Autor Wątek: W co gracie - siostro, bracie?  (Przeczytany 472938 razy)

Offline SaschaK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
    • Portfolio


Choler - nowe gry są fajne. Przynajmniej niektóre, niektóre nawet bardzo. Tylko dlaczego wracam do tych starych a do tych nowszych niekoniecznie? ;)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Bo stare są fajniejsze.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Stare gry są fajne. Aktualnie 'zaopatruję się' w Comandosa i Settlers II Gold Edition ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ja myślę odgrzebać HoMM 1, nie grałem w to z cztery lata :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
Bo stare są fajniejsze.

Chyba Twoja.
Paczki z głów!

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
A jak nie stare, to te z małych wytwórni lub w ogóle open source - jak są technologicznie 20 lat z tyłu, to nadrabiają grywalnością i funem ;)
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
A jak nie stare, to te z małych wytwórni lub w ogóle open source - jak są technologicznie 20 lat z tyłu, to nadrabiają grywalnością i funem ;)

Yup, np. ... MINECRAFT! :D

Posty połączone: 25 Mar, 2012, 18:42:03
Jeśli kogoś interesują realistyczne taktyczne shootery, nieliniowość rozgrywki zarówno w singlu, jak i w co-opie czy multiplayer, a nie jakieś tam kinematograficzne sceny czy smaczki i ma wolne kilkanaście dolarów, znalazłem bardzo ciekawy projekt na Kickstarterze:

http://www.kickstarter.com/projects/355932838/crowdsourced-hardcore-tactical-shooter/posts/186355

i więcej info: http://www.rockpapershotgun.com/2012/03/06/not-an-rpg-crowdsourced-hardcore-tactical-shooter/
« Ostatnia zmiana: 25 Mar, 2012, 18:42:03 wysłana przez mondomg »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Dla mnie tam nawet głupie Wesnoth jest zajebiste :)
I nie mówię tak, bo nie mogę grać w nowe gry (mój komp może i najnowszy nie jest, ale na co najmniej niskich detalach raczej wszystko, na co miałbym (czyli raczej RPG, ew strategie lub Point'n'Click) ochotę powinien pociągnąć), tylko serio jak patrzę ile jest zajebistych tytułów z przeszłości, których nie mam jeszcze ogranych, lub też do których po prostu lubię wracać, to tracę poczucie jakiejkolwiek sensowności ładowania się z kasą po to, aby "pograć" w interaktywne filmy - równie dobrze mogę się w to pobawić na youtube...
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
mondomg - wczesniej podałes 2 screeny z jakichś gierek które mnie bardzo zaintrygowały... mozesz podac tytuły ?

Od siebie polecam naszą rodzimą serię EARTH zwłaszcza 2150 i The Moon Project ... lepszego RTSa nie grałem - Wciągneły mnie bardziej niz moj ukochany Starcraft 1 ;)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Oooooo!! Earth 2150 zajebisty! Świetna gra. Aż sobie jutro zainstaluję The Moon Project i odpocznę od szachów ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
mondomg - wczesniej podałes 2 screeny z jakichś gierek które mnie bardzo zaintrygowały... mozesz podac tytuły ?

Masz na myśli te dwa? http://forum.sevenstring.pl/off-topic/w-co-gracie-siostro-bracie/msg204438/#msg204438

Pierwsza to Syndicate, a druga Syndicate Wars.

Dla mnie tam nawet głupie Wesnoth jest zajebiste :)
I nie mówię tak, bo nie mogę grać w nowe gry (mój komp może i najnowszy nie jest, ale na co najmniej niskich detalach raczej wszystko, na co miałbym (czyli raczej RPG, ew strategie lub Point'n'Click) ochotę powinien pociągnąć), tylko serio jak patrzę ile jest zajebistych tytułów z przeszłości, których nie mam jeszcze ogranych, lub też do których po prostu lubię wracać, to tracę poczucie jakiejkolwiek sensowności ładowania się z kasą po to, aby "pograć" w interaktywne filmy - równie dobrze mogę się w to pobawić na youtube...

