Autor Wątek: Kącik produktów Apple - iPhone, iPad, Mac, etc.  (Przeczytany 148397 razy)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
U mnie w drugą stronę - Mac nie widzi SGS4 :(

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
No ale ajfona podpinasz pod USB i widzi go jak aparat fotograficzny, czy USB i se po prostu kopiujesz zdjecia?

Offline deathtom

  • Gaduła
  • Wiadomości: 281
No to przeciez napisałem, że jak podłączasz iphone do kompa to ci zdjecia zgrywa bez polepszeń i wtedy te zdjęcie to jedno wielkie guano jak z aparatu za 200zł

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"

"Nie przyszedł mahomet do góry to góra przyszła do mahometa"

Zrobiłem temat, ale użyszkodnicy milczą. Może ktoś tutaj poradzi:





"Wczoraj padł mi mój wysłużony HP Pavilion dv5 (komputer się uruchamia, ale nie widać żadnego obrazu). Może grafika padła, może to coś innego. Nie wiem, ale nie działa. Wcześniej się już grzał/łapał zwiechy więc się zastanawiam czy warto go naprawiać w ogóle. Ale pracowałem na nim ze 4 lata, sam komp pewnie ma z 7-8.

Kompa używam do oglądania filmów, słuchania muzy, surfowania po necie, nagrywania przy pomocy POD'a pomysłów/robienia muzy. Nie gram, bo nie mam czasu, a jak mam to mam od tego PS'a. Ostatnie zastosowanie jest najistotniejsze - powinien być stabilny, ekran na tyle duży żeby dużo ścieżek mi się mieściło i powinny działać wszystkie wstyczki i daw (reaper, superior ect). Komp powinien mieć przynajmniej 15" a najlepiej 17" lub więcej, 20" czy 22" to już byłby wypas. Mac'owe os'y są okey. Lub win 7. Innych nie chce.


No i teraz kminię nad tym co mogę zrobić. Budżet jak najmniejszy, max okolice 700zł na wszystko(laptom/komp+monitor), ale lepiej pińcet.

Opcji jest kilka:

- Używane lapki o podobnej specce jak mój od 400zł do 600zł (15", celeron dwa rdzenie jakoś okolice 2GHz(nie pamiętam), 3GB RAM i 250GB dysk).

- imac 20" z prockiem C2D 2,4GHz, 2gb ram (dołożyłbym do 4) i dyskiem 250gb. Okolice 800-1000zł, ale jak poszukam to może się zmieszczę. Rocznik 2007-2008. Pracuję na macbooku w robocie i jest super. Co prawda ma dwa lata, więc jest sporo młodszy i lepszy niż te o których mówię. Warto w ogóle na takiego imac'a patrzeć? Jednak stabilność i szybkość działania mnie pociągają. Jak z oprogramowaniem - są jakieś problemy, nie jest przestarzały?
Na starsze niż 2007 jak rozumiem nie ma co patrzeć? Podziała mi to jeszcze trochę, czy kasa wywalona w błoto?

- mac mini?

- stacjonarka (teraz na forum jeden kolega sprzedaje z quad'em, 4 gb ram i niezłą grafą. z monitorem 22" jestem w stanie się zmieścić w 700zł. Ale kobita się wkurwia na dodatkowo zajęte miejsce pod biurkiem i wystawienie na działanie mej młodej latorośli. Dlatego ta opcja musiałaby być kilka razy lepsza niż powyższe aby wygrać. Lub tańsza.

Co brać Panowie i ile mi jest potrzebne żeby sobie spokojnie ponagrywać, bez zwiech, pyknięć i innych cholerstw?
Szczególnie interere mnie apple imac."
No pain No gain !

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
@Dun ma maca na c2d, moze Ci podpowiedziec jak wyglada wydajnosciowo.
jesli chodzi o form factor to chyba tylko od preferecji zalezy. ja Ci nie powiem czy lepiej Ci przypasuje mac mini, laptok czy stacjonarka.
sam mam mbp z 2011 i ubolewam, bo filmy w 4k dzialaja tylko @24, a przy 60fps juz mi komp nie domaga (to tak a propos kompa do ogladania filmow :D )
i always go full retard

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Ale nie domaga przez co? Procek za słaby?



Ten lapek którego miałem w sumie stykał. A głównie mi o bezproblemowe i stabilne nagrywanie(a z tym hp miewał problemy). Filmy głównie z necika lecą, jeżeli już to w hd, więc przemocy pod tym względem nie ma. Do 4k i tak nie miałbym ani monitora ani żutnika.

Także w tym momencie dwie są dwie opcje: imac 20" za tysiaka vs 3-4 letni pc o lepszych parametrach, ale na windzie.

Jest coś co skreślało by imac'a? Te kompy mają po 7 lat, pytanie ile to jeszcze popracuje.
No pain No gain !

