Autor Wątek: Kevin Czaski - New song, guitar playtrough "Dead Wolf"  (Przeczytany 3767 razy)

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Witam! :)

Zapraszam do posłuchania mojego nowego utworu. Wolne graniem, czasem cięzko, czasem melodyjnie. Dodatkowo dołączam do niego "Guitar Play Trough" w amatorskim wydaniu  :devil:

Pozdrawiam!
~ czaski  :))



]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
BARDZO FAJNE!
grałbym.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
im dalej tym lepiej, niezłe :)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Muzycznie bardzo fajnie, ale jakoś nagrania wszystko psuje...
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
mniut i piah

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Muzycznie super! Mix ujdzie. Razi mnie jedna rzecz: coś tutaj mocno nie stroi - albo gitara vs. elektronika, albo puste struny na gitarze vs. wysokie pozycje.


Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Kawałek bardzo sympatyczny pomimo "specyficznej" produkcji. Jedyne, co mnie się nie podoba, to zbytnie skupienie się na riffach (też nie zawsze równych) i ta elektronika/sample wydają się niepotrzebne miejscami. Jednakowoż dopinguję do dalszych wysiłków!

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Dziękuje wszystkim za miłę słowa!  :devil:

Cytuj
Jedyne, co mnie się nie podoba, to zbytnie skupienie się na riffach (też nie zawsze równych)
W których miejscach gram nierówno?  :angel:
Cytuj
Razi mnie jedna rzecz: coś tutaj mocno nie stroi - albo gitara vs. elektronika, albo puste struny na gitarze vs. wysokie pozycje.
Zaskoczyło mnie to co napisales :o Niestety nic nie dam rady z tym zrobic bo tego nie czuje :'(

Troszke o realizacji :)

Cytuj
Rejestracja.

 Gitara to Cort KX5 z przystawkami Merlina (pasywne).

 Gitary nagrywane na Peavey Triple X + paka Marshalla JCM 900, obie gitary przez line-in. Użyłem bardzo mało gainu 2,5/10.

 Gitary basowej praktycznie nie ma, ale jej partie zastąpilem gitarą elektryczną bez przesteru na tym samym wzmacniaczu i kolumnie co rytmiczne.

Wszystkie sygnały bezposrednio do karty dźwiękowej zintegrowanej. Posiadam interface M-audio 410, ale niestety po wymianie komputera musze zaopatrzyc sie w wejscie fire-wire (jezeli ktos ma sugestie do zakupu karty pci z tym wejsciem to bardzo chętnie sie z nimi zapoznam).

Miks.

 Program do projektu to Reaper.

 Gitary po nagraniu zostały zaopatrzone w odpowiedź impulsową  "edge sneap", poźniej kolejne wtyczki to same equalizery rożnego typu od mniej szczególowych z programu po zewnętrzne liniowe. Zadnych kompresorów, limiterów, czy wtyczek zwiększających wygar brzmienia.

 Bas, ktory jest tak naprawde zwykłą gitarą został zestrojony cyfrowo o oktawe nizej, a poźniej nadalem mu częstotliwosci charakterystyczne dla tego instrumenu, tak aby tylko wypełnił brakujące niskie częstotliwosci, bez "grania kolejnych skrzypiec" z gitarami. Choć bardzo bym chcial aby ten instrument miał większą role w moich utworach to dopóki nie zakupię gitary basowej to nie bedę jej wykorzystywal jak należy w miksie i w kompozycji :P

 Perkusja to podstawowy Addictive Drums 1.0. Nie rozczepialem jej elementów na poszczegolne scieżki w Reaper, tylko potraktowalem jako jedną wtyczke na jednej scieżce wykożystując tylko mozliwosci samego programu + nakładanie kolejnych wtyczek z equalizacją - podobnie jak z gitarami.

Mastering

 Po prostu, delikatny kompresor, equalizacja i Clipper`y.

Pzdr!  :headbang:
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Cytuj
Jedyne, co mnie się nie podoba, to zbytnie skupienie się na riffach (też nie zawsze równych)
W których miejscach gram nierówno?  :angel:

Chodziło mi o nie zawsze idealne zgranie lewej strony z prawą (gitar znaczy), może nie wiąże się to z jakimiś wielkimi minięciami w uderzeniach, a bardziej pewnie o troszkę różny sposób zagrania tej samej partii. Nie jestem drobiazgowy i nie będę teraz szukał, w których miejscach jest to słyszalne, po prostu wymieniłem to jako coś, na co możesz zwrócić uwagę w przyszłości, ale co w sumie w odbiorze kawałka jakoś znacząco nie przeszkadza. Jestem nieco wyczulony na tym punkcie, a i samemu nie zawsze udaje mi się tego uniknąć.

