Autor Wątek: Jaki interfejs wybrać na początek?  (Przeczytany 20134 razy)

Offline Anvil

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 17
Ok dzięki za odpowiedzi w temacie doboru sprzętu, a teraz chciałbym zapytać o system operacyjny. Mój kolega nagrywa na starym złomie kupionym na allegro za100 zł z tym że jedzie na win xp . Natomiast ja na win7 nie mogę uciągnac 3 ścieżek na których sa podłączone amp simy. A gdzieś czytałem że win 7 ma problemy z rejestrowaniem dźwięku czy może z interfejsami . Czyli co mam cofnąć kompa do epoki win xp chcąc nagrywać? A mój komp to i5 8gb ramu , więc powinien łykać takie rzeczy na miękko ( tak mi się wydaje ).

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Nie ma sensu się cofać. Ja mam słabszego kompa i ciągnie na 6 ścieżkach bez problemu. Odpuszczam sobie podpinanie pluginów do master tracka. To można zrobić po eksporcie surowego kawałka.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Winda od Visty wzwyż ma w systemie dźwięku swoistą warstwę abstrakcji, sterowniki nie mają tak bezpośredniego dostępu do sprzętu (miało to na celu ustandaryzowanie i zwiększenie stabilności).
Zoptymalizuj sobie system pod nagrywanie audio, w necie znajdziesz multum tutków.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Vista ma Windows Audio Session API (WASAPI), którego zamysłem była latencja blisko RT. Dodatkowo, nie wpływa w sposób bezpośreni na sterownik ASIO, który jest po prostu tylko implementacją określonego standardu porozumiewania się z urządzeniem.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Wszystko git, tylko ten ESI ponoć nie współpracuje z Win7 x64,lipa  :-\
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
alfa gra na w7x64
i always go full retard

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
Wszystko git, tylko ten ESI ponoć nie współpracuje z Win7 x64,lipa  :-\

No moja jakoś współpracuje bez żadnych problemów.
It's always nice to have a penis.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Ok, kupuje jeden z tych 3, który wg. Was najlepszy?
1.Lexicon
2.M-audio fast track II
3.Emi UGM96
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
z tych 3 tylko lexicon ma gałkę od input gain ;)
i always go full retard

Offline mattttam

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 35
    • www.bremenn.pl
Znakomicie powiedziane Sify. Wujek dobra rada to przy tobie nikt  :-X

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
no cóż, ja sie jebałem długo z podem żeby nie clipowało jak przerzuciłem się na aktywy, a tu pyk i wystarczy gain zdjąć :P
i always go full retard

Offline .rogaty

  • Gaduła
  • Wiadomości: 287
  • Dolina Magicznego Jednorożca Nińdzia!
ESI ma dostęp do sterowania gainem na wejściu przez swój panel w Wingrozie. Dwa kliknięcia i voilla.
It's always nice to have a penis.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
no cóż, ja sie jebałem długo z podem żeby nie clipowało jak przerzuciłem się na aktywy, a tu pyk i wystarczy gain zdjąć :P

a clipowało w jakim ustawieniu zgrywania? przez USB z poda czy przez jakąś konkretną kartę/interfejs?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
jest mowa o interfejsach, więc chodziło mi o poda w sensie interfejsu.
wtedy to był studio gx, zmieniłem go właśnie na tańszą alphe i jestem zadowolony :)
służy mi do nagrywania pomysłów w domu, a także posłużył do wbicia DI na nasze EP.
na próbach wpinam output z miksera w alfe i mam zgraną próbę w stereło :P
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz, 2013, 13:09:18 wysłana przez sify11 »
i always go full retard

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
ok. pogubiłem się - pisałeś o studio gx, ja zrozumiałem, że z poda (typu efekt podłogowy etc.) miałeś clipping przy zgrywce przez usb. czyli pod jako interfejs usb.

