Autor Wątek: Squier Telecaster Custom  (Przeczytany 6012 razy)

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Squier Telecaster Custom
« 08 Mar, 2014, 22:07:52 »
Cześć.
Chcę kupić w końcu gitarę elektryczną. Zawsze chciałem stratocastera, jednak ostatnio po ograniu Squiera Tele
Affinity spodobały mi się telecastery. W oko wpadła mi gitara Squier Telecaster Custom na humbuckerach, problem w tym, że nie mam gdzie jej ograć. Była na thomannie za lekko ponad 1200zł, ale w tej chwili produkt niedostępny. Napisałem do nich maila, odpisali, że już go nie będzie, bo zaprzestano produkcji tej gitary (przynajmniej tak zrozumiałem, bo słabo u mnie z angielskim). Zadzwoniłem do jednego ze sklepów muzycznych w moim mieście z pytaniem czy byłaby możliwość sprowadzenia tego wiosła i nie znaleźli takiego modelu u dystrybutora, więc najprawdopodobniej faktycznie ten Squier nie jest już produkowany.

Znalazłem go w dwóch sklepach muzycznych:
http://ragtime.iai-shop.com/product-pol-14883-Fender-Squier-Telecaster-Custom-Bk.html (co ciekawe jeszcze kilka godzin temu widniała cena 1200zł z kawałkiem, teraz jest za 1099)
http://www.muziker.pl/gitary/gitary-elektryczne/t-modele/p/200593-fender-squier-Vintage-Modified-Telecaster-MN-Black

Moje pytanie brzmi, czy kupić go np. w Ragtime i jakby nie leżał w łapie to odesłać? Bo przecież istnieje możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni.
Czuję, że ta gitara to może być to czego szukam, słuchałem próbek i brzmienie moim zdaniem świetne. Wiem, ze gitar nie kupuje się w ciemno ani nie "ogrywa" przez neta, ale zawsze daje to jakieś wyobrażenie czego mniej więcej można się po gitarze spodziewać.
W poniedziałek dowiem się jeszcze na 100% czy nie ma u dystrybutora, jeśli nie ma, to brać w Ragtime i w razie czego odesłać?

I kolejna sprawa, co sądzicie o tej gitarze? Warto dać za nią taką kwotę? Wiem, że lepiej kupić używkę, ale "napaliłem" się konkretnie na tego Tele, a nie ma aktualnie żadnej używki i jeszcze nigdy nie widziałem, żeby była. Zależy mi na tym, żeby gitara była w miarę uniwersalna, zagrała chałturę czy mały koncert. Muzyka jaką chciałbym grać jest dość zróżnicowana: funk, różne odmiany rocka, niekiedy lżejszy metal, ale gust muzyczny często mi się zmienia. Będzie to praktycznie moja pierwsza gitara elektryczna.

Wiem, ze na tym forum zajmujecie się nieco droższymi i lepszymi gitarami, mimo wszystko liczę na to, że ktoś odpowie. ;)
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2014, 22:09:39 wysłana przez Rockstorm »

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #1 08 Mar, 2014, 22:13:00 »
W nadchodzącym tygodniu będę miał u siebie SQ Vintage Modified Telecaster Deluxe wiec jeżeli jesteś w stanie poczekać, to chętnie podzielę się wrażeniami ;)

BTW - z thomannem można się chyba po polsku dogadać :P

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #2 08 Mar, 2014, 22:24:39 »
W nadchodzącym tygodniu będę miał u siebie SQ Vintage Modified Telecaster Deluxe wiec jeżeli jesteś w stanie poczekać, to chętnie podzielę się wrażeniami ;)
Spoko, ale jak mam zamawiać przez neta to chciałbym jak najszybciej, bo w Ragtimie pewnie ostatnią sztukę mają skoro tak obniżyli cenę.
I jak myślisz to dobry pomysł, zamówić przez neta i odesłać jakby jednak nie pasował?

BTW - z thomannem można się chyba po polsku dogadać :P
A ja jak idiota pisałem do nich kwadratowym angielskim mając polskie dane w mailu. ;)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #3 08 Mar, 2014, 22:39:35 »
I jak myślisz to dobry pomysł, zamówić przez neta i odesłać jakby jednak nie pasował?

Jak masz taką możliwość, to why not? Nic chyba na tym nie tracisz.

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #4 08 Mar, 2014, 22:43:18 »
Właśnie nie wiem dokładnie jak z tym jest. W regulaminie sklepu jest napisane, że można zwrócić towar w ciągu 14 dni, ale trzeba napisać z jakiego powodu. 
Więc wydaje mi się, że istnieje taka opcja, że jak gitara jednak nie będzie mi odpowiadać to zwrócą kasę.
I oczywiście jak się odsyła to oczywiście na swój koszt, więc jednak traci się hajs za wysyłkę.
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2014, 22:46:04 wysłana przez Rockstorm »

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #5 08 Mar, 2014, 23:05:02 »
Albo wydajesz kasę na wysyłkę, albo na bilet/paliwo żeby móc pojechać i ograć gitarę.

W thomannie można do 30 dni zwrócić towar a oni oddają kasę. Jak z polskimi sklepami jest to nie wiem.

BTW - Tuman ma na stanie te Telecastery: http://www.thomann.de/pl/fender_sq_vintage_mod_tele_deluxe_bk.htm
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2014, 23:08:31 wysłana przez michu123PL »

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #6 08 Mar, 2014, 23:17:35 »
W thomannie za przesyłkę chyba też nie oddają. W PL można zwrócić zamówiony towar w ciągu 14 dni. 

