Autor Wątek: Jaki Bare Knuckle do LP z Olchy?  (Przeczytany 2757 razy)

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Jaki Bare Knuckle do LP z Olchy?
« 26 Sie, 2014, 14:15:50 »
Hej,
W tym momencie w mojej kopii LP siedzi pod mostkiem painkiller.

Specyfikacja:
korpus: olcha + nakładka klon
gryf: palisander + klon
strój: Drop C
Gitara brzmi jasno, szybko. Poniżej próbka jak prezentuje się Painkiller.
Wlacz osadzony player soundcloud

Na żywo to brzmi bardzo fajnie. Dobrze się przebija, brzmi "gitarowo". Ale chciałbym tam wsadzić coś bardziej mięsistego z mniejsza ilością żyletek.
Co sugerujecie? Nailbomb - miałem w SCT607B Carpenter z olchy i nie porywało, ale moze w 6stce byloby lepiej? Warpig Alnico?
A może jakieś inne? Ma być mięso, środek w granicy rozsądku, w miarę selektywnie :)

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Słyszałem olchę amerykańską z patykiem klonowym i podstrunnicą z palisandru na Nailbomb Al pod mostem. Urywa dupę, wszystko co najlepsze w Nailbombie. Brzmienie raczej ciemne niż jasne...góra wystarczająca.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Co sugerujecie? Nailbomb - miałem w SCT607B Carpenter z olchy i nie porywało, ale moze w 6stce byloby lepiej? Warpig Alnico?

No więc... Jakiego NB miałeś? Bo z tego co piszesz, to Ceramiczny by Ci zrobił bardzo dobrze. Obecnie mam w RG7321 Juggernaut'a i jest zdecydowanie bardziej ułożony od Painkiller'a, też można spróbować. Choć panuje opinia, że to podobno dość wybredny pipak.

Warpig'a nie ważne czy Ceramic czy Alnico bym odradzał do takiej konfiguracji i takich oczekiwań.

Tak na szybko brzmienie Jugger'a w drop C#...

Wlacz osadzony player soundcloud
« Ostatnia zmiana: 26 Sie, 2014, 16:41:06 wysłana przez Stivo2005 »
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
To ja już troche nie kumam. Do czego w takim razie nadaje się Warpig, a do czego Nailbomb? Miałem w mahoniu Nailbomba i było git. Miałem Warpiga w Mahoniu i był troche za ciemny.
Ja rozumiem to tak. Mahon ma duzo dołu, środka, mało góry. Skoro moja gitara brzmi jasno, więc chyba Warpig bylby ok? Jeśli Nailbomb ma więcej góry i środka, to chyba raczej do mahoniowych gitar się nadaje?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak, trochę inaczej niż Stivo bym to widział. Ceramiczny NB byłby dobry w lekko ciemniejszej kombinacji. Tutaj osobiście zdecydowałbym sie na Nb al. Warpiga al omijamy szerokim łukiem jakoś nie pamiętam by któregoś nas zachwycił. Natomiast ceramiczny jest w jasnych deskach cacy jest szybki i zwarty. Także Jaggger mógłby sie wpasować ale ten potrafi iskrzyć  u Stiva się zagadał ale to na prawde nie ma reguły, jest najwyżej przypuszczenie / kierunek.
Zaczynając od Nb nawet jeśli nie przypasuje przynajmniej bedziesz wiedział czego ew szukać dalej. To najbardziej zrównoważony pipak z tych hajgejnowych i IMO znakomity wyznacznik do dalszych poszukiwań. Sam z siebie jest na tyle dobry ze ludziska czesto gęsto przy nim pozostają. Gdyby to była ósemka wtedy faktycznie ceramiczny byłby moim wyborem , przerabiałem na własnym i Baciowym garbie ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 772
Nailbomb alnico. Tym samym zostałeś przegłosowany!
Paczki z głów!

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Ok, więc w takim razie co polecacie do gibsona explorera z mahoniu oczywiscie? Bo miałem tam naibomba ceramic i grał bardzo przyjemnie. Teraz mam painkillera i tez w sumie jest ok.
Painkiller jest zajebisty, ale jakiś taki za bardzo "drewniany", "suchy", nie wiem jak to określić inaczej.
A może:
Les Paul z olchy - Naibomb alnico
Gibson explorer z mahoniu - Nailbomb ceramic?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Ja bym wypróbował Juggery:
Odkąd obejrzałem ten filmik, mam straszną chęć na Explorera, by wstawić do niego te pickupy.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Mieliśmy co prawda raz Jaggera w ciemnej kombinacji i ja osobiście nie polecam. Ale cały czas poruszamy sie po hajgejnach a w takich wiesłach znakomicie daje rade set mułów tylko oczywiście gejn trzeba z łapy wydobywać a Mule na to pozwala, wbrew nazwie daje się ładnie prowadzić ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
12295 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 17:27:43
wysłana przez terrormuzik
685 Odpowiedzi
147432 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Mar, 2023, 21:18:37
wysłana przez staryt
19 Odpowiedzi
7435 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2012, 01:18:19
wysłana przez mattuck
13 Odpowiedzi
5934 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lip, 2012, 08:52:16
wysłana przez Olcha
1 Odpowiedzi
1469 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2014, 17:09:33
wysłana przez Aremenius