Autor Wątek: Nowe DiMarzio dla Petrucciego  (Przeczytany 10270 razy)

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #25 17 Wrz, 2013, 00:17:28 »
Ale nikt normalny nie ocenia brzmienia na podstawie próbki z jutuba, no kurwa panowie. Poczekajcie aż więcej ludzi coś ponagrywa na innych gitarach, innych wzmacniaczach inaczej ustawionych itp.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #26 17 Wrz, 2013, 05:19:22 »
Stwierdzam jedynie na podstawie tej próbki. Kto, jak kto, ale Pietruch powinien umieć dobre demo nagrać... Nie twierdzę że bubel, tylko, że na podstawie tej próbki nie powalają. Chętnie posłucham dema tych pickupów, które mnie rzuci na kolana, a wiem, że Petrucci potrafi wycisnąć taki sound, co niejednokrotnie słyszałem na płytach dream theater, jako, że bardzo lubię sporą część twórczości tego pana. Póki co z tym demo, marketingowy strzał w stopę. Nagrają lepsze? Super, jestem za, potencjał ku temu i środki mają.

... więc za brzmienie z próbki odpowiedzialność biorą pickupy? Gwarantuje Ci, że grają tam więcej jak czwarto i pół-rzędną rolę.
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2013, 07:17:33 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #27 17 Wrz, 2013, 09:05:10 »
... więc za brzmienie z próbki odpowiedzialność biorą pickupy? Gwarantuje Ci, że grają tam więcej jak czwarto i pół-rzędną rolę.

No ale właśnie o tym jest mowa Musza ;) Jaką rolę grają pickupy w tym całym zamieszaniu, przepuszczone przez dwa racki, gdzie jest nawalone sprzętu za $150,000,00 w każdym? No marketingową właśnie.
Ktoś miał w opisie takie zdanko: Graj nie pie...dol.
No to ja lubię Johna Petrucci z okresu kiedy grał a nie pie....lił.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #28 17 Wrz, 2013, 11:04:28 »
Zgadzam się z Muszą.
JP ma możliwość decydowania o brzmieniu pickupów robionych dla niego - wybiera więc takie, które jemu leży. Nie szuka uniwersalnych pickupów które będą szarpać moszną w każdej gitarze w dowolnej konfiguracji. Wkłada (mu ktoś) te pickupy do nowej sygnatury (z preampem) i gra. Gra i nagrywa płytę. Chyba jest zadowolony, skoro nawet się decyduje tę płytę wydać :P I pewnie w dupie ma czy ktoś kupi te pickupy czy nie.
Brzmienie przemielone przez furę sprzętu? Nawet jeśli to czemu nie, przecież po to ten sprzęt ma. Ma nagrywać wszystko z pieca używając kilku kostek i zbierać to sm57? Ktoś by tak zrobił mając w garażu całą masę sprzętu do tego w części podpisanego własnym nazwiskiem?

Jest "twarzą" marki, więc pojawia się w spotach. Jest mocno rozpoznawalny więc normalne jest, że firmy świecą jego nazwiskiem na prawo i lewo. Ot, marketing.

Mówienia, że teraz pierdoli a nie gra zupełnie nie rozumiem. Nie nagrywa płyt? Nie gra koncertów? A że w mediach go dużo - patrz wyżej.

Co do samej próbki - myślicie, że JP siedział w DiMarzio i patrzył/słuchał jak mu kręcili brzmienie w spocie reklamowym? Wpadł, zagrał i pewnie pojechał dalej robić ciekawsze rzeczy.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #29 17 Wrz, 2013, 11:52:19 »
Jakież zatem me szczęście ze Petrucci w zasadzie nigdy nie istniał w mej świadomości. Nie słyszałem zadnej jego całej płyty ze zgledu na to iż nie wytrzymałem do końca zadnego z utworów, a te kawałki które słyszałem do końca to może dwa wpadły mi w ucho i to na pewno nie ze względu na brzmienie jego gitary. Brzmienie samo w sobie jest  często dla mnie nie tak istotne jak te smaczki czyli wartość dodana od grającego. Jest tylu innych ciekawiej grających a On stał sie popularny i tyle. Trafił w dobre miejsce w dobrym momencie. DM to wykorzystuje, dogadują sie i to mi sie podoba a jak ludzie kupują to znaczy ze obydwie firmy czyli i DM i JP są profesjonalistami i mają odrobinę rozsądku w tym co robią. Nie każdemu musie sie to podobać a jak już wspomnieli przedmówcy jaranie sie ograniem z YT to pomyłka na starcie.

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #30 17 Wrz, 2013, 13:21:21 »
(...) Jest "twarzą" marki, więc pojawia się w spotach. Jest mocno rozpoznawalny więc normalne jest, że firmy świecą jego nazwiskiem na prawo i lewo. Ot, marketing.

Mówienia, że teraz pierdoli a nie gra zupełnie nie rozumiem. Nie nagrywa płyt? Nie gra koncertów? A że w mediach go dużo - patrz wyżej (...)
Trudno dyskutować z takim argumentem i nie przyznać racji na dodatek.
W sumie to faktycznie muszę przyznać, że zwyczajnie moje poirytowanie potęguje przyklejanie twarzy J. Petrucci do kolejnych produktów.
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #31 17 Wrz, 2013, 14:19:56 »
Ciesz sie ze z lodówki Ci nie wychodzi :P 

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #32 17 Wrz, 2013, 20:55:15 »
A ja Pietruchę lubię za Images And Words oraz za Scenes From a Memory. 8)

I chuj. Zasłużył sobie na respekt. ;) A tych jego nowych przystawków jestem ciekaw tak czy siak.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #33 24 Wrz, 2013, 12:16:08 »
Wg. mnie w tamtym okresie brzmiał najlepiej... i grał najlepiej/najciekawiej, oczywiście żeby takie jest moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać ;) --->
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #34 24 Wrz, 2013, 13:44:51 »
Biorąc pod uwagę od ilu lat jest aktywny to w sumie nie ma się co dziwić że najlepsze (wg niektórych) ma za sobą. Nie da się chyba przez tak długi czas mieć ciągle 100% nowych pomysłów. W pewnej chwili wchodzi recykling starych patentów, liczy się na to, że jakies nowinki techniczne w dziedzinie brzmienia zamaskują to tak, że będzie mogło uchodzić za coś nowego...

Offline Drozd

  • Pr0
  • Wiadomości: 542
  • Serius big fella
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #35 25 Wrz, 2013, 12:38:42 »
No właśnie, przychodzi czas, że trzeba zdyskontować popularność i dorobek, polenić się trochę ;)
weimar guitar gently weeps

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #36 25 Wrz, 2013, 13:24:47 »
No właśnie, przychodzi czas, że trzeba zdyskontować popularność i dorobek, polenić się trochę ;)

No powiem Ci, że jak wczoraj posłuchałem tej ich nowej płyty to Twoja wypowiedź jest idealnym jej podsumowaniem. :(

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #37 21 Lis, 2013, 15:02:28 »
Właśnie sobie ogrywam ten set i mam bezpośrednio obok do porównania Crunch Lab i Liquifire. Póki co nowy bridgowy pickup jest zdecydowanie fajniejszy imo, ma mniej jazgotu, ciaśniejszy dół i więcej ciosu w środkowych rejestrach. Neckowy jest bardziej podobny do poprzednika, ciut mniej lejący się i ciepły, a bardziej czytelny i druciany, ale subtelnie. Boost? Dla mnie totalna pomyłka, przynajmniej do riffów to brzmi fatalnie, ale pewnie do leadów to stworzyli... nic, wracam do ogrywania ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
6883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2007, 11:27:58
wysłana przez nikt
0 Odpowiedzi
2344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2008, 14:10:41
wysłana przez D_Rivv
5 Odpowiedzi
4944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2011, 22:48:36
wysłana przez Żbiku
3 Odpowiedzi
3380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2012, 11:52:57
wysłana przez Drozd
0 Odpowiedzi
1710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer