Autor Wątek: mahóń muli, a jesiotr siarzy  (Przeczytany 22283 razy)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
mahóń muli, a jesiotr siarzy
« 25 Kwi, 2013, 11:48:24 »
Cześć,

Wczoraj wpadła do mnie kapela znajomych nagrać swój materiał. Chłopaki przynieśli ze sobą jesionowego Flame'a Signuma z klonowym wkręcanym gryfem. Zanim przeszliśmy do nagrywania wyciągnąłem swojego Setiusa (mahuń, machuj, klonowa czapa i bolt on), którego kurier przyniósł tego samego dnia. Założyliśmy więc im taki sam set GHSów 10-60, ustawiliśmy je i przeszliśmy do nagrywania (ścieżki na jedną stronę Flame, a na drugą Mayo dla oczywistego urozmaicenia). Efekt mnie nieco rozbawił spoglądając na niego przez pryzmat sevenstringowych haseł, rzućcie uchem sami:

Flame DI -> Setius DI -> Flame DI - Setius DI / Flame WET -> Setius WET -> Flame WET - Setius WET

Wlacz osadzony player soundcloud


Spoiler

Pozdr!
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2013, 12:10:48 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #1 25 Kwi, 2013, 12:14:49 »
Ależ panie Musza od samego poczatku o tym mówię przy każdej nadarzającej sie okazji jak chocby i NGD Niedzia.
To co pisze DM to jedno a dla Vicola i mnie jeno customowe DMy Dana Spitza grały jak sie należy a cała reszta szczeka i siarzy i to mnie akurat nic nie dziwi.
IMO każdy element ma wpływ czy sie to komu podoba czy nie. Jak do tej pory jedna tylko rzecz sie potwierdziła. Pickupy o zawyżonym "dole" nieciekawie grały z mahoniem, niezależnie od materiału na gryf, a konkretnie Warpig.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #2 25 Kwi, 2013, 12:22:35 »
Ależ panie Musza od samego poczatku o tym mówię przy każdej nadarzającej sie okazji jak chocby i NGD Niedzia.

ale zgranie - high five! ;)

Wiem, że Ty o tym mówisz i to wiesz, ale akurat nagraniem o dużym kontraście nadarzyła się okazja żeby innym to potwierdzić.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #3 25 Kwi, 2013, 12:24:21 »
Cytuj
nieciekawie grały z mahoniem, niezależnie od materiału na gryf, a konkretnie Warpig.
Znaczy się chujowe przystawki. Od początku to podejrzewaem.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #4 25 Kwi, 2013, 12:32:50 »
Miałem i setiusa i flamea signuma. Setiusa był z 2006 roku zdaje się, i był w chuj mulący - mahuń i amazaque. Natomiast flame signum (jesion, bez nakładki i klonowy gryf) - zakupiony za smieszne pieniądz, na stockowych pickupach brakowało mu wygaru i z lekka pazura, po wymianie na EMG 85, wiosło kurwiło przeokrutnie, selektywnie i z wygarem. Grałą na prawdę zawodowo, sprzedana tylko dlatego, że nie trawiłem kształtu sg :P Jeżeli signum z testu miał stockowe PU to no łonder... :)

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #5 25 Kwi, 2013, 14:00:38 »
Na razie nic nie słysze bo słucham na lapku... Ale potem przesłucham.
Sorki za offtop ale co to za song?
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #6 25 Kwi, 2013, 14:06:24 »
Niestety nie wiem jakie przystawki były w Signumie.

Z tego co wiem to ładują tam stockowo LPSA, to bardzo ciemne PAF-like przetworniki, z tego co pamiętam, za kilka tygodni będę miał w chacie Signum'a na Hellfire, założę GHS 10-60 i nagram Ci DI, albo prześlesz mi swoje, będzie jeszcze jeden punkt odniesienia. O ile będziemy o tym pamiętać.

ps. Dla mnie Signum sam w sobie jest dość ciemnym wiosłem, i Twoje DI mnie nie zaskakuje, za to zauważyłem też, że to wiosło dość dobrze reaguje na zmianę przetworników, przynajmniej egzemplarz który zdarza mi się mieć w rękach co jakiś czas.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #7 25 Kwi, 2013, 14:15:47 »
Sorki za offtop ale co to za song?