Ten Tele Deluxe niezbyt mi się podoba. Wolę Customa ze względu na to, że jest tańszy, ładniejszy i bardziej podoba mi się jego brzmienie.  (tutaj jest dobrze przedstawione jak gada ta gitara )
Miał ktoś może styczność z tym wiosłem i może się wypowiedzieć na jego temat? 
« Ostatnia zmiana: 08 Mar, 2014, 23:25:08 wysłana przez Rockstorm »

Orange

  • Gość
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #7 09 Mar, 2014, 00:34:03 »
weź ją, a potem sprzedaj na allegro jak sklep będzie robił problemy. NAwet za cenę jaką kupisz. Jak widzisz mało ich jest w promocyjnych cenach :D

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #8 09 Mar, 2014, 01:01:31 »
Problem w tym, że już kiedyś 2 razy miałem taką sytuacje, że kupiłem wiosło, które mi nie pasowało (stratocastery) a potem miałem problem z odsprzedaniem przez długi czas. Tylko wtedy kupowałem używane.
Ale wydaje mi się, że w sklepie w razie czego nie powinno być problemu ze zwrotem.  Gdzieś czytałem, że w świetle prawa kupując coś przez internet klient ma prawo zwrócić towar w ciągu 14 dni bez podania przyczyny. Może po prostu zadzwonić do Ragtime i zapytać czy jeśli gitara nie podpasuje to bez problemu będzie można zwrócić? 

Offline rusiu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 237
  • Mejama lama ding dong
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #9 09 Mar, 2014, 10:41:01 »
Wiadomo że dla sprzedawcy to żaden interes gdy klient zwraca zakupiony towar. Dogadaj się przed zakupem ze sklepem czy nie będą robić problemu ze zwrotem w przypadku gdy gitara Ci nie podpasuje. Większość sklepów internetowych  nie ma na stanie towaru, który widnieje u nich w ofercie, gdy zamawiasz towar, przychodzi on do Ciebie prosto z hurtowni i wtedy sklep potrafi robić problem ze zwrotem, bo towar nie wraca do hurtowni, tylko na magazyn sklepu jako B-stock.
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #10 09 Mar, 2014, 17:36:56 »
A moglibyście powiedzieć coś o samej gitarze? Czytałem opinie na zagranicznych stronach i tam jest chwalona, tylko, że w USA w przeliczeniu na złotówki kosztuje 800zł nówka.
Mi szczerze mówiąc podoba się bardziej brzmienie telecastera na humbuckerach niż to singlowe i nie będzie problemów z brumieniem na przesterze. Obawiam się tylko, że na humbuckerach nie da się fajnie pograć funka.
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2014, 19:05:17 wysłana przez Rockstorm »

Offline Rockstorm

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #11 07 Cze, 2014, 23:17:20 »
Sorry, że odświeżę temat, ale do tej pory nie kupiłem wiosła. Tego Tele Customa jednak nie ma nigdzie w PL i nie będzie, poza tym kilka osób na innym forum pisało, że ta gitara jest lipnie wykonana.
Nie wiecie czy jest jakiś inny Telecaster w układzie HH w podobnym przedziale cenowym? (oprócz sygnatur Jim Root i John 5).
Myślałem nad Tele Deluxe, ale wolę bardziej klasycznego Tele a nie z częściami od stratocastera. Fender Blacktop też odpada, bo poza zasięgiem cenowym i ponoć jest ciężki jak Les Paul.
Jest jeszcze jakiś Schecter PT, ale niezbyt mnie przekonuje i nie wiadomo czy dostępny w PL.
Zastanawiam się czy w ostateczności nie kupić telecastera na singlach i wsadzić pod mostek humbucker w obudowie singla...
Cały czas przeglądam allegro, olx, strony na fejsie i nic nie ma. A potrzebuję wiosła, bo i tak pluję sobie w brodę, że zmarnowałem dużo czasu i jestem za stary, żeby osiągnąć jakiś sukces w muzyce.

Co byście doradzili?
« Ostatnia zmiana: 07 Cze, 2014, 23:29:52 wysłana przez Rockstorm »

Offline sevenstringdjentlemen

  • Gaduła
  • Wiadomości: 219
  • Peri Peri ;p
Odp: Squier Telecaster Custom
« Odpowiedź #12 08 Cze, 2014, 20:31:58 »
ewentualnie Agile robi coś takiego: http://www.rondomusic.com/furrianrnhhtbr1.html ale nie mam pojęcia jak to to gra. Może być ok, a może to być gówno. Grałem tylko na modelach 8 i 9 strunowych od Agile, więc się nie wypowiem. Schecter to dobra gitara, nie wiem czemu Cię nie przekonuje, jeśli nazwą to odpuść, bo mają naprawdę zarąbiste gitarki. Tylko skoro mówisz że Blacktop za drogi, to nie rozumiem czemu patrzysz na PT. http://www.thomann.de/pl/fender_cabronita_telecaster_bk_2.htm squier też jest w tym modelu, ale radziłbym poszukać używanego fendka. Nic tu się innego chyba nie wymyśli, jeśli J5 Ci nie pasuje. Jim Root to IMO bez sensu, bo dostajesz tak naprawdę potwora który specjalizuje się w metalu. Aktywy, stały most, czyli całe brzmienie Slipknot. Średnio uniwersalna
gitara.
dżęt dżęt dżętu dżętu. Dajta mi tu więcej dżentu.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
12267 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Mar, 2010, 19:07:11
wysłana przez freakguitar
25 Odpowiedzi
12137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2010, 22:59:40
wysłana przez niedziak
ESP TELECASTER 7 CUSTOM

Zaczęty przez oz « 1 2 » Custom shop

38 Odpowiedzi
20168 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2015, 14:12:32
wysłana przez Leon
8 Odpowiedzi
3335 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2015, 03:29:11
wysłana przez Bjørn
0 Odpowiedzi
1674 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2015, 12:31:50
wysłana przez Stivo2005