Autor Wątek: POD x3 vs HD - do grania i nagrywania  (Przeczytany 15795 razy)

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
POD x3 vs HD - do grania i nagrywania
« 14 Sty, 2014, 21:24:39 »
Dobry!
Zrąbał mi się mój znamienity POD UX 1  i postanowiłem przy okazji poszukać jakiegoś bardziej uniwersalnego rozwiązania (tzn nie zawsze wymagającego kompa) dla grania na słuchawkach/monitorach ew. jakichś nagrywek. Stwierdziłem, że jakaś nerka byłaby nie głupim pomysłem - szczególnie, że te nowsze mają wbudowaną funkcję bycia kartą muzyczną/międzymordziem.

Teraz tylko pytanie który POD do tego celu jest lepszy?
- X3 ma więcej symulacji, więcej wzmaków Basowych i preampów (istotne jeśli chodzi o nagrywanie Basu, akustyka i mandoliny). no i dają wszystkie modelpacki i pod farma 2 w gratisie
- HD ma za to nowe (podobno dużo lepsze) symulacje, looper i fajny program do ustawiania brzmień z kompa (czym mnie jara, bo mniej kręcenia milionem niby gałek brzmienie wydaje się ustawiać podobnie jak w POD Farmie) ale ma tylko jeden wzmak basowy i jeden preamp mikrofonowy.

Ktokolwiek miał, ktokolwiek grał, ktokolwiek wie?

Pozdrawiam Grzysiu

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
miałem porównanie 1x1, jak już to bierz HD, jest o wiele lepsze jeśli chodzi o brzmienie
i always go full retard

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
gdybym nagrywał tylko gitarę to bym się nie wahał, a tak to jest kurcze różnica 22 wzmaki basowe w x3 do 1 w HD ;)

EDIT:

One oba mają taką samą funkcjonalność jako interfejsy? Bo w instrukcji w x3 widzę 8 różnych ustawień wyjścia via USB a w HD jedno.
« Ostatnia zmiana: 14 Sty, 2014, 21:56:41 wysłana przez Grzysiu »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ta jedna w hd brzmi milijon razy lepiej od tych 22 w x3, serio nie patrz na ilość
i always go full retard

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Kup iPad'a :D

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Kup iPad'a :D

to chyba nie będzie taniej i raczej słabo będzie działał jako interfejs do PC.... ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ampkit link HD działa jako interfejs do pc jakby co ;)
a faktycznie na ipadzie zabrzmisz lepiej niż na podzie ( też miałem porównanie 1x1 ) ;)
i always go full retard

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Ja powiem tak miałem pod'a x3 live, teraz mam interfejs lexicona alpha + wtyczki z forum i gra to dużo lepiej, do tego spędziłem mniej czasu na kręcenie, bo w x3 jest tego wszystkiego po prostu za dużo. Z hd nie miałem styczności.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
No przyznam, że jak UX 1 nawalił to pierwsza myśl była, że kupię lexicona omęgę, na którego już dawno miałem chrapkę - tylko, że to chyba nie jest najprostsze rozwiązanie, żeby od tak wziąć sobie gitarę w łapę i popykać 10 min w wolnej chwili - zanim włączę Cubase'a i wszystkie wtyczki to już się wolna chwila skończy - tutaj trzeba przyznać POD Farm standalone był wygodny.

Ogólnie jakiś normalny interfejs sobie kiedyś sprawię, ale na razie potrzebuję czegoś sensownego do grania po cichu ;)

Offline vysnafca75

  • Gaduła
  • Wiadomości: 244
Lepsza jedna symulacja z HD niż 15 z X3.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Tru tru.
Ale i tak iPad najlepszy :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Chyba zaczyna się hype na iPad'a...
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
ale iPad to imo trochę półśrodek... bardziej jako zastosowań zamiast jakichś pocket podów i pandor niż normalnych multi...

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Czy ja wiem? Teraz, przy dostępności interfejsów, sterowników podłogowych i innych akcesoriów przygotowanych specjalnie pod używanie iPad'a live oraz samej jakości brzmienia i IMO ogromnej możliwości rozwoju, chyba nie uznałbym tego rozwiązania za półśrodek.

Offline Grzysiu

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 81
  • Ti ta ta ta
    • Masło!
Nie wiem, jakoś żywię nieufność do wszelkich systemów operacyjnych w komórkach tabletach. Ale może mam pecha do spotykanych na swej drodze urządzeń ;)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Czy ja wiem? Teraz, przy dostępności interfejsów, sterowników podłogowych i innych akcesoriów przygotowanych specjalnie pod używanie iPad'a live oraz samej jakości brzmienia i IMO ogromnej możliwości rozwoju, chyba nie uznałbym tego rozwiązania za półśrodek.
TYaaa to kup wszystko a się okaże że miałbyś już dawno Kempera czy Fractala. Kup se dobry interfejs i jedz na wtyczkach, jak wiesz co i jak robisz to tego nie spierd...

Pozdrawiam,

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
A jak nie wiesz jak, to nawet cztery Fractale spięte w (odwrócony) krzyż nie pomogą...
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Czy ja wiem? Teraz, przy dostępności interfejsów, sterowników podłogowych i innych akcesoriów przygotowanych specjalnie pod używanie iPad'a live oraz samej jakości brzmienia i IMO ogromnej możliwości rozwoju, chyba nie uznałbym tego rozwiązania za półśrodek.
TYaaa to kup wszystko a się okaże że miałbyś już dawno Kempera czy Fractala. Kup se dobry interfejs i jedz na wtyczkach, jak wiesz co i jak robisz to tego nie spierd...

