Autor Wątek: Odtwarzacz mp3 - jaki najwierniej odtwarza??  (Przeczytany 10757 razy)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odtwarzacz mp3 - jaki najwierniej odtwarza??
« 20 Paź, 2008, 22:33:33 »
Yo chłopaki i jedna dziewczyna :)

Otóż zamierzam sobie kupić jakiś odtwarzacz mp3 tak do kilku stówek.
Nie zależy mi na niesamowitych funkcjach i designie jedynie na jak najlepszej możliwej jakości dźwięku.

Szukam po necie jakiś testów, porównań i coś nie mogę znaleźć... :-\
jakby się ktoś znał, albo jakiegoś linka zapodał, to będę wdzięczny :)

pozdr
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2008, 22:35:43 wysłana przez Invivo »

Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
iRiver t60 + słuchawki nie stockowe np. sennheiser'a najlepszym zestawem.

żeby nie było- nie mam takiego :) perkusista mój posiada t60 i z słcuhawkami moimi senna zamiatało poważnie miodzio. Słyszałem rózne cuda sensy, Rio, creativy ale to miało kopa. Podpięte pod wzmak też ;)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
IPod odtwarza bardzo przyjemnie dla ucha, co nie musi znaczyc ze realistycznie. ale przyjemnie na pewno (nie porownywalem z IRiver).
Łe tej.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Na pigmeju tez iRivera radzą, tylko ze zamiast o t60 myślę o e100

http://allegro.pl/item456941710_mp4_iriver_e100_2gb_choco_karta_sd_2gb_free.html

na tym malutkim wyświetlaczu t60 kupa widać, tylko ciekawe jak mają sie do siebie dźwiękowo.

Offline neyoam

  • Gaduła
  • Wiadomości: 145
Moim zdaniem na słuchawkach nigdy nie uświadczysz bardzo dobrej jakości. Do tego trzeba mieć sprzęt wolnostojący na normalnych kolumnach.
Sam posiadam Creative MuVo V100 ze słuchawkami Sony MDR-J20 i nie narzekam. Jakość dobra i do tego tanio w miarę.
khm...jajo

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Ja z iRiverów miałem do czynienia tylko z Clix'em2 i powiem że mnie miażdży totalnie jakością dźwięku. Polecam i to bardzo. Wg mnie iPody(classic i touch) to ledwo start miały do niego. Naprawdę niesamowita maszynka ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Tez mam T60 i jest bardzo dobrze ale juz E100 mają podobno lepszy przetwornik dzwieku i lepiej graja. Natomiast najlepsze jest według speców to cacko ale sam nie testowałem to nie potwierdze
                          Cowon iAUDIO D2
« Ostatnia zmiana: 21 Paź, 2008, 16:12:24 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
hmm... podlacze sie do tematu

w zwiazku z tym ze albo mam pecha do sluchawek od SE w810i albo sa poprostu tak hujowe ze sie szybko rozpierdalaja, zdecydowalem kupic sobie mp3, suma niestety nie jest oszalamiajaca bo chcailbym sie zmiescic w 100zl? byle by mial wysietlacz i jak najlepiej odtwarzal muzyke. Sluchawki i tak dokupie oddzielnie.

Jesli ktos orientuje sie choc troszku,bylbym wdzieczny i mokrego buziaka dam osobiscie ;) jesli nie, trudno, poszukam  kogos innego chetnego na meiscie ;) pa :*

Offline johnny_ibz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
ja mam ten odtwarzacz http://www.slipperybrick.com/wp-content/uploads/2007/02/iriver-x20.jpg jedyne co moge powiedziec to to ze grzmi az milo, naprawde sie nie zawiodlem. oczywiscie sluchawki z zestawu do wymiany niczym przetworniki ibaneza :D

sluchawki z ktorymi kazdy odtwarzacz brzmi jak powinien to KOSS Porta Pro. mialem i tesknie za nimi...
Brawdziwi dwardziele używają dylgo dwardyg zbółgłozeg

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=9126411 <- warto zerknąć :)

Offline Owczur

  • Gaduła
  • Wiadomości: 142
    • Devilish Impressions
hmm... podlacze sie do tematu

w zwiazku z tym ze albo mam pecha do sluchawek od SE w810i albo sa poprostu tak hujowe ze sie szybko rozpierdalaja, zdecydowalem kupic sobie mp3, suma niestety nie jest oszalamiajaca bo chcailbym sie zmiescic w 100zl? byle by mial wysietlacz i jak najlepiej odtwarzal muzyke. Sluchawki i tak dokupie oddzielnie.

