Ankieta

Jakie logo się Wam najbardziej podoba? Pomoże mi to w projektowaniu.

Logo A
0 (0%)
Logo B
2 (8.3%)
Logo C
8 (33.3%)
Logo D
2 (8.3%)
logo "Żyletka"
12 (50%)

Głosów w sumie: 22

Autor Wątek: Wzmacniacz lampowy Razor Black Hawk 50W DIY  (Przeczytany 19336 razy)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Wzmacniacz lampowy Razor Black Hawk 50W DIY
« 03 Lut, 2014, 00:18:18 »
Na początku chciałbym się przywitać, bo jestem nowy na forum. Przedstawiam  wzmacniacz, który ostatnio zbudowałem. Jest to prototyp, który powstawał około rok (koncepcja, projekt i realizacja). Próbki brzmienia postaram się zamieścić, tylko aktualnie nie mam jak ich nagrać w dobrej jakości.

Parametry wzmacniacza:

- końcówka mocy 50W na 6L6WXT, Nie zrobiłem przełącznika na tryb triodowy ponieważ go nie używam.
- 3 kanały z indywidualną korekcją dla każdego kanału. Czysty typowy Fender. Przesterowane to mieszanka Mesy DR, Engla Powerballa, oraz innych (brak wtórnika katodowego). Kanały przesterowane różnią się trochę korekcją oraz konfiguracją potencjometru gain, co daję inną barwę przesteru. Jeden z kanałów przesterowanych posiada możliwość odłączenia kondensatorów katodowych, co daje obniżenie wzmocnienia (crunch mod).
- pętla efektów lampowa
- bramka szumów
- reverb sprężynowy z regulacją poziomu na panelu. Dodatkowa regulacja wysterowania sprężyny wewnątrz.
- układ tremolo z Mesy, dostosowany do mojego układu.
- dwa przełączane poziomy głośności (master oraz solo)
- dwa przełączane prostowniki (lampowy lub krzemowy)
- zabezpieczenie transformatora głośnikowego przed uszkodzeniem w przypadku odłączenia obciążenia oraz sygnalizacja podłączenia kolumny.
- każdy kanał ma możliwość włączenia lub wyłączenia pętli USZ końcówki mocy (modern - vintage)
- Dla kanałów przesterowanych dodatkowe opcje "edge" oraz "bass cut". Pierwszy zaostrza trochę dźwięk drugi zmniejsza ilość basu w danym kanale.
- gniazdo do podłączenia tunera (działa wraz z opcją mute na footswitchu)
- headroom switch (low oraz high)
- możliwość podłączenia dodatkowego footswitcha w celu przełączania modern <-> vintage oraz edge <-> normal.

Kilka zdjęć :
Bez paneli opisowych, aktualnie inne gałki. Jeszcze przed kosmetycznymi zmianami.




zdjęcie środka

gotowy wzmacniacz










footswitch
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2014, 00:25:34 wysłana przez Razor89 »

Offline grz_ost

  • Pr0
  • Wiadomości: 508
Paaaniee, żeś rozyebau system... Wygląda jak czołg. Czekam na próbki.  :D

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
łooo jaki futsłicz :D

niepowiem, na zdjęciach brzmi zajebiście :P
i always go full retard

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Bardzo łądnie się prezenuje ;) może podeślesz mi na reampy? :D :D :D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Zomballo

  • Gość
Łożesz! Wygląda jak prosto z frontu wschodniego. :D

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Cudna machina, czekam na proobki *.*

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Stylowy wzmak i ma wszystko co mieć powinien, jak gra w połowie tak jak wygląda to, gratulacje. Logo mi się nie podoba, zajebiście by wyglądało jak by było narysowane w digital camo jak obudowa, i proste zielone litery jak z kalkulatora :)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Pytanie z grupy teoretycznych : nie myslales o zastosowaniu zasilacza impulsowego?  Ciężar minus 5kg. Teraz moda taka ze co lżejsze to lepsze. 

Btw - niezła robota!

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Spoiler

Wygląda fantastycznie. Gratuluję samozaparcia!
Btw, footswitch (a dokładniej jego obudowa) to również twoja robota?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Jaaaaaaaaa jebieeeeeeeeeeeee ... troszkę estetykę bym zmienił ale wygląda pięknie, bestialsko - rozjebałeś mi dzień  :headbang: zapodaj próbki jak to chodzi no i kiedy można zamawiać - jaka cena :)

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Co do estetyki to dużo elementów można zmienić, to jest tylko prototyp ;)
Footswitch robiłem w całości sam (oprócz proszkowego malowania i napisów). Obudowa footswitcha jest wykonana z blachy aluminiowej o grubości 2mm. Całość jest wyprofilowana młotkiem blacharskim. Dużo pracy było z dopasowaniem dwóch części obudowy do siebie. W środku jest mikroprocesor, przełączniki i diody led.
Zdjęcia z budowy footswitcha.



