Autor Wątek: Emg 81 most + Seymour Duncan Blackouts AHB-1 gryf  (Przeczytany 5975 razy)

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Witam

Robił ktos tego typu połaczenia z was ? Jak to gadało i czy  są jakies obiekcje do takiego połaczenia ?

Pozdr

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...obiekcje do takiego połaczenia ?

Lepiej gada 2x AHB-1 :D

W jednym wiośle, takiego porównania nie miałem, ale wydaje mi się, że te przetworniki dość sporo się od siebie różnią, nie wiem czy fajnie by się zgrywały.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

marczaq

  • Gość
podłącze się do tematu z trochę innym pytaniem, czy szybkozłączka w sdbo jest taka sama jak w emg?
czyli czy mogę sobie zamienić jeden emg blackoutem po prostu podpinając do kabla zamiast emg, bez zmiany okablowania czy jednak działają trochę inaczej?

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Witam

Robił ktos tego typu połaczenia z was ? Jak to gadało i czy  są jakies obiekcje do takiego połaczenia ?

Pozdr

AHB-1 ma wyższy sygnał od EMG. IMO beznadziejne połączenie, lepszym wydaje się Blackoutsa pod most, a EMG pod gryf.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Witam
Robił ktos tego typu połaczenia z was ? Jak to gadało i czy  są jakies obiekcje do takiego połaczenia ?
Pozdr
AHB-1 ma wyższy sygnał od EMG. IMO beznadziejne połączenie, lepszym wydaje się Blackoutsa pod most, a EMG pod gryf.
Jezeli oceniasz przystawki po mocy sygnału to tak.

Ja jestem dziwny i do łojenia podoba mi sie EMG w swojej nienaturalnosci a pod neck chciałbym cos bardziej przypominajacego pasywy za ktorymi mi teskno wiec wpadł mi do głowy Blackout.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Oj bez przesady, absurdalnie wysoki poziom na wyjściu to mają AHB-3 ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
takie buty...
BO przypominają pasywy tylko i wyłącznie w porównaniu do EMG. mają absurdalnie wysoki poziom sygnału wyjściowego i brzmienie o "przetworzonym" charakterze, do tego zdrowo podbity dół. z aktywów pasywy najbardziej przypomina IMO Eclipse na 18V. przypomina.
jeżeli nie zależy Ci na brzmieniu w środkowym położeniu przełącznika, czyli obydwu przystawek na raz, to po prostu wstaw pasywa o którego Ci chodzi pod gryf. jeżeli brzmienie w środkowym położeniu jest Ci do czegoś potrzebne, to przyda się jeszcze Lowrider od Merlina, albo jakiś inny bufor impedancji.

No własnie takich połaczen aktyw + pasyw chciałem uniknac tym posunieciem.
Zamowie sprobuje potestuje a jak nie zagra to pokombinuje tak jak mowisz.

Offline chronix1

  • Gaduła
  • Wiadomości: 185
łączyłem kiedyś merlina eclipse pod mostem z pasywnym dimarzio evo 2 pod gryfem. nie zbyt fortunnie za duża różnica charakteru. lepiej zagrał mi emg 85 pod gryfem. jak nei nawidze emg tak ten 85 pod gryfem faktycznie super jest.

looknij sobie video:


nie wiem czemu wgl SD maja niby wyższy sygnał a a naszym video nagrały się dużo ciszej musiałem podgłaśniać bo edycji

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Mi się tam EMG 707 pod gryfem podoba jak nie lubię aktywów, szczególnie w mahą i na klinach. W tej konfiguracji pod most jak dla mnie poszedłby BO.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Rahl

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
super połączenie to AHB-1 pod most i EMG 85 pod gryf, AHB-1 to moim zdaniem dużo lepszy pickup niż EMG 81. Swego czasu kupiłem ZW set 81-85. Z EMG 81 pod mostem wytrzymałem raptem 2 tygodnie po czym wymieniłem do własnie na AHB-1. Wszystko pasowało nie musiałem nic lutować. AHB-1 ma więcej dołu w brzmieniu przez co sound jest grubszy, EMG 81 brzmiał bardzo ostro, a jednocześnie dźwięk był jakiś taki krótki. AHB-1 brzmi zdecydowanie bardziej naturalnie, o ile w ogóle można coś takiego powiedzieć o aktywnych :)

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
super połączenie to AHB-1 pod most i EMG 85 pod gryf, AHB-1 to moim zdaniem dużo lepszy pickup niż EMG 81. Swego czasu kupiłem ZW set 81-85. Z EMG 81 pod mostem wytrzymałem raptem 2 tygodnie po czym wymieniłem do własnie na AHB-1. Wszystko pasowało nie musiałem nic lutować. AHB-1 ma więcej dołu w brzmieniu przez co sound jest grubszy, EMG 81 brzmiał bardzo ostro, a jednocześnie dźwięk był jakiś taki krótki. AHB-1 brzmi zdecydowanie bardziej naturalnie, o ile w ogóle można coś takiego powiedzieć o aktywnych :)

To pograj na AHB1 w mahoniowym wiośle w H i niżej, wtedy pogadamy.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
To pograj na AHB1 w mahoniowym wiośle w H i niżej, wtedy pogadamy.

Dzień dobry! ;D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Moje odczucia po testach w dropA#:)

AHB-1 fajne ciepłe ale za bardzo szumią jak dla mnie

EMG - mechanicznie klarowne ale mniej naturalne


Połaczenie 81 most ahb-1 gryf jest fajne ale nie przekonało mnie na tyle zeby zrezygnowac z 85

Połaczenie ahb most 85 gryf u mnie zupełnie sie nie sprawdziło bo szukam jak najwiekszej selektywnosci a ahb-1 maja jej znacznie mniej od emg

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
AHB-1 ... za bardzo szumią jak dla mnie
coś jest nie tak. AHB-1 to jedne z najcichszych pickupów z jakimi miałem przyjemność.

...szukam jak najwiekszej selektywnosci a ahb-1 maja jej znacznie mniej od emg

Tu też sie coś nie zgadza.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 033
Ewolter, coś musisz mieć źle polutowane albo po prostu są stare baterie. Tak, wystarczy drobne zwarcie by bateria padała w dosłownie dwa tygodnie.
Tak jak wspomniała Pszczółka- Blackoutsy są najcichszymi przystawkami na rynku, do tego są IMO znacznie selektywniejsze od EMG 81.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline zerotolerance

  • Pr0
  • Wiadomości: 588
  • Biegnę ci wpierdolić.
Ja bym skręcił geja na piecu :D U mnie AHB potrzebowało go o około 1/3 (może więcej) mniej niż EMG.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
 
Ja bym skręcił geja na piecu :D U mnie AHB potrzebowało go o około 1/3 (może więcej) mniej niż EMG.
No to o to mi chodziło z tym szumieniem :P

Potestuje jeszcze bo mam czas ale poprostu jakos mniej mi sie AHB spodobały i w temacie selektywnosci sie nie zgodze a chciałbym zeby bardziej mi odpowiadaly bo pasuja mi do wiosła lepiej kolorystycznie  ;D

Powalcze jescze bo cos musi byc w tym co mowicie ale jak sie okaze ze dalej lipa to trudno wiecej blakałtów na rynku dla was.




 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
9911 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lip, 2008, 11:56:55
wysłana przez Testorrob
8 Odpowiedzi
1832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Maj, 2013, 09:28:55
wysłana przez toleq
25 Odpowiedzi
8412 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Sie, 2013, 14:39:53
wysłana przez Bjørn
5 Odpowiedzi
2109 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Paź, 2013, 11:41:19
wysłana przez lwronk
18 Odpowiedzi
5684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Mar, 2015, 02:14:50
wysłana przez Sleepwalker74