Autor Wątek: Jaka kolumna do Bognera?  (Przeczytany 10891 razy)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Jaka kolumna do Bognera?
« 28 Maj, 2011, 13:33:22 »
Czołem

Temat trochę głupi, ale jestem zielony w temacie kolumn gitarowych. Tak się ostatnio złożyło, że idzie do mnie Bogner Uberschall (niedługo będzie mam nadzieje NAD :)) i czeka mnie kupno kolumny do niego. Może być 2x12 (plus to mobilność, rozważam też dokupienie drugiej 2x12 w późniejszy czasie jeśli zajdzie taka konieczność) albo 4x12. Pytanie co będzie odpowiednie dla tego wzmaka - chodzi mi o maksymalne wykorzystanie potencjału wzmaka, obu kanałów. Jaka kolumna, jakie głośniki? Po ograniu na Mesie Recto 2x12 stwierdzam że to zdecydowanie nie to - niby wszystko ok, ale miałem wrażenie jakby się ten wzmak dusił, zero oddechu. Marshall 1960 (btw czym się różnią np 1960A i 1960B?), 1922? Framus 2x12 na V30? Ważne też żeby kolumna była w rozsądnej cenie, ale totalnej budżetówki mi nie proponujcie typu Charlej Bęton :). Customowe kolumny też nie wchodzą w grę. Ważne też, żeby kolumnę można było w miarę bezproblemowo sprzedać w razie (kolejnej...) zmiany koncepcji rigu, czyli najlepiej coś znanego.

Wiem, że Bogner jest na tyle trudno dostępnym wzmakiem, że pewnie mało kto miał okazję go ogrywać czy posiadać, ale może trafią się tacy ludzie :). W każdym razie z góry dzięki za rady.

Pozdr.

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #1 28 Maj, 2011, 13:58:02 »
1960A jest ścięta a B prosta

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #2 28 Maj, 2011, 15:51:52 »
Bogner Ubercab jest droga, jako alternatywę proponuję 1960B i wymienić dwa głośniki na V30 lub 1960BV i wymienić dwa głośniki na G12T75:)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #3 28 Maj, 2011, 17:09:10 »


http://www.bogneramplification.com/customshop/2x12Info.php

genialna paka, a z Uberschall współgra znakomicie, nawet loga pasują do siebie  8)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #4 28 Maj, 2011, 18:42:25 »
Paki Bognera na razie odpadają - nie mam na to siana.
W 1960 chyba lepiej żeby były V30 po przekątnej niż na górze / dole? Trochę odpycha mnie wizja noszenia tej paki. Jak się domyślam, generalnie lepiej kupić prostą bo więcej dołu i środka, a mniej siarki?
A co ewentualnie z 1922 albo 1936?

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #5 28 Maj, 2011, 18:45:38 »
1922 jest trochę za mała.

Offline Kubanczyk

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #6 28 Maj, 2011, 18:48:43 »
Czy na skos czy u góry to już jak kto woli:) Na skos chyba bardziej będzie słuchać miks głośników a jak dasz V30 u góry to będą przeważać - tak sądzę, najlepiej sprawdzić oba warianty. Poza tym kupo 1960BV i zobacz może same V30 będą Ci pasować, bez miksu.

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #7 29 Maj, 2011, 02:52:39 »
Paki Bognera na razie odpadają - nie mam na to siana.

Zamów u Buzzaro, zrobi ci wierną kopię za połowę ceny oryginału.