Jeszcze do kompletu dochodzi pokrowiec robiony na zamówienie


W tym przypadku ciężko by było połączyć prostownik lampowy i zasilacz impulsowy. W wzmacniaczach gitarowych zazwyczaj stosowane są zasilacze tradycyjne z normalnym transformatorem sieciowym.

Cześci do wzmacniacza kosztowały około 2500zł. Jednak jedne elementy już posiadałem i malowanie proszkowe miałem za darmo. Ostateczna cena by się pewnie trochę podniosła.

Jeśli ktoś z okolicy Katowic chciałby go przetestować to można się umówić. Zależy mi na opiniach innych gitarzystów, bo tak jak powiedziałem jest to dopiero prototyp, który pewnie wymaga poprawek i można go ulepszyć ;)
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2014, 13:46:35 wysłana przez Razor89 »

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Wysłać na testy na pewno nie chcesz? ;D
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Jest taka koncepcja, żeby się spotkać w Katosach w większym gronie i obmacać nasze nowe Skerveseny. Można by przy okazji obmacać to cudo, hm?
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Jestem otwarty na propozycje. Po takim ograniu będę wiedział co w nim ewentualnie poprawić;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Jest taka koncepcja, żeby się spotkać w Katosach w większym gronie i obmacać nasze nowe Skerveseny. Można by przy okazji obmacać to cudo, hm?
Leon, poczekajmy do kwietnia, tradycyjnie :D
i always go full retard

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
No wai mate, no wai :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
wygląda świetnie :)

jakieś próbki, żeby można było podsycić gas??

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Tak jak już wcześniej pisałem próbki będą, tylko nie chcę ich nagrywać telefonem bo to moim zdaniem mija się z celem. Będę miał dostęp do mikrofonu to nagram  ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
próbki ogarniemy u mnie ;)
i always go full retard

Offline Matzer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 183
  • chcę być Pr0
czekam zatem na super próbki i nowe logo  :devil:  :P

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Nowe logo zrobić to nie jest tak prosto, ale pokombinuję nad tym ;D Można coś zrobić wycinanego laserem z polerowanej nierdzewki. Powinno to pasować do tego wzmacniacza.

edit: Wrzucam projekt logo zrobiony na szybko. Jeszcze postaram się narysować inne ;)

« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2014, 18:47:06 wysłana przez Razor89 »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
O, wlasnie chcialem napisać, ze to logo na wzmacniaczu wygląda jak pół dupy zza krzaka. :D

Nowe logo lepsze, co nie znaczy, ze nie może być jeszcze lepsze :D

Poza tym - Panie, kurwełe, podobie mnie się bardzo ten projekt... a jakieś wzmacniacze do bluesa i coverowania Dżemu i Comy planujesz zaprojektować i zbudować? Bez hajgeja znaczy się - za to z megawrażliwą dynamiką. ;) Coś w kierunku hm... nie wiem, Dr.Z?
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Jest taka koncepcja, żeby się spotkać w Katosach w większym gronie i obmacać nasze nowe Skerveseny. Można by przy okazji obmacać to cudo, hm?

A, a, a czy ja też z pre-skervesen gitarą będę mógł wpaść? :(
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
youshy bez Ciebie to nie będzie to samo :*
i always go full retard

Offline Razor89

  • Gaduła
  • Wiadomości: 383
Nad logo jeszcze popracuję, ale to nie jest w tym przypadku najważniejsze. Zawsze go można zmienić. Najbardziej zależy mi na solidnym przetestowaniu tego wzmacniacza ;)

Jako następny projekt planuję coś w stylu Trainwrecka z końcówką na EL84. Tym razem odpoczynek od PCB i od skomplikowanych układów, czyli kasyczny montaż na turret boardzie ;D
« Ostatnia zmiana: 03 Lut, 2014, 23:48:46 wysłana przez Razor89 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
8685 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Sty, 2011, 12:43:01
wysłana przez Drozd
1 Odpowiedzi
2497 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Sty, 2012, 15:57:33
wysłana przez Dexterek
54 Odpowiedzi
14583 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2015, 22:47:09
wysłana przez wojasheck
25 Odpowiedzi
9345 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2015, 10:33:23
wysłana przez GhostAT69
9 Odpowiedzi
3287 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2015, 22:47:22
wysłana przez Razor89