Jesli ktos orientuje sie choc troszku,bylbym wdzieczny i mokrego buziaka dam osobiscie ;) jesli nie, trudno, poszukam  kogos innego
 chetnego na meiscie ;) pa :*
Ja ostatnio zakupilem "powystawowego" Samsunga z5 - 1gb, z wysylka nieco ponad stowka wyszla.
Odtwarzacz moim zdaniem jak za te cene baaaardzo ok - jakosc dzwieku jak najbardziej wporzadku i co jest dla mnie poteznym plusem- nie potrzebuje zadnego dodatkowego oprogramowania - jest wykrywany jako dysk wymienny.
A co do sluchawek, uzywam iRiverow - mialem juz ze 3 modele i wszystkie tak samo sobie cenie ;]

Offline Greg_K

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 68
ten Samsung YP-Z5... pobladzilm troche po internetostradzie i jak za te pieniadze to on zbiera lepsze pochwaly od np iPod'a Nano -.-
Pierwszy kandytad to soczysciaka, ktos jesczze?

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 536
    • Toughest Firefighter Alive
Moim zdaniem na słuchawkach nigdy nie uświadczysz bardzo dobrej jakości. Do tego trzeba mieć sprzęt wolnostojący na normalnych kolumnach.
Takie wypowiedzi mnie rozwalają...
chyba normalną sprawą jest, że chodzi o sprzęt przenośny... Czyli chodzi o bardzo dobrą jakość w takim rozumieniu...
Jeśli chodzi o słuchawki to swego czasu rządziły KOSS Porta Pro... whooyowo wyglądają jak historia i nie wiem czy bym się z tym na ulicy pokazał, ale brzmienie jest zabójcze... miałem okazję potestować w domu... i do tej pory nie słyszałem lepszych słuchawek w cenie do 250zł (i proszę nie pisać: " w cenie do 200zł bardzo dobrej jakości się nie uświadczy", bo nie każdy ma do wydania na same słuchawki powiedzmy 500zł)...

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Ja uzywam iPoda nano I gen., porownywalem z Zenami, MuVo, Sansa i jakimis mniej znanymi. Musze powiedziec, ze iPod najrowniej gra. Duzo lepsza scena, detale bardziej wyraznie slychac, zadna czestotliwosc nie dominuje (jak np. w Sansie doly, ktore sa raczej zamulone). Uzywam do tego slychawek JBL Reference 220 i brzmi to bardzo wporzo, dosc duzo srodeczka, nie za duzo basu ale dosc klarowne jest to brzmienie. Jak zamienilem moje stare EPki na te sluchawki to odnioslem wrazenie, ze brzmienie zrobilo sie niemal "lampowe" w porownaniu z dudniacym basem i wycietym srodkiem EPek.
wearehelp.bandcamp. com

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
http://www.headphone.com/guide/by-application/replacing-cheap-headphones/

polecam stronkę (zdaje się że Lord podrzucał ostatnio), a także, warto zauważyć, powtarzają tam wszędzie, że pierwszym krokiem do poprawy jakości, jeśli się już ma taki słuchawki niedodupne, niegratisowe do telefonów, mp3 i innych, jest zakup czy zdobycie w inny sposób wzmaka słuchawkowego.

http://www.dansdata.com/cmoy.htm

również warto się zapoznać
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
ja mam IPoda IV generacji do tego słuchawki AKG k314p - do chodzenia po ulicy i Beyer Dynamic DT990 Pro do domu, wszystkie nagrania mam skompresowane jako aac 256kbps albo apple looseless i na wiekszosci nagran nie slysze zadnej roznicy w porownaniu do sluchawek wpietych we wzmacniacz od stacjonarnego CD.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Aac 256kbps jest odsłuchowo jak mp3 512kbps, nie wiem jak to się przekłada odsłuchowo na pcm. płyta cd jak wszyscy wiedzą ma 44,1kHz i 16bit na kanał, co razem daje nam zawrotne 1411 kbps streamu. Co ciekawe, looslessy (flac) mają przeciętnie po 900-1100 kbps.

Osobiście staram się muzykę której słucham, mieć w losslessach, głównie flaki, czasem ape (monkey), aiff (alac) praktycznie nie używam. A co najbardziej boli, ciężko jest (pomijając ipody) znaleźć playera, który z tym współpracuje. Apple odtwarzają oczywiście alac (apple lossless audio codec), ale coś co odtwarza flaczki czy inne to rzadkość. Pozostaje zawsze nosić, jakże poręcznego, cdplayera, discmanem potocznie zwanego.

