Autor Wątek: Jakie kable gitarowe  (Przeczytany 42306 razy)

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Jakie kable gitarowe
« 29 Lis, 2013, 13:41:36 »
Po komentarzu Dale'a odnośnie Proela Die Hard wciśniętego w Axe'a youshy'ego potrząsło mną i zmusiło do myślenia.



Czy faktycznie z nimi tak źle w porównaniu do Monster Rock, Hesu, Sommer, Cordial
Co wybrać?
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #1 29 Lis, 2013, 13:45:48 »
ja bym brał bezprzewód ;)

z kablami to bardziej chodzi o wytrzymałość niż o ich 'brzmienie', ja mam monstera i jest git, hesu ma moj kumpel z kapeli i tez jest ok, sam z proelami tez nie mialem problemu ;)
i always go full retard

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #2 29 Lis, 2013, 14:02:58 »
Oprócz wytrzymałości i jakości, dla mnie chodzi też o cenę.

Jeżeli:
A:
http://allegro.pl/proel-die-hard-dh125lu5-kabel-jack-jack-katowy-5m-i3738277294.html

Jest mniejsze od
B:
http://allegro.pl/hesu-kabel-gitarowy-4-57m-black-connect-i3740806933.html

To ja składam C: (na Sommerze - częściowo przeźroczysty ;) , na niezniszczalnych Neutrikach, w oplocie nylonowym)

ZA

90 zł.
mniut i piah

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #3 29 Lis, 2013, 16:00:18 »
Od dłuższego czasu jadę na proelu, składaku na sommerze w nylonie z neutrikami i bezprzewodzie.

Szczerze?

Dla mnie, do tego co robię różnica jest minimalna. Jasne na monsterze było więcej górki, ale w studio przy nagrywaniu płyty używane były różne kable. Niektórzy wręcz nie lubią "dobrych" kabli. Dla przykładu taki "Dziki" Chancewicz zdaje się nawet coś o tym w którymś wywiadzie mówił.

W bezprzewodzie często zdarzało mi się używać symulacji kabla (czasem większej, czasem mniejszej długości), bo bez niej brzmiało to wszystko aż za "szeroko".

Nie demonizowałbym o ile nie trzeba kupować kabli co pół roku.

Die hard'a mam ze 3-4 lata a nie jest to zły wynik.

No, ale każdemu według potrzeb.

PS: Za to jak się okazało, jakoś kabla kolumnowego ma spore znaczenie - a to większość ma gdzieś. Różnica tutaj była nie na zasadzie "inaczej", ale 'lepiej/gorzej".
« Ostatnia zmiana: 29 Lis, 2013, 16:02:14 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #4 29 Lis, 2013, 16:13:18 »
tak, kolumnowy od lat jeden Monster Performer 500 Speaker Cable
Die Hard'y się spisują nieźle, jednak nic nie jest wieczne, przyszedł czas na zmianę i myślę o alternatywie.
Żeby potem nie było że "Twój zestaw gra najsłabszym jego elementem" i żeby to był kabel.  :facepalm:
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #5 29 Lis, 2013, 18:40:59 »
To był żart m8 :D
mniut i piah

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #6 30 Lis, 2013, 09:51:15 »
Naprawdę nikt nie gra np na Klotzu? Mam wszystkie kable na AC110 kiedyś nazywał się La Grange plus wtyczki Amphenol/Neutrik. Kable mam bez kitu z 5 lat i nigdy żadnego problemu, więc ze swojej strony polecam a jak. Wtyczki Amphenola metalowe mniejsze niż np Neutrik. Zajebiste i pancerne.

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #7 30 Lis, 2013, 11:49:09 »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Gonash

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #8 30 Lis, 2013, 19:53:08 »
Jak dla mnie jest OGROMNA różnica w kablach. Moim osobistym zwycięzcą jest ten kabelek: http://www.dimarzio.com/cables/instrument/artist/steve-vai-signature-cable
Po podłączeniu prs CU24 25 anniv do VOX AC30 (handmade, nie piszę, żeby się chwalić, bo i nie moje, tylko, że sprzęt, gdzie słychać ładnie różnice) najpierw na monster rock było spoko, ładnie gra, a po podłączeniu dimarzio mi i koledze szczęka opadła. Podłączenie z powrotem monstera i jakby ktoś zabrał połowę z tego, co miało dimarzio. O kablach typu proel nie mówiąc. Ale to chyba robi różnice tylko nam, gitarzystom, bo ludzie i tak nie zauważą... ;)
Jezus żyje!

