Autor Wątek: Prosze o kilka cennych rad  (Przeczytany 29161 razy)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #25 18 Wrz, 2008, 16:21:41 »
fajne patyki ale nie na moja kieszen niestety. Wlasnie z tymi schecterami jest o tyle dobrze za za niezla kase mozna sprowadzic calkiem niezla gitare a z ibkami tak sie nie da raczej. Bede jeszcze szukal ale chyba sie skonczy na hellriserze. Jak cos to bedzie nowka patyk do sprzedania :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 969
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #26 19 Wrz, 2008, 07:34:10 »
7621, 7620, 1527. Z tym ze ostatnio list price tego ostatniego podskoczyl i juz nie jest tak kolorowo z cena. Warto popatrzec w strone wysp brytyjskich. Andy niedawno 1527 puszczal za zdaje sie cos kolo 1500zl a to bardzo fajna cena byla. Nizsze modele odrazdam, bo bardziej warto ladowac sie w schectery. Inna sprawa ze i tak uwazam ze brzmieniowo schecter jest duzo ciekawszy niz podane(no moze jak sie pokombinuje ze zmiana przetwornikow to jest lepiej)
Jesli chodzi o brzmienie nie stawial bym schectera wyzej, mialem przez jakis czas 7621 na evo i air norton i caly czas zaluje ze musialem ja sprzedac, minusem moze rzeczywiscie sa ne start gorsze pickupy w ibanezach ale po zmianie, w japoncach jest druga mlodosc, zwykla kwestia gustu
« Ostatnia zmiana: 19 Wrz, 2008, 07:37:42 wysłana przez Palacz »

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #27 19 Wrz, 2008, 13:49:05 »
dlatego napisalem ze jak sie pokombiuje ze zmiana pikapow, to co innego(wiadomo, schecter i ibki to zupelnie inne gitary jezeli idzie o konstrukcje dlatego to kwestia gustu) Ale wymiana swoje tez kosztuje, te 4 stowki trzeba co najmniej dac. Wiec mamy porownanie, RG7620 za +- 2,5k z wymiana przetwornikow, a schecter za 1700. To jest pieniadz jednak jak sie kasy nie ma na sprzety.
No pain No gain !

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #28 19 Wrz, 2008, 22:35:43 »
Myslę ze po przesiadce z Ibaneza 6 na 7 schectera będziesz sie czuł jakbyś grał na cukinii ;)
Dziś przyłożyłem gryf 1527 Ibanez do mojego klasyka(6) i okazało się że Ibanez mimo 7 strun jest tak samo wąski i ma bardziej płaski profil
Schecter ma Takie C a Ibaez..bo ja wiem I
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #29 19 Wrz, 2008, 22:40:51 »
nie no to jest dla mnie w sumie zagwozdka... czy rzucic sie na tego schectera czy np kupic dobra 6ke np jakis baryton i stroc sie nisko a cel bedzie osiagniety... Radek radzi brac 7ke i sie przekonac, najwyzej sprzedac :) w sumie to ma racje bo jak nie zobacze to nie bede wiedzial :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #30 19 Wrz, 2008, 22:56:10 »
dozbierac i kupic ESP od Nikta ;)
Łe tej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #31 20 Wrz, 2008, 08:10:25 »
Hawran, nie słuchaj tego marudzenia na gryfy Schectera.
Po pierwsze to idzie na nich tak samo wymiatać jak na super bajer wyścigowych Ibanezach o gryfie tak niesamowicie wąskim jak gitara klasyczna.
Po drugie to i tak jest kwestia przyzwyczajenia i wyćwiczenia.
Po trzecie profil gryfu to nie wszystko, zależy jeszcze jak Ci korpus pod prawą ręką leży, jaka jest akcja strun...
Po czwarte to są tacy, którzy zagrają na wszystkim i nie stękają, może jesteś właśnie takim kimś :)

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #32 20 Wrz, 2008, 13:07:26 »
Nie kumam tego, ze gryf cienszy = wygodniejszy. Gryf w moim starym IBZ LACS byl o wiele cienszy, niz w music manie, a music man bije go wygoda. To profil gryfu determinuje wygode gitary, nie jego grubosc. Zaznaczam, ze niestety nie mam lapek jak IT

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #33 20 Wrz, 2008, 14:52:58 »
No w końcu ktoś to napisał, mam też w domu takie wiosło, co ma jeszcze cieńszy gryf niż moje byłe rg7620 i wcale nie jest przez to wygodniejsze...

Offline Proki

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 24
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #34 20 Wrz, 2008, 17:28:22 »
Popieram przedmówców(Pan Loomis raczej wolno niegra ;) ). Mi osobiście Ibanezy nie pasują. Na c7 czuje się bardzo naturalnie co jest dla mnie bardzo ważne-rzadko mi się to zdarza :) miałem chęci na różne wiosła, ochota często przechodziła gdy brałem je do ręki. Blackjacka kupiłem na podstawie ogrania  c7 Loomis. Miałem to szczęście że Blackjack okazał się nawet lepszy:) Napisze to co wszyscy :) ogrywać ;)
Raz pierogi solisz!!

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #35 20 Wrz, 2008, 18:39:51 »
no i wlasnie o to mi chodzi - o konkrety. tak to jest jak sie pierwszy raz cos kupuje i ma sie male doswiadczenie. A powiedzcie co sądzicie o barytonowej 6ce? czy brzmieniowo dorowna 7ce? chodzi mi o strojenie nie o brzmienie ktore daja pickupy.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #36 20 Wrz, 2008, 21:01:45 »
porownywanie barytona do 7ki to czad... wiesz, 6 tez mozesz stroic nizej. 7ka z zalozenia ma dawac nam mozliwosc poruszania sie w niskich rejestrach i wysokich z typowej 6strunowej bez przestrajania. baryton nie jest polsrodkiem, czy substytutem gitary 7strunowej

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #37 21 Wrz, 2008, 07:31:42 »
Dokładnie tak jak Sinner napisał. Dodam jeszcze, że masa gitar 7 strunowych ma skale 25,5", tak samo jak masa gitar 6 strunowych, więc teoretycznie da rade je stroić tak samo nisko.

Baryton da Ci możliwość zestrojenia się niżej na takich samych strunach, bądź założenia cieńszych strun przy tym samym stroju (żeby ich naciąg pozostał taki sam). Brzmienie ponoć się nieco zmienia w stosunku do zwykłej 6, nie sprawdzałem organoleptycznie, ale ponoć jest ciemniej.

Co dają siódemki to Ci Sinner wyjaśnił. Poza tym siódemki też trochę inaczej brzmią niż szóstki.



I jakbyś mógł objaśnić o co Ci chodzi tu:

A powiedzcie co sądzicie o barytonowej 6ce? czy brzmieniowo dorowna 7ce? chodzi mi o strojenie nie o brzmienie ktore daja pickupy.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #38 21 Wrz, 2008, 13:49:35 »
Baryton daje trochę inne brzmienie ze względu na długość struny, brzmienie bardziej zbliża się do basu, nie że basem jest od razu, ale jest różnica. Na youtube sobie posłuchaj.

Co do różnic w brzmieniu 6 a 7 strunowej gitary... Poza tym, że 7ka ma ciut szerszy gryf, ciut wiecej drewna, to różnica najbardziej może być słyszalna przez pickupy. Oczywiscie jeśli ma tą samą menzurę co 6tkowy odpowiednik.

Jak napisał Sinner, baryton 6strunowy nie jest bardzej zbliżony do 7ki niż zwykła 6tka :)

Ogólnie to wymyśl chłopaku do czego Ci potrzebna jest ta siódma struna. Bo mi się okazało, że nie jest potrzebna i wróciłem do 6tki, a to że tu siedze, na tym forum jest bardziej spowodowane tym, ze sie stroję do Gis :headbang:

Chciałbym w ramach tej ostatniej herezji dodać, ze bardzo mi się 7 i 8ki podobają z wyglądu, tylko ze gorzej mi sie komponuje na nich jakoś....
« Ostatnia zmiana: 21 Wrz, 2008, 13:54:32 wysłana przez Invivo »

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #39 21 Wrz, 2008, 16:07:17 »
IMO 7ka to typowy instrument dla solistow i lanserow

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #40 21 Wrz, 2008, 16:25:43 »
IMO 7ka to typowy instrument dla solistow i lanserow

i dlatego ich uzywamy!! :)

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #41 21 Wrz, 2008, 17:07:29 »
IMO 7ka to typowy instrument dla solistow i lanserow

i kryptogejow!
Łe tej.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #42 21 Wrz, 2008, 18:37:13 »
ja jestem pseudo solista i turbo lanser :)

Offline hofiman

  • Gaduła
  • Wiadomości: 409
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #43 21 Wrz, 2008, 21:51:07 »
7 dobrze wyglądają. :D
mój pies,jest spoko i wie o co chodzi,mówi elo mojej mamie zawsze gdy wychodzi.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #44 21 Wrz, 2008, 22:38:30 »
a tak powaznie, to swietny instrument dla ADHDowcow, jak ja, zawsze lubilem pobiegac na gryfie w te i nazad

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #45 22 Wrz, 2008, 00:24:48 »
glownie chodzil mi o to czy jest sens przesiadac sie na gitare 7 strunowa zeby uzyskac ciezkie brzmienie czy zostac przy 6ce do ktorej jestem przyzwyczajony i na ktorej do tej pory komponowalem tylko np baryton zeby uzyskac ten ciezar. ja rozumiem ze moje pytania moga wydac sie glupie ale gdybym wiedzial to wszystko to bym sie w ogole na tym forum nie rejestrowal. zdaje sie na opinie ludzi ktorzy maja o tym duzo wieksze pojecie. jako ze nie sram kasa chcialbym dokonac wyboru na podstawie opini ludzi oblatanych w temacie.
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline hmmtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 139
  • RG7421XL
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #46 22 Wrz, 2008, 00:42:46 »
Moja rada, kup pan siódemke - baryton, a tak serio - jeżeli na razie sam nie widzisz sensu kupowania bardziej rozbudowanej gitary to oznacza chyba, że jeszcze nie przyszedł na to czas. Jeżeli pękasz, że będzie gorszy komfort grania to masz rację, ale wcale nie jest tak strasznie, idzie się przyzwyczaić. Ja se już nie wyobrażam grać na 6, to tak jak bym miał się przesiąść na ukelele.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #47 22 Wrz, 2008, 00:47:06 »
Chyba słabo czytasz, bo nie tylko ja Ci już odpowiedziałem na Twoje pytania.

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #48 22 Wrz, 2008, 06:44:08 »
Zoruzmcie chłopaka - nie wie co zrobić, a chce wydać ciężko zarobione/wyzyskane pieniądze ;)

Invivo ma rację - przeczytaj temat jeszcze raz, to powinieneś wiedzieć...
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
Odp: Prosze o kilka cennych rad
« Odpowiedź #49 22 Wrz, 2008, 10:39:16 »
Dzieki za zrozumienie Mery :) ale pieniadze zarobione o wyzysku nie ma mowy :)
jasne ze przeczytam wszystkie wypowiedzi pewnie niejednokrotnie i wyciagne wnioski. wynikami zapewne sie podziele :)
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
24659 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Sie, 2009, 23:18:36
wysłana przez Tolein
15 Odpowiedzi
8939 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2010, 03:46:48
wysłana przez Vertigo
6 Odpowiedzi
3781 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2010, 00:00:10
wysłana przez Martens_emenems
5 Odpowiedzi
3057 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Lut, 2013, 22:30:02
wysłana przez OfensywnyRondel
6 Odpowiedzi
2507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2019, 08:32:36
wysłana przez OMSON