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Cytuj
różny sposób zagrania tej samej partii
Dokładnie :) Zagrane jest równo moim zdaniem, ale mozna zauwazyc, ze np "refren" kostowany naprzemiennie na jednym ujęciu zaczyna sie inaczej niz na drugim (z góry do dołu, z dołu do góry) :) Nie poprawilem tego bo nie uwazam tego za błąd, jest to bardziej intuicyjne zagranie czego nie byłem świadomy.
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To jest kwestia tego jak podchodzisz do gitar rytmicznych. Czy traktujesz lewą i prawą stronę jako dwa różne instrumenty, czy obie gitary traktujesz jako jedną (nawet pomimo tego, że mogą czasem zagrać w harmonii). Wg mnie we współczesnym metalu lepiej sprawdza się drugie podejście, chyba, że gramy jakiś sludge albo idziemy w stronę bardziej naturalnego rocka.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Szacun. Bardzo fajne

Offline firejump

  • Gaduła
  • Wiadomości: 296
    • Mniejszość
Cytuj
Razi mnie jedna rzecz: coś tutaj mocno nie stroi - albo gitara vs. elektronika, albo puste struny na gitarze vs. wysokie pozycje.
Zaskoczyło mnie to co napisales :o Niestety nic nie dam rady z tym zrobic bo tego nie czuje :'(

Trochę za ostro pojechałem - większość numeru jest pod tym względem OK, ale jest jeden konkretny riff na którym bardzo (mnie) to kłuje w uszy. Wrzuć sobie tuner na ścieżkę gitar i na elektronikę i porównaj wskazania w okolicach 0:47-0:48.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
"Dead wolf" - to jakiś diss na lupus'a? :D

Mocarny wałek, zazdraszczam riffów.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Cały dzień mi ten wałek chodził po głowie w robocie. Posłucham se jeszcze parę razy jak można :D

Spoiler
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline szymeq

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 34
Dobre, maniaczenie mode: on :D
Kabap

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Im więcej słucham, tym bardziej mi się podoba, gdyby był jeszcze bas i profesjonalny mix to byłby normalnie world class kawałek!

Offline czaski

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 88
Cytuj
"Dead wolf" - to jakiś diss na lupus'a? :D

Mocarny wałek, zazdraszczam riffów.

Nie  ??? Kogo dokładnie masz na myśli majkelk;D Wiem tylko tyle co lupus z łaciny oznacza (po sprawdzeniu) :devil:
Cieszy mnie bardzo odzew na tym forum, aż sie chce pisać następny :-* takze bardzo dziękuje  :headbang:

Może komuś przypadnie do gustu moj przedostatni utwór z przed paru miesięcy. Napisany w podobnej stylistyce co ten najnowszy. Zastanawiam sie czy umiescic go tez na swojej debiutanckiej epce (po pewnych poprawkach), choć przyznam szczerze, ze mam parcie na napisanie czegos nowego niz ogrywanie starszego materialu :D

Cytuj
A co się stało ze starszymi kawałkami ? Też zajebiste były.

Czekają na przearanżowanie i ponowne ogranie. Na pewno coś z nimi zrobie, przemiele i odświeżę 8) Problem w tym, ze za dużo pomysłów mam teraz we łbie - mam nadzieje, ze okażą sie godne waszej uwagi :P Poki co zapraszam nieoficialnie do archiwum:

The Brothers Union
http://www.soundclick.com/bands/default.cfm?bandID=865865
...choć nie jestem pewny, czy akurat to miales na myśli Isurez  :-[
]https://www.youtube.com/watch?v=jrK00E900gk[

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Też dobre. Jest klimacik i fajna przestrzeń.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
18 Odpowiedzi
4341 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lis, 2013, 20:14:00
wysłana przez Musza
9 Odpowiedzi
2132 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Cze, 2015, 01:17:26
wysłana przez pukas
2 Odpowiedzi
7969 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Paź, 2015, 10:01:24
wysłana przez OMSON
1 Odpowiedzi
850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Lis, 2015, 23:05:47
wysłana przez bandit112
22 Odpowiedzi
8865 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Cze, 2019, 21:46:36
wysłana przez spacelord7