Autor Wątek: "Coś" do grania na słuchawkach  (Przeczytany 14040 razy)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No dobra, a teraz zupełnie z innej beczki..... Blacksra HT-1 ??? Lampa (tak, wiem, wiem, krążą ploty, że to nie pełna lampa, tylko gdzieś tam się w środku pałęta jakiś tranzystorowy element), wejście słuchawkowe, które ponoć ma dobrą emulację kolumny głośnikowej, poza tym samo to, że to jest tylko 1 W i ma głośnik 8 cali, więc można może i grać właściwie bez słuchawek. Co do do wspominanej wcześniej wątpliwej "lampowości" - co z tego skoro brzmi ponoć i tak dobrze. Co o tym myślicie jako o 3 opcji ? Miał ktoś styczność (ogrywanie comba na głośniku oraz na słuchawkach) ? Jak to wypada na tle pod HD oraz Yamaha THR  ???

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Nie lepiej HT-5? Ma bardziej rozbudowane EQ, pętlę (co dla mnie właśnie zdyskwalifikowało HT-1, ale też m.in. Tiny Terrora), niedługo do mnie dojdzie, to się bardziej szczegółowo wypowiem, ale czytałem, że dobrze brzmi na niskich głośnościach, ma trochę większy głośnik, a wejście słuchawkowe sprawdza się podobno wyśmienicie.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Blacksra HT-1 ??? Lampa (tak, wiem, wiem, krążą ploty, że to nie pełna lampa, tylko gdzieś tam się w środku pałęta jakiś tranzystorowy element)

Ależ kurwa męczące jest to pierdzielenie o nielampowości małych blackstarów. One po prostu brzmią dobrze, koniec, kropka. Tyle, że kiedyś były tańsze.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Blackstar HT5 odpada - 5 Wat to nadal bardzo dużo. Wiem bo mam Tiny Terror i w trybie 7 W nie pograsz sobie w chacie, chyba, że na volume 1,5 , gdzie wzmak IMO brzmi trochę do dupy - gain jest strasznie mało nasycony, brzmienie jest jakby ogólnie rozwodnione, jakieś takie cienkie, przejrzyste. Różnicę obrazuje dla mnie jedno porównanie - grasz w studio, na salce prób itp przy normalnej głośności to smakuje jak normalne piwo, grasz w domu na volume 1,5, smakuje jak to samo piwo, do którego ktoś dolał wody i rozmieszał - niby czujesz ten smak, ale jakoś niewyraźnie, trochę jałowo. Grasz w domu na vol 1,5 dajesz gain i maksa i ciągle mało go, grasz live z volume rozkręconym na maksa i nie dość, że gainu nie musisz już dawać więcej niż na godzinę 14.00, to w ogóle jego charakterystyka, nasycenie się zmieniają tak, że Ci pasuje to brzmienie. Tak samo jest też, gdy dasz gaina na maksa, ale z kolei volume tylko na połowę - przesteru starcza i jego brzmienie jest ok. Pamiętam jak na początku, gdy go nabyłem to grałem w chacie i wiecznie mi coś nie pasowało, a jak zabierałem go na salkę to wszyscy mówili "co Ty pierdolisz, zajebiście gada" i sam się zastanawiałem wtedy o co ja się tak właściwie czepiam dopóki nie zauważyłem tej prawidłowości z głośnością.

Dlatego też uważam, że przy 5 W będzie to samo, te wartości i tak są przybliżone, więc czy 5 W, czy 7 W czy też 7,5 W to jeden pies na dobrą sprawę (i tak trioda i tak trioda). Zaś 1W to już jest coś - to realnie zmniejsza moc, tak aby w domu to brzmiało.

Tak więc dla osób, które miały doświadczenie z omawianymi sprzętami - napiszcie co z podanych poniżej opcji byłoby najlepsze ?
1. POD HD 300
2. Yamaha THR
3. Blackstar HT-1

Szu - teraz gdy ograłeś już THR i pamiętając jeszcze Twoją wcześniejszą wypowiedź o męczącym w użytkowaniu POD HD - co byś wybrał gdybyś jeszcze raz miał kupować - THR czy POD HD ?
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2013, 12:07:44 wysłana przez Chomick »

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
Ale HT-5 jest dwukanałowy (TT chyba jednokanałowy. nie?) i jest tak skonstruowany (stąd te analogowe elementy w konstrukcji, o których pisałeś) by brzmieć dobrze cicho.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
ja polecam zestaw iphone 3g albo 3gs (3g kupisz za 300-350zl spokojnie, dorwac jakis egzemplarz z lekko peknieta szybka, byle zeby reszta dzialala) , no chyba ze masz juz cos z 4 generacji to tym lepiej (bo jest pelna funkcjonalnosc na urzadzeniach z iOS 4.3, 3GS juz da rade) i zakupic ampkit linka (140zl nowka) i cwiczyc na darmowych apkach (amplitube'a odradzam bo wg mnie ma kiepskie brzmienie, jak juz to ampkit - na iOS 4.2.1 pojdzie spokojnie albo jamup pro - ten akurat dopiero od iOS 4.3) i czatowac na promocje na zakupy w sklepikach aplikacji zeby miec wiecej symulacji wzmakow, kolumn, efektow itp.

Moj zestaw do cwiczen do gitara kabel, sluchawki, telefon i ampkit link...czyli zajmuje to tyle ile zajmuje gitara w futerale... podsumowujac za jakies 500zl masz zajebiscie mobilny zestaw do cwizczen ktory mozesz zabrac wszedzie tam gdzie bedziesz w stanie zabrac gitare, ja gram np. przy biurku przed praca w biurze :)
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Drugi kanał mi nie jest potrzebny, gram głównie na przesterze, a jak coś to wyłączam dopałkę i ściszam gitarę i mam clean tak jak to się robiło za starych dobrych czasów jednokanałowych JCM800 (wiele osób tak robi, m.in. Zakk Wylde, Bill Kelliher z Mastodona itd.). Co do tego, czy będzie to brzmiało dobrze cicho to tej pewności nie mam - z jakiś powodów przecież powstał HT-1 z 1 W oraz, co ważniejsze, większość nowych małowatowych głów (15 W, 20 W) jest teraz produkowanych z redukcją właśnie na 1 W, a nie żadne 5 czy 7, tak jakby zrozumiano, iż taka redukcja gówno daje.

W ogóle to trzeba rozgraniczyć dwa pojęcia - ćwiczenie w domu, a granie w domu to nie to samo. Ja nie potrzebuję sprzętu do ćwiczenia w domu, tylko do grania w domu - ja gram w domu. O ćwiczeniu można mówić w tedy, kiedy ktoś ma normalnego lampowego wzmaka na sali prób gdzie sobie regularnie łupie + gra koncerty, a domu jedynie ćwiczy między próbami i koncertami, więc nie potrzebuje jakiegoś mega zajebistego brzmienia, bo się nim może "nacieszyć" na próbach i koncertach.

Ja zaś na chwilę obecną nie gram w żadnym zespole na gitarze, jedynie na basie i ten właśnie zespół absorbuje mnie tak mocno, że nie zapowiada się na to, abym miał gdzieś indziej (lub zamiast) grać na elektryku. W związku z czym potrzebuje czegoś, co będzie mnie cieszyło w domu dobrym brzmieniem. W mojej sytuacji mógłby mi nawet teraz z nieba spaść Orange Rockerverb i co tego skoro nie miał bym na nim gdzie grać, bo na pewno nie w domu ;-).

Chce po prostu być maksymalnie usatysfakcjonowany z brzmienia, z drugiej strony rozwiązania typu fractal nie interesują mnie, gdyż chcę czegoś prostego i intuicyjnego w obsłudze, a nie pół roku się grzebać we wszystkich parametrach, aby mieć konkretne, realistyczne brzmienie. Dla mnie jedynie parametry jakimi chce się bawić to te na przednim panelu wzmaka ;-)
« Ostatnia zmiana: 02 Sie, 2013, 14:14:36 wysłana przez Chomick »

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
Drugi kanał mi nie jest potrzebny, gram głównie na przesterze, a jak coś to wyłączam dopałkę i ściszam gitarę i mam clean [...]
więc nie potrzebuje jakiegoś mega zajebistego brzmienia, bo się nim może "nacieszyć" na próbach i koncertach.
[...]
Ja zaś na chwilę obecną nie gram w żadnym zespole na gitarze, jedynie na basie i ten właśnie zespół absorbuje mnie tak mocno, że nie zapowiada się na to, abym miał gdzieś indziej (lub zamiast) grać na elektryku. W związku z czym potrzebuje czegoś, co będzie mnie cieszyło w domu dobrym brzmieniem. [...]

Chce po prostu być maksymalnie usatysfakcjonowany z brzmienia, z drugiej strony rozwiązania typu fractal nie interesują mnie, gdyż chcę czegoś prostego i intuicyjnego w obsłudze, a nie pół roku się grzebać we wszystkich parametrach, aby mieć konkretne, realistyczne brzmienie. Dla mnie jedynie parametry jakimi chce się bawić to te na przednim panelu wzmaka ;-)

Okej to sie poprawie i odniose sie do tego co napisales:

Brzmienie na domowe warunki ukrecisz bardzo dobre. Mozesz, nawet kiedy bedziesz mogl sobie glosno pograc w domu podlaczyc zestaw glosnikowy od kompa (najlepiej taki 2.1 z subwooferem) do wyjscia sluchawkowego. Poza tym w ampkicie krecisz tylko na parametrach pieca, czytaj: masz suwaki tylko od tego co masz na przednim panelu dostepne w realnym sprzecie, dodajesz sobie efekty i tyle ile pokretel ma efekt tyle masz parametrow zmiennych, wybierasz sobie paczke z listy, wybierasz mikrofon, pozycja on albo off axis i wsio. Generalnie korygowanie brzmienia to jakies 5-10 pacnięć/przesunięć palcem po ekranie, nie dłubie się tak bardzo jak we fractalu:)