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #9 30 Lis, 2013, 20:25:16 »
Ziomy, http://ariniaudio.pl/
Az się przekonał i jest zadowolony z tego ci mi wiadomo. Ja też 8)

Posty połączone: 30 Lis, 2013, 20:27:31
Ziomy, http://ariniaudio.pl/
Az się przekonał i jest zadowolony z tego ci mi wiadomo. Ja też 8)

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #10 30 Lis, 2013, 21:05:10 »
Bałbym się ich używać, takie są ładne :D
mniut i piah

Offline frost07

  • Gaduła
  • Wiadomości: 318
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #11 30 Lis, 2013, 22:37:08 »
Ja mam sommera xxl na wtykach neutrika. Naczytałem się pozytywnych opinii i zakupiłem byłem.

Po pierwsze: sztywny niczym włos łonowy jeżozwierza i plącze się częściej niż Waśniewska w zeznaniach; po drugie brzmi ciemniej (czytaj: muliściej niż proel die hard). Ponadto mam jeszcze jednego proela 3 metrowego na wtykach S4CPRO i gada znacznie lepiej od sommera wg mnie (albo ta sztywność sommera deklasuje go przy każdym porównaniu).

A wszystko i tak przebija PW, którego mam już 8 rok i jest nie do zajechania.  :headbang:
'-'

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #12 01 Gru, 2013, 00:59:09 »
Ja powiem tak :)

Używałem przez pół swojego gitarowego życia "no namów", bespeco, proeli die hard gold / silver, road pro.
 I muszę powiedzieć że są to na prawdę wytrzymałe kable szczególnie proel, bo nie rozjebał mi się ani jeden i leżą w szafie do dziś. Zawsze mówiłem że są super.

Aż do czasu gdzie obcowałem z kablami klotza, sommera czy monstera.

Na prawdę po długich, bardzo długich testach i porównaniach w większym gronie niż ja sam ;D
 Wszyscy jednogłośnie stwierdzali że między sommerami i klotzami np. różnica jest ale drobna, kwestia preferencji i temat nie wart spuszczania się. Choć zależy kto i jak podejdzie do tematu:
 Bo np. spirit był bardzo przeźroczysty i czytelny ze sporą ilością basu. XXL za to lepiej podbijał środek pasma. Klotz ac 110 był bardzo równy, a Titanum mocny w każdym paśmie. Monster był natomiast dość "ciemny" i mi osobieście do gustu nie przypadł (mowa o monster rock).
Ale tak jak napisałem to niuanse.


Jednak między klotzem, sommerami i monsterami a między jakim kolwiek proelem czy bespeco różnica jest już według mnie diametralna i przez bardzo długi czas jak się okazało kable były piętą achillesową braku mocy w moim zestawie! FUCK

"lepsze" kable przenoszą szeroko i dynamicznie, wszystko jest czystsze i czytelniejsze. takie "powerfull" ;D
Najbardziej rozczarowany byłem proelem bo przez niego zestaw grał jakby ktoś mu obciął jaja.
 Sprawdzane to było wszystko przez nas skrzętnie na wykresach itd.

Warto kombinować z kabelkami serio.. bo u mnie wyglądało to właśnie tak jakby ktoś obciął połowę "mocy" podłączając takiego proela zaraz po klotzu np.
Spoiler

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #13 01 Gru, 2013, 01:00:19 »
Monster Rock. Po 4 latach cały czas działa, jak nówka sztuka, mimo notorycznego przejeżdżania po nim tego typu maszyną:

Do tego dożywotnia gwarancja producenta. Polecam i pozdrawiam.

Offline Eisteufel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 110
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #14 01 Gru, 2013, 01:09:33 »
Ja drugi rok uzywam sommerow spirit na amphenolach
Raz musialem tylko lut poprawic
"mnie te obskursfinks jedzie taką parówą z orlena, że wytrzymałem 3:49 jakiegoś numeru i minutkę lajwa " Paskievicz

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #15 01 Gru, 2013, 12:05:41 »



Ja tam odradzam poraz kolejny Neutrika Silent prostego. Mam tu na myśli konkretny model (kątowy jest ok)
Oto jak to wygląda:
http://www.lunashops.com/images/upload/Image/h-d-ne-t-1.jpg

Dokładnie też chciałem wspomnieć o silentach. Nie wiem czy mieliście takie sytuacje, ale u mnie po prostu rozpiżdzał gniazda.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #16 01 Gru, 2013, 12:29:25 »
do chuja...ma silenta prostego i już 2 razy wymieniam gniazdo w tym roku!  Nigdy nie skojarzyłem tego z wtyczką...guitarfre ak masz jakieś podstawy, żeby myśleć, że to chodzi właśnie o nią?

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #17 01 Gru, 2013, 13:52:55 »
do chuja...ma silenta prostego i już 2 razy wymieniam gniazdo w tym roku!  Nigdy nie skojarzyłem tego z wtyczką...guitarfre ak masz jakieś podstawy, żeby myśleć, że to chodzi właśnie o nią?

