Autor Wątek: Jaki rodzaj gitary wybrać ? (ekonomicznie bardzo)  (Przeczytany 5138 razy)

Offline jacek8l

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Witam społeczność, mam dylemat jaką gite wybrać: 6s/7s/baryton. Mam 6s fr do grania w standardowym stroju, a chce kupić gitarke do grania materiału w różnych strojach.

Swój materiał mam w dropD, D, A, Cis do tego gram materiał zespołów takich jak: Epica, Meshuggah, Behemoth, Gojira, Opeth, Darzamat itd.

Jaką gitare kupić żeby było najwygodniej?
Celowałem w Schecter demon 7, potem znalazłem tego Omena po modyfikacjach: http://archiwumallegro.pl/schecter_omen7_paf7_dimarzio_z_ibanez_k7_munky-2016307145.html
A teraz znalazłem barytonowego budżetowego corta: http://allegro.pl/gitara-cort-evl-k47-b-okazja-ragtime-gliwice-i3129384886.html

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
jak nie możesz się zdecydować na jedno strojenie to kup kilka gitar i każdą strój inaczej
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
How about no?

Tego Corta nie tykaj, bo jest baaardzo przeciętny. Dokładnie ten egzemplarz macałem w Gliwickim Ragtime i oprócz trve kvlt dodatków, to nic za bardzo nie było na plus. Średnio grał, bardzo średnio wygodny. Ogólnie bez szaleństw. Co prawda nie jest drogi, ale mimo to niespecjalna oferta.

Najwygodniej, to kup kilka gitar, tak jak napisał Az. Masz dość duży rozstrzał w strojeniach, więc albo sobie zrobisz i Agile 12strunowego customa z 2 kompletami strun, gdzie jeden będzie w A, a drugi w np. C ( ;D ), albo bierz coś, co łatwo będzie się przestrajać, czyt. stały most.

Offline jacek8l

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
Most koniecznie stały, floyda już mam w 6s.

Dzieki za pomocną opinie CmnD, tak myślałem że to lipka, chociaż oceny na chorder.com ma nieco lepsze niż Demon 7.

Swój materiał dam rade ogarnąć w miare wygodnie na 7s a w razie czego troche sie przestroje, zawsze to stały most, menzure też szybciej złapać. W sklepach pobliskich nie mają ani Omena ani Demona żeby ograć więc kupie przez sieć raczej. Kiedyś miałem omen 6 extreme, ciężki, gruba decha, gruby gryf ale co tu dużo chcieć od takiego budżetu.

Zastanawiam się w takim razie między Omenem za 900pln, a nowym Demonem 7, nic lepszego chyba nie znajdę? Za kilka miechów będe i tak wymieniał na coś z wyższej półki za 2-3k ale teraz już muszę mieć bo wiosna idzie i trzeba niszczyć system :)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Jest nawet na Alle.... taki z knaklami różowymi - myslę, że do wyrwania poza aukcją za 1200 zeta , chyba przewinął sie przez forum
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Masz materiał w rozrzucie od D do A, w dodatku chcesz grać Meszugę i Gojirę a to wszystko ogarnąć jednym wiosłem? To chyba tylko na ósemce, bo będziesz potrzebował zarówno niskiego F jak i wysokich rejestrów struny e6
B ( o ) ( o ) B S

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Schecter Demon 7/8 albo flame exg 7
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline jacek8l

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 6
A co powiecie o tym omenie? Bo najbardziej by mnie urządzało wyrzucenie małej kasy a utargnąłem go na 800 już, demona biorę pod uwage ale nie chcę nówki bo straci sporo na wartości.

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Jak masz takie potrzeby to może zamiast nowego wiosła kup sobie dobry detuner np.
Morpheus DropTune

Więcej info znajdziesz w necie.
Pozdro

Offline necrox

  • Gaduła
  • Wiadomości: 184
  • Idzie luty twardną suty
    • http://www.codeunder.com
Tak, DropTune to świetne rozwiązanie w takiej sytuacji. Miałem - polecam! :)

W recenzjach sprzętu Quinix napisał dobry temat o tym urządzeniu:
http://forum.sevenstring.pl/recenzje-sprzetu/morpheus-droptune/msg146087/#msg146087
« Ostatnia zmiana: 18 Kwi, 2013, 15:42:31 wysłana przez necrox »

Offline Rames

  • Gaduła
  • Wiadomości: 115
A co powiecie o tym omenie? Bo najbardziej by mnie urządzało wyrzucenie małej kasy a utargnąłem go na 800 już, demona biorę pod uwage ale nie chcę nówki bo straci sporo na wartości.
Ja mam Omena 7, jestem całkiem zadowolony. Wykonany w porządku jak na moje oko, mój ma lekkie problemy z przełącznikiem 3-pozycyjnym, czasami neckowy pickup ma ucięty sygnał i trzeba trochę przełącznik pogwałcić, ale to standard w tańszych gitarach. Gryf jest szeroki, korpus masywny, ale dla mnie ok. Na brzmieniu to się słabo znam, jak chcesz próbki to pisz.

Offline sacredl

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 14
A przemyslales jaka wolisz menzure autorze tematu? Bo Shectery to tylko 26.5.

Offline faon

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Miałem podobny dylemat, chciałem grać w obniżonym stroju więc wybór padł na ibanez rgd320, menzura 26,5, jednak długo na niej nie pograłem, zgadzam się z Az, jeśli chcesz uniwersalne ekonomiczne wiosło to kup Flame exg7. Pozdro

Offline snapkejs

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 82
Miały się pojawić flejmy w mayo ale cos ich nie widać

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
A przemyslales jaka wolisz menzure autorze tematu? Bo Shectery to tylko 26.5.
Nawet w osemkach 26.5  :-\ a takie ładne ...

Tak, DropTune to świetne rozwiązanie w takiej sytuacji. Miałem - polecam! :)
oo mozesz cos wiecej o nim powiedzieć? nie przerabia to sygnału w cyfrowa papke bo po probkach tak mi sie wydaje?
« Ostatnia zmiana: 24 Kwi, 2013, 08:56:16 wysłana przez Ewolter »

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
A przemyslales jaka wolisz menzure autorze tematu? Bo Shectery to tylko 26.5.


Wcześniejsze wersje były 25,5
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
27758 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Gru, 2009, 11:29:46
wysłana przez felix0
2 Odpowiedzi
3442 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Maj, 2011, 15:43:05
wysłana przez wrobelsparrow
9 Odpowiedzi
3914 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2011, 15:07:04
wysłana przez youshy
45 Odpowiedzi
20134 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Wrz, 2013, 13:26:30
wysłana przez benkai
9 Odpowiedzi
3891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 14:24:46
wysłana przez lwronk