Autor Wątek: Moje miksy, zagadnienia, ogólnie - realizacja  (Przeczytany 8110 razy)

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Moje miksy, zagadnienia, ogólnie - realizacja
« 01 Cze, 2014, 17:57:00 »
Hej, odcinek pilotażowy.

Nagrałem Reamp mixtest, bo zakupiłem Shura SM57. Plik waży 800kB, więc zasysać bez strachu o transfer.

Gity -> Ibanez RG370DX na Merlin Hellfire most -> Peavey Bandit 112 -> Shure SM57
Bas -> Ibanez RG370DX na Merlin Hellfire most -> Pitch Shift -12 -> Peavey Bandit 112 -> Shure SM57 (także ciekawie)
Bębny - Nasz ukochany Superior.


Akurat nad tym miksem nie trudziłem się zbyt wiele, a to dlatego, że dałem działać intuicji (jak ją wypracuję to, mam nadzieję, praca stanie się dużo przyjemniejsza i przede wszystkim szybsza).

http://www.speedyshare.com/xFV88/Reamping-Mixtest-v4.mp3

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Tak sobie to brzmi. Bardzo nieselektywnie i chaotycznie.

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
To tak nie brzmi, że cięzko konkretnie powiedzieć co jest do dupy. Dyktafonem na sali prób na setke osiągałem dużo lepsze efekty.

Zrób reamp na KSE, to zawsze brzmi, łatwiej będzie podpowiedzieć co i jak.
Skill?! A na co to komu?

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Lipa jest przez bas, a raczej "bas". Niestety więcej z niego nie da się wycisnąć, a dobry bas to IMO 60% sukcesu. Więc dlatego wszystko brzmi do dupy. Machnę reamp na innych, lepszych śladach i oczywiście wrzucę, jak tylko będę miał czas.

Orange

  • Gość
Lipa jest przez bas, a raczej "bas". Niestety więcej z niego nie da się wycisnąć, a dobry bas to IMO 60% sukcesu.

Hę? Widek nagrywał bez basu, czy "basu". Morony nagrywali i grają na taniej Yamaha bb, tutaj nagrane masz taniego corta.


A więc. Twój argument jest inwalidą?

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Yamaha bb to gitara basowa, a nie elektryk z wyłącznie mostkowym, wysoko outputowym pickupem, zbieranym mikrofonem z comba gitarowego. Więc?

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Jak robisz bas z gitary to nagrywaj w linię, zapnij jakiś basowy piecyk vst, impuls basowej paki i coś można wymodzić. Chociaż jak będę miał parę wolnych stówek to i tak zamierzam kupić jakiś bas tak tylko do nagrywek wlaśnie. Tu masz moją próbę uzyskania basu z schectera demona, jak wiadomo aktywne pickupy nie pomagają ;)

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline bandit112

  • Gaduła
  • Wiadomości: 305
Nawet dość to Ci gada. Wiem, robię tak jak nagrywam swoje pierdółki, ale tutaj postanowiłem po prostu poeksperymentować ;) Jak coś sklecę to wrzucę.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Pedrro78, dobrze to gada jak na gitarę obniżoną octavetem. Możesz zdradzić jakich wtyczek i na jakich ustawieniach używasz?

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Trilogy czy Trillian tez daje rade jak nie ma basu pod reka. Tylko trzeba posiedziec nad velocity, co by nie brzmialo jak z komputra.

Offline pedrro78

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 44
Z trilianem czy innym vsti nie chce mi się bawić z klepaniem na piano rollu, tak to grasz i z głowy. Używam darmowych wtyczek od igniteamps: SHB-1 jako wzm. do basu i NadIR, do którego ładuję impuls paki basowej. Wycinam trochę środka żeby było miejsce dla gitar. Potem kopiuję ten ślad i na kopii dokładam symulację tube screamera na początku żeby było trochę przesteru i obcinam bas filtrem HP żedy się nie dublował z tym pierwszym śladem. Teraz trzeba zmiksować te ślady wedle uznania i tyle.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Bas ze sklejki za 250 zł:
Wlacz osadzony player soundcloud


Nawet nie trzeba umić miksować, a brzmi konkret :D
« Ostatnia zmiana: 14 Cze, 2014, 15:45:30 wysłana przez majkelk »
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Zanim bandit112 zaczniesz uczyć się mixować na swoich śladach to polecam ogarnąć pare paczek DI.
Ogarnąć mixy z których faktycznie się da coś ukrecić i wtedy próbować wycisnąc ze swoich sladów brzmienie.
Skill?! A na co to komu?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
4464 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Wrz, 2015, 00:15:11
wysłana przez Radek M
5 Odpowiedzi
2527 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2011, 20:53:35
wysłana przez deely
12 Odpowiedzi
6531 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Cze, 2012, 18:20:00
wysłana przez Bloody As Hell
3 Odpowiedzi
2631 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Wrz, 2012, 07:27:53
wysłana przez sinquestsound
6 Odpowiedzi
2495 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2013, 14:19:29
wysłana przez indabrain