Autor Wątek: [NGD] Miał być Ever Play, ale...  (Przeczytany 17025 razy)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
[NGD] Miał być Ever Play, ale...
« 29 Maj, 2013, 22:20:42 »
A więc stało się tak że zapragnąłem takiej gitary:



Miała być gitara tania i zajebista a wszystkim wiadomo że Ever Play robi jedne z najlepszych wioseł na rynku, zjadające na śniadanie Suhry czy PRSy.

Niestety, rzeczywistość zweryfikowała moje marzenia i 200 złotych za nową gitarę okazało się dla mnie za dużo.

Wybór padł więc na nieco mniej znaną firmę z okolic. Gitara jest okej ale oczywiście do Never Playa jej daleko ale nie można mieć wszystkiego. Może wymienię najistotniejsze różnice między moim ideałem (zaprezentowanym na zdjęciu powyżej) a tym, co dostałem.

1. Zamiast ultra-ergonomicznego klasycznego kształtu pudła dostałem jakieś dziwnie powycinane, krzywe i w ogóle strasznie niesymetryczne. Ale mogę z tym żyć.
2. Zamiast pięknej, jasnej klonowej podstrunnicy dostałem ciemną w dziwaczne (i - o zgrozo - niesymetryczne!) prążki. Mówili mi że to heban ale ja im nie wierzę - w końcu wszyscy wiedzą że heban jest czarny jak w habicie ksionc.
3. Totalną porażką jest dla mnie to że nie ma tych pięknych, plastikowych czarnych kropek na podstrunnicy, które chociaż trochę ratowałyby wygląd tego "pasiastego czegoś". Zamiast tego tylko kropki z boku. Do tego gryf obity z brzegów jest jakimś czarnym plastikiem, niczym w ruskim stoliku. No ale nie narzekam.
4. Zamiast trzech singli wyprodukowanych w Chinach (a wszyscy wiedzą że Chińczycy robią najlepszy osprzęt - moglibyście zapytać o to głowę-głowę gdyby go Yony nie zbanował) dostałem hambakiery, do tego wyprodukowane przez brytoli. Mają do tego jakąś paskudną nazwę, coś w stylu Brałem Srakę, ale nie pamiętam dokładnie jak to szło.
5. Owszem, gitara jest niebieska (a kolor to wiadomo najważniejsze kryterium doboru wiosła), ale zamiast pięknego litego koloru dostałem półprzezroczysty lakier ukazujący dziwne, chore drewno, układające się w jakieś faliste wzory. Brr, fuj, jak myślę ile to drzewo musiało się nacierpieć to aż mi się grać odechciewa....
6. NIE MA BIAŁEJ PŁYTKI MASKUJĄCEJ! i o co będe ja teraz gluty z nosa wycierał? Przecież chyba nie o to dziwne, schorzałe drewno! W ogóle wychodzi na to że do pikapów nie mam się jak dostać - nawet z tyłu nie mam do nich żadnego dostępu.
7. Główka jakaś niedomalowana - miała być cała niebieska a kawałek jest ewidentnie niedomalowany, ukazując dziwaczne, brązowe drewno z którego wykonali gryf.
8. Jest Bolt-On, niczym w jakichś chujowych Fenderach, które wiadomo są najgorszymi podróbami Ever Playa. W oryginale miałbym True Neck ale niech już będzie. Nie nawykłem do wybrzydzania.
9. Matowy lakier? Co to kurwa ma być? Gitara ma się błyszczeć jak psu jajca!

No ale dość wytykania róznic, sami oceńcie bo ja naprawdę nie wiem co mam o tym myśleć. Oceńcie sami. Od razu sorry za zjebany filmik bokiem ale w ramach rekompensaty w tło wpierdoliłem Carcass, o!



No to by było na tyle. Speckę podam później bo na razie nie mam czasu na gówna. Na razie GRAM! :D
Jest zajebista. To że nie jest do końca według mojego widzimisię wychodzi jej tylko na plus. Sram po gaciach. Jest kurwa zajebista. I zajebista.

Foty jutro bo po cimku nie wychodzą.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
wolalbym everpleja ;P

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Jak nie ma stalowych progów to nie będzie propsów.  :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
wolalbym everpleja ;P
To se kurwa kup.

EDIT: dobre foty wiadomo gdzie :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Graty! ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
wolalbym everpleja ;P
wolalbym everpleja ;P
To se kurwa kup.

