Autor Wątek: (NED) Zoom G3  (Przeczytany 7953 razy)

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
(NED) Zoom G3
« 27 Cze, 2013, 18:07:50 »
Kupiłem sobie jakiś czas temu Zooma G3 i chciałem podzielić się jakimiś swoimi wrażeniami z tego jak to wszystko wygląda, jak jest zbudowane, jak z wygodą użytkowania etc.

Dlaczego: Ja miałem jeden cel w zakupie tego małego cuda - proste efekty modulacyjne. Chorus, Delay, Reverb, Tremolo, Vibrato . Najważniejsze było jednak dla mnie to, że można łączyć różne rodzaje Delayów, Chorusów razem, co trochę poszerzyło moje wąskie efektowo horyzonty. ;) Efekt wpinam w pętlę Bugery 6262

Ile: Używany zakupiony za 500 zł z wgranym nowym softem i jakimś kablem gratis :D

Jak zbudowany: Można na nim polegać. Ciężki, solidny, przełączniki nożne chodzą z wyraźnym klikiem, wszystko jest bardzo przejrzyste.
Łatwość użytkowania: Jeżeli korzysta się z 3 efektów (w wersji 2.0 jest możliwość 6 jednocześnie, ale trzeba przewijać ekrany za pomocą 2 przycisków nożnych jednocześnie) to jest rewelacyjnie. Ja sobie to skonfigurowałem pod utwory grane na koncertach. Przeskakiwanie z patcha na patch jest łatwe i intuicyjne. Bardzo fajnie zrobiony soft, możliwość sterowania efektami z komputera, podczas gry. Nie bolą plecy podczas konfiguracji :D

Wrażenia mam bardzo dobre, minął mi już tydzień zajawki nad nowym sprzętem i mogę powiedzieć coś z w miarę suchą głową. Efekt daje bardzo dużo radochy z gry. Można się pobawić looperem, który jest funkcjonalny, można sobie ustawić 6 różnych rodzajów Delaya i bawić się w nakładanie tego na siebie (jak ja w próbce, chociaż tam jest tylko 5 rodzajów :D ) Jestem zadowolony z tego, że nie trzeba nic wciskać, zapisywać, modlić się 3 sekundy nad przyciskiem jak to ma miejsce w Line6ach. Jeżeli przekręcę pokrętełko to mam pewność, że po zmianie patcha, wyłączeniu i włączeniu, dalej wszystko będzie tak jak chce.
Efekty stoją na wysokim poziomie, nie wprowadzają syfu w pętli, nie tną sygnału, ogólnie bardzo in +
Jeżeli ktoś ma jakieś pytania, albo jest ciekawy jakiejś funkcji, to pisać -> nagram jak będę miał wolną chwilę.

Dośc długa próbka przedstawiająca Delaye, Chorusy, Reverb, Tremolo i Vibrato.
A, mój komputer lubi czasem przyciąć co słychać. :)
Wlacz osadzony player soundcloud

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #1 27 Cze, 2013, 21:55:02 »
Musi paść to pytanie  :D A jak przestery ?
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #2 27 Cze, 2013, 22:12:34 »
:D Jutro coś zrobię, ale osobiście, dużo bardziej siedzi mi przester z pieca. Jutro nagram wszystkie kości i wzmacniacze. :)

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #3 28 Cze, 2013, 09:33:54 »
Używam G3 jako efekcik do trenowania w chacie i jako interfejs audio.
Jedną i drugą funkcję spełnia wyśmienicie. Trenuję podpinając pod monitory, Laboge LR-1 lub na słuchafonach.

Przester używam o nazwie Alien (symulacja 5150/6505) + kolumna 4x12" Revo (Krank Revolution) + TS + ZNR i gitara :)

Nagrywam w Cubase 5 + TSE VST i też jest zajebiście.

Mam soft v.2.0 i można używać 6 efektów jednocześnie i pojawił się nowy AMP (REV)

Najsłabszym ogniwem jest Tuner który lata jak pojebany :) ale jest szybki co jest przewagą nad chińskimi powolniakami.
Osobiście wolę już stroić zoomem, jednak nie umywa się do Polytune które mam w pedalboardzie.

Efekty modulacyjne na fajnym poziomie.

Posty połączone: 28 Cze, 2013, 09:35:23
:D Jutro coś zrobię, ale osobiście, dużo bardziej siedzi mi przester z pieca. Jutro nagram wszystkie kości i wzmacniacze. :)

Nie ma co nagrywać przesterów z niego, jak nagrywać to z VST

Posty połączone: 28 Cze, 2013, 09:40:48
@ Yakus

jak nagrałeś tą próbkę?
Trochę przesteru w tym słychać dla zainteresowanych
« Ostatnia zmiana: 28 Cze, 2013, 09:40:48 wysłana przez xaperfly »
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #4 28 Cze, 2013, 14:20:25 »
Próbka nagrana w sposób: Zoom w pętli efektów Bugery 6262, preamp out ze wzmacniacza do "interfejsu" Guitar Link za 50 zł z Allegro. Potem sygnał przepuszczony przez LeCAB z wtykami lorda awesomeguya (zajebiste są <3 ). Evoila. Przestery na próbce lecą z wzmacniacza. Nie mogę się jakoś odnaleźć w tych symulacjach. Najlepiej mi brzmi ALIEN na MS Crunchu, ale nie umywa się do przesteru z pieca. (żeby nie było - przepięty przed wzmacniacz ;) ). Lekkie przestery są bardzo przyzwoite.

Offline artur.93

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #5 11 Lis, 2013, 20:57:05 »
Mam 3 pytania:
1. powiedzmy że do jednego utworu używam 3 efektów (załóżmy dealey, reverb i chorus). a do drugiego np tremolo, octaver i slow attac.
Czy da się zrobić tak żeby przyporządkować dane efekty do jednego utworu? chodzi mi o to że gram jeden wałek i gdy mam zacząć grać drugi to nie chce się bawić w skakanie po efekcie żeby nagle znaleźć kolejne 3 efekty potrzebne mi do gry.

2. rozumiem że jak mam 3 efekty (nadal dealey, reverb, chorus) to już nie mam możliwości załączania i wyłączania przesteru na tym efekcie ?

3. czy da sięzrobić że na jednym przycisku będę miał połączony np dealey z rotary??

Pozdrawiam

Offline xaperfly

  • Gaduła
  • Wiadomości: 299
  • Pikabooo
    • Outsane
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #6 12 Lis, 2013, 12:34:04 »
do 3 efektów masz dostęp przez guziki stomp.
Więc sześciu aktywnych (stompowych) efektów nie uzyskasz z łatwym dostępem.

Możesz używać 3 pasywne (schowane) (amp, noise gate, dopałka) i trzech modulacji widocznych na ekranie głównym.
Możesz zawsze przejść w tryb patch wówczas masz obsługę jak kiedyś w multiefektach. Banki brzmień
Lubię nakurwiać!
www.OUTSANE.com.pl

Offline Yakus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
  • albo się przegrywa albo przegrywa
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #7 12 Lis, 2013, 21:06:25 »
Mam 3 pytania:
1. powiedzmy że do jednego utworu używam 3 efektów (załóżmy dealey, reverb i chorus). a do drugiego np tremolo, octaver i slow attac.
Czy da się zrobić tak żeby przyporządkować dane efekty do jednego utworu? chodzi mi o to że gram jeden wałek i gdy mam zacząć grać drugi to nie chce się bawić w skakanie po efekcie żeby nagle znaleźć kolejne 3 efekty potrzebne mi do gry.

Ja sobie ustawiam po prostu 3 -4 presety i w 2 kliknięcia zmieniam je między wałkami

2. rozumiem że jak mam 3 efekty (nadal dealey, reverb, chorus) to już nie mam możliwości załączania i wyłączania przesteru na tym efekcie ?

Jak ustawisz sobie reverb poza ekranem, np. na 4 miejscu, to wtedy  na 1 możesz mieć przester. Jeżeli w trakcie utworu włączasz/wyłączasz więcej niż 3 efekty, to niezły z Ciebie zawodnik :D

3. czy da sięzrobić że na jednym przycisku będę miał połączony np dealey z rotary??