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Czuję się wywołany do tablicy :P
Od kilku miesięcy mamy zespołowego Maca white (C2D ~2Ghz, 2Gb Ram). Kosztował nas niecałe 500zł.
Do słuchania muzy, surfowania po necie i drobnych nagrywek IMO bezkonkurencyjny. Jedyny czynnik, który dyskwalifikuje go do oglądania filmów to mały ekran (13'). Można natomiast kupić Maca z tej samej generacji 15-calowego w podobnej specce.

Nie wiem czy ruszy na nim Superior, za to Cubase hula nam wyśmienicie z Yamahą N12. Nagrywamy na tym, puszczamy synthy do klika i takie tam. Ogólnie polecam.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Ktos z Makowcow ma moze zainstalowany Spectrasonics Trilian? Bo ja za chuja wafla nie moge tego zainstalowac...

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja mam ichniejszy Omnisphere, pewnie tak samo się instaluje - z tym, że ja nie miałem żadnych problemów. Ale zawsze, jak coś nie chce banglać - reinstalluję, blokuję połączenia Little Snitchem i już jest ok.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Little Snitch! Ciekawa aplikacja, przetestuje to dzis wieczorem! Dzieki!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jak tam el capitam sie sprawuje?
na moim mbp 2011 widac przyspieszenie, choc czytalem ze 'jak masz sprzet starszy niz 2 lata to lepiej kup nowy' :P
ostatnio tez odkrylem HyperDock i zycie stalo sie prostsze - polecam :P
i always go full retard

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
jak tam el capitam sie sprawuje?
na moim mbp 2011 widac przyspieszenie, choc czytalem ze 'jak masz sprzet starszy niz 2 lata to lepiej kup nowy' :P
ostatnio tez odkrylem HyperDock i zycie stalo sie prostsze - polecam :P

NIE INSTALUJCIE AKTUALIZACJI, 90% WTYCZEK ROBI MI AUTORESTART, PRZYPOMNIAŁO MI SIĘ JAK TO BYŁO ŻYĆ Z BLUESCREENem

i nie działa mi drukarka :(
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
i AutoCAD 2015 tez pierdoli sie na niektórych opcjach

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
lo ciup, cale szczescie ze uzywam kompa tylko do fejsbuka :D
i always go full retard

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Przestał też obsługiwać większość produktów Line 6 (wiadomość z drugiej ręki, potwierdzona). A dokładniej L6 jeszcze nie wypuścił poprawki.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
damn, musze podlaczyc swojego tascama i sprawdzic czy wszystko dziala ;o
i always go full retard

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Przestał też obsługiwać większość produktów Line 6 (wiadomość z drugiej ręki, potwierdzona). A dokładniej L6 jeszcze nie wypuścił poprawki.

potwierdzam, L6 Pod Farm należy do tych 90% ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
A mialem sobie "apgrejd" robic. Chyba poczekam, az sie sytuacja ustabilizuje...

A swoja droga, jak zrobie upgrade OSX, a ajfona nie, to beda sie dalej ze soba lubic i wspolpracowac, czy raczej nie bardzo? Bo na ajfonie nie chce wersji 9 instalowac, bo boje sie, ze bedzie wolniej dzialac.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
mam ios 9 na iphone 5, spoko jest i z yosemitem nie robil problemu
i always go full retard

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
mam ios 9 na iphone 5, spoko jest i z yosemitem nie robil problemu

mnie wrócił problem z wyrzucaniem mnie z aplikacji i czasem klawiatura wyskakuje nie z tej strony co trzeba... po łatkach stabilizujących rzucam aktualizowanie ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Mowisz, ze 5 daje rade na najnowszym systemie? Ja mam co prawda 5s ale nie chcialbym zamulic telefonu.

A ciekawi mnie odwrotna sytuacja. El Capitan i iOS 8. W najnowszym OSX mocno uaktualnione sa mapy i zastanawiam sie, czy da sie wyslac ta nowsza mape, do ajfona? Bo to opcja, ktorej dosc czesto uzywam.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Po zaktualizowaniu do iOS 9, iPad 2 tak okropnie zaczął mulić... Chrome'a nie ma nawet co odpalać, bo od razu crushuje. 9.02 nic nie pomogło. UMAD, APL?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
UMAD GZM7? Apple 2 troche wiekowy jest...

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
IPad mini 2 na iOS 9 odzyskał to, co stracił na aktualizacjach w 8, głownie mam na myśli żywotność baterii, bo stabilność miałem genialna na każdym oprócz ostatnich 2 aktualizacjach ósemki, gdzie mi sie safari lubiło wywalic
B ( o ) ( o ) B S

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
UMAD GZM7? Apple 2 troche wiekowy jest...

Jaki znowu Apple, iPad przeca napisałem. Kur**... To, że ma 4 lata nie znaczy, że nagle *magicznie* ma przestać obsługiwać nawet przeglądarkę internetową i własne UI.