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #8 29 Maj, 2011, 10:52:48 »
Może nie aż tak bardzo wierną, ale niewiele odstającą od oryginału  ;)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #9 29 Maj, 2011, 17:28:53 »
Customowe odpadają - jak ja to później sprzedam jeśli strzeli mi coś do głowy?
Poradzono mi jeszcze jakiegoś Ashdowna na V30. W sumie chyba ciekawa opcja.
Tak czy siak, pewnie skończy się na marszałku :]

Offline mgutowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #10 29 Maj, 2011, 19:02:28 »
Znam kilka osób które sprzedawały kolumny od Buzzaro, albo NB i raczej nie mieli problemu ze sprzedażą :) To jednak naprawdę solidnie wykonany sprzęt - taka moja uwaga ;P

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #11 29 Maj, 2011, 19:35:32 »
ale nie kwestionuję jakości wykonania, tylko niestety nie chcę tracić kasy zamawiając nową pakę, a potem sprzedając ją za kilka stówek mniej

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #12 30 Maj, 2011, 15:38:12 »
Może nie aż tak bardzo wierną, ale niewiele odstającą od oryginału  ;)

Caly czas sie zastanawiam czy zamowic, ale to co napisales to mnie troche zastanowilo i mam pytanie: Czy mam rozumiec, ze wymiary itd. beda sie troche roznic? Napisz moze co miales na mysli piszac te slowa, oczywiscie nie wspominajac o logo bo to chyba logiczne, ze inne  8)

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #13 30 Maj, 2011, 17:44:33 »
a jednak! gratuluje zakupu i zazdroszcze :)
ja mam bardzo przykre wspomnienia z marshallami 1960a (wszystko kwestia gustu)
milo wspomniam pake orange 2x12 - jest na allegro w spoko cenie

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #14 30 Maj, 2011, 18:30:18 »
Raczej chodziło o np, narożniki, trochę inne brzmienie(niekoniecznie gorsze).
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Muchatek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
  • Old Smuggler
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #15 30 Maj, 2011, 23:02:20 »
Wszystko zależy od tego, jaki chciałbyś uzyskać efekt końcowy - o tym nic nie napisałeś. Podłączyłem do tego wzmaka sporo różnych paczek i powiem Ci tylko, że jak dla mnie to jest to dość wybredna jednostka :) IMO na samych V30 brzmi za sucho i płasko. Osobiście lubię dość ciemny sound i u mnie gra to z Marshallem Basketweave na Greenach.  Z dedykowaną paczką akurat go nie słyszałem, ale połączenie 2xV30 + 2x G12T-75 sprawdziłem kiedyś na paczce Orange (dzięki Page ;) ) no i jak dla mnie rewelka. Nie wiem, czy nie podobało mi się bardziej niż na Greenach.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #16 30 Maj, 2011, 23:26:15 »
Chciałbym żeby grało to dosyć ciemno (ale nie nazbyt ciemno) i żeby dobrze się odzywał środek/dolny środek. Gitara to PRS CU22. Właśnie najbliżej jestem zakupu 1960 i miksu V30 i G12T-75 na ukos - ale to takie moje pierdzielenie, bo i tak nie wiem czy się to sprawdzi.

Orange ppc212 - w sumie chyba ta sama półka co Mesa Recto, duża jest między nimi różnica w brzmieniu? Cena na aledrogo faktycznie zjadliwa.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #17 30 Maj, 2011, 23:53:28 »
duzej nie ma. ja sie z recto na orange przesiadlem i mi bardziej podchodzilo - jak juz mowilem kwestia gustu.
1960a nie lubilem bo strasznie siarzyla, wolalem czyste brzmienie mesy recto/stiletto/orange

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #18 30 Maj, 2011, 23:54:10 »
Chciałbym żeby grało to dosyć ciemno (ale nie nazbyt ciemno) i żeby dobrze się odzywał środek/dolny środek. Gitara to PRS CU22. Właśnie najbliżej jestem zakupu 1960 i miksu V30 i G12T-75 na ukos - ale to takie moje pierdzielenie, bo i tak nie wiem czy się to sprawdzi.

Ja bym spróbował VHT Fat Bottom 212, na allegro chyba jest/była niedawno.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline TripleXXX

  • Gaduła
  • Wiadomości: 170
    • www.buzzarocabs.com
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #19 31 Maj, 2011, 10:43:53 »
Caly czas sie zastanawiam czy zamowic, ale to co napisales to mnie troche zastanowilo i mam pytanie: Czy mam rozumiec, ze wymiary itd. beda sie troche roznic? Napisz moze co miales na mysli piszac te slowa, oczywiscie nie wspominajac o logo bo to chyba logiczne, ze inne  8)
Narożników nie ma w tej kolumnie. Chodziło mi raczej o same materiały typu sklejka, tolex, grill cloth itd.  Wymiary raczej na pewno nie będą identyczne. Do tego musiałbym mieć tą kolumnę u siebie. Oficjalne wymiary często nijak mają się do rzeczywistości. Przeważnie wysokość kolumny podaje się mierząc od podłoża z uwzględnieniem nóżek czy kółek.

Żeby zrobić identyczną kolumnę musiałbym pojechać do fabryki Bogner'a i zrobić ją z tych samych materiałów, których oni używają, a to jest raczej mało prawdopodobne, bo raczej się tam nie wybieram   :D

Offline mgutowski

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #20 31 Maj, 2011, 12:18:35 »
Niestety proces włażenia w dupę będzie trwał, ale... to, że kolumna będzie z innego materiału nie znaczy, że będzie gorsza :D jak ktoś zauważył :P Miałem okazję pograć chwilę na jednej pace Buzzaro i jestem powalony jakością :D

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #21 31 Maj, 2011, 13:05:30 »
Caly czas sie zastanawiam czy zamowic, ale to co napisales to mnie troche zastanowilo i mam pytanie: Czy mam rozumiec, ze wymiary itd. beda sie troche roznic? Napisz moze co miales na mysli piszac te slowa, oczywiscie nie wspominajac o logo bo to chyba logiczne, ze inne  8)
Narożników nie ma w tej kolumnie. Chodziło mi raczej o same materiały typu sklejka, tolex, grill cloth itd.  Wymiary raczej na pewno nie będą identyczne. Do tego musiałbym mieć tą kolumnę u siebie. Oficjalne wymiary często nijak mają się do rzeczywistości. Przeważnie wysokość kolumny podaje się mierząc od podłoża z uwzględnieniem nóżek czy kółek.

Żeby zrobić identyczną kolumnę musiałbym pojechać do fabryki Bogner'a i zrobić ją z tych samych materiałów, których oni używają, a to jest raczej mało prawdopodobne, bo raczej się tam nie wybieram   :D

Aaaa tam...garnij sie :)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #22 31 Maj, 2011, 16:43:58 »
VHT już nie ma, poza tym trochę poza moimi możliwościami cenowymi. Bliżej już ten Orange.
Poczekam jeszcze ze 2-3 dni i albo wezmę 1960A co leży na aledrogo, albo Orange właśnie, albo 1960B które mi ktoś zaproponował, ale nic nie wiem jeszcze co do ceny

PS: Bogner już u mnie w domu :)

Offline p0ison

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
Odp: Jaka kolumna do Bognera?
« Odpowiedź #23 02 Cze, 2011, 20:54:37 »
Bognera Uberschalla ogrywaliśmy na mojej PPC412. Ten kto twierdzi, że pomiędzy Mesa Boogie 4x12 Oversized a PPC412 nie ma różnicy słyszał chyba tylko odpowiedzi impulsowe ;) Orange jest bardziej środkowy i - moim zdaniem - lepiej się przebija, Bognera też chcę ściągnąć jednego dnia i właśnie podpięcie go pod PPC412 jest moim zdaniem bardzo dobrym rozwiązaniem

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
11 Odpowiedzi
3973 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Cze, 2012, 12:26:35
wysłana przez BetoNova
42 Odpowiedzi
12697 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2013, 10:13:56
wysłana przez MadYarpen
14 Odpowiedzi
10072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2013, 21:03:03
wysłana przez cielski
10 Odpowiedzi
5811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2013, 21:34:59
wysłana przez Mother Puncher
10 Odpowiedzi
7573 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Sty, 2015, 21:37:29
wysłana przez black maggot