Autor Wątek: Vicol - Before Beast Invasion  (Przeczytany 10956 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Vicol - Before Beast Invasion
« 05 Lis, 2013, 21:47:14 »
O taki numer kolejny Vicolowi skręciłem:



Tym razem gitary nagrał sam u siebie, za pomocą AMT Stonehead SH-50-4 oraz impulsów z PODa, więc miałem bardziej ograniczone pole do popisu w kwestii brzmienia. Niemniej myślę, że wyszło fajnie :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2013, 21:56:59 wysłana przez mondomg »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 035
Pięknie gra ten nasz Promyk Słońca.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
niedziak ogarnij sie
synkopy to guwno

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jak dla mnie takie techno na gitarze, ale "rawr" pod koniec miszcz :)
i always go full retard

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Moim zdaniem perkusja jest trochę za bardzo "syntetyczna" - nie umiem tego dokładnie opisać, ale czuć w niej dużą sztuczność. Co niekoniecznie daje efekt odhumanizowania kawałka, biorąc pod uwagę jej brzmienie, już prędzej pasowałyby tutaj jakieś ekstremalnie striggerowane bębny. Niemniej zapewne i tak są lepiej zmiksowane niż moje, więc się już nie czepiam :)

a wajchowanie jak zwykle zajebiste.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 665
Wcześniejsze kawałki były lepsze. Najbardziej podobał mi się ten z obrazkiem wybuchu bomby :)

Z brzmieniowych, wydaje mi się że podobnie jak w poprzedniej wrzucie solo cicho.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Normalnie filmik instruktażowy do dajw bomb:D

Brakuje jeszcze ultra epickiego mega szybkiego solo niszczacego ekosystem amazonii!
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Dzięki za uwagi. Jeśli coś się podoba lub też nie, to proszę się nie krępować. Jesteśmy otwarci na sugestie, by w przyszłości nagrywać jeszcze lepsze klipy :)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
Zgadzam się z Radssonem. Gitary wyglądają całkiem fajnie, ale filmiki brzmieniowo leżą co nie znaczy, że gitary są złe, ale jeśli zależy Wam na rozwoju to musicie trochę bardziej przyłożyć się do tych filmików. Pomijając kwestie brzmienia numer jest strasznie nudny i co tu dużo mówić słaby ;( Może pomyślcie o współpracy z jakimś znanym muzykiem, który mógłby dorzucić coś od siebie ?

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Może pomyślcie o współpracy z jakimś znanym muzykiem, który mógłby dorzucić coś od siebie ?

toż Vicol ostatnio nagrywał ze mną utwór ;D

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Był też na moim koncercie i  zaproponowałem współpracę ale olał powiedział że za słabo gram. I wogle gówno nie muza;)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: 06 Lis, 2013, 21:26:53 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Oj tam oj tam  ;)
No cóż niestety macie rację, tymczasem  parcie vicola na szkło jest tak ogromne  ;D, ze nie sposób nad tym zapanować, nie mogę też pomijać, ze nie widzę powodu dla ktorego mialbym Vicola powstrzymywać bo i to wolny człowiek i to akurat robi absolutnie na włąsny rachunek choć wiem, ze chce promować vałkie.  Macie tez rację, ze lepiej nie robić niektórych rzeczy niż robić je.... i tu mam kłopot ponieważ : Mondo nawkurwiał sie przy tym sporo, wykonał zacną prace przy synchronie i miksie, Vicol tez truł dupe mondziowi ze jeszcze to i to ze jeszcze niedoskonale. Hm ale czy to wystarczy, jak widać raz tak raz nie.


Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 463
Fajne , trochę czasu to trwało ale widzę  że zrozumiałeś że Kahler jest lepszy od floyd rose  ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 774
Zróbcie sobie kącik do nagrywania typu czarna flaga z logiem (dinozaurkiem) za plecami.Ma być PRO. Axy Kempery i inne efałehy.

Mam wrażenie, że pierwszy krok został dziś przedsięwzięty :)
Paczki z głów!

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Zróbcie sobie kącik do nagrywania typu czarna flaga z logiem (dinozaurkiem) za plecami.Ma być PRO. Axy Kempery i inne efałehy.

Mam wrażenie, że pierwszy krok został dziś przedsięwzięty :)

Poczekaj, aż zobaczysz lochy...
Spoiler

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Pojawiły się głosy, że:

W porównaniu do tego plejsru



Jest po prostu kiepsko z brzmieniem (ściana dźwięku a tutaj wszyscy wchodzą żeby posłuchać brzmienia gitary) i scenografia.

Przepraszam Panowie ale robicie zajebiste wiosła i marka zaczyna być znana i ceniona.
Ja wiem ze jesteście spoko wyluzowani ale mnie osobiście przeszkadza jak gitara wyglądająca jak milion dolarów jest ogrywana przez producenta w przedpokoju albo biega się z nią po podwórku. Zróbcie sobie kącik do nagrywania typu czarna flaga z logiem (dinozaurkiem) za plecami.Ma być PRO. Axy Kempery i inne efałehy.

Gitary wyglądają całkiem fajnie, ale filmiki brzmieniowo leżą co nie znaczy, że gitary są złe, ale jeśli zależy Wam na rozwoju to musicie trochę bardziej przyłożyć się do tych filmików

Tu są moje filmiki z naszymi gitarami:

http://www.youtube.com/user/mondomg

Tu jest według mnie najlepsze brzmienie, jakie ukręciłem Radkowi (nagrywane w całości u mnie na Fractalu):



Czy coś jest z nimi nie tak? Pytam poważnie, pomimo, że sam nie jestem w pełni zadowolony ze wszystkich brzmień i obrazków. Wcześniej nagrywałem na gorszym sprzęcie, dysponuję teraz i Fractalem i kamerą HD, więc w przyszłości filmiki będą znacznie lepsze (tamte były nagrywane telefonem). Vicol chciał spróbować czegoś nowego i tyle, sam doszedłem do tego, żeby na przyszłość robić o klipy o wyższym standardzie i mam nadzieję, że ten numer nikogo nie zniechęcił.

P.S. Porównywanie naszych dotychczasowych wypustów do Modern Day Babylon jest trochę nie na miejscu. Firma się wciąż rozwija, a on ma już dawno ustanowione monumentalne w mojej opinii standardy. Niemniej jego filmiki i muzyka oraz twórczość np. Englunda, czy Nolly'ego jest dla mnie dużym wyznacznikiem i do takiego (o ile nie wyższego nawet) poziomu z czasem będę dążyć.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Ciężko będzie ukręcić takie lampki choinkowe :D
A tak serio, jedyne, co można by było poprawić w tych miksach, to trochę "ożywić" brzmienie. Jest fajnie, nawet bardzo fajnie, tylko ździebko zbyt sterylnie właśnie. Tak, jakby trochę się w procesie obróbki zgubił charakter gity... Za to charakter Vicola eksponowany wzorowo ;D

Spoiler

w każdym razie, siem podobie :)

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Zemsta Kosmosa jest pro w chuj :)

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
To ja sprostuję. Mnie po prostu nie podobają się filmiki z Vicolem. Jest coś w jego kompozycjach i stylu gry, że nawet najlepsza produkcja by tego nie zmieniła. I od razu kolejne sprostowanie - nie chodzi o to, że Vicol jest zły tylko po prostu do mnie to nie trafia. Ale gdyby ktoś mnie pytał o zdanie to bym powiedział, że filmiki promocyjne powinny iść bardziej w stronę tych z Mondomg. Aczkolwiek na pewno trzeba poszukiwać oryginalności żeby się wyróżniać na rynku i w sumie eksperymenty z Vicolem na pewno tym są, ale jak dla mnie to jeszcze nie to. Trzeba szukać dalej :D

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
A ja myślałem, że to jakieś wygłupy, a nie filmy promo. Nigdy na nie nie patrzyłem ze strony promo. Śmieszy mnie natomiast stwierdzenie, że wszystko musi być na sztywno, loga, sroga, gówno, triki i inne wybryki. Filmy promo mogą być zabawne czemu nie? Jak widzę grubego gościa z manboobsami siedzącego statycznie z podkówką zrobioną z ust, grającego jakieś paradidle to mi się nie chce tego nawet oglądać.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline kempas

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
A ja myślałem, że to jakieś wygłupy, a nie filmy promo. Nigdy na nie nie patrzyłem ze strony promo. Śmieszy mnie natomiast stwierdzenie, że wszystko musi być na sztywno, loga, sroga, gówno, triki i inne wybryki. Filmy promo mogą być zabawne czemu nie? Jak widzę grubego gościa z manboobsami siedzącego statycznie z podkówką zrobioną z ust, grającego jakieś paradidle to mi się nie chce tego nawet oglądać.
Dlatego napisałem o potrzebie eksperymentów, ale te filmiki jako Promo dla mnie się po prostu nie bronią.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Promo sromo. Ja sobie zwyczajnie chciałem na fajnych gitarach nagrać swoje kawałki, bardziej żeby siebie wylansować niż markę ;) Spinanie się na reżyserowane materiały promocyjne jest poza naszymi możliwościami, a jak widać po nagraniach naszych klientów instrumenty bronią się same w boju :)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nareszcie jeden prawde powiedział.

 
Promo sromo. Ja sobie zwyczajnie chciałem na fajnych gitarach nagrać swoje kawałki, bardziej żeby siebie wylansować niż markę ;) Spinanie się na reżyserowane materiały promocyjne jest poza naszymi możliwościami.... czasowymi ....

Z resztą nigdy nie wierzyłem w inne farmazony ani makaron na uszy nawijany :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
44 Odpowiedzi
23935 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Cze, 2011, 13:20:34
wysłana przez Maciek
22 Odpowiedzi
4007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Wrz, 2012, 21:41:36
wysłana przez Matt-Carnage
10 Odpowiedzi
5034 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Maj, 2013, 12:50:53
wysłana przez Edlin
13 Odpowiedzi
6425 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 15:05:04
wysłana przez Rot
GGD Invasion

Zaczęty przez sibi00 Software

0 Odpowiedzi
3552 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2019, 15:16:05
wysłana przez sibi00