Autor Wątek: [NBD] Czyli Jolka, Jolka pamiętasz...  (Przeczytany 9631 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
[NBD] Czyli Jolka, Jolka pamiętasz...
« 27 Wrz, 2014, 17:34:17 »
Witam,



troszkę Was przynudzę opowieścią ;) otóż sprawa zaczyna się jakieś 11 (!) lat temu, kiedy po kilku miesiącach grania na gitarze bardzo chciałem znaleźć kompana do gry i może sformować kapelę. Udało mi się namówić brata mojego przyjaciela na to, by kupił sobie bass byśmy razem mogli siać śmierć i zniszczenie przy pomocy deszcz metalu. Niestety, były to inne czasy, a ja mieszkałem w małym mieście, w którym nie było nawet muzycznego... "facepalm" Szukaliśmy instrumentu, na który było by go stać, a jednocześnie, który by miał 4 struny i przypominał chociaż bass. Udało się dorwać Jolana Diamant Bass za całe 300PLN. Niestety, kiedy zaczęły się studia wyjechałem, a koledze starczyło jeszcze zapału na rok grania, po czym instrument wylądował u niego w piwnicy... Tak było do początku tego lata, kiedy musiałem oddać bass, który miałem pożyczony od innego znajomego i zacząłem odczuwać potrzebę posiadania takiego instrumentu. Przypomniało mi się, że przecież leży sobie 35km dalej w jakiejś ciemnej piwnicy, więc ugadałem się z kumplem i mi go dał.

Niestety, czas i miejsce, w którym Jolka spędziła ostatnie 10 lat odcisnęły na niej swoje piętno, aż żal mi jej było, postanowiłem więc troszkę przy niej pogrzebać i doprowadzić do używalności. Miałem sporo pomysłów, z części musiałem zrezygnować już przy planowaniu, z części przy wykonywaniu prac. Jednak to co udało mi się zrobić, to zdjąć stary lakier, wykończyć ją "olejowo", wymienić okablowanie, zastosować preamp aktywny WSC ME-3 (do którego Mayo nie ma instrukcji, przed czym ostrzegam!) i dosyć sporo pierdołowatrych spraw związanych z drobnymi akcesoriami. W miedzy czasie okazało się, że korpus jest z klonu, a top ze świerku (!), gryf to klon z... palisandrem, chyba ;) co ciekawe, pepiczki, zakryli z tyłu to, że korpus jest z 3 kawałków drewna jednym fornirem.

Gitarkę dziś skończyłem składać, gada lepiej niż pamiętam jak było kiedyś, wystarczająco dla mnie, choć oczywiście szału nie ma ;) niżej załączam kilka zdjęć z tego jak to wyglądało wcześniej:

Spoiler

A teraz wygląda to tak:

Spoiler

Olbrzymie podziękowania dla @commelina !!!

Pozdro!
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2014, 17:39:14 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Guziel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 138
  • Du Doppelgänger, du bleicher Geselle!
Ta oryginalna wajcha do przełączania pikapów... :D
Efekt końcowy zajebisty. Podziwiam zapał!
"Szczęk broni w imię boże. Jeszcze jedno słowo. Zapamiętaj na zawsze..."

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Szacun panie, pięknieś pan to uczynił .

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Kurde, ładna.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ładnie wyszła ale nie ma próbek - nie ma basu.

:D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Ładnie wyszła ale nie ma próbek - nie ma basu.

:D

Basista ze mnie żodyn więc nie nagram, może kiedyś przy okazji jakiś próbek coś wrzucę ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Czarne gały daj, te są obleśne :D

To skoro nie chcesz nakurwiać to powiedz jak to gada - grałem kiedyś na identycznym modelu joli, z big muffem ryczała jak pojebana :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 362
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Zajebistość :D
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wlacz osadzony player soundcloud


Dobra to masz, pipaki od mostka do gryfu z neutralnym eq i potem raz jeszcze z nieco pokręconym eq (dużo góry i ciut więcej dołu).
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
@Stivo2005 na serio gratuluję, zapału, samozaparcia, wyczucia smaku, wyobraźni, zainwestowanych pieniędzy, i nie wiem co jeszcze było potrzebne, żeby uzyskać taki efekt, ale dawno już żadna rzecz nie wywarła na mnie takiego pozytywnego wrażenia.
Masa pracy, ale efekt końcowy miazga, gęba się cieszy, że komuś się chce, i że z tego chciejstwa wychodzą takie cuda.
Grałbym.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Niesiódemka. Niekupywałbym.

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Kurde ile ja razy się przymierzałem do Jolany ;) Ale jakoś nie było odpowiedniej sztuki (czytaj: taniochy ale w stanie agonalnym, albo piękne egzemplarze ale z ceną z kosmosu), więc ostatecznie trafiłem na innego krótkoskalowca, czyli EB-0. No i niestety wygoda Diamanta dość mocno odstaje od moich standardów i po ograniach zwykle GAS przechodził :P

Niemniej wielkie gratulacje! :tak:
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...nie było odpowiedniej sztuki (czytaj: taniochy ale w stanie agonalnym...

No ta, jak widzisz na pierwszych zdjęciach, była w kompletnie agonalnym stanie, przewody pozrywane wewnątrz wiosła, gitara pomalowana czarnym sprayem, przełącznik kręcił się w koło, masa obić... w sumie, zrobiłem ją tak jak chciałem, tzn osiągnąłem cel, jeszcze kilka rzeczy bym zmienił, ale na wszystko przyjdzie czas. Chciałem mieć bass w domu i mam ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Te foty to algoria Michaela Jacksona - o tym, jak mu instrument rozjaśniło :).

Spoiler

Paczki z głów!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Taka myśl mię naszła, ze kobita jak zmywa farbe to zazwyczaj jest mniej ciekawie, a tu proszę jaka miła niespodzianka ;)

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
[...] przełącznik kręcił się w koło [...]
akurat ten przelacznik tak dziala, w mojej jolce tez taki siedzial przed moimi modyfikacjami i tez sie krecil w kolo :P

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
[...] przełącznik kręcił się w koło [...]
akurat ten przelacznik tak dziala, w mojej jolce tez taki siedzial przed moimi modyfikacjami i tez sie krecil w kolo :P

Tylko, że tu nie było żadnego oporu, nie było kolejnych pozycji, jakbym mocno się zamachnął to by ze 720 stopni zrobił, przy jednym machnięciu ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Zajebistość, możesz grać kowery Royal Blood :).

Offline vastio

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Podobie mie sie.nie przepadam za basami ale takie cos moglbym miec w domu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Nowe słit focie:




Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Musza filtr?

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Musza filtr?

Nope, tym razem moja robota.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
To kiedy kowery Rojal Blaad? ;)
Paczki z głów!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
To kiedy kowery Rojal Blaad? ;)

Nie da rady, sprzedana.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
45 Odpowiedzi
24139 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lip, 2010, 13:42:42
wysłana przez wuj Bat
7 Odpowiedzi
5142 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sty, 2012, 09:47:50
wysłana przez Vin$
21 Odpowiedzi
10944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:52:38
wysłana przez valentine
14 Odpowiedzi
8943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2012, 07:30:19
wysłana przez Drozd
19 Odpowiedzi
6580 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Sie, 2014, 00:06:05
wysłana przez wuj Bat