Nazywa się póki co 16 (:P) i należy do repertuaru zespołu Dark Days. Jeśli chcesz usłyszeć całość to dopóki nie skończymy singla musisz zajrzeć na koncert. Zapraszam dzisiaj do Kielc ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline admaxo

  • Pr0
  • Wiadomości: 764
  • Bogdan Grad Fan
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #8 25 Kwi, 2013, 14:24:03 »
Nie będę jechał 300km żeby posłuchać jednej piosenki. :D
Może w weekend majowy będę w tamtych okolicach, więc jak będziecie coś grali to daj znać. ;)
"Trzeba sciszyc gitare, zeby wydobyc specjalne pasmo z 8 struny, ja tylko tak podpowiadam" - Bogdan Grad

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: mahóń muli, a jesiotr siarzy
« Odpowiedź #9 25 Kwi, 2013, 14:35:26 »
Cytuj
nieciekawie grały z mahoniem, niezależnie od materiału na gryf, a konkretnie Warpig.
Znaczy się chujowe przystawki. Od początku to podejrzewaem.

Ty dzisiaj ewidentnie szukasz zwady

Offline Franek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
Riff brzmi jak Alice in Chains  :P

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Powiem tylko tyle, ze na moich gownianych sluchawkach w pracy nie jestem w stanie uslyszec roznicy pomiedzy wioslami na WET.



ps. ale nieczysto zagrane :P
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja też na WET zbytnio nie słyszę różnicy. Swoją drogą skądś kojarzę ten riff... Przypadek?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No, ja mam wiosło z mahoniowym gryfem (wkręcanym), korpusem z wiązu (który ponoć brzmieniowo jest bardzo podobny do mahoniu) i mahoniowym topem (porządnym, a nie że fornir).
Jak dla mnie to brzmi kurewsko jasno i aż za selektywnie (a ja lubię błoto i ciemne brzmienie) i mam zamiar prędzej czy później pobawić się przystawkami, bo póki co mam tam Merliny Classic Straty, nie wiem na ile to ich "wina". Gdyby nie kwestia finansowa, to co poczytam o Warpigach, tym bardziej do nich mnie ciągnie :D

BTW, riff brzmi jak w milionie innych piosenek, w sensie dźwięków na których się porusza, sam bardzo podobny sobie sam nie wiem skąd często przygrywam. Dlatego brzmi pewnie wam znajomo.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2013, 15:12:57 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja też na WET zbytnio nie słyszę różnicy. Swoją drogą skądś kojarzę ten riff... Przypadek?

Jak ukradli to dawaj link, pocisnę draniów :D

Lothar, na moje ucho nie ma tam niczego gdzie edycja nie załatwiłaby sprawy, a jak nie to skasuje i nagram sam ;)
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2013, 15:31:46 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No, ja mam wiosło z mahoniowym gryfem (wkręcanym), korpusem z wiązu (który ponoć brzmieniowo jest bardzo podobny do mahoniu) i mahoniowym topem (porządnym, a nie że fornir).
Jak dla mnie to brzmi kurewsko jasno i aż za selektywnie (a ja lubię błoto i ciemne brzmienie) i mam zamiar prędzej czy później pobawić się przystawkami, bo póki co mam tam Merliny Classic Straty, nie wiem na ile to ich "wina". Gdyby nie kwestia finansowa, to co poczytam o Warpigach, tym bardziej do nich mnie ciągnie :D

BTW, riff brzmi jak w milionie innych piosenek, w sensie dźwięków na których się porusza, sam bardzo podobny sobie sam nie wiem skąd często przygrywam. Dlatego brzmi pewnie wam znajomo.

