że przesiadam się z 25" 6 strunowej gdzie mam 11-54  strojone na Standard D/ drop C i chciałbym mieć podobne odczucia  ;)

Pozdro

Ja tam poleciłbym jakieś struny, bo nici dentystyczne sprawdzają się dość średnio (wiem, sprawdzałem)

W 25,5" w drop G# miałem coś w stylu 66/48/38/28/16/11/9, 66 była ciut luźna i ogólnie brzmiała chujowo w takiej skali. W std B/drop A może się sprawdzi, do std A/drop G min 70 jak nie więcej
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline ma95

  • Gaduła
  • Wiadomości: 149
Ja mam teraz w 7321 do A std EB 9-46 + 60 ghs. Wioliny bym co prawda zmienił na 9-42 albo coś w ten deseń, 60 od GHS jest optymalna, między A i G niby nie ma wielkiej różnicy, ale przy takiej skali się robi już nieciakawie, ibanezy też nie mają jakiegoś specjalnie wielkiego zakresu menzury. Lepiej tu wpakować cieńszy drut w stylu 64 zamiast 72 i nie stroic :)
Czerwona dziewczynka przekrojona na krzyż
Czemu ty jabłuszko krzywo na mnie patrzysz ?

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833

Offline uchal

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
@ma95 i @Mother Puncher - dzięki chłopaki za rady. Poszperałem trochę w necie i z tego widzę to jest za zawsze jest ten kompromis - cieńsza struna mniej mulenia ale gorsza stabilność stroju przy mocnym walnięciu w struny. A tacy zawodnicy jak np Dino Cazares to używają np 56 do A  :o. Na razie więc założyłem sobie komplet Dean Markley 11-60 i generalnie brzmienie jest super. Jeżeli chodzi o tą najważniejszą 7 mą strunę to przy mocniejszym walnięciu dostaje troche wychyłu. Akordy z użyciem tej struny to może też nie brzmią szlachetnie ale przy krótkich dziabnięciach (i do tego ją stroje) jest nawet fajnie :P.

@uchal jakieś djenty szykujecie?:P

@pshemo - Na razie nic takiego nie planujemy  :-X.  Miałem  po prostu okazje nabyć tanio Ibaneza Rg7621  :evil:, i muszę przyznać że cieszę się z niego jak dziecko  :D.  Jak go kupywałem to był biedaczek trochę już zjechany w progach, nieustawiony i ze starymi strunami. Po szlifie i wymianie strun okazało się że to jest naprawdę zajebiste wiosło i każda opinia tu na forum naprawdę się zgadza. Miałem kiedyś ze 3 lata temu jeszcze Schectera Hellraiser 7 ale szybko go sprzedałem - już teraz nie wiem czy to z powodu EMG albo czego innego.
« Ostatnia zmiana: 01 Gru, 2014, 07:13:53 wysłana przez uchal »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
2319 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2011, 18:12:51
wysłana przez Lothar
18 Odpowiedzi
15824 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2013, 15:16:10
wysłana przez przemekprzemek
42 Odpowiedzi
55754 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Cze, 2014, 13:07:45
wysłana przez Nightmarishreaper
3 Odpowiedzi
1793 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Sie, 2014, 14:48:04
wysłana przez SolarisP
2 Odpowiedzi
7797 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON