Autor Wątek: Najlepsze brzmienia  (Przeczytany 62962 razy)

Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #50 15 Sie, 2010, 02:46:56 »
1:00 itd, chyba najlepsze brzmienie jakie slyszalem  :bowdown:

Offline ftideus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 212
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #51 15 Sie, 2010, 07:23:36 »
A mi się akurat to brzmienie nie podoba - za dużo siary.

Offline hawk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 114
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #52 15 Sie, 2010, 10:17:22 »
1:00 itd, chyba najlepsze brzmienie jakie slyszalem  :bowdown:

Przecież to brzmi jak - nie przymierzając MT-2 ;)
Across the field you see the sky ripped open, See the rain through a gaping wound..

Offline sobek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 491
  • Cornford Fanboy
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #53 15 Sie, 2010, 10:36:54 »
Dla mnie idealem ciezkiego brzmienia jest The Black Dahlia Murder i plytka Nocturnal

Brzmienie gitar, perki, solowek za kazdym razem targa mi moszna  :headbang:

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #54 15 Sie, 2010, 14:07:28 »
Alice In Chains - "Check My Brain". Od wielu miesięcy mój referencyjny numer jeśli chodzi o... wszystko. Jak dla mnie ideał grania z pizdą, które można puścić w radio, żeby małe dziewczynki nie zaczęły się jąkać. Ja pierdolę, jak to jest zagrane! A sound wioseł wynika tu właśnie z artykulacji (poza oczywiście dublowaniem tracków). Wbrew pozorom przejebany riff, żeby osiągnąć tego "węża". Rispekt! No i werbel.


Offline lokibalboa

  • Pr0
  • Wiadomości: 947
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #55 15 Sie, 2010, 14:20:58 »
Dla mnie idealem ciezkiego brzmienia jest The Black Dahlia Murder i plytka Nocturnal

Brzmienie gitar, perki, solowek za kazdym razem targa mi moszna  :headbang:

+1



A od siebie, ciężko żebym nie dodał Whitechapelów, staram się odtworzyć Alexa W. live rig w 100% Już mi tylko maxona i bezprzewodówki brakuje  ;D

Offline Frantic

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #56 15 Sie, 2010, 16:58:06 »
Hyhy widząc temat "Najlepsze brzmienia" od razu pomyślałem o Czaplach :D Do tego bardzo podoba mi się brzmienie The Acacia Strain z "Continent" próbka - , no i The Black Dahlia Murder z dwóch ostatnich płyt faktycznie zabija, słysząc fragmenty można łatwo rozpoznać ich brzmienie. Może jeszcze nowy Ion Dissonance i  CO.IN z "Clubbing & Scoring" i mam komplet wydawnictw po których pomyślałem "o! fajnie to brzmi!".

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #57 19 Sie, 2010, 01:23:24 »
Dokładnie dzisiaj (czyli już) wczoraj ;) pomyślałem o tym temacie słuchając tego:

mało jest, ale daje, daje... Chciałbym tak wjechać... ;) Od 3:13 - stara, dobra ;) tranzystorowa (jak mniemam) szkoła:


FAITH NO MORE - Stripsearch

Paczki z głów!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #58 23 Sie, 2010, 08:18:33 »
Alice In Chains - "Check My Brain". Od wielu miesięcy mój referencyjny numer jeśli chodzi o... wszystko. Jak dla mnie ideał grania z pizdą, które można puścić w radio, żeby małe dziewczynki nie zaczęły się jąkać. Ja pierdolę, jak to jest zagrane! A sound wioseł wynika tu właśnie z artykulacji (poza oczywiście dublowaniem tracków). Wbrew pozorom przejebany riff, żeby osiągnąć tego "węża". Rispekt! No i werbel.




Ba brzmi megaskutecznie i jest to wynik warsztatu muzyków, Gibsonów, Egnatera, i garów DW wszystko to połączone doświadczeniem i konsekwencją, plus kumaty typ za konsoletą :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Zomballo

  • Gość
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #59 23 Sie, 2010, 13:48:43 »
Dismember - Casket Garden Przez to zawsze chciałem dopaść Bossa HM-2 i dopałdem :D

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #60 23 Sie, 2010, 14:37:38 »
no cholera, ja tez czycham na tego bossa a juz dawno go na allegro nie bylo :(

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #61 23 Sie, 2010, 14:37:53 »
Nie jestem ich fanem ale świetnie przerobili ten kawałek.  Oglądałem to w pełnej jakości i słyszałem full super dźwięk. Można się przyglądnąć na czym gra. Żadna MESA,żadne Jacksony, Ibanezy czy ESP.

Dla mnie Gibson urywa nogi z jajami i tułowiem zostaje tylko głowa do headbangingu  :headbang:


Offline immortal-king

  • Gaduła
  • Wiadomości: 290
  • Zaraz trejning i bendziemy krecic jak cieba!
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #62 23 Sie, 2010, 19:52:03 »
Tutaj sporo robi bas, swoja droga brzmieniowo przypomina mi to stare Fear Factory, szczegolnie to lupniecie na koncu w 5:06, dobry priformens

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #63 24 Sie, 2010, 00:15:40 »
Tutaj sporo robi bas

Święte słowo! Bo sama gitarka tak naprawdę sucha, na granicy siarkozy ;)
Paczki z głów!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #64 24 Sie, 2010, 02:04:09 »
no do jasnej ciasnej Panowie no !!!!!

nie słyszycie tego środeczka pomimo, że gostek wyciął go troszkę. To prawda, że wysokie i basy są ale nadal zajebistą dechę słychać. łeee tam dla mnie był i będzie GIBOL najlepiej brzmiącym wiosełkiem.
Kocham brzmienie SG Standard ale nie mogę go mieć bo ja muszę co ?    siedem strun szarpać. Jak nie będę miał co z kasą robić to wtedy dla chęci posiadania wskoczę do łóżka z taką jedną.

Bas coś tam robi ale ja całkowicie w głowie odseparowuję tą sekcję i słyszę piękno GIBOLA !!!!!!!!   AAAAARRRRRGGGGHHH   TA DECHA !!!!
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2010, 02:05:57 wysłana przez harry_manback »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #65 24 Sie, 2010, 07:14:15 »
no do jasnej ciasnej Panowie no !!!!!

nie słyszycie tego środeczka pomimo, że gostek wyciął go troszkę.

Słyszycie, słyszycie. SG, nawet Special, mam na codzień, tzn. co próba i co koncert ;)
Paczki z głów!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #66 24 Sie, 2010, 13:55:36 »
Jak nisko udało się Tobie zjechać ze strojem ??   Bo ja przestrajałem gitarę Gibson Special kolegi i przy strunie 0.49 zszedłem tylko do D przy tak krótkiej skali. To był max bo dalej już nie starczyło menzury by wystroić wiosło.

a to dokładnie było to :

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #67 24 Sie, 2010, 14:07:13 »
Jak nisko udało się Tobie zjechać ze strojem ??

Do kostek, oczywiście.

Z 0,49, to se możesz ;)
Gramy w H. 0,54-0,56.


(robisz romantyczne fotki, ale widzę, że też oszpeciłeś pupy, jak nasz Jarecki...)
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2010, 14:10:45 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #68 24 Sie, 2010, 14:35:59 »
przecież przy zakładaniu grubszych strun i obniżaniu stroju trzeba wydłużyć długość czynną struny. Siodełka nie można przesunąć dalej w prawo i struna H nie będzie stroiła do pozostałych.
Nie za bardzo kumam jak może Tobie Gibol stroić w H


aha jeszcze jedno Panie Batmanie :)  gdzieś na forum ktoś wspominał, że firma PAS idzie w rozsypkę. Czy to prawda ??.  Mój drugi wioślarz choruje na tą 8-emkę co pan Vader sprzedawał  PERIHELLIUM.

Zresztą będziemy mieli na spyłkę 3/4 naszego gear'u gitarowego :)
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2010, 14:47:55 wysłana przez harry_manback »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #69 24 Sie, 2010, 15:00:31 »
przecież przy zakładaniu grubszych strun i obniżaniu stroju trzeba wydłużyć długość czynną struny. Siodełka nie można przesunąć dalej w prawo i struna H nie będzie stroiła do pozostałych.
Nie za bardzo kumam jak może Tobie Gibol stroić w H

It's magic, bejbe! :D
Chyba się Tobie ta matematyka/logika deko popierdoliła: przy obniżaniu stroju zakładasz po to grubsze struny, żeby nie musieć wydłużać menzury, bo jest... w dużym przybliżeniu niewydłużalna.
Wsadź 0,56 i zjedź do H i... już ;)

Cytuj
aha jeszcze jedno Panie Batmanie :)  gdzieś na forum ktoś wspominał, że firma PAS idzie w rozsypkę. Czy to prawda ??.  Mój drugi wioślarz choruje na tą 8-emkę co pan Vader sprzedawał  PERIHELLIUM.

