Autor Wątek: Jaka kolumna 2X12 do MG Fendmess 100  (Przeczytany 9995 razy)

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
Jaka kolumna 2X12 do MG Fendmess 100
« 23 Wrz, 2013, 11:06:41 »
Witam,
Powoli zbieram kasę na kolumnę do mojego MG . Jak Na razie gram na Laney'u 2x12 na Celestionach 80 no i szału nie ma. Gram Głownie Hardcore/Punk ale zdarza się zagrać jakiegoś metalcore/Djent dlatego coś co dawało by w miarę celan też by się przydało. Myslałem, żeby wziąć kolumnę od Mg ale nie mam pojęcia jakie głośniki byłby najlepsze strojenie to drop C/B czasami A.
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Poogrywaj, a jak nie masz czasu/chęci/możliwości, to mi fajnie gadały MG na 1960A na G12T-75, więc jak chcesz 212 to może coś na tych właśnie głośnikach? 1936? Odradzam za to kolumny na V30 jakoś te głośniki średnio gadają z tymi wzmakami.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Odradzam za to kolumny na V30 jakoś te głośniki średnio gadają z tymi wzmakami.

Tru, nie gada na v30 źle, ale szału niema.
Skill?! A na co to komu?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
najlepiej zadzwoń do MG (nie piszę bo to potrwa :)). generalnie te wzmaki są robione pod głośniki Eminence. jaka moc? jeśli 100W i chcesz 2x12 to na 99% poleci Ci Man-O-War. ale możesz wsadzić 1xMoW i 1xGovernor będzie piękne połączenie najlepsze co jest w V30 plus dół i moc minus męczący piach :)

Offline Amok

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 66
Dwaj kumple na salce mają te wzmaki. Jeden ma 2x V30 drugi 1x v30 drugi MoW. Pierwsza gada bardzo słabo, druga po prostu tak se, jeżeli chodzi o przestery. Dla mnie ten wzmacniacz ma tylko ładny clean^

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Dobra, to może tak, dawno temu i nie prawda, ale trochę nagrywek na moim MG Raven II 100:



(Kanał czerwony to właśnie Fendmessowy)


Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Szydera

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
  • Hardcore w duszy w bani meksyk.
No właśnie mam brak możliwości ogrania... Też właśnie zastanawiałem się nad M.O.W ale jedyne kolumny jakie mogę ograć to 4x 12 na V 30 i nic poza tym... Chyba zostanę przy tych Eminence.
Zespołu brak więc zostają Covery.

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
Miałem Fendmesa na paczce MG 212 MOW, pozniej zmieniłem na V30. MOW chujowo, V30 średnio. Ten amp generalnie słabo brzmi na 212 bo sam w sobie ma mało dołu. Jak kupiłem Mese Horizontal to dopiero zagadał tak jak trzeba.
Skill?! A na co to komu?

Offline 2BeFree

  • Gaduła
  • Wiadomości: 454
  • me, me and me
    • Distand Dream
Miałem Fendmesa na paczce MG 212 MOW, pozniej zmieniłem na V30. MOW chujowo, V30 średnio. Ten amp generalnie słabo brzmi na 212 bo sam w sobie ma mało dołu. Jak kupiłem Mese Horizontal to dopiero zagadał tak jak trzeba.
oooooo tooooo toooo toooo toooo standardowa paka od MG 2x12 jest jakaś taka wymiarowo z dupy, ale już "przerośnięta" w rozmiarze M.H. gada :) na aledrogo kilka miechów temu była robiona przez MG oversized na MOW. z tego co ja miałem możliwość ogarnięcia to faktycznie mało dołu ma FM i najlepiej na 4x12 śmiga. przy 212 trzeba celować w rozmiar MH + dodać FM paska dolnego (tu ratuje MOW) i obciąć górnego (tu ratuje Gov.) bo na V30 sieje i już lepiej G12-75 lub Greenback gada z FM niż V30 :)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
212 na G12T-75 (np. Buzzaro) i zagada dobrze, wcale nie trzeba 412.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Mr.Pineapple

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 61
2BeFree, miałem pake oversized od MG. Taki sam rozmiar jak mesa boogie horizontal, ale gadało to prawie identycznie jak harley benton 212.
Skill?! A na co to komu?

Offline ciechoslovacja

  • Gaduła
  • Wiadomości: 181
Miałem Fendemesa i Vulture i polecam do nich paki MG. Ja miałem z zapakowanymi Emnence Texas Heat i Governor - pięknie pogrywały razem. Governor dawał growl niskim środkiem, a Texas okrąglutką górką. Niespecjalnie podchodziły mi za to do Vulture'a V30, a już zupełnym dramatem była paka 4x12 Randalla na Celkach Seventy80 :P

Generalnie nieważne jaka paka, olej Celki i załóż Eminence;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
2x12 ENGL z V30 lub z Eminence wizard

Offline Ibanezz977

  • Gaduła
  • Wiadomości: 144
2x12 ENGL z V30 lub z Eminence wizard

+1
Dobrze gra z paką ENGL'a na V30.

Offline cielski

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
  • stay eXsagor !!
Ja mam Fendmess z paczką MG 212 na Eminence V12 - faktycznie dołem nie grzeszy ale za to świetnie się przebija jest selektywnie, dynamicznie i z pazurem - ja jestem zadowolony ;)
W miksie kapeli brzmi to bardzo dobrze.

ps. podłączałem do paczki Marshalla 212 na V30 - zdecydowanie słabiej niż na MG
« Ostatnia zmiana: 13 Paź, 2013, 21:09:23 wysłana przez cielski »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
35 Odpowiedzi
26085 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2009, 13:51:59
wysłana przez wuj Bat
23 Odpowiedzi
10877 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Cze, 2011, 20:54:37
wysłana przez p0ison
11 Odpowiedzi
3954 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:26:35
wysłana przez BetoNova
12 Odpowiedzi
4355 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Wrz, 2012, 20:55:42
wysłana przez BetoNova
13 Odpowiedzi
13244 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Wrz, 2018, 20:27:56
wysłana przez Macio