Autor Wątek: "Coś" do grania na słuchawkach  (Przeczytany 14084 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
"Coś" do grania na słuchawkach
« 14 Kwi, 2013, 20:02:12 »
Poszukuję czegoś do ćwiczeń w domu na słuchawkach, co będzie znośnie brzmiało. Normalnie gram na lampie w domu, którą potrafię ustawić tak, aby dobrze brzmiała i nie pozabijała sąsiadów, ale czasami po prostu na tyle denerwuje ekhm.... "domowników" samym faktem grania, że muszę się przesiąść na słuchawki :P (mieszkam z dziewczyną w dwupokojowym mieszkaniu, które tak naprawdę jest kawalerką z cienką ścianką działową).

Zdaję sobie sprawę z tego, że na słuchawkach tak naprawdę nic nigdy dobrze nie zabrzmi, bo taka ich specyfika, że nie służą do grania na instrumentach, no ale musi znaleźć się coś, co będzie chociaż przyzwoite. Dodam, że na chwilę obecną mam Pocket Pod'a, ale mam go już dosyć. Miałem też Tone porta, ale też mnie już zdrażnił.

Czy jest coś dostępnego na rynku co na słuchawkach zabrzmi lepiej, niż to co mam powyżej ? Aha -  z racji, że to sprzęt tylko do ćwiczeń w domu to nie chce bóg wie ile wydawać, dlatego rozwiązanie typu POD HD raczej odpada ze względu na koszty (za tą kasę wolałbym sobie kupić parę dobrych kostek podłogowych). Czy mam w ogóle jakieś opcję jeszcze ? Obawiam się, że raczej z tymi moimi wymaganiami to nic mądrego nie wymyślę.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2013, 20:04:05 wysłana przez Chomick »

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Jak szukasz budżetowego rozwiązania to spróbuj grać z VST z kompa

Offline Marc!n

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Czemu nie TonePort? Interface jak każdy inny, jak PodFarm Ci nie podoba to jest sporo innych opcji, chociaż wg mnie da się fajne rzeczy na nim wykręcić.
Miałem XT Live jakiś czas na testy i jednak do domu to trochę nie ma sensu, brzmienie z wtyczek wyciśniesz takie samo albo i lepsze.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nie wiem czy przypadkiem brzmienia z pod XT to nie jest to samo co tone port, ale mogę się mylić.

W tone porcie drażniła mnie sztuczność tych wszystkich brzmień i jak dla mnie dziwne, nienaturalne zachowanie się wzmaków. Podobał mi się efekt końcowy, jak się nagrywało cały utwór na tym, ale trzeba brać poprawkę na to co, co ze scieżkami robił mix,  tzw. "post EQ" oraz mastering (a przynajmniej jego elementy), za to nie podobało mi się brzmienie w czasie rzeczywistym.

Krótko mówiąc, po prosto jak grałem live nie podobało mi się brzmienie, a jak nagrywałem, lub słuchałem czyiś nagrać podobało się (raz nawet dla sprawdzenia poszedłem do kumpla i poprosiłem żeby dał mi wiosło na którym dany kawałek nagrywał i włączył preset jakiego używał i za chuja nie siedziało mi brzmienie w czasie rzeczywistym pod czas grania - bez względu na to czy ja grałem czy on, aby wyeliminować  czynnik różnic w "feelingu" każdego z nas.

Już lepiej mi siedział pod 2.0 z podpiętą do niego analgową kostą overdrive a la tube screamer - używając jej jako dopałki mocno udało się odplastikowić brzmienie, czego nie można było powiedzieć przy używaniu symulacji TS'a z ton porta.
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2013, 22:27:18 wysłana przez Chomick »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Ja polecam Yamaha thr10 nie jest tanio ale brzmienia rozwalają .Cz cicho czy głośno jest rewelacyjnie :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Dwa pytania:

1. Często urządzenia ćwiczeniowe o małej mocy z małymi głośnikami śmiesznie "mało " brzmią, a nawet trzeszczą czasem, właśnie przez te małe głośniczki, które nie dają rady,bo z samym brzmieniem ze"wzmaka" nic nie jest nie tak, co widać jak się podłączy urządzenie pod zewnętrzna kolumnę - jak jest tutaj ?

