Autor Wątek: Seymour pod gryf  (Przeczytany 5801 razy)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Seymour pod gryf
« 17 Sty, 2015, 21:13:20 »
Nabyłem niedawno SD TB-6. No więc teraz przydałoby się do niego dopasować coś pod gryfem, bo strasznie się nie lubi z EMG by ESP pod gryfem. No i tu zaczynają się schody. Jak wszelkich filmików z porównaniami, testami itp pipaków mostkowych jest od groma, ch*ja i nie wiadomo czego jeszcze, tak jakichkolwiek sensownych porównań przetworników gryfowych jest zero. Drugi problem, że moja wiedza na temat pipaków gryfowych jest dużo bardziej ograniczona niż na temat mostkowych. Więc liczę na jakąś pomoc z waszej strony ;) Szukam czegoś, co będzie jakby przeciwieństwem TB-6. Mostkowy ma być do mielenia miecha, a pod gryfem chciałbym mieć coś subtelnego, o bardzo głębokim lecz nie zamulającym brzmieniu. SH-2 jakoś mi nie leży. Dość nawet spodobał mi się SH-8, ale to jeszcze nie to, choć coś w tym kierunku. SH-6 gryfowy jest ciut za mocny w moim przekonaniu. Jakieś pomysły co by mogło spełnić moje oczekiwania? Z góry dzięki za wszelką pomoc!
« Ostatnia zmiana: 17 Sty, 2015, 21:18:29 wysłana przez macko9393 »

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #1 17 Sty, 2015, 21:54:44 »
To może SH-1?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #2 17 Sty, 2015, 22:06:12 »
Przyznam szczerze, bardzo bardzo ciekawa opcja. Fajnie brzmi. I chyba bez jakiegoś bardzo kombinowania skuszę się na niego. Ale chętnie zobaczyłbym jeszcze jakieś opcje, byłbym bardzo wdzięczny :D

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #3 18 Sty, 2015, 00:14:52 »
APH-2, albo pearly gates jeszcze wchodzą w grę, ale chyba sh1 najlepsze :)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #4 18 Sty, 2015, 00:33:08 »
APH raczej odpadają, a pearly gates to ciut za drogi interes dla mnie  ;)
Czyli pewnie pierwsza opcja wyjdzie najlepsza, bo nie chce łomotacza pod gryfem mieć, a reszta pickupów ze stajni Seymoura będzie miała raczej bardziej nowoczesne brzmienie. Szczególnie chcę uniknąć takiej sytuacji, jaką miałem do zakupu TB-6, tzn że czasem zapomniałem przełączyć pickup z gryfowego na mostkowy czy odwrotnie, i nawet tego nie zauważałem, bo brzmiały praktycznie tak samo. Tego właśnie bym się obawiał kupując SH-6 w wersji pod gryf.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 01:40:23 wysłana przez macko9393 »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #5 18 Sty, 2015, 01:24:06 »
APH raczej odpadają, a pearly gates to ciut za drogi interes dla mnie  ;)
Czyli pewnie pierwsza opcja wyjdzie najlepsza, bo nie chce łomotacza pod gryfem mieć, a reszta pickupów ze stajni Seymoura będzie miała raczej bardziej nowoczesne brzmienie. Szczególnie chcę uniknąć takiej sytuacji, jaką miałem do zakupu TB-6, tzn że czasem zapomniałem przełączyć pickup z gryfowego na mostkowy czy odwrotnie, i nawet tego nie, bo brzmiały praktycznie tak samo. Tego właśnie bym się obawiał kupując SH-6 w wersji pod gryf.

Nie do końca rozumiem, jak to jest możliwe, żeby neck i bridge brzmiały tak samo, ale spoko ;) A pearly gatesa używkę, myślę, że wyrwiesz w podobnej cenie, co sh1, a warto, bo brzmi godnie :)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #6 18 Sty, 2015, 01:35:49 »
Też bym nie rozumiał, gdyby nie fakt, że sam tego doświadczyłem. A wierz mi, sam na początku długo przecierałem oczy ze zdumienia.
SH-1 to koszt około 200zł, Pearly Gatesa do tej pory w tej cenie nie widziałem. Choć gdybym zobaczył, to z pewnością chętnie go obczaję ;) Tylko pytanie jak on się przesteruje, bo chciałbym to jednak wykorzystać w muzyce metalowej.
« Ostatnia zmiana: 18 Sty, 2015, 01:40:01 wysłana przez macko9393 »

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #7 18 Sty, 2015, 01:48:51 »
Też bym nie rozumiał, gdyby nie fakt, że sam tego doświadczyłem. A wierz mi, sam na początku długo przecierałem oczy ze zdumienia.
SH-1 to koszt około 200zł, Pearly Gatesa do tej pory w tej cenie nie widziałem. Choć gdybym zobaczył, to z pewnością chętnie go obczaję ;) Tylko pytanie jak on się przesteruje, bo chciałbym to jednak wykorzystać w muzyce metalowej.

