Autor Wątek: Pomoc z piecem  (Przeczytany 2557 razy)

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Pomoc z piecem
« 21 Mar, 2014, 02:11:42 »
Wpadło mi ostatnio trochę nadprogramowego hajsu, który chciałbym zainwestować w sprzęt. Jest też opcja na zebranie składu do grania ogólnie pojętych głośnych rzeczy i wypadałoby je mieć na czym grać. Mój obecny ćwiczeniowo-sypialniany sprzęt na nic się tu zda.  :'(
Koniec końców chciałbym pewnie skończyć ze wzmakiem i podem do niego podpiętym, głównie ze względu na bramki szumów i wszystkie reverbo-delayowe efekty. Wzmak którego potrzebuje musi łoić. Nie jest wielką koniecznością posiadanie niespożytych ilości gainu, ale musi mieć odpowiednie do łojenia eq. A takie wzmaki dostają w bonusie mnóstwo gainu zazwyczaj. Haczyk siedzi w tym, że chciałbym go mieć stosunkowo mobilny, najlepiej jakieś combo. Nie wiem na czym zawiesić swój wzrok. Raczej skłaniam się ku 50W, ale sto mnie pewnie tez nie zaboli :devil:
A może ktoś chciałby mnie przekonać, że należy kupić najpierw poda, a potem i tak zdecydować się na paczkę atomico podobną? Albo, że nie należy grać na niczym innym niz na Fractalu?  :P Jestem otwarty również na tę opinie.

Słowem: Pomóżcie

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #1 21 Mar, 2014, 07:24:12 »
POD + Alto TS 112/115A. 800W nakurwu i nie boli!
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #2 21 Mar, 2014, 10:16:55 »
Kemper Profiling Amplifier PowerRack
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #3 21 Mar, 2014, 13:14:52 »
Kemper to zajebista opcja, ale to jednak nie moje rejony cenowe. Musiałbym kupić jeszcze jakąś paczkę do niego, a tu też byle czego nie chciałbym kupować. Raczej Orange, Zilla czy Hesu. Z akcentem na Hesu za biały tolex :p Ale to zbyt duży budżet.
A co do pieca nie może być to 5150 peaveyowskie czy każdy inny nowy. Ogrywałem, i wrzeszczy zajebiście, ale cleany ma fatalne, a to u mnie nie przejdzie.

Orange

  • Gość
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #4 21 Mar, 2014, 16:15:26 »
Jak masz mało kasy, to pod hd plus jakiś marshall tranzystor :D
Jak masz dużo kasy to Sractal i Alto :D
Jak masz za dużo kasy, to sraktal, Kemper i niewiemco :D

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #5 21 Mar, 2014, 17:25:10 »
A skąd akurat marshall tranzystor? Niestety, daleko mi do bycia fanem Marshalla.

Orange

  • Gość
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #6 21 Mar, 2014, 17:29:27 »
Bo tani. ALe lepiej jakieś LDM 80 wat znaleźć :D

Posty połączone: 21 Mar, 2014, 17:32:33
To naprawdę zależy jaki masz budżet.
Patrząc naprawdę praktycznie tylko pod względem gitary, to ja widze to tak:
POD najlepiej HD, najlepiej Nerka, Do tego Spider Valve combo i Shortboard.
Shortboardem możesz sterować podem i spiderem. Sam Spider ma symulacje, lampową końcówkę, jakieśtam efekty. Cały myk polega na lampowej końcówne - możesz w nią wpiąc jakikolwiek procesor i korzystać tylko z końcówki (cały pre spidera wtedy jest odłączony). Moc 40 w z lampy do burzenia murów wystarczy.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2014, 17:33:35 wysłana przez Orange »

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #7 21 Mar, 2014, 22:58:44 »
Ogólnie siedzę w PODowych rejestrach pieniężnych. Wspominasz o Spider valve, ale line 6 oferuje też serię dt, która szczerze powiedziawszy wygląda całkiem zacnie. Wie ktoś coś o nich? Jak kto współgra z podem? Wiem, że ma się tam dziać jakieś magiczne mambo jumbo.

Edit: I czemu akurat POD jako nerka?
« Ostatnia zmiana: 21 Mar, 2014, 23:19:29 wysłana przez fortepian »

Orange

  • Gość
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #8 22 Mar, 2014, 10:58:30 »
Pod jako nerka bo możesz używac shortboarda jako sterownika do poda. Jak go np zapomnisz zabrać z domu, to ograsz próbe na spiderze sterowanym tą samą podłogą. Sam tak mam - w sensie nie mam jeszcze poda :D (albo już - zależy jak patrzeć)

Seria DT to jest półka cenowa, za którą kupisz dobrą lampę - IMO nie ma się czym zachwycać. Ogrywałem dt50 i szczerze? Za tę cenę masz np DR, TSL(używki), Fendera 5150, że nie wspomnę o MG, czy BAshach. Czyli "pełnosprytne" wzmaki. Jak chcesz mieć kombajn megauniwersalny, to olej pody i kup vettę combo - symulacje dosłownie wszyskiego, używki w dobrej cenie, tranzystor. Kumpel z kapeli miał L6 hd147 - gdzie symulacje są z vetty właśnie. BArdzo zacnie mu to gadało.

Posty połączone: 22 Mar, 2014, 11:01:43
Dalej nie piszesz jaki masz pułap cenowy. Ceny PODów są od 200 zł do 2700zł (nie wiem ile HD PRO kosztuje - cenę wymyśliłem)
za 3 kloce masz Vettę II z longbordem
http://allegro.pl/line-6-vetta-ii-combo-i4057091989.html
« Ostatnia zmiana: 22 Mar, 2014, 11:04:42 wysłana przez Orange »

Offline fortepian

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Odp: Pomoc z piecem
« Odpowiedź #9 22 Mar, 2014, 12:07:00 »
Mam 5k. Nie jest mi potrzebny kombajn do wszystkiego.
W planach ostatecznie ma skończyć z dwoma rigami. Jednym prawdziwym :P czyli lampka i kostki, do jazzów i bluesów, od bólu rocka, i drugim opartym na PODzie, czy też w przyszłości na Axie. I budową tego drugiego na razie chcę się zająć.
Nie musi umieć robić wszystkiego. Choć z podem i tak w dużym stopniu pewnie będzie potrafił. Potrzebuje tam cztery dobre brzminia mieć: Ciepły, niepłaski clean, clean z przełamaniem na crunch, porządny lead i zbramkowany przester z dobrym clangiem. Wio.
Optymalni widzę tu PODa i prawdziwy piec, chętnie wspomniany przez Ciebie 5150, choć nie wiem jak tam wyglądają cleany. I cenową to chyba jednak nie jest moja półka. Biorąc głowę 50W zabrakłoby już dość znacznie na paczkę. Wiesz cos o carvinach? Mają taki tam sobie V3 micro, ale już na tyle dużo demówek zobaczyłem, że nic o nim nie wiem :p Ma to pazur?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2009, 20:46:04
wysłana przez Zomballo
1 Odpowiedzi
1204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2015, 02:58:53
wysłana przez krechaSP
18 Odpowiedzi
29402 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 17:41:26
wysłana przez p0ison
26 Odpowiedzi
4093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2016, 22:34:21
wysłana przez Zomballo
23 Odpowiedzi
4489 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2020, 01:07:58
wysłana przez Duży Czarny Kogut