2. Jak to to brzmi na słuchawkach ?

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Wystarczająco drogo, byś mógł mieć za tą kasę używanego PODa HD300 albo Zooma G5.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Yamaha wzięła sobie za cel by nie było różnicy brzmienia czy przez głośniki nawet jak grasz bardzo cicho czy przez słuchawki.
I według mnie tak jest. Rozmawiałem tez z moim kolega który ma sklep z gitarami i sprzedaje tez Thr10 i on był pod wrażeniem i ludzie co to testowali tez. W każdym bądź razie sprzedaje się bardzo dobrze. Na YouTube masz dożo na temat THR10. Nie jest to może super miarodajne ale daje pewien obraz. Gram na tym na gitarach 6, 8 strun i tez na basie i brzmienia super nawet bass. Miałem wcześniej Fender Mustang IV, nie dawał rady z ósemka.
Yamaha daje do tego edytor i na kompie można  ustawiać presey i pobierasz z internetu. Do tego jest jeszcze Cubase AL6. A i Thr10 robi tez za interfejs audio tylko ze z jednym wejściem na gitarę ale działa dobrze i przy nagrywaniu i odtwarzaniu, akompaniamencie. Nawet używałem VST ale z tym to jeszcze sobie nie radze za dobrze.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
No i jak już wcześniej powiedziano - zostaje opcja z interfejsem + wtyczki. Najtaniej i ukręcisz cokolwiek chcesz.
return to monke

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Pozostaje tylko pytanie czy normlany THR 10 czy wersje metal THR X 10 bodajże. THR jest jeszcze dostępne w tańszej wersji (bodajże THR 5 ?), które ma tylko gałkę tone zamiast 3stopniowej korekty. Jak już na to się decydować, to które polecacie ?


BTW jak wypada Pod HD Desktop na słuchawkach ? Póki co dostępne są tylko nówki i sporo floty kosztują. Ja, nie ukrywam, nie potrzebuje większości bajerów, jakie HD posiada (nie będę na tym nagrywał w jakiejkolwiek formie, ani podłączał tego do pieca). Samo nagromadzenie efektów, kolumn, wzmaków, opcji takich jak ustawienie mikrofonu nie jest mi potrzebne - bardziej mi zależy na samej jakości dźwięku.

Dlatego też nie chcę inwestować takiej kasy w coś co będzie służyło tylko do grania w chacie w kółko na 2-3 brzmieniach i nie będę wykorzystywał 70 % możliwości tego (wolę takie pieniądze inwestować w live rig).

Ciekawi mnie też, czy sporo się trzeba nakręcić, aby ustawić coś dobrego. Wole rozwiązania typu plug'n'play, gdzie wkładasz kabel i od razu dobrze brzmi, a ewentualne poprawki to tylko własne widzimisie. Nie chcę czegoś, co będzie wymagało ileś godzin pracy, aby w ogóle dobrze brzmiało (z Podem 2.0. musiałem się sporo napocić, aby mnie krew nie zalewała).

Jak w ogóle HD wypada na tle poprzednich wersji ? Czy jest za co bulić tyle kasy, czy jest znacząca różnica, taki nazwijmy to "przełom" ?

« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2013, 14:00:22 wysłana przez Chomick »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Tez miałem ten problem i po zestawieniu w tabelce pięciu THR stwierdziłem ze THR10 jest najbardziej uniwersalny. THR gra po włożeniu kabla , ustawienia zajmują chwilkę.
Info brałem z stąd
http://pl.yamaha.com/pl/products/musical-instruments/guitars-basses/amps/thr/thr10/

Tak od 8 minuty
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2013, 14:16:45 wysłana przez Dmaligator »
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
A nie znasz nikogo, kto ma HD do ogrania? Ja np. mogę zaprosić do siebie, jeżeli mieszkasz/bywasz w okolicach krakowa.