Posty połączone: 13 Wrz, 2013, 13:30:16
w temacie małych interfejsów (przeszedłem przez 410 Maudio ma firewire i parę innych włącznie ze starymi Emagic'ami w zamierzchłych czasach kiedy Logic nie był własnością Apple) to zakupiłem ostatnio Lexicon Omega Studio. rozmiarowo nie taki mały, ale - rozważając UX2 Poda vs coś co nagra więcej śladów na raz plus zależało mi głównie na SPDIFie (no i lexicon ma całkiem przyjemne preampy mikrofonowe, ogarnia nagrywanie 4 śladów na poziomie iOS). Myślałem przez moment o UX2 w sensie cyfrowego reampu, ale mam w sumie pełnego Amplitube 3 więc i chciałem tego SPDIFa, który będzie mi działał (Maudio

przy cenie circa 550 zł jestem b.zadowolony i polecam.
« Ostatnia zmiana: 13 Wrz, 2013, 13:30:16 wysłana przez y »

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Omegi lubia sie spierdolic gdzies na poziomie obslugi usb. Kolega ma taki problem - interfejs martwy, ale ponoc w serwisie to potrafia naprawic.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Mam Toneporta GX od jakis 5 lat i poki co (odpukac funkcjonuje) i robie na tym wszystko poza obiadem.
Glosność DI mozna ustawic w Cubase czy gdziekolwiek jak sie nagrywa. Do kazdej gitary indywidualnie. Przy jednym wiosle (z pasywnym Invaderem) sto sygnal mi sie nie miesci na monitorze, a wioslo z EMG 81 ciszej. Wszystko suwakiem.
Jakosc DI dupy nie urywa, ale spokojnie mozna reampowac, nagrywac. Brak XLR wiec zastanow sie czy nie chcialbys w przyszlosci wzmacniacza nagrywać.

Fast track tez wydaje mi sie zaufany, acz osobiscie nie mialem tego modelu.

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
a może coś takiego ? http://www.thomann.de/pl/maudio_fast_track_c400.htm   mam uzywam i chyba będę sprzedawał ;) masz pady na każdym kanale do tego dodatkowe wyjścia które możesz wykorzystać do reampingu ;) coś za 500 bym oddał jest jeszcze gwarancja bo kupiłem całkiem niedawno !

pozdrawiam,

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 158
Jeśli jeszcze nic nie kupiłeś, to możesz zastanowić się nad Alesis io2 Express. Na alledrogo ktoś sprzedaje za 300 zł, a powystawowy jest w aukcji od 1zł, ale możesz zapytać ile za niego chcą. Wcześniej był jeden w okazyjnej cenie 200 zł i zdaje się ktoś z tego forum go zakupił. Musisz tylko popytać ludzi z forum czy ten interfejs spełnia twoje wymagania, bo sam miałem taki kupić, ale zmieniła mi się koncepcja i  całkowicie zrezygnowałem z zakupu interfejsu USB. Jednakże z tego co przeglądałem, to właśnie ten Alesis wydał mi się najciekawszy.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
dzięki


A taki Line6 Guitar Port GX to dobre to czy szajs?

aa widze Matt-Carnage piszesz o nim..i chyba przydałby się XLR

To na Esi UMG nie nagram gity przez mikrofon?
« Ostatnia zmiana: 27 Wrz, 2013, 10:42:58 wysłana przez Stachu »
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
UGM 96? Nagrasz bo ma taki szalter gitara - mikrofon.  Kabel xlr - jack.

Wysyłane z mojego XT910 za pomocą Tapatalk 2

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
16457 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2011, 03:15:31
wysłana przez Tolein
16 Odpowiedzi
5137 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Kwi, 2013, 10:42:30
wysłana przez czerez
5 Odpowiedzi
2807 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2013, 21:34:00
wysłana przez grz_ost
9 Odpowiedzi
3891 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Mar, 2015, 14:24:46
wysłana przez lwronk
2 Odpowiedzi
4478 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Lis, 2019, 08:36:11
wysłana przez OMSON