Autor Wątek: mahóń muli, a jesiotr siarzy  (Przeczytany 22288 razy)

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
No to jakoś w czerwcu będzie mnie stać na set :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Pany, co by nie rozpoczynać nowego wątku bo temat krótki...a właściwie krótkie pytanie. Proszę mnie rozjaśnić w głowie sformułowanie "zwarty dół". Na razie kojarzy mnie się to jedynie z zaciśniętym zwieraczem odbytu...
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Selektywny, niedudniący, przejrzysty ze sporą ilością niskiego środka. Prościej mówiąc nie "DUUUUUUUUUMMMMM" tylko "DUM!!!" :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Czy z taką charakterystyką drewna trzeba uważać na zbasowane pipaki ?
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Czy z taką charakterystyką drewna trzeba uważać na zbasowane pipaki ?

tak. Ująłbym to bardziej tak, że w dole pojawiają się rezonanse, które potrafią przy okazji mglić pasmo. Nie mieszałbym w teorie dołu dolnego środka, ale ujęcie "dummmmmm" i "dum" dobrze to obrazuje ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Opis z Tone Chart Zamieszczony daaaaaawno przez sinnera.

PADUAK - deska
waga - ciezki
twardosc - twardy
EQ - wysokie 8, srednie 5 niskie 5

"...jasny i suchy dzwiek, ze zwartym dolem..."

I bądź tu człeku mądry...w innych opisach drewno podobne do palisandru...duuużo ciepłego dołu.
Co się zgadza to faktycznie ma również bardzo dużo góry.Wygląda na to że nie ma się co pakować w Warpig Ceramic.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Opis z Tone Chart Zamieszczony daaaaaawno przez sinnera.

PADUAK - deska
waga - ciezki
twardosc - twardy
EQ - wysokie 8, srednie 5 niskie 5

"...jasny i suchy dzwiek, ze zwartym dolem..."

I bądź tu człeku mądry...w innych opisach drewno podobne do palisandru...duuużo ciepłego dołu.
Co się zgadza to faktycznie ma również bardzo dużo góry.Wygląda na to że nie ma się co pakować w Warpig Ceramic.

w innych opisach masz padauk, a nie paduak :D

wiesz, nie ma reguły, większość tone chartów ma Ci dać jakieś zbliżone tylko pojęcie. Wszystko też jest rzeczą subiektywną jak to słyszysz i opiszesz. Albo sięgasz po sprawdzone konstrukcje i miks drewna, albo eksperymentujesz ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Czy z taką charakterystyką drewna trzeba uważać na zbasowane pipaki ?

Z taką tzn z jaką ?.
Po pierwsze nie kieruj sie drewnem "wyrwanym z kontekstu",  tylko jak wygląda cały układ dżewnianny. Czy są przekładki, jak jest klejone, czym jest przekładane. Wszystkie elementy tej układanki mają jakis tam wpływ, większy lub mniejszy ale mają .
Dołóż do tego własny gust a nie ew. widzimisie poparte wykresami bo te są bardzo przybliżone i otrzymujesz niezły galimatias :P

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
He he, w tym układzie to do przetestowania są powiedzmy 4 pipaki (Warpig, Nailbom, Jeggernaut, Aftermath).
Miesiąc na dostawę, miesiąc na ogranie...robi się prawie rok na ogrywanie...spoko :-)

A i tak przy ostatnim już zapomnę jak brzmiał pierwszy...jeszcze bardziej spoko ;-)

Posty połączone: 06 Mar, 2014, 15:08:06
Najlepiej by było w 2-3 dni poprzekładać wszystkie tylko skąd tu wziąć wszystkie na raz  :facepalm:
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2014, 15:08:06 wysłana przez Saint2013 »
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
O jakiej charakterystyce drewna mówisz, do czego chcesz pakować te pipaki.
NAilbomb Al to najbezpieczniejszy wybór .

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Nailbomb Al.Tak też sobie pomyślałem. Padouk/klon/palisander. Dużo naturalnego sustainu. Może nie ma potrzeby Ceramica. Alnico wszystko wygładzi i doda melodyjności suchej górze. Pasmo pipaka raczej wyrównane bez przesadzonego dołu jak w Warpig.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Jak już tak sobie pitolimy to wg naszej teorii, warto wiedzieć co jest czym. Czyli co jest z padałku co z klonu a co z palisandru. Wbrew pozorom nie jest to bez znaczenia. Widzisz, ten dół w Warpigu jest z lekka przeceniany i w zasadzie to tylko dziwnie odzywa sie w mohoniowatych instrumentach. Warpig to jeden z tych pipaków który ma właśnie ten zwarty szybki dół co ładnie odzywa sie przy peemach.