A na słuchawkach brzmi b. fajnie, trochę trzeba się nakręcić, ale bez jakichś dramatycznych ilości czasu. Bardziej niż o kręcenie chodzi moim zdaniem o poznanie sprzętu, nauczenie sie ustawiania brzmienia. Bo jak już wiesz jak reaguje brzmienie na poszczególne ustawienia, to szybko się ustawia, potem tylko szlifowanie pozostaje. Teraz kupiłem monitory, presety których używałem na słuchawkach dopasowałem do nich w ciągu kilku minut, robiąc przy okazji jakieś dwa nowe.

Ogólnie spoko sprzęt, do domu jak znalazł. Długo grałem tylko na PODzie i słuchawkach. Z takich rzeczy porównanie mam tylko do voxa ampluga, a to zabawka więc nie ma o czym w ogóle rozmawiać.

Edit: Piszesz o HD desktop, to zdaje się ma tyle opcji co 500 tylko jest w innej obudowie, prawda? Nie lepiej używany HD300 w takim przypadku? Opcji do domu wystarczy, a symulacje takie same.
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2013, 14:15:15 wysłana przez MadYarpen »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Pod HD Desktop.
Grał ktoś na tym, bo zacnie się prezentuje, mały a wiele może :).
Choć drogi bo w tej cenie mam 11r.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Jestem na 99% przekonany, że to jest to samo co HD500 tylko w innej obudowie, bez footswitchów i WAH.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
No i bez Whammy ;____;

Offline fdd

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 56
Scuffham s gear. Najbardziej organiczna symulacja ever :)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Zastanawiam się nad młodszym bratem THR10 - THR5, bo tańszy, ale żeby wyedytować brzmienie trzeba się podłączać pod kompa przez tą cholerną gałkę tone :/ Z drugiej strony w normalnymTHR10 żeby wybrać kolumnę trzeba zrobić to samo...Wychodzi na to, że w sumie nigdzie nie uciekne od cyfrowego edytowania brzmienia.

Z tym HD300 to dobry pomysł - wcześniej wybrałem w ciemno Desktop by wydawało mi się, że każda "podłoga" będzie na logikę droższą od nerki - gues not...Tym bardziej ta HD300 by mi pasowała, bo właśnie chcę ograniczyć liczbę wszystkich dla mnie zbędnych pierdoletów.

Chętnie bym to ograł, niestety nie znam nikogo z okolicy, kto by to miał, a w całym zachodniopomorskim są, o zgrozo, chyba ze 4 sklepy muzyczne, z czego 2 na pewno nie mają :P.  Jestem z Koszalina jakby co i choć znam odpowiedź to i tak zadam to pytanie - jest ktoś z okolic, kto ma to na chacie ?:P
« Ostatnia zmiana: 15 Kwi, 2013, 18:28:15 wysłana przez Chomick »

Orange

  • Gość
Ja do ćwiczeń na słuchawkach używam pocket poda - super się sprawdza.

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
THR10 ma takie 5 przycisków można je zaprogramować. To jest jedno podłączenie do kompa.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Tak w ogóle to THR lepiej brzmi od POD'a 2.0/Pocekt POD'a ? Pocketa już mam i jeżeli THR miałby mieć symulacje na podobnym poziomie to zakup ten nie miałby większego sensu.

Offline kubaa

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Ja mam Vox amplug i jak się nastawiasz że to ma być do ćwiczenia to daje rade, można sobie podłączyć podkład i do tego grać, całkiem niezły jest.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
no dobra, ale brzmienie to jest lekko kupa, tzn zależy do czego porównasz i ile chcesz wydać, ale powiem szczerze że od kiedy mam poda to mi sie amplug kurzy. Mogę nawet oddać za niecałe 100 zł jak ktoś chce.

