Autor Wątek: case na barytone / 8strun  (Przeczytany 2628 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
case na barytone / 8strun
« 01 Paź, 2013, 17:15:44 »
klikałem i szukałem na forum, ale nie znalazłem - być może przyda się też innym szukającym case'u lub futerału na gitarę barytonową/ośmiostrunową (przekraczającą 102 cm bo tyle mają typowe futerały.

znalazłem dwa seryjne - w bardzo przyzwoitych cenach:

Rockcase (by Warwick) RC10600 Standard Line All-In Bass Wood Case, Black Tolex http://allegro.pl/twardy-futeral-do-gitary-elektrycznej-rockcase-i3559553101.html- pusta skrzynia ze sklejki obita czymśtam w rodzaju sztuczna skóra z pianką techniczną w środku czyli można wyciąć sobie prawie dowolny kształt - wady to wykończenie, trzeba to sobie chyba obłożyć (jestem w trakcie) jakimś welurem (co z kolei groszowa sprawa) no i robota pt. wycinanie (niby nic a chwilę połknęło). Zero czegokolwiek zamykanego/przegródek. Z zalet chyba cena - kupiłem za 180 zł, ale chyba była to promocyjna cena - figuruje to normalnie jako bass case w cenach dochodzących do 400 zł (http://fabrykadzwieku.pl/product-pol-10115-Rockcase-RC-10600-BG-B-SB-Standard-Line-All-In-Bass-Wood-Case-B.html). Spokojnie wchodzi w to RGA8 czyli 105 cm długości.

Gator GC-ELEC-XL Guitar ABS Case (http://www.thomann.de/pl/gator_gcelecxl_guitar_pvc_case.htm)
dość przyzwoicie wykonany, lekki, zero przegródek/zamykanych schowków. Spokojnie wchodzi w to RGA8 czyli 105 cm długości.

Jak ktoś ma jakieś inne znalezione case'y seryjne mieszczące 27calowe badyle to chętnie się dowiem/porównam/obadam. Jak wyliczyłem cenę skrzyni typu alu z wnętrzem pod gitarę to wyszło jak za zboże circa 500 zł.

Oba powyższe mam na stanie - jeżeli ktoś miałby pytania co do powyższych to służę. Ponieważ żaden nie jest idealny a oba kosztowały mnie niż jeden w sklepie (a przy okazji potrzebowałem teraz dwóch pudeł na badyle) - mam nadal włączony tryb szukania. Z tych dwóch raczej poleciłbym Gatora, którykolwiek z nich jest dla mnie w sensie chronienia gitary przed uderzeniem o niebo lepszy od piankowych pokrowców.

Pomyślałem, że jeżeli byłaby taka lista sprawdzonych ew. polecanych futerałów/skrzyń na badyle to łatwiej szukać, szczególnie promocji i wyprzedaży.

Zresztą - jeżeli by było zainteresowanie tym to można wbić to w jakiś wątek dot. znalezionych promocji i wyprzedaży - ktoś znajdzie (vide case Rockcase, który kupiłem), podzieli się, być może ktoś skorzysta (vide wątki dot. zbiorowych zakupów w Thomannie etc.). Być może skorzystają nie tylko handlujący, ale też zwykli userzy :)

pozdro
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 17:23:01 wysłana przez y »

Offline MrJ

  • Pr0
  • Wiadomości: 576
  • marudny jeżor
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #1 01 Paź, 2013, 18:08:27 »
Co do pierwszego Rockcase - miałem go przez dłuższy czas, obecnie ma go A197, tyle że w wersji "już wyciętej" - po lewej miejsce na główkę (z podpórką gryfu), na środku zakrywana spora kieszeń, po prawej miejsce na korpus. Obecnie zresztą też posiadam takowy, ale w wersji na bas. I tak:

- futerał jest ciężki, ważył na pewno >5kg bo waga elektroniczna z takim limitem pokazała mi koniec skali. Jak masz zamiar go wozić autem to ok, ale noszenia zdecydowanie NIE polecam ;)
- nie był najlepiej wyważony, leciał "na główkę",
- jakość jest raczej średnia. Tzn. materiały obiciowe dość łatwo można naderwać, a zawiasy i zamki po pewnym czasie dostają luzów,

ALE:

+ z powodu konstrukcji na sklejce jest płaski. To nie skrzynie z ABSu, które mają w środku pół paczki styropianu,
+ środek jest wyłożony fajnym miękkim pluszakiem, który jest z kolei trwalszy niż na to wygląda,
+ jest i szeroki i długi. Gitara która wchodziła mi do piwejowskiej skrzyni na styk, po Rockcasie latała jak Żyd po pustym sklepie :D
+ duża, zamykana kieszeń, jeśli kupujemy wersję "z gotowym środkiem",
+ 180zeta to naprawdę fajna cena,