Jest możliwe łączenie efektów, ale tylko tak jak chce efekt. Zoom udostępnia część efektów łączonych. Masz np. Delay/reverb , reverb/compressor więc ewentualnie popatrz czy jest to co Cię interesuje.

Pozdrawiam

Odpowiedzi w cytowanym tekście. ;)
Od siebie dodam, że mam ten efekcik już ... 5 miesięcy i nie wyobrażam sobie gry bez niego. Jest to najtańsza możliwość na uzyskanie niezłego brzmienia i łatwego przerzucania pełnych presetów efektów.
Bardzo często w grze live używam go tak, że mam go ustawionego tak:
J8- main clean (głęboki reverb z ultralekkim chorusem)
J9 - main solo (boost głośności, lekki delay, reverb)
A0 - main  dist (megalekki reverb i kompresor)
A1 - main clean(głęboki reverb z ultralekkim chorusem)
A2 - main solo(boost głośności, lekki delay, reverb)
A3- main dist(megalekki reverb i kompresor)
i dalej sobie lecę z różnymi utworami. łatwo to zapamiętać, można sobie ewentuele zapisać i wystarcza do wszystkiego. :)
Jeszcze się nie spotkałem z czymś czego nie da się jakoś ustawić. No i na próbę na obczyźnie biorę wiosło i Zooma i mogę grać co chce, nawet jak piec chujowy, to zawsze coś się z multi (Z-dream w kwestii przesteru mistrzem) wycisnąć.
Pozdro :)

Offline godo

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 1
Odp: (NED) Zoom G3
« Odpowiedź #8 31 Gru, 2013, 13:06:41 »
    Witam! Ostatnio w ramach gwiazdki także sobie sprawiłem tego Zooma i mam takie proste pytanie. Jak z szumem? Chodzi mi o to, że mam dziwne wrażenie, że urządzenie znacząco samo z siebie szumi. Zrobiłem kilka podejść BEZ podłączonej gitary, porównałem do starego SB Live siedzącego u mnie w kompie i wyszło dość zastanawiająco. W słuchawkach wyraźnie słychać lekki szum na Zoomie. Na wzmacniaczu też - z gitarą podpiętą bezpośrednio w combo szum jest mniejszy niż gitara wpięta w Zooma z "cleanem". Nie jest to może cos strasznego, bo jest on jednostajny, bez pików, ale szumi. Mam wrażenie, że szum ten przechodzi w nagranie, więc składając np dwie ścieżki już mamy dwa razy mocniejszy szum. Oczywiście można dać bramkę, co nie zmienia faktu, że ten szum sie pojawi przy nagrywaniu dzwięków gitary i tak. Do tego podkręcając lekko gain czy używając kompresora, który wzmocni sygnał, znów ten szum urządzenia się wzmacnia. Czy ktoś z Was zauważył podobny problem z szumem (bez podłączonej gitary).
    Dodatkowe pytanie - nagrywanie przez USB. Jakie ustawienia Zooma jeżeli chodzi o konfigurację globalną używacie. Mając ustawionego Zooma do gry na słuchawkach (level zjechany dość nisko), dzwięk nagrywany był dość cichy, więc musiałem pokręcić levelami a także niestety dać gain dla usb recording, co wzmocniło znów ten szum. Jakieś dobre rady?

Dzięki wielkie! I wszystkiego dobrego w Nowym Roku!
« Ostatnia zmiana: 31 Gru, 2013, 13:35:47 wysłana przez godo »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
3766 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Lis, 2009, 01:06:39
wysłana przez Drevniak
5 Odpowiedzi
3160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Paź, 2012, 16:19:05
wysłana przez sify11
6 Odpowiedzi
2395 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Cze, 2013, 14:32:23
wysłana przez Matzer
0 Odpowiedzi
1352 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2018, 22:29:54
wysłana przez Szorstki_EVL
0 Odpowiedzi
1192 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2018, 11:26:45
wysłana przez Orange