Swoją drogą, dziwna flaczkowa tendencja sprawia, że na liście mojego GASu wznosi się coraz wyżej gramofon oraz odpowiednie uzupełnienia w dyskografii (xploding plastix bym na gramofonie posłuchał *-*).
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
U mnie NOKIA E51 sprawuje się bardzo dobrze. Jedynie zestaw słuchawkowy taki sobie - za cichy zwłaszcza w autobusie. Ale jak dla mnie najlepszy do tej pory odtwarzacz mp3 (a przewinęło się parę Creativów, jeden Grundig, Samsung i iRiver) no i nie muszę zmieniać urządzenia i słuchawek żeby z mamą pogadać. Czasem się tylko ludzie dziwnie na mnie patrzą, bo pewnie wygląda to jak bym gadał do siebie.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Typowe. Ja tam nie lubię z telefonu słuchać, jakoś tak mi się to niepraktyczne wydaje, a i baterię obciąża niepotrzebnie.
Co się zaś tyczy słuchawek, może jakieś earplugi z wytłumieniem sobie kup. Niby to ciśnienie uszy niszczy i fogle, ale myślę, że i tak dzięki tłumieniu będziesz słyszał o wiele lepiej, dodatkowo słuchając o wiele ciszej. Poza tym wyłączysz jakże wkurwiający dla otoczenia efekt dzielenia się z nim muzyką. ;)
Do tego w sumie też można jakiś wzmak i jazda. ;D
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
W sumie to nie było takiej sytuacji żeby coś na zewnątrz się wydostawało, bo czasem sprawdzam czy nikomu nie przeszkadzam. Jak mi trochę kasy wpadnie to zainwestuję w słuchafony-jak-dzwony tyle, że właśnie ten Nokiowe, żebym mógł też pogadać. A baterię mam bardzo wytrzymałą, więc nie narzekam.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
U mnie NOKIA E51 sprawuje się bardzo dobrze. Jedynie zestaw słuchawkowy taki sobie - za cichy zwłaszcza w autobusie. Ale jak dla mnie najlepszy do tej pory odtwarzacz mp3 (a przewinęło się parę Creativów, jeden Grundig, Samsung i iRiver) no i nie muszę zmieniać urządzenia i słuchawek żeby z mamą pogadać. Czasem się tylko ludzie dziwnie na mnie patrzą, bo pewnie wygląda to jak bym gadał do siebie.
No mam podobną sytuację, jedynie mierzi mnie słaba jakość słuchawek.

Na razie musiałem się wstrzymac z zakupem, wogóle z wydatkami, boli, bo dużo chciałoby się kupić, szczególnie do wiosła, a nawet wiosło, natomiast wiele musze sprzedać, żeby wozidło jakieś kupić...:/

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Osobiście staram się muzykę której słucham, mieć w losslessach, głównie flaki, czasem ape (monkey), aiff (alac) praktycznie nie używam. A co najbardziej boli, ciężko jest (pomijając ipody) znaleźć playera, który z tym współpracuje. Apple odtwarzają oczywiście alac (apple lossless audio codec), ale coś co odtwarza flaczki czy inne to rzadkość. Pozostaje zawsze nosić, jakże poręcznego, cdplayera, discmanem potocznie zwanego.
Irivery czesto odtwarzają flaki, ja mam E100 i właśnie wiekszość utworów tam mam we flacu.
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
o kiurwa....

*poczytał co nieco = aktualizuje listę GASu*
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline pirat

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 0
Yo chłopaki i jedna dziewczyna :)

Otóż zamierzam sobie kupić jakiś odtwarzacz mp3 tak do kilku stówek.
Nie zależy mi na niesamowitych funkcjach i designie jedynie na jak najlepszej możliwej jakości dźwięku.

Szukam po necie jakiś testów, porównań i coś nie mogę znaleźć... :-\
jakby się ktoś znał, albo jakiegoś linka zapodał, to będę wdzięczny :)

pozdr

Bierz iRiver E100 4GB brązowy i się nie zastanawiaj , świetna jakość dzwięku i możliwość powiększenia pamięci .

Offline argoncyc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • CyC
ja uzywam ipod touch z ex85 i sobie chwale, joł!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
korci mnie żeby kupić pentagram vanquish r wave twin core p 5115 tylko sie chciałem dowiedzieć, jesli wiecie, czy muze wrzucamy w nim przez program czy normalnie kopiuj-wklej? tak samo w iRiver E100?
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2009, 17:59:38 wysłana przez Drevniak »
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "