Autor Wątek: Nowe DiMarzio dla Petrucciego  (Przeczytany 10271 razy)

Offline Zelman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 277
  • http://trylionband.com
    • Trylion
Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« 14 Wrz, 2013, 18:20:52 »


Są też wersje 7-strunowe. Ciekawe, czym się różnią od setu CL/LF.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #1 14 Wrz, 2013, 19:05:20 »
Mi tam ostatni raz brzmienie Petrucciego podobało się jakkolwiek jak jeszcze na Ibanezach grał...
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #2 15 Wrz, 2013, 07:42:48 »
Ja rozumiem, że to YT i to tylko próbka i tak dalej. Ale kurde, takie brzmienie to ja na Boss'ie GT-10 miałem. I to absolutnie nie znaczy nic dobrego.

Haters gonna hate.

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #3 15 Wrz, 2013, 08:58:34 »
Ot kolejne wyciąganie siania od fanboyów, aka strzyżenie owiec :)

Pięknie DiMarzio jeździ marketingowo..
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #4 15 Wrz, 2013, 10:47:25 »
Żeby chociaż chromowane były...

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #5 15 Wrz, 2013, 12:18:44 »
Ot kolejne wyciąganie siania od fanboyów, aka strzyżenie owiec :)

Pięknie DiMarzio jeździ marketingowo..

Dokładnie. Najpierw był Drop Sonic, nawiasem mówiąc zaprojektowany dla gitarnika z Soungarden, a nie dla J. Petrucci, ale że seryjnie montowali go od 2005 roku w MM JP to zrobiła się "afera" i och i ach, że cudowny i nie wiadomo co jeszcze, chociaż Virtual Paf DP 196 i 197 są w/g mnie genialne.

W miarę jak Petrucci tracił słuch ( ma poważną utratę słuchu, około 60%) zmieniali mu przetworniki, i tak zmieniało się brzmienie, moim zdaniem cały czas na minus, od Scenes From A Memory gdzie brzmiał fantastycznie, potem było już tylko gorzej.

Crunch Lab i Liquid Fire szły jak ciepłe bułeczki, a teraz ten set i pewnie kolejny hit.
Jednym słowem Petrucci to kura, która znosi złote jajka, wiozą się na nim wszyscy:
Mesa Boogie, T.C. Electronic, DiMarzio, Music Man, Dunlop, Schaller, lipa, mahoń i caciki.

Kiedyś przepadałem za gościem, a teraz zwyczajowo działa mi na nerwy kolejna odsłona czegoś nowego, zaprojektowanego specjalnie dla Pana Petrucci, i 7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

Już pomijam fakt, że klucze krzywo :P
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2013, 12:20:55 wysłana przez Trzynasty »
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline MMAchu

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 43
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #6 15 Wrz, 2013, 12:32:53 »
Więc jak już tak sobie marudzimy to z chęcią dodam, że jego kompozycje też jakoś straciły "moc". O ile kiedyś fajnie potrafił przygrać to teraz jak dla mnie wali taki chuja warty, nieprzemyślany szred i tyle. A z tymi fanbojami to 100% racji, teraz wszyscy Ci co porzucili D-sonica i AN na rzecz CL i LF już pewnie ustawiają się w kolejce, bo przecież każdy chce brzmieć jak "krul"  ::)
Po pierwsze zwiększ masę!

Offline GeNeX

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #7 15 Wrz, 2013, 14:02:59 »
Petrucci tracił słuch ( ma poważną utratę słuchu, około 60%)

Skąd taka informacja? Google zdaje się nic o tym nie wiedzieć, a jestem ciekawy.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #8 15 Wrz, 2013, 14:46:17 »
Neckowego, Mule z BKP wciąga nosem na śniadanie. DM oprócz D'Actiwatorów do 8ki oraz tych co Spitz nam przysłał do swego wiosła nic ciekawego IMO dawno nie zrobiło. No i jeszcze jeden problem z punktu widzenia małego ale zawsze producenta: a weź sie pan dowiedz kiedy bedzie dostawa, to chyba najwiekszy ich problem i nie sposób z nimi współpracować.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #9 15 Wrz, 2013, 14:52:29 »
Pjetruczi jest iluminatem! Nie można go słuchać!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #10 15 Wrz, 2013, 15:32:01 »


Są też wersje 7-strunowe. Ciekawe, czym się różnią od setu CL/LF.
IMO Brzmienie w tym filmiku jest koszmarne, a Petrucciego aż nie poznaję, tak zjebanie gra momentami. Aż smutno mi się zrobiło.