Zresztą będziemy mieli na spyłkę 3/4 naszego gear'u gitarowego :)

Z PASem to niestety prawda, a Perihellium pewnie niedługo wróci na giełdę ;)
Paczki z głów!

Offline harry_manback

  • Gaduła
  • Wiadomości: 371
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #70 24 Sie, 2010, 15:10:00 »
a to mnie zaskoczyłeś... kurwa mać a ja zakładałem niewiele grubsze struny i leciałem w tył jak chuj.

Mój gitarmen chciałby nowego Pasa :)

a mógłbyś mi powiedzieć mój BATMANIE czy można zejść na GIBOLU SG do niskiego G :)  i czy wiesz jaką grubaśną strunę trzeba byłoby naciągnąć :) hę ??

spadam do pracy, wieczorem podglądnę

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #71 24 Sie, 2010, 15:11:58 »
Wsadź 0,56 i zjedź do H i... już ;)

I jeszcze nikt tego nie skomentowal? ... :P Dziwne.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #72 24 Sie, 2010, 15:19:01 »
a to mnie zaskoczyłeś... kurwa mać a ja zakładałem niewiele grubsze struny i leciałem w tył jak chuj.

Wejze wejdź na mój myspajc i tam jest live from Mexico, tzn. from Posen i tam zaczyna Gibol w H.

Cytuj
Mój gitarmen chciałby nowego Pasa :)

Mój kolega mawia: teraz to już kurwa chuj...

Cytuj
a mógłbyś mi powiedzieć mój BATMANIE czy można zejść na GIBOLU SG do niskiego G :)  i czy wiesz jaką grubaśną strunę trzeba byłoby naciągnąć :) hę ??

Można, tak, jak i wsadzić sobie rękę w dupę, ale po co? To nie jest tak, że chcesz grać w G, to kupujesz Gibona, a jak w E to ESP, a jak w D, to... :D

Ale, żeby coś jednak powiedzieć: dałbym 0,68 lub jeszcze gorzej... Kup luzem w tanich strunach pl od 0,66 do 0,74 i posiedź jeden wieczór.
« Ostatnia zmiana: 24 Sie, 2010, 15:21:26 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 781
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #73 24 Sie, 2010, 16:39:19 »
Why? Są tacy co muszą mieć 72kę do H w 27", są amatorzy bardziej luźnych drutów ;) Mnie te .56 do C# spokojnie wystarcza, zdropowane do H troszkę za bardzo obija progi i niestety robi "ueueue" przy mocniejszych uderzeniach, ale pewnie okolice 60 by pomogły.

No, widzisz, a Jarecki właśnie wrócił do 0,54 w H, bo mu bardziej pasi. Więcej - jest w stanie zagrać godzinny koncert bez litości i z raz podstroić. Ja też ;). Teraz dla eksperymentu mam w Batocasterze 0,60 Zakka w H, a dalej się nie wypowiadam, bo Viperka już nie mam, a jedzie do mnie 27 cali :D
Paczki z głów!

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Odp: Najlepsze brzmienia
« Odpowiedź #74 24 Sie, 2010, 17:33:50 »
Zastanawiam sie tylko jakim cudem mozecie tak nawalac na takich cieniasach, bo gdy ja spuszcze sobie 62 do A dropa to przy mocniejszym walnieciu mam odstrojenia ... Glaskacie te struny czy co? :P

Z bylej kapeli koles gral na 52 na 7 w B ;]

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
6748 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2009, 01:36:29
wysłana przez mondomg
26 Odpowiedzi
9692 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Gru, 2010, 18:01:13
wysłana przez Johnymiliard
13 Odpowiedzi
7359 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2011, 18:07:27
wysłana przez Wybielacz666
42 Odpowiedzi
11519 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2013, 10:46:11
wysłana przez theremin
33 Odpowiedzi
9061 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Mar, 2014, 17:38:40
wysłana przez Drozd