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Miałem Librę Zorrastego dłuższy czas to się wypowiem. Specka padauk na korpusie, gryf klon, podstrunnica klon, wykończenie olej, bolt on, 25,5", most stały hipshota. Dodam, że gryf masakrator, jakieś 23/24,5mm, z tego co pamiętam. Na sucho, sucho ;) , śpiewnie i szeroko. Świetne pasmo, czytelny środek. Dużo dołu, ale zwarty i czytelny, góra pasma mogła być trochę bardziej 'soczysta'. Sustainu miała tyle, że można było w między czasie sobie herbatę zrobić. Genialne wiosło, gdyby nie to, że mam awersję do 7ek z 25,5" to bym nie pogonił. Jak pomyślę, za ile poszła, to mi się słabo robi.
Swoją drogą, im więcej wioseł przerzuciłęm, to jak patrzę na speckę i na to jak niektóre z nich grały, to takie dywagacje czasami są pozbawione sensu. Niektóre specki zrobiły mi dużą niespodziankę, grając zupełnie odwrotnie do moich przypuszczeń.

EDIT: Na podstawie tego jednego wiosła, do padauku nie dawałbym suchego, analitycznego pickupa. A resztę doprawić do smaku ;)
« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2014, 22:29:17 wysłana przez crushingattack »

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Crushingattack (i reszta chopów), wg Ciebie Crunch Lab jest suchym i syntetycznym pipakiem ?
Taki teraz siedzi, nakurwia (mocny dół ale zwarty...już wiem co to znaczy), jest dość selektywnie, sucho, nadal dużo górki (mimo że pipak sam w sobie ma mieś jej mało).
Brakuje ciepła...bardzo tight.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline crushingattack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
Crunch Laba nie miałem w żadnym wiośle, więc w tym temacie nie pomogę.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Ogrywalim w kotach i jak dla mnie 95% DM to jazgotliwe pipaki pomimo ze maja mieć to czy tamto. Nie lubie, nie podoba mi sie zupełnie charakterystyka większości ich papaków. Jedynie do 8ki deaktywatory i od biedy ajonizery a na reszcie z całym szacunkiem i uznaniem niech sobie John P. gra :P On potrafi.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
DM blaze (II) też?

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie znam, lub nie pamietam.

Offline Saint2013

  • Gaduła
  • Wiadomości: 234
  • Jupi aj ej madafaka !
Commelina...czyli co (po tych wszystkich drewnianych opowiastkach) i przede wszystkim opinii crusha...próbować tego Warpiga Ceramic ? Kręci mnie on strasznie.
Miało być jak zawsze a wyszło...zajebiście :-)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tak zupełnie szczerze, zacząłbym od Nailbomba al. i po nim podjąłbym wiążącą decyzję, a tego zawsze sprzedaż.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Jarek, a co byś polecił do tego mojego Tele? Tam wszystko jest w klonie, jedynie gryf jest klon/orzech/klon. Teraz jak założyłem grubsze struny i ciut zjechałem ze strojeniem (Drop C), zaczął okrutnie walić siarą i górą na HB-103b (SH-6),szukam czegoś co mnie przybliży do Painkiller'a w mahą (korpus) + klon (gryf) lub mahą+mahą.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Uwierz mi, to ma dołu dość :D dobry klun daje radę w dole przecie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
z Dimarzio to jest tak, że różnie grają, często słabo do takiej muzy jak większość tu próbuje je użyć, ale leady brzmią na nich najfajniej imo (w sporym uogólnieniu), są smooothfff ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Stivo sorry ;D ale pochoii kupujecie telekastrata ( co za fobia fogle z tymi tele   :facepalm: ) a później probujecie z tego zrobić bombe atomową :P
Nie wiem, nichooia nie wiem, klonowa decha to dość trudna sprawa. Vicol dość sie na tym przejechał. Klon zaskakuje niestety i nie wiadomo do końca co z tym robić.
Chyba bym zaczął od ceramicznej świnki lub ..uwaga ... tak tak Jagera i to na boltsach.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Hmmm... a coś nie BKP? Bo to w sumie ostateczność, wolałbym jakieś tańsze alternatywy. Teraz spróbuję... aktywa :facepalm: jak nie pomoże to trza będzie inwestować.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
2773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lip, 2007, 15:07:06
wysłana przez nikt
13 Odpowiedzi
11811 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Lip, 2011, 09:05:17
wysłana przez wuj Bat
8 Odpowiedzi
4457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sty, 2012, 22:30:37
wysłana przez Algiz
25 Odpowiedzi
6987 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Sie, 2013, 19:45:12
wysłana przez gizmi7