Autor Wątek: BOX Eelectronics G-412 Vintage - jak sprawdza się w nagrywaniu?  (Przeczytany 6322 razy)

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Jestem tu nowy, więc na początek witam wszystkich bardzo serdecznie :)

A teraz do rzeczy ;) Planuję zakup paczki gitarowej 4x12 na głośnikach Celestion Vintage 30. Niestety nie mam wystarczającej ilości pieniędzy na Mesę albo Engla. Mam za to okazję kupić bardzo tanio używanego BOXa g-412 vintage. Pytanie zatem do Was: jak wspomniana paczka BOXa sprawuje się przy nagrywaniu? Polecilibyście ją? Miał ktoś okazję na niej nagrywać? A może ktoś robił bezpośrednie porównania z paczkami Mesy bądź Engla? Podzielcie się, proszę, doświadczeniem

Mam zamiar używać jej do nagrywania głównie muzyki metalowej. Będzie chodziła z Peaveyem 6505.

Michał

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Tutaj ludzie zajmują się różnicami pomiedzy głośnikami v30, z zależności, czy chińskie czy UK...

Ogólnie to lepiej jakby paka była ze sklejki. O ile sie orientuje, to nikt tu z nas nie ma takiej paki jak BOX.
A za ile możesz ja łyknąć?

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Ta paczka jest ze sklejki. Na głośnikach v30 Chinolach :D Cena to 1400zł, nowa 2950 ;)

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Za takie pieniądze to można mieć Orange PPC412 :) Mówie o cenie nowej. A za cenę używanej? Nie wiem, wolałbym Soundmana 412. Przynajmniej łatwiej później popchnąć jak coś :) A soundman robi fajne paczki nawet.

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
A miałeś styczność z tymi paczkami BOXa? Słyszałeś jak to chodzi? Trudno znaleźć jakiekolwiek recenzje/opinie na ich temat. Pytam, bo ciekawi mnie na jakiej podstawie piszesz, że wolałbyś paczkę Soundmana (czy tylko ze względu na to, że łatwiej ją pchnąć później czy są jakieś inne powody?). Inna sprawa to to, że Soundman wkłada do paczek swoje głośniki (bądź na zamówienie Eminence - The Governor i EVM12L - Classic), a mi zależy na Celestion V30. W cenie 1,4k myślę, że nie dostanę nigdzie paki 4x12 na V30.
Co do BOXów - słyszałem kilka opinii, że to dobre paki, ale tylko kilka... opinii negatywnej żadnej. Sam miałem okazję posłuchać u znajomego i mi się podobało, selektywna, twardy dół. Ale nie miałem okazji porównać jej bezpośrednio z Mesą czy Englem. Inny znajomy twierdzi, że to lepsze paki od Labogi, Randalla, a nawet Marshalla (??). Nikt tutaj nie ma doświadczeń związanych z tymi paczkami? ;)

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
ja ogrywalem paczke boxa na v30 w sklepie na englu fireball , piec brzmial strasznie slabo , po podpiecu tanszej niz box paki engl standart (na v60) glowa brzmiala o niebo lepiej.
myspace.com/drownmyday

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Motyl, dzięki za info :) Mam jedno pytanie: w jakim sensie słabo? Cicho, za mało basu, zbyt duża siara, schowany środek?

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
za duzo dudnienia typu dum dum dum , za duzo szszszszszszsz , za malo miesa typu grzgrzgrzgrz i za malo jebniecia (takiego pmf pmf co sprawia ze nogawki furkocza jak przed paka staniesz:) )

:P
myspace.com/drownmyday


Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
odpisalem na g.pl

Odpiszę i tutaj.

Wg mnie paka na bardzo wysokim poziomie , fajnie brzmi, fajny atak, dobrze w studio sie sprawdza i live.

Porownujac soundmana a boxa na v30 to po prostu tzw. nigga please...

Porownywalismy na ampfescie pod jednym piecem (5150) z soundmanem, marshallem 1960B, i mesą,

Brzmi inaczej niz mesa ale na tym samym poziomie.

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"

Porownujac soundmana a boxa na v30 to po prostu tzw. nigga please...
Mi akurat siedzi ta paka.

Offline skarhead

  • Gaduła
  • Wiadomości: 377
tych na których grałem na pewno nie zaliczyłbym do grona strasznie fajnie brzmiących (De gustibus... ) a boxa juz tak.

Offline urgul

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 15
Dzięki chłopaki za opinie :)

Sharhead - wiesz w jakim studiu ich używają i co było na nich nagrywane?

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Witam grałem kilka razy na box 4x12 na cełejszynach omawianych tutaj :-) Bardzo dobra paka moim zdaniem, przy okazji solidna i ciężka,  gadała nie gorzej niż paczka laneya na tych samych głośnikach

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
28 Odpowiedzi
12784 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Sie, 2008, 18:47:25
wysłana przez maarioo
5 Odpowiedzi
5125 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2009, 12:58:52
wysłana przez Bjørn
30 Odpowiedzi
14205 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Cze, 2011, 23:23:33
wysłana przez Leon
11 Odpowiedzi
5876 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2011, 16:31:09
wysłana przez Grzgrz
13 Odpowiedzi
4172 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2013, 08:33:01
wysłana przez Zomballo