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #11 15 Wrz, 2013, 21:19:53 »
7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

:D Czytałeś kiedyś specki JPX, JPXI, JP12 i JP13?
Połowa forum dyskutuje nad różnicą w brzmieniu między gryfem z 2mm przekładką z sapele i bez niej, wpływem ułożenia sprężyn w FR na sustain i masą innych detali… a np. drewno korpusu to wg Ciebie kosmetyka?

Widzę, że teraz gitary kupuje się tylko od "małych" firm, bo tylko wtedy jest to świadomy wybór. Gitary od "dużych" są passe, bo przecież jak się nie ma wpływu na położenie gałki volume, nie można usunąć potka od tonów a inlay na 12 progu nie jest designerski i unikatowy to się gówno wie o brzmieniu, nie ma się własnych wymagań i goni się za tym co pokazują w reklamach.

Ale ja jestem fanbojem. I lubię brzmienie CL/LF.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #12 15 Wrz, 2013, 22:00:24 »
Połowa forum dyskutuje nad różnicą w brzmieniu między gryfem z 2mm przekładką z sapele i bez niej
Zły przykład.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #13 16 Wrz, 2013, 13:53:15 »
7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

:D Czytałeś kiedyś specki JPX, JPXI, JP12 i JP13?
Połowa forum dyskutuje nad różnicą w brzmieniu między gryfem z 2mm przekładką z sapele i bez niej, wpływem ułożenia sprężyn w FR na sustain i masą innych detali… a np. drewno korpusu to wg Ciebie kosmetyka? <- słuszna uwaga

Widzę, że teraz gitary kupuje się tylko od "małych" firm, bo tylko wtedy jest to świadomy wybór. <- tez ale tez w dużych firmach o wielu sprawach decydują księgowi i często tutaj tkwi problem Gitary od "dużych" są passe, bo przecież jak się nie ma wpływu na położenie gałki volume, nie można usunąć potka od tonów a inlay na 12 progu nie jest designerski i unikatowy to się gówno wie o brzmieniu, nie ma się własnych wymagań i goni się za tym co pokazują w reklamach.

Ale ja jestem fanbojem. I lubię brzmienie CL/LF.

Odezwała sie mała firma :P

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #14 16 Wrz, 2013, 14:19:04 »
7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

:D Czytałeś kiedyś specki JPX, JPXI, JP12 i JP13?

czytał, czytał ;)

Ja miałem okazję pograć na JP, JPX, JPXI i JP BFR* i różnice SĄ subtelne, aczkolwiek uważam, że to nie daje powodu do narzekań (jedynie nasze korzenia dają, niezależnie od okoliczności ;)). Bo czemu niby gitarzysta ma narzekać, że rynek daje mu możliwość wyboru ulubionego modelu gitary w setkach wykończeń i z subtelnymi różnicami wg. gustu? Trzeba zwrócić też uwagę, że wachlarz gitar MM jest niewielki, oparty w dużej mierze o sygnatury i nie kombinują z coraz to nowymi modelami, a modyfikują te które już znajdują się w ofercie dostarczając coraz to nowe rozwiązania (raz nieznaczne, a innym razem całkiem istotne). W przypadku JP rocznicowego przynajmniej konsekwentnie coś nowego wprowadzają. 

... ale to, że Pietrucha służy do naciągania to odrobinę inny temat ;)

*
Spoiler
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #15 16 Wrz, 2013, 15:21:28 »
Mi w tym nagraniu bardziej pasuje chyba zwykłe JP...
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #16 16 Wrz, 2013, 16:08:02 »
7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

:D Czytałeś kiedyś specki JPX, JPXI, JP12 i JP13?

czytał, czytał ;)

Ja miałem okazję pograć na JP, JPX, JPXI i JP BFR* i różnice SĄ subtelne, aczkolwiek uważam, że to nie daje powodu do narzekań (jedynie nasze korzenia dają, niezależnie od okoliczności ;)). Bo czemu niby gitarzysta ma narzekać, że rynek daje mu możliwość wyboru ulubionego modelu gitary w setkach wykończeń i z subtelnymi różnicami wg. gustu? Trzeba zwrócić też uwagę, że wachlarz gitar MM jest niewielki, oparty w dużej mierze o sygnatury i nie kombinują z coraz to nowymi modelami, a modyfikują te które już znajdują się w ofercie dostarczając coraz to nowe rozwiązania (raz nieznaczne, a innym razem całkiem istotne). W przypadku JP rocznicowego przynajmniej konsekwentnie coś nowego wprowadzają. 