EDIT: dobre foty wiadomo gdzie :D

a zebys wiedzial ze se kupie i bedziesz zazdroscil :D

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Łosz kurwa, nice! Serdeczne gratulacje ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
ty chuju.
i always go full retard

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Jako ciekawostkę dodam że wiosło zmieściło sie NA STYK do olbrzymiego kejsa z Thomanna, dedykowanego dla bestii pokroju Explorerów czy innych Ironbirdów... Vicol ma przejebane z siódemką :(

A, i jeszcze jedno - wiosło jest kurewsko lekkie - kejs waży chyba ze dwa razy więcej od niego :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Jedyna vka która mi się podoba, nawet bardzo.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
A, i jeszcze jedno - wiosło jest kurewsko lekkie - kejs waży chyba ze dwa razy więcej od niego :D

To nie waży 15kg? Shame... :P

Gratki - imo jeden z ładniejszych Skerve ever(plej).

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 508
  • Venus as a goodboi
Jak nie ma stalowych progów to nie będzie propsów.  :D
Jak będzie sprzedawał, to się na pewno pojawią

Zazdroszczę w chu

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Jak będzie sprzedawał (...)
Nie będzie.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Zarzuć jakąś specką a nie pierdolisz o everplayach.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
A wiesz że nie wiem wszystkiego? Badyl nie jest do końca według mojej specki - pany sobie poeksperymentowały, ja nie narzekam :D Oczywiście coś mi tam wczoraj tłumaczyli ale byłem zbyt zajarany żeby słuchac gadania :F

Skala - ta średnia (25 i cośtam)
Body - a chuj wie, topola? :D
Top klą
Gryf - bodajże kotibe z przekładkami z... zabij mnie a nie wiem!
Fretboard - ebą
Pikapy - BKP Nailbomb alnico V
Pusz pul w gałce
Ebony truss rod cover (Bacio strugał! :D)

Do tego zaślepka cavity wzięca ze Skervesen Air Guitar :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
To tera dawaj foty!
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Słonko wyjdzie to pierdolnę.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
ty chuju.
+1
Jedyna vka która mi się podoba, nawet bardzo.
+1


I napisz na co push-pull, ciekawi mnie czy po prostu singiel, czy np. równoległe albo jakiś patent z tymi acoustic mode, czy coś :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Odzyskam piec to napiszę, na razie gram na sucho :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
FOTY!!
i always go full retard

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Graty!!!!!!!!!

jak to tak mozna nie bylo kupic ever pleja?:P

trzeba wspierac chinska manufakture bo jeszcze upadnie i co wtedy?:P

a tak na serio, to kolejny swietny niebieski skervesen, a do tego v-ka az sie prosi o granie deszcz metalu:)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
A wiesz że nie wiem wszystkiego? Badyl nie jest do końca według mojej specki - pany sobie poeksperymentowały, ja nie narzekam :D Oczywiście coś mi tam wczoraj tłumaczyli ale byłem zbyt zajarany żeby słuchac gadania :F

Skala - ta średnia (25 i cośtam)  25,5
Body - a chuj wie, topola? :D     red willow
Top klą                                       flame klą
Gryf - bodajże kotibe z pr          kotibe/orzech
Fretboard - ebą                         ebą
Pikapy - BKP Nailbomb alnico V
Pusz pul w gałce                       split  ( pieknie to gra na klinach tak jak już mądą napisał )
Ebony truss rod cover (Bacio strugał! :D)

Do tego zaślepka cavity wzięca ze Skervesen Air Guitar :D

Do tego blokowane klucze hipshot i most tejże firmy

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
O, to mnie jeszcze oświeć jak się je blokuje :D

Foty hm... Nie teraz. Mój kom robi chujowe foty jak nie ma słońca. Zresztą gram, nie mam czasu na głupoty :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Może nie tyle klucze co strunę sie blokuje. Jest z tyłu główki na kluczach takie kółko ( z napisami :P )  jak krecisz w prawo to dokrecasz trzpień dociskający strunę. gdy pokrecisz w lewo odblokowujesz strunę. Nie polecam odkrecać blokady gdy instrument jest  nastrojony ;)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Dziękuję :-)

PS.

O KURWA JAK ONA BRZMI Z BIG MUFFEM! Szczególnie na zesplitowanym neckowym pikapie! :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
20 Odpowiedzi
10579 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 21:04:34
wysłana przez Ghost_of_Cain
0 Odpowiedzi
1084 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2016, 11:42:31
wysłana przez Owczur
2 Odpowiedzi
2735 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2018, 18:19:01
wysłana przez Rot
16 Odpowiedzi
6032 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Lut, 2019, 18:14:08
wysłana przez Tarrant
16 Odpowiedzi
3739 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Maj, 2022, 08:46:16
wysłana przez Dale Cooper