No jasne. Problemem nie jest to, że jedni wolą gry z wysoką grywalnością i nic poza tym ich nie obchodzi, a inni się źle czują, jeśli otoczka graficzna nie jest na najwyższym możliwym na obecne czasy poziomie. Problem tkwi w tym, że Ci drudzy uważają tych pierwszych za idiotów, w sumie i vice versa. Kwesia gustu, nie ma co się oburzać, że komuś nie przeszkadzają postacie z kilku pikseli albo że ktoś woli sobie pozwiedzać i pooglądać rozwój wydarzeń, nie wysilając się przy tym za bardzo. Tytułów dla jednych i drugich jest aż nadto, choć sukcesy komercyjne odnoszą głównie te "ładne i proste", a "brzydkie i trudne" to raczej domena indie games, mniej popularnych w mediach, przez to często pomijanych.
« Ostatnia zmiana: 26 Mar, 2012, 23:39:59 wysłana przez mondomg »

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Nie no, jak ktoś lubi, to niech sobie gra w filmy, nic mi do tego. Jeśli sprawia mu to frajdę, to niech dalej sprawia, a jeśli jeszcze go przy tym stać na wspieranie rozwoju przemysłu IT poprzez ciągłe kupowanie nowego sprzętu, to sam na tym prędzej, czy później skorzystam, jak w końcu sam będę zmieniał sprzęt ;)

Tylko krew mnie zalewa, jak sobie gram w coś i ktoś mi wyskakuje, że to coś ma brzydką grafę/jest stare/jest technologicznie na poziomie gier sprzed XX lat itp i nie ma znaczenia, że jest super gameplay, muzyka, fabuła itp :P
I trochę drażni mnie ten trend, że współcześnie developerzy właśnie stawiają zwykle głównie na grafę, niekiedy mając też w dupie optymalizację (podejście typu: chcesz pograć w nowe gry - kup se lepszy sprzęt, ewentualnie trać względem innych gracy przez wybrakowanie detali itp) - przez to ostatnimi czasy np odwiedzając Empik coraz częściej odwiedzam działy z gazetami z grami oraz półki z seriami pokroju Ekstra Klasyka. Nie wspominając o moich ukochanych emulatorach i stronkach pełnych romów, za które w sumie byłbym nawet w stanie płacić, o ile by nie wydurniali się z cenami.
« Ostatnia zmiana: 27 Mar, 2012, 00:08:27 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
mondo... ja ci nie wiem co zrobie...

Całą noc grałęm w syndicate wars... i leże na sprawdzianie dzisiaj... ;p
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
mondo... ja ci nie wiem co zrobie...

Całą noc grałęm w syndicate wars... i leże na sprawdzianie dzisiaj... ;p

Fan prozy Sapkowskiego, który nie pamięta czasów 16-bitowców?? Aha, znaczy się: junior, ale czytuje dobre książki? To miłe, serio.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 759
ME3, bijacz...
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Nie wierzę że to piszę, ale DIABLO 2. Nakurwiam trzeci tydzień, barb na 59tym levelu i może mogę poszpanować przed dziewczyną ;)
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Ja też,amazonka 66.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.


chyba jedna z bardziej wciągających gier wszechczasów...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

bandit112

  • Gość
Gra ktoś w Tribes: Ascend? Polecam, wreszcie świetny, kompetytywny FPS, wymagający realnych umiejętności, a nie przypadku, czy "kto szybciej strzeli" (tak, to do Was, CoDowców ;)).

Spoiler

Quad Core i5 2.6 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), 10 GB HDD,

Łohoho paaanie, ić pan z takiem, z takiem tym...

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
a ja d3, sorc lvl13 :D
i always go full retard

bandit112

  • Gość
Nie wierzę że to piszę, ale DIABLO 2. Nakurwiam trzeci tydzień, barb na 59tym levelu i może mogę poszpanować przed dziewczyną ;)

Nieźle, ja zawsze jak dochodziłem do ~32 to mi się gra nudziła. Jeszcze nie jestem straconym no lifem :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Gra ktoś w Tribes: Ascend? Polecam, wreszcie świetny, kompetytywny FPS, wymagający realnych umiejętności, a nie przypadku, czy "kto szybciej strzeli" (tak, to do Was, CoDowców ;)).

Spoiler

Quad Core i5 2.6 GHz, 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7), karta grafiki 1 GB (GeForce GTX 560 lub lepsza), 10 GB HDD,

Łohoho paaanie, ić pan z takiem, z takiem tym...

Ściągnij, przetestuj, beta jest otwarta. U mnie chodzi idealnie na maxymalnych detalach (bardzo ładnych zresztą) na:

Typ procesora   QuadCore Intel Core i5 750, 2800 MHz
Nazwa płyty głównej   Asus P7P55D
Pamięć fizyczna   8183 MB  (DDR3-1333 DDR3 SDRAM)
Karta wideo   ATI Radeon HD 4810 series  (512 MB)

bandit112

  • Gość
a mi pojdzie na intel pentium IV, 1GB ram i gf6600 128mb? :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Eee no nie wiem, jak Ci się nudzi i masz miejsce na dysku, spróbuj ;) Ewentualnie polecam starsze gry z tej serii, mają swój klimat.