Swoją drogą, ten Gator wygląda IDENTYCZNIE, włącznie z najdrobniejszymi szczegółami (zamki, środek), jak mój w/w Peavey, kupiony swego czasu w RnRze za równo 2 stówki. Tyle że on NIE ma w środku 106, a 103cm, od krawędzi jednej metalowej listy do krawędzi drugiej. Plus styropian, więc użytkowo ok. 101cm. Jednak zakładam, że kolega dobrze zmierzył i faktycznie jego Gator JEST dłuższy. Ale warto pamiętać o spytaniu sprzedawcy o wymiary, bo można się naciąć!
A co do wad/zalet:

- wydaje się strasznie plastikowy, strach coś na niego kłaść "bo się jeszcze połamie",
- jest gruby przez styropian na spodzie i górze,
- nie ma zamykanej kieszeni, tylko dwa wgłębienia na duperele.

+ jest bardzo lekki,
+ lepiej wyważony niż Rockcase,
+ lepiej trzyma gryf gitary, nie na podstawce jak Rockcase a w całym "tunelu",
+ lepiej pasuje go gitary jakiej używam obecnie

To chyba tyle w kwestii uzupełnienia ;)
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 18:14:17 wysłana przez MrJ »
Dyskusja z forumowym skurwysyństwem jest jak gra w szachy z gołębiem - nieważne ile umiesz, wiesz i jaki masz poziom. Gołąb i tak wskoczy na szachownicę, rozjebie figury, nasra i wydrze dziób że wygrał.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #2 01 Paź, 2013, 18:14:48 »
małych/standartowych case'ów jest w pytę i są do wyhaczenia dość tanio. większość futerałów to są rozmiary ok. 102 cm, a z racji posiadania RGA8, które ma 105 cm długości szukałem czegoś co będzie mieścić tą gitarę :) oba case'y w dokładnie tych dwóch modelach mogę obmierzyć namacalnie własnoręcznie :P

w oba case'y RGA8 wchodzi :)

oba leżąc obok siebie na podłodze wydają się praktycznie tej samej głębokości - różnica jest może z 1,5cm - w Gatorze dochodzą takie wystające wyprofilowania/nóżki - co jest fajne, bo nie rysujemy powierzchni ABS stawiając/kładąc case na czymś twardym.

Posty połączone: 01 Paź, 2013, 18:40:31
aha - odnośnie Gator'a - wyżłobienie na gryf jest raczej pod normalne gryfy, siódemka siedzi ładnie, lotniskowiec typu RGA8 musi trochę ten styropian cisnać.
« Ostatnia zmiana: 01 Paź, 2013, 18:40:31 wysłana przez y »

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #3 01 Paź, 2013, 19:00:02 »
polecam Gatora, przynajmniej do Schectera C-8 pasuje jak ulał. 

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #4 02 Paź, 2013, 08:02:16 »
Do naszych raptorów mamy Hiscoxa i tego to nic nie przebije, a do reszty powyżej 27" i 7 strun albo basowe albo jeszcze to
http://www.thomann.de/pl/gator_gw_jag.htm

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #5 02 Paź, 2013, 09:05:46 »
106cm wewnętrzy rozmiar tego gator'a co podałeś.

a te Hiscox'a to które modele bierzecie? wychodzi na to że do barytonu/27 cali to basowe trzeba z modeli Hiscox'a.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #6 02 Paź, 2013, 15:00:32 »
Hiscox STD-EF - wchodza barytonowe Setiusy i Regiusy.
mniut i piah

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: case na barytone / 8strun
« Odpowiedź #7 02 Paź, 2013, 16:04:35 »
Tyle ze barytonowe setiusy i regiusy majo 3x4 lub 4x4 a więc sporo krótsze główki od naszych i tu leży szkopuł

A kejsy mamy nasze tzn dla naszych wieseł i fakt pisane jako basowe, gdyż poprosiliśmy o zunifikowanie do 1 rozmiaru i kształtu czyli najdłuższy mozliwy.
« Ostatnia zmiana: 02 Paź, 2013, 16:06:20 wysłana przez commelina »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
9603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2009, 14:57:55
wysłana przez domas
18 Odpowiedzi
7465 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2010, 22:54:34
wysłana przez Drevniak
7 Odpowiedzi
6242 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2010, 22:42:42
wysłana przez Hesu
22 Odpowiedzi
10962 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2013, 09:57:23
wysłana przez Marency