... ale to, że Pietrucha służy do naciągania to odrobinę inny temat ;)

*
Spoiler

A tak z innej beki - co to za folkowe numery są? :D
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #17 16 Wrz, 2013, 17:24:18 »
7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

:D Czytałeś kiedyś specki JPX, JPXI, JP12 i JP13?

czytał, czytał ;)

Ja miałem okazję pograć na JP, JPX, JPXI i JP BFR* i różnice SĄ subtelne, aczkolwiek uważam, że to nie daje powodu do narzekań (jedynie nasze korzenia dają, niezależnie od okoliczności ;)). Bo czemu niby gitarzysta ma narzekać, że rynek daje mu możliwość wyboru ulubionego modelu gitary w setkach wykończeń i z subtelnymi różnicami wg. gustu? Trzeba zwrócić też uwagę, że wachlarz gitar MM jest niewielki, oparty w dużej mierze o sygnatury i nie kombinują z coraz to nowymi modelami, a modyfikują te które już znajdują się w ofercie dostarczając coraz to nowe rozwiązania (raz nieznaczne, a innym razem całkiem istotne). W przypadku JP rocznicowego przynajmniej konsekwentnie coś nowego wprowadzają. 

... ale to, że Pietrucha służy do naciągania to odrobinę inny temat ;)

*
Spoiler

A tak z innej beki - co to za folkowe numery są? :D


I built the sky - mammatus
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #18 16 Wrz, 2013, 17:34:15 »
I built the sky - mammatus

Spoiler

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #19 16 Wrz, 2013, 19:47:33 »
*
Spoiler

Ktoś tu narzekał na braki w swojej grze... jestem pod wrażeniem Musza ;)
A co do utraty słuchu J. Petrucci, to wiem z pierwszej ręki, Riverside miał 3 miesięczną trasę jako support z D.T. więc mam obpstrykane wszystkie wiosła J. Petrucci, J. Myung, racka, organy, zestaw perkusyjny Portnoya, z Portnoy'em włącznie, trochę zdjęć za kulisami, i w pakiecie wiele różnych ciekawych historii i informacji o samych muzykach.
Google raczej nic na ten temat nie powiedzą ;)
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #20 16 Wrz, 2013, 20:45:07 »
7 reedycji rocznie tego samego instrumentu w milionie na nic nie wpływających kosmetycznych zmian, kombinacji i ( np. inne gałki) konfiguracji.

:D Czytałeś kiedyś specki JPX, JPXI, JP12 i JP13?

czytał, czytał ;)

Ja miałem okazję pograć na JP, JPX, JPXI i JP BFR* i różnice SĄ subtelne, aczkolwiek uważam, że to nie daje powodu do narzekań (jedynie nasze korzenia dają, niezależnie od okoliczności ;)). Bo czemu niby gitarzysta ma narzekać, że rynek daje mu możliwość wyboru ulubionego modelu gitary w setkach wykończeń i z subtelnymi różnicami wg. gustu? Trzeba zwrócić też uwagę, że wachlarz gitar MM jest niewielki, oparty w dużej mierze o sygnatury i nie kombinują z coraz to nowymi modelami, a modyfikują te które już znajdują się w ofercie dostarczając coraz to nowe rozwiązania (raz nieznaczne, a innym razem całkiem istotne). W przypadku JP rocznicowego przynajmniej konsekwentnie coś nowego wprowadzają. 

... ale to, że Pietrucha służy do naciągania to odrobinę inny temat ;)

*
Spoiler

A tak z innej beki - co to za folkowe numery są? :D


I built the sky - mammatus

tak fajny numer że aż sobie go zrobię
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #21 16 Wrz, 2013, 21:03:28 »
Przypudruj zestaw Tone Zone + Air Norton i nazwij to najlepszym setem pickupów na jakim grałeś. Potem twierdź że mają za duży output i jeśli się go zmniejszy to wiosło odda więcej z twojej artykulacji. Ciach znowu najlepszy set na jakim w życiu grałeś. Na koniec jebnij sygnał razy dwa, wypłaszcz całkiem EQ i znów powtarzaj swoją mantrę.

