Autor Wątek: Tascam US-1800 ktoś posiada/posiadał?  (Przeczytany 3091 razy)

Offline kosiaq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
Tascam US-1800 ktoś posiada/posiadał?
« 10 Paź, 2013, 22:11:01 »
Czy ktoś miał do czynienia z tym interfejsem? Chyba w tej cenie nie znajdzie się nic bardziej rozbudowanego, tylko kwestia, czy jest to użyteczne? Docelowo chcę go używać do nagrywania perkusji na 8 śladów, dodatkowo może się przydać do nagrywania na setkę, więc wejścia liniowe też byłyby bardzo przydatne (klawisze, zewnętrzny mikser, ewentualnie linia gitary i basu, później obrobić odpowiedzią impulsową itp).
Miałem kiedyś Tascam US122 (czyściej brzmiał od obecnego Presonusa Mobile), ale nie wiem, czy w US1800 nie zaoszczędzili na przedwzmacniaczach mikrofonowych, do tego jeszcze mnie interesuje stabilność przy większej ilości śladów niż 8.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
niemam go ale tez o nim mysle wiec chetnie wyslucham wszystkich opinii
i always go full retard

Offline iscaryoth

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Heja. Wprawdzie nie mam US1800, ale mam jego poprzednika US1641, ale widzę, że wszystko wygląda niemalże identycznie łącznie  z wersjami sterowników. :)
Jeśli więc chodzi o jego poprzednią wersję to muszę przyznać, że jestem zadowolony. Bez większych problemów nagrywałem cały zespół na próbie - 8 śladów mikrofonów (w tym dwa pojemniki) + bas i coś tam jeszcze liniowo. Wszystko działa, aczkolwiek czasami (choć niezwykle rzadko) zdarza się, że coś się mu przytnie z buforem, ale nie wiem, czy to wina lapka, czy samego interfejsu. Nie zauważyłem szczególnej różnicy, przy nagrywaniu 2 czy 12 śladów. Wszystko wygląda podobnie. Na co dzień, czy raczej co próbę, używam (+ kompa) jako mikser dla mikrofonów z kompresją i equalizerami.
Preampy może nie są jakieś nie wiadomo jak wyjebane, ale dają radę do większości zastosowań. Nagrywałem też kilka razy ślady wokalu i szumów zbyt dużych nie wprowadzało. Zakres regulacji gainów dla wejść jest też zupełnie wystarczająca - nigdy nie zdarzyło się, żebym nie mógł dobrać odpowiedniej wartości.
Z minusów to czasami wydaje mi się, że fajniej by było mieć trochę więcej wyjść, żeby osobno na koncertach (tak, też tam wykorzystywałem z powodzeniem) można było puścić sample, osobno wokal i osobno piloty dla zespołu. Technicznie można w mono, ale to trochę może zbyt mało klarowne się wydawać.
Jeśli masz jakieś pytania to mogę postarać się na nie odpowiedzieć, ale nagrań niestety szybko nie wrzucę, bo nie mam teraz dostępu do dysku na którym je trzymam.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
52 Odpowiedzi
28109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lut, 2009, 17:35:51
wysłana przez Leon
12 Odpowiedzi
11407 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 19:30:58
wysłana przez matisq
5 Odpowiedzi
4503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2014, 22:02:21
wysłana przez Mat
6 Odpowiedzi
2578 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2016, 15:42:26
wysłana przez wrobelsparrow
4 Odpowiedzi
1643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Sie, 2021, 00:55:56
wysłana przez spacelord7