I to bardzo solidne i niepodważalne. Kiedy jej używałem rozpierdoliło mi się gniazdo, a kiedy wymieniłem gniazdo a jacek wylądował w koszu wszystko jakby ustało :) Nie no poważnie nigdy już po niego nie sięgnąłem. Odkąd mam Neutriki i wspomniane Amphenole nic podobnego się nie wydarzyło. Mam w firmie chyba jeszcze z 6 szt, czekam aż się zdegradują.

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #18 02 Gru, 2013, 08:58:25 »
pytanie do speców od kabli - jak wyglada kwestia jakości kabli wpietych w pętle czy to ma równie duży impact na brzmienie ? Czy tak zwane żarcie sygniału ma właśnie zwiazek z iloscia kabla a nie z efektem wpietym w pętle, czy aktywna elektronika minimalizuje problem kabli ?

Online Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #19 02 Gru, 2013, 10:27:40 »
Punkt newralgiczny to kabel idący od gitary. Tutaj są straty, później są one minimalizowane albo przez efekty, przez preamp etc.
mniut i piah

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #20 03 Gru, 2013, 17:37:17 »
Dla mnie ProEl w gitarowych kablach trochę ssie - niby fajnie na 1 rzut oka, bo wyglądają na solidne, ale mój po 5 miechach dał ciała :/
Klotz - jak najbardziej ale do kolumny
Monstery są moim zdaniem na prawdę spoko i fakt, że w przypadku muki można wymienić w sklepie, w którym się kupowało ;)
W zestawie mam jeszcze jeden 6m kabel Planet Waves, który spisuje się nieźle - tutaj też dożywotnia gwarancja ale trzeba im wysłać kabel :/
Jestem bardzo ciekawy kabli Labogi (młodego) oraz kabli spiralowych (nigdy nie robiłem porównania).

Offline guitarfreak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #21 03 Gru, 2013, 20:38:46 »
W zestawie mam jeszcze jeden 6m kabel Planet Waves, który spisuje się nieźle - tutaj też dożywotnia gwarancja ale trzeba im wysłać kabel :/

To ja jeszcze 3 gr. Kupiłem kiedyś planet waves chyba jak dopiero wchodziły. Kierunkowy, 24 karaty tego ten i no. Rzeczywiście dożywotnia po roku czy 1,5 się rozpiżdżył, przerwała się żyła koło jacka. Chciałem wymienić, ale potrzebny był paragon (choć nie wiem po chuj skoro gwarancja jest for life i wiadomo, że to ich kabel, może chcieli mnie w chuja zrobić), paragon oczywiście wyblakł więc zostałem z kablem. Ale skoro kosztował 170 zł a było to dobre 8-10 lat temu nie pamietam, to szkoda było go wyrzucić. Pomysł więc był prosty wypieprzyć ichniejsze jacki wstawić Neutriki i pozamiatane. Nie znam się na tym jak takie kable są robione, ale efekt był taki że z sygnału zrobił się kau i kabel jednak wylądował w koszu. I tak skończyła się moja przygoda z tymi kablami, ale może to odosobniony przypadek więc jak coś nie chce zniechęcać ;) Chciałem urzec swoją historią

Offline yapcok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 99
  • zło jak huj
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #22 06 Gru, 2013, 19:57:40 »
stoję właśnie przed wyborem kabli i pytam się ja was, używał ktoś tego:

http://allegro.pl/fender-kabel-instrumentalny-custom-shop-6-m-i3724493427.html

http://allegro.pl/fender-kabel-3m-gratisy-p-n-kurier-gratis-i3772961604.html

warte to coś ?

bo szczerze to waham się miedzy tymi fenderami a zakupem sommer xxl + wtyki hicona

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #23 06 Gru, 2013, 20:01:47 »
Kiepskie są te fendery, szybko się rozwalają. ;) Do pedalboarda/racka od biedy się nadadzą. Ale za cenę zbliżoną do tego "custom shopa" możesz sobie złożyć fajny kabel, tak jak piszesz poniżej.

Offline gos.sebastian

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Odp: Jakie kable gitarowe
« Odpowiedź #24 08 Gru, 2013, 14:07:10 »
Fendery ładnie wyglądają i to by było na tyle - trwałość w przypadku częstego grania poniżej krytyki :D

btw. miał ktoś z was do czynienia z kablami spiralnymi i może coś o nich opowiedzieć?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
0 Odpowiedzi
1455 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lip, 2011, 19:27:04
wysłana przez martyna87_7
10 Odpowiedzi
6441 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2012, 13:49:05
wysłana przez nikt
Gitarowe Arcydzieła

Zaczęty przez Musza « 1 2 3 » Custom shop

55 Odpowiedzi
31018 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lis, 2013, 20:45:24
wysłana przez hesiek
7 Odpowiedzi
5399 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2013, 22:24:26
wysłana przez fudasfudas
10 Odpowiedzi
4649 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2014, 00:17:27
wysłana przez gizmi7