MARKETING FOK JE
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #22 16 Wrz, 2013, 21:05:45 »
Mam takie dziwne wrażenie, że może chłopaki z dimarzio testują, do jakiego stopnia słabe pickupy są w stanie odnieść finansowy sukces, jadąc już tylko na nazwisku Petrucciego. Poprzedni set CL i LF nie odstawał specjalnie w żadną ze stron od większości produktów dimarzio, ale ten set to nie iluminacja, tylko ściema i to w żywe oczy. Chyba, że endorser ma już rzeczywiście na tyle rozwiniętą wadę słuchu, że nie ukręca nic sensownego ze wzmaka, w co jakoś niespecjalnie chce mi się wierzyć...

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #23 16 Wrz, 2013, 21:43:48 »
Przypudruj zestaw Tone Zone + Air Norton i nazwij to najlepszym setem pickupów na jakim grałeś. Potem twierdź że mają za duży output i jeśli się go zmniejszy to wiosło odda więcej z twojej artykulacji. Ciach znowu najlepszy set na jakim w życiu grałeś. Na koniec jebnij sygnał razy dwa, wypłaszcz całkiem EQ i znów powtarzaj swoją mantrę.

MARKETING FOK JE

"Najlepszy" - to słowo nie istnieje w tym kontekście. "Najlepszy do tego czego aktualnie szukam" owszem istnieje i bardziej w tę stronę jego słowa idą, a w zasadzie to nie wypowiedział nawet słowa, że są najlepsze w jakimkolwiek kontekście ;)

Nie macie tak, że jednego dnia ustawicie gałki na wzmacniaczu i mówicie sobie, że to najlepsze brzmienie jakie w życiu ukręciliście, a na drugi dzień zastanawiacie się co to za kupa? Kamą, Pietruch też jest gitarzystą i ma tak samo najebane jak my, a że go wykorzystują do sprzedaży - normalka. Gra na nich? Gra. Podpisuje się pod nimi? Podpisuje i tak jakby "bierze odpowiedzialność" (;)). Nie ma co się oburzać, wystarczy być świadomym, żeby sobie przefiltrować bullshit :)


Mam takie dziwne wrażenie, że może chłopaki z dimarzio testują, do jakiego stopnia słabe pickupy są w stanie odnieść finansowy sukces, jadąc już tylko na nazwisku Petrucciego. Poprzedni set CL i LF nie odstawał specjalnie w żadną ze stron od większości produktów dimarzio, ale ten set to nie iluminacja, tylko ściema i to w żywe oczy.

Fajnie jakbyś to napisał PO przetestowaniu ich. Zauważ, że piszesz dokładnie tak samo jak ludzie, którzy w twoją "magię rozgrywania" nie wierzą i podważają zanim ją wypróbują.

... a i na marginesie uważam, że Dimarzio ma na prawdę dobre pozycje w swoim katalogu. Paf Pro 36th anniversary to póki co jeden z moich ulubionych przetworników gryfowych (grałbym) ever, a i Tone Zone/Super Distortion/Air Norton są niczego sobie jak się je dobrze z gitarą dobierze. Dla mnie już więcej przereklamowania jest w BKP, choć są faktycznie świetne, to ich cena jest nieadekwatna i mylnie budzi wrażenie "nowej jakości".
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2013, 21:46:05 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Nowe DiMarzio dla Petrucciego
« Odpowiedź #24 16 Wrz, 2013, 23:07:16 »
Stwierdzam jedynie na podstawie tej próbki. Kto, jak kto, ale Pietruch powinien umieć dobre demo nagrać... Nie twierdzę że bubel, tylko, że na podstawie tej próbki nie powalają. Chętnie posłucham dema tych pickupów, które mnie rzuci na kolana, a wiem, że Petrucci potrafi wycisnąć taki sound, co niejednokrotnie słyszałem na płytach dream theater, jako, że bardzo lubię sporą część twórczości tego pana. Póki co z tym demo, marketingowy strzał w stopę. Nagrają lepsze? Super, jestem za, potencjał ku temu i środki mają.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
6883 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2007, 11:27:58
wysłana przez nikt
0 Odpowiedzi
2344 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2008, 14:10:41
wysłana przez D_Rivv
5 Odpowiedzi
4944 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Mar, 2011, 22:48:36
wysłana przez Żbiku
3 Odpowiedzi
3380 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2012, 11:52:57
wysłana przez Drozd
0 Odpowiedzi
1710 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Paź, 2016, 19:13:07
wysłana przez mastEr_eXplorer