Autor Wątek: Dużo papieru, dużo mieszaniny  (Przeczytany 6828 razy)

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Dużo papieru, dużo mieszaniny
« 18 Lip, 2013, 21:32:37 »
Witojcie!
Popaczylem sobie ino na tematy w tym dziale i stwierdzam że muszę założyć temat :)

Na gitarze próbuje grać od prawie 3 lat, a wygląda to tak:
cover,cover, cover, coś swojego, cover, cover.

W skrócie - gram i gram (a właściwie próbuje).
Problem w tym że mi to nie wystarcza. Gdy znajdzie się jakieś legato do zagrania albo lepiej - o matulu, sweep to ja wysiadam. Z teorią u mnie jeszcze gorzej. Nie gram skal, nie wiem gdzie jaki dźwięk gdzie leży na gryfie. Masakra. Czas na zmiany!

Na forum polecacie tylko prawie DyVyDy. A coś dostępnego na rynku ale na papierze? Znacie coś wartego zainteresowania aby ruszyć na przód z techniką i teorią?

I jak Wam się będzie chciało to możecie też przypomnieć też te najlepsze zagramaniczne książki.

Liczę na wyrozumiałość
Kabap

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
poszukaj w necie plików z rozszerzeniem .pdf ?

"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

bandit112

  • Gość
Chcesz grać sweepy - naucz się sweepów, tyle. Ja też gram jakieś 3 lata, może niecałe i też kompletnie nie ogarniam sweepów. Ale ostatnio (od jakichś 4 dni) masakruję sweepa z the faceless- emancipate (gdzieś tam w środku jest). Idzie mi to tak, jakbym się na gitarze zaczynał uczyć, ale na tego typu rzeczy książki nie pomogą, czeba nakurwiać z metronomem aż wyjdzie w oryginalnym tempie. Najlepiej równocześnie parę sweepów, z 3-4, żeby się nie zanudzić jednym. To moja nauka i skutkuje. Co do tempa to najpierw wolno, szybciej, szybciej, o, tu już nie daję rady -> jeszcze szybciej :D żeby dotyrać się do końca, wtedy masz taką koncentracje że aż mózg paruje. W końcu zaczynam się mylić, to rozluźniam palce i schodzę do tego tempa, w którym prawie wyrabiałem i co najlepsze - zaczynam wyrabiać. Taki sposób chyba w jakiejś szkółce DVD był, ale znam go z opowiadań tylko.

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
poszukaj w necie plików z rozszerzeniem .pdf ?



Od kiedy pdf to papier? Jeżeli idziemy już takim tokiem myślenia to temat został założony z prośbą o tytuły takich szkółek.
Kabap

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
poszukaj w necie plików z rozszerzeniem .pdf ?



Od kiedy pdf to papier? Jeżeli idziemy już takim tokiem myślenia to temat został założony z prośbą o tytuły takich szkółek.

człowieku, chcesz namacalnie dotknąć papieru , to idź do sklepu i sobie kup - to co chcesz !!!
Popatrzysz , pomacasz, przeczytasz , zorientujesz się co do ceny i zawartości i sobie kupisz wg upodobań kolorystycznych i obrazkowych .
Na chwilę obecną myślę , że większość będzie szukać papierowych wydań szkółek metodą prób i błędów .

hmmm... pdf-a można wydrukować :D
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Obczaj sobie "Creative Guitar" Guthriego Govana. Z pierwszej części nauczysz się podstaw teorii(podział rytmiczny, gama, dźwięki na gryfie, akordy, pentatoniki, skale itp.). Z tego co napisałem, może się wydawać, że to sporo, ale mi idzie w miarę szybko, a ćwiczenia wbrew pozorom nie są nudne(przynajmniej dla mnie). W drugiej części jest już więcej ćwiczeń na technikę(alternate picking, sweepy, tapping itp.), ale o niej niestety nie mogę jeszcze nic napisać, bo zacznę ją dopiero jak skończę jedynkę. A jak ci się nie spodoba, to zawsze możesz te książki po prostu poczytać bo Guthrie jest tak dobrym pisarzem jak gitarzystą  ;)

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Izi, nie ma się co unosić. Gdybym mógł pójść do sklepu i pomacac to bym tak zrobił. Ale że u mnie wybór jest marny, jeżeli jakikolwiek jest to nie pomacam. Mój błąd - w pierwszym poście nie napisałem ze zamawiać wolałbym internetowo. Przepraszam za to.
A co drukowania pdfa to jest opcja z której byłbym skłonny skorzystać, ale jest jedno ale. Nie wiem co jest dobre na początek. Rock Discipline Pietruszki? Jakieś inne opcje? Ja prosty chłop jestem - potrzebuje pomocy z wyborem, bo pewnie skończy się na tym że zacznę przerabiać milion podręczników naraz i kupa z tego będzie.
Kabap

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Do konserwatorium się zapisz tam ci dadzą dużo tytułów na papierze.







A tak swoja droga Rok dyscyplinę to ja kupiłem w 1998 roku to stare dość :)
Mam originale VHS I książka :D :D :D :D :D
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Phoenix

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 84
Szkoła Nilssona będzie dla Ciebie odpowiednia. Tylko musisz przerobić wszystko krok po kroku.

Offline ujhey

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Co do przedmówcy nie wiem czy szkoła Nilssona na tym etapie będzie ok. Ja sam zaczynając granie dopiero po paru latach (więcej niż 3) byłem w stanie w ogóle ją zacząć. Także polecanie tego w tym przypadku może bardzo zniechęcić.
_____________
Mrovisko PL - wiadomości w zasięgu ręki
« Ostatnia zmiana: 05 Sie, 2015, 10:02:53 wysłana przez ujhey »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Obczaj sobie "Creative Guitar" Guthriego Govana. Z pierwszej części nauczysz się podstaw teorii(podział rytmiczny, gama, dźwięki na gryfie, akordy, pentatoniki, skale itp.). Z tego co napisałem, może się wydawać, że to sporo, ale mi idzie w miarę szybko, a ćwiczenia wbrew pozorom nie są nudne(przynajmniej dla mnie). W drugiej części jest już więcej ćwiczeń na technikę(alternate picking, sweepy, tapping itp.), ale o niej niestety nie mogę jeszcze nic napisać, bo zacznę ją dopiero jak skończę jedynkę. A jak ci się nie spodoba, to zawsze możesz te książki po prostu poczytać bo Guthrie jest tak dobrym pisarzem jak gitarzystą  ;)

Popieram i polecam.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
miałem to :D
i always go full retard

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
"Creative Guitar" zostało przetłumaczone na polski czy jest tylko w oryginalnym, angielskim?
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
5078 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Lut, 2008, 08:03:22
wysłana przez HiV
9 Odpowiedzi
6180 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Cze, 2011, 01:58:46
wysłana przez Shervyn
34 Odpowiedzi
16849 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2012, 20:27:15
wysłana przez g-zs
32 Odpowiedzi
11041 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Wrz, 2012, 13:27:26
wysłana przez p0ison
15 Odpowiedzi
9603 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Kwi, 2016, 10:52:29
wysłana przez Narwana