Pozdrawiam,

iPad Mini Retina 16GB - 1700zł nowy.
iRig HD - 350zł
iRig BlueBoard - 360zł
JamUp XT Pro - ok. 30zł

Razem ok. 2440zł. Powiedz mi gdzie za tyle kupię Fractala albo Kempera to od razu wezmę 3.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Czy ja wiem? Teraz, przy dostępności interfejsów, sterowników podłogowych i innych akcesoriów przygotowanych specjalnie pod używanie iPad'a live oraz samej jakości brzmienia i IMO ogromnej możliwości rozwoju, chyba nie uznałbym tego rozwiązania za półśrodek.
TYaaa to kup wszystko a się okaże że miałbyś już dawno Kempera czy Fractala. Kup se dobry interfejs i jedz na wtyczkach, jak wiesz co i jak robisz to tego nie spierd...

Pozdrawiam,

iPad Mini Retina 16GB - 1700zł nowy.
iRig HD - 350zł
iRig BlueBoard - 360zł
JamUp XT Pro - ok. 30zł

Razem ok. 2440zł. Powiedz mi gdzie za tyle kupię Fractala albo Kempera ze sterownikiem to od razu wezmę 3.

Fxd.
Nie mówiąc o tym, że iPada mini bez retiny można mieć za 1,2k i JamUp też będzie śmigać.
A i tak lepiej dozbierać i kupić lampę.  :D

Wracając do tematu - używany POD HD500 to około 1k. Jako sprzęt ćwiczeniowy na słuchawy/do nagrywek szkiców jest idealny, sam używam pińcetki w takim celu (do tego jako procek efektów na żywo). Rezultaty są więcej niż zadowalające.

Co do basu - wgrywasz DI, resztę robisz na darmowych VST. Podobnie z sygnałem z mikrofonu.
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2014, 16:23:28 wysłana przez Dun »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jamup bedzie smigac i na ipodzie touch...
i always go full retard

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
A jak nie wiesz jak, to nawet cztery Fractale spięte w (odwrócony) krzyż nie pomogą...


Czy ja wiem? Teraz, przy dostępności interfejsów, sterowników podłogowych i innych akcesoriów przygotowanych specjalnie pod używanie iPad'a live oraz samej jakości brzmienia i IMO ogromnej możliwości rozwoju, chyba nie uznałbym tego rozwiązania za półśrodek.
TYaaa to kup wszystko a się okaże że miałbyś już dawno Kempera czy Fractala. Kup se dobry interfejs i jedz na wtyczkach, jak wiesz co i jak robisz to tego nie spierd...

Pozdrawiam,

iPad Mini Retina 16GB - 1700zł nowy.
iRig HD - 350zł
iRig BlueBoard - 360zł
JamUp XT Pro - ok. 30zł

Razem ok. 2440zł. Powiedz mi gdzie za tyle kupię Fractala albo Kempera to od razu wezmę 3.
kabli i przejscowek nie uwzgledniles :)

Wysłane z mojego S6 przy użyciu Tapatalka


Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496

Co do basu - wgrywasz DI, resztę robisz na darmowych VST. Podobnie z sygnałem z mikrofonu.


Masz na myśli oczywiście Ampeg SVX ? :D

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
a propos ipada to są teraz mega wyprzedaże i w cenie poda hd (czyli te 1200 zł) ogarniesz ipada mini pierwszej generacji 16gb wifi czyli wersja podstawowa. kwestia dodatkowego interfejsu + aplikacji, ale przemyśl - bo to daje Ci coś więcej niż Pod.

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
a propos ipada to są teraz mega wyprzedaże i w cenie poda hd (czyli te 1200 zł) ogarniesz ipada mini pierwszej generacji 16gb wifi czyli wersja podstawowa. kwestia dodatkowego interfejsu + aplikacji, ale przemyśl - bo to daje Ci coś więcej niż Pod.

Kupowanie mini bez retiny za 1200, gdy mozna kupic iPada3 16GB z 4G za stówę więcej jest zdeka idiotyczne :D
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2014, 17:31:33 wysłana przez benkai »

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
a propos ipada to są teraz mega wyprzedaże i w cenie poda hd (czyli te 1200 zł) ogarniesz ipada mini pierwszej generacji 16gb wifi czyli wersja podstawowa. kwestia dodatkowego interfejsu + aplikacji, ale przemyśl - bo to daje Ci coś więcej niż Pod.

Kupowanie mini bez retiny za 1200, gdy mozna kupic iPada3 16GB z 4G za stówę więcej jest zdeka idiotyczne :D

Nówkę? Gdzie?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
14228 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2007, 21:23:59
wysłana przez lord_awesomeguy
10 Odpowiedzi
10146 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Wrz, 2011, 23:55:41
wysłana przez majkelk
7 Odpowiedzi
3200 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2012, 19:05:42
wysłana przez sylkis
4 Odpowiedzi
4020 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Paź, 2014, 11:33:47
wysłana przez Ewolter
2 Odpowiedzi
4748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2019, 08:36:11
wysłana przez OMSON