Przesterowuje się bardzo przyjemnie, śpiewny, klasycznie brzmiący pickup z nieco większym wygarem, ale dalej nie takim, że nie masz w ogóle czystego kanału ;) Uderz do użytkownika @krechaSP, jakiś czas temu proponował mi go za gibsonowkie 490r/t.

Offline Shamrocky

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #8 18 Sty, 2015, 12:52:55 »
Sentient pod gryf, Nazgul pod most, fajnie to gada

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #9 18 Sty, 2015, 12:57:44 »
Wiem, ale nie mam hajsu na nówki a używki ciężko póki co spotkać gdziekolwiek. Nazgula szukałem dość chwilę, ale bezskutecznie. Poza tym Nazgul i Sentient to plan odbiegający daleko w przyszłość po zakupie siódemki. Tego co szukam teraz, szukam do szóstki. A moim zdaniem posiadanie dwóch wioseł z takim samym setem mija się trochę z celem, chyba że jako backup na scenie.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #10 18 Sty, 2015, 15:16:12 »
Wiem, ale nie mam hajsu na nówki a używki ciężko póki co spotkać gdziekolwiek. Nazgula szukałem dość chwilę, ale bezskutecznie. Poza tym Nazgul i Sentient to plan odbiegający daleko w przyszłość po zakupie siódemki. Tego co szukam teraz, szukam do szóstki. A moim zdaniem posiadanie dwóch wioseł z takim samym setem mija się trochę z celem, chyba że jako backup na scenie.

Chyba, że masz różne drewno, mam warpigi w obu szóstkach (w jednej set, w drugiej tylko bridge) i w kolejnym wiośle, w siódemce też będą. :)

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #11 18 Sty, 2015, 15:20:39 »
W sumie racja. W każdym bądź razie w szóstce chciałbym coś z klasyków typu TB-6 obecnie już zainstalowany, czy SH-1 albo Pearly Gates faktycznie, choć skłaniałbym się w stronę SH-1. Co do seta Nazgul+Sentient to jest plan do siódemki, którą prędzej czy później (mam nadzieję, że prędzej) mam zamiar sobie sprawić. Choć tu też nie wiem, czy Nazgul czy Pegasus, ale tym będę się martwił jak uda się zdobyć siódemkę.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 430
  • It is useless, to resist.
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #12 18 Sty, 2015, 16:18:44 »
SH-1

I koniec tematu. Serio :)
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 122
  • A-zero
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #13 04 Lut, 2015, 22:54:09 »
To nie Seymour... Ale ja używam taniego Entwistle Nemesis pod gryfem do pary z SH-13. Moim zdaniem uzupełniają się idealnie (na dodatek Enwistle ma identyczne oznaczenia kabli co Seymour, więc instalacja przebiega tak samo). Można spróbować - koszt rzędu stówki, więc żadne ryzyko ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Lut, 2015, 23:04:14 wysłana przez OMSON »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #14 05 Lut, 2015, 00:06:25 »
To lubię!

Niemniej nawet jeśli skończysz z Sentientem pod gryfem, to dalej będzie jak posiadanie młodszego brata BKP. Ale z rozumienia kontekstowego wyłowiłem, że budżet matters przede wszystkim ;).
Paczki z głów!

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #15 05 Lut, 2015, 00:22:49 »
Taa, budżet matters bardzo. W końcu jestem bidnym studentem  :P

Dlatego nawet ryzyko rzędu stówki odpada. Potrzebuję sprawdzonego przetwornika, który w razie czego będę mógł łatwo sprzedać. A nie ukrywajmy, że Seymoury to najbardziej chodliwe pipaki na rynku. W przetworniki innych firm będę się bawił, gdy budżet stanie się na prawdę luźny, bo póki co napięty jest jak baranie jajko.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 825
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #16 05 Lut, 2015, 00:50:53 »
Pedziołbych, że BKP nie spadajom aż tak na wartości.
Paczki z głów!

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #17 19 Lut, 2015, 18:45:35 »
Mam SH10 pod gryfem, SH8 pod mostem - fajnie chodza

Offline Sleepwalker74

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
Odp: Seymour pod gryf
« Odpowiedź #18 13 Mar, 2015, 02:14:50 »
U mnie pod gryfem siedzi SH-2 w połączeniu z TB-14 przy mostku. Całkiem przyjemne połączenie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2589 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Mar, 2011, 11:54:34
wysłana przez Drozd
11 Odpowiedzi
3952 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Gru, 2011, 20:26:34
wysłana przez Br-Owca
45 Odpowiedzi
24478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2012, 01:38:42
wysłana przez OMSON
17 Odpowiedzi
6286 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Maj, 2013, 23:24:19
wysłana przez Ewolter
13 Odpowiedzi
5278 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Maj, 2013, 11:27:12
wysłana przez davidsantana27