Warpigi jeśli lubisz duży output , jeśli natomiast bardzie wintydżowo to popaczaj na Abraxas z BKP

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ja też na WET zbytnio nie słyszę różnicy. Swoją drogą skądś kojarzę ten riff... Przypadek?

Jak ukradli to dawaj link, pocisnę draniów :D

Lothar, na moje ucho nie ma tam niczego gdzie edycja nie załatwiłaby sprawy, a jak nie to skasuje i nagram sam ;)

Zajeżdża mi Gojirą, ale to tylko takie moje przypuszczenia. Możliwe, że mieliśmy kiedyś taki motyw z kapelą, ale to to tam chuj, dawno i nie ważne :D W sumie to jestem prawie pewien, że to Gojira, ale nie jestem w stanie teraz przypomnieć co to było.

EDIT: JEST MAM! Podobne, ale jednak :D 4:18

« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2013, 15:42:35 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Ja też na WET zbytnio nie słyszę różnicy. Swoją drogą skądś kojarzę ten riff... Przypadek?

Jak ukradli to dawaj link, pocisnę draniów :D

Lothar, na moje ucho nie ma tam niczego gdzie edycja nie załatwiłaby sprawy, a jak nie to skasuje i nagram sam ;)

Zajeżdża mi Gojirą, ale to tylko takie moje przypuszczenia. Możliwe, że mieliśmy kiedyś taki motyw z kapelą, ale to to tam chuj, dawno i nie ważne :D W sumie to jestem prawie pewien, że to Gojira, ale nie jestem w stanie teraz przypomnieć co to było.

EDIT: JEST MAM! Podobne, ale jednak :D 4:18




Kropka w kropke
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
ilość wiadomości masz zsynchronizowaną z nickiem ? ;D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Warpigi jeśli lubisz duży output , jeśli natomiast bardzie wintydżowo to popaczaj na Abraxas z BKP
Majoł mieć 4 kable i dobrze brzmieć w różnych kombinacjach typu split/równoległe itd.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
majoą 4 kable i dobrze brzmioą w tych pozycjach, ale Tobie chodziło o ciemność tego brzmienia, bagno i brót, to mówię co tak gra ino na mniejszym uotpucie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Cytuj
mahóń musi być prawdziwy, kubański i koniecznie pozyskany jeszcze za rządów Batisty
Gówno tam prawda. Najlepszy jest nasz rodzimy machoń kujawski. Tylko trzeba go ścinać z samego rana, najlepiej po deszczu wtedy nie muli. Potem, jak już jest ponadgryzany przez slimaki lubi zamulić. Szczególnie z helfajerem.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
majoą 4 kable i dobrze brzmioą w tych pozycjach, ale Tobie chodziło o ciemność tego brzmienia, bagno i brót, to mówię co tak gra ino na mniejszym uotpucie.
Ale tak na serio ;) To pod głębokim przesterem bagnisty gruz z chambakiera lub dwóch ;) pod mniej głębokim, bardziej rockowym przesterem różne kombinacje splitów i innych hujufmujuf, a na kliny i bardzo lekkie krancze przede wszystkim ładne, "krystaliczne" splity i ew. inne kombinacje. To możliwe, czy za bardzo wydziwiam? :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Znaczy przestery są priorytetem jednak, ale będę musiał poobczajać na gejtubach w takim razie więcej opcji :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Krystaliczne splity i bród kurde trochie wydziwiasz ale to nie jest niemożliwe tylko chwile cza sie zastanowić . Chyba bym szedł w te bardzien wintydzowe ew jakąs mieszankie . Wiesz co nie , set warpigów zrobi to, bo kliny tam są zajebiste, split działa swietnie więc nie powinieneś zalować. Na dodatek ładnie sie czyszcza a to ma in+++ na mniejszym przestarze .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2007, 15:07:06
wysłana przez nikt
13 Odpowiedzi
11811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2011, 09:05:17
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
4457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2012, 22:30:37
wysłana przez Algiz
25 Odpowiedzi
6987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2013, 19:45:12
wysłana przez gizmi7