Offline Baszoo

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Miałem THR5 i polecam.
Poniżej dlaczego wybrałem mniejszego brata zamiast thr10

THR 5
+ największy plus to, że jest mały (dużo mniejszy niż 10)
+ te same brzmienia i efekty
+ Brzmienia i moc dokładnie taka sama w obu wzmakach

- brak symulacji basu i czystego wyjścia (ja nie uzywam basu więc mi to było zbędne)
- ogólna korekcja tone (w 10 masz korekcje midle, treble, bass) ale i tak tone w thr5 działa manipulując na tych właśnie parametrach M T B i widać to w programie. Więc też miałem to gdzieś.
- sterowanie wyjścia aux (jak puszczas odtwarzacz mp3, telefon) to nie ma pokrętła volume i sterujesz głośnością z telefonu, czy odtwarzacza mp3. To mi tez nie przeszkadzało.

Podsumowując THR5 ma wszystkie funkcjonalności, które potrzebuję a minusy wypisane na górze mi zupełnie nie potrzebne i stwierdziłem, że dopłacanie 200zł do thr10, oraz to że jest dużo większy (co miało dla mnie największe znaczenie) spowodowało, że z pełną świadomością kupiłem thr5.

No i thr10x, czy c nie chciałem bo były za bardzo sprofilowane brzmieniowo. Wolałem 5 zupełnie innych 'kanałów' (symulacji) niz 5 hajgejnowych soundów / czy klasycznych.

Różnie te wzmaczki gadają z różnymi gitarami i przy wiosłach o mniejszym outpucie z przystawek brzmienie już nie było takie fajne.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Dla mnie POD (hd500) zaczął grać dopiero kiedy w firmware pojawiła się możliwość zmiany impedancji wejścia (zaczął zachowywać się jak wzmacniacz, a nie kalkulator), następnie Deep Cabinet Editing (wreszcie można wysypać piach z paczki) oraz Deep Amp Editing.

Po 2 latach posiadania dorobiłem się może 8 presetów których używam. Generalnie Fender Twin, Plexi i Engl. Kaczka, Scremear i to wszystko. Przyznam, że mimo wszystko urządzenie jest męczące w użytkowaniu. Nie jest tak, że podpinasz się i fajnie brzmi.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Kurde poszedłem z dużymi nadziejami do sklepu wczoraj poobmacywać THR10 i no niestety się zawiodłem. Symulacje są jednak gorsze niż HD500, zwłaszcza Hi Gain niezadowalające, bo pozostałe to powiedzmy szczegóły i bez porównania się może by tego nie wyczuło, jeśli człowiek nie szukałby dziury w całym.

Clean - fajny, przyjemny, ładnie się kranczuje na wyższych ustawieniach drive/master
następne dwa olałem
Hi Brit - mega, brzmi tak jak symulacja jcm800 chyba powinna (tu pod kuleje)
Hi Gain - bleh

Brzmienie... hm... basu tam nie ma, może nie powinienem go oczekiwać po tych głośniczkach, ale jednak byłem rozczarowany.

Brzmienie na słuchawkach dziwnie plastikowe :/, liczyłem na bas i mięcho a tymczasem względem głośników niewielka różnica. Do tego strasznie ciche? Na symulacji clean bez wykręcenia drive/master co najmniej na 12 nie mogłem uzyskać zadowalającej głośności, a to już wtedy nie bardzo jest clean.. Może głuchy jestem, może słuchawki nie halo (jakieś marketowe philipsy zamknięte) ale nadal tej głośności powinno być duuużo więcej.

Ogólnie 1300 za to bym nie dał, a 1500 za C/X to już na pewno nie.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6161 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24280 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
4317 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2009, 14:26:19
wysłana przez ukasheq
14 Odpowiedzi
1686 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2012, 20:47:06
wysłana przez benkai
3 Odpowiedzi
780 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 16:54:18
wysłana przez OfensywnyRondel