Autor Wątek: Sterowanie programem Amplitube 3 za pomocą sterownika Roland FC300  (Przeczytany 2138 razy)

Offline Franky

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Witam.
Do ćwiczenia w domu używałem rozwiązania zespół z nagrania przez komp i monitory, ja na piecu. Wiadomo... rodzina mnie zaszantażowała eksmisją na bruk razem z cała graciarnią (!!!).
Wprowadzam zatem rozwiązanie alternatywne - chciałbym użyć jakiegoś programu typu Amplitube zamiast rozkręcać lampę.

Jako, że nie gram w utworach na jednym brzmieniu, muszę wprowadzić jakiś sterownik nożny, w moim przypadku jest to Roland FC300. Chciałbym wykorzystać sterownik do zmiany presetów w jakimś programie komputerowym najlepiej Amplitube.

Rolanda podpiąłem do zewnętrznego interfejsu M-Audio Fast Track C400 (sterownik midi out - interfejs midi in) za pomocą kabla midi.
Korzystam z Reapera. Na jeden track wrzuciłem mp3 z nagraniem reszty kapeli. Na drugim odpaliłem Amplitube. Słuchaweczki na uszy, zimny browarek do szklaneczki i fruuu.... Ale niestety... Presety mogę zmieniać myszą, wszystko gra oprócz sterowania Rolandem - Amplitube go nie widzi...
Co mam zrobić, aby zsynchronizować Rolanda z Amplitube. Dodam, że Roland z g-majorem 2 współpracuje bez zarzutu...czyli działa :).
Pozdrawiam

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Chyba trzeba w Reaperze zamapowac komendy midi do okreslonych kontrolerów w pluginie (przynajmniej w cubase tak to trzeba zrobic). Poszukaj w helpie do Reapera.

Offline eventched

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 91
Nie byłoby wygodniej jeśli nagrałbyś gitarę na kilku ścieżkach, i na każdej zapiął vst amplitube'a z innym brzmieniem?
Reamping gitar na Kemperze w czasie rzeczywistym: https://ampincloud.com

Offline Franky

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Z nagrywaniem to sobie radzę właśnie tak. Wersje pierwotne, pomysły, demo dema nagrywam ma Amplitube, a że mam szybki komp, to mnożenie ścieżek i wtyczek VST nie stanowi problemu... jak jest temat ograny odpalam piec, podłaczam kolumnę i mikrofony i nagrywam jak należy...
Plan jest inny.
Chcę ćwiczyć numery ze słuchawkami na uszach... jak rozkręcam lampę i gram do muzy puszczonej z komputera na monitorach to niestety za cicho nie jest ;). Dlatego chcę użyć Amplitube jak multiefektu i sterować go z nogi...
JAK TO ZROBIĆ???????!!!!!!

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Nie da rady tak, musiałbyś sobie zautomatyzować zmiany efektów i puszczać tak jak kawałek normalny w czasie
nie lubie placki

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Pan sprawdzi ten link:
http://forum.cockos.com/showthread.php?t=33149

Nie wczytywalem sie, ale powinno byc analogicznie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Amplitube 3

Zaczęty przez fireboy Software

3 Odpowiedzi
3226 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sty, 2010, 23:03:48
wysłana przez g-zs
7 Odpowiedzi
3729 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lis, 2011, 17:07:30
wysłana przez g-zs
0 Odpowiedzi
2754 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 17:55:45
wysłana przez robertskulski
6 Odpowiedzi
3175 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Gru, 2012, 19:33:26
wysłana przez mastEr_eXplorer
13 Odpowiedzi
7862 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Lut, 2014, 15:41:38
wysłana przez Dubrawski