do tego metronom, nagrywanie sciezek ktore potem mozesz sobie eksportowac zefektowane lub czyste jako DI, na potrzeby materialu demo te DI w zupelnosci wystarcza. Zawsze mozesz sciezki reampowac wielokrotnie. Mozesz grac do sciezek ktore sobie wrzucisz albo do utworow ktore masz na ajfonie. Jedyne czego jeszcze nie wyczailem to nagrywanie bezposrednio do kompa z tego na windowsie.
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 509
  • Venus as a goodboi
No właśnie plusem dwukanałowca jest to, że w przeciwieństwie do takiego TT masz osobny kanał przesterowany, tzn. możesz grać na przesterze na małych głośnościach, bez "rozkręcania".
Ja tam Ci niczego nie będę wmuszał, sam teraz kupiłem HT-5 do gry i nagrywek w domu i po prostu dzielę się tym, co sam wykminiłem.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Drugi kanał niczego tutaj nie zmienia. Wiadomo że do Hi Gainowych brzmień gain będzie musiał być rozkręcony co najmniej na godzinę 12 i pytania jak mocno trzeba będzie rozkręcić master volume, aby lampykońcówki mocy należycie zaczęły pracować, aby uzyskiwane brzmienie nie było właściwie w 90 % z preampu.  Prosty przykład - weź jakąkolwiek dwukanałową głowę 100 czy 50 W i ustaw ją na minimum głośności (w tym przypadku będzie to głośność często nieakceptowalna w domu, ale nie o to teraz chodzi) - zobaczysz, że brzmienie będzie w chuj gorsze, niż przy normalnych głośnościach, będzie wodniste, przejrzyste, bez żadnej głębi.

Po prostu jak jest dużo mocnych lamp to wzmacniacz jest zdolny, a nawet przeznaczony do osiągania relatywnie dużej mocy (głośności). Lampy w związku z tym mają bardzo duży zapas mocy do wykorzystania i muszą się one wszystkie porządnie rozgrzać, "wysilić", aby brzmieć, a otrzymuje się to poprzez "zażądanie" od wzmaka dużej mocy,  która się przekłada w tym momencie na głośność, która  jest wysoka. Z kolei jak damy mało, malutkich lamp to maksymalna moc wzmaka, jaką możemy uzyskać jest też relatywnie mała. W związku z czym rozkręcając takie maleństwo "rozpalamy" wszystkie lampy na maksa, a głośność jaką uzyskujemy jest mała, podczas gdy we wzmacniaczach o większej mocy rozkręcanie ich do poziomu "rozpalenia" lamp powoduje automatycznie zbyt dużą głośność.

Escape_artist - jak oceniasz jakosć brzmienia symulacji wzmaków z ampkit i jamup pro na tle POD HD  ?

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Jak chcesz grać głównie metal czy inne zło i nie interesują Cie przesadnie crunche a'la Hendrix to HT-5 jest świetny do domu. Tak na słuchawkach, jak i bez. Nie trzeba go "rozkręcać", żeby brzmiał, bo to nie jest konstrukcja stricte lampowa i dzięki temu świetnie sprawdza się na chacie.

Sam bym na nim grał po dziś dzień, gdyby nie fakt, że clean/crunch jest marny. W porównaniu Pod HD cleany/crunche ma o niebo lepsze, w ogóle nie ma co porównywać. Zaś symulacje highgainowe... no nie wiem. Zaczęły mi się podobać dopiero po miesiącu od sprzedaż HT-5. Albo tyle mi zajęło ukręcenie czegoś, albo po prostu ogłuchłem/zapomniałem jak to powinno brzmieć.

Żeby nie być gołosłownym moje wypociny sprzed stu lat, grane przy głośności zdecydowanie pokojowej.



« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2013, 08:44:15 wysłana przez szu »
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline escape_artist

  • Pr0
  • Wiadomości: 903
  • Drę morde oraz zabijam szałtę. Majkel Patrz Wyżej!
jamup pro nie mialem okazji ograc bo mam iphone'a 3g, sluchalem tylko tego co na yt wrzucili Ola ze Szwecj i Merrow. Dynamika moze byc inna w stosunku do poda, tzn bardziej taka jak w darmowych vst z impulsami, ale brzmieniowo to kwestia ukrecenia. Duzym plusem jest to ze mozna sporo kombinowac z łancuchem efektow. Mi brakuje jedynie octavera dajacego oktawe w gore, żeby robić kliny do a la tesseract :P

Teraz wyszla wersja hd ampkit linka ktory podlaczasz pod zlacze 30 pinowe a nie do wejscia na sluchawki telefonu i do tego masz w tym ampkit linku hd 2 wyjscia - liniowe i na sluchawki. Generalna roznica to taka ze konwersja dzwieku Analog->Digital->Analog ma miejsce na poziomie ampkit linka hd a nie w telefonie.

brzmienie ampkita posluchaj sobie tutaj:

http://soundcloud.com/groups/ampkit
« Ostatnia zmiana: 06 Sie, 2013, 09:21:03 wysłana przez escape_artist »
||Po prostu troche sie przyczepiliscie szczegolow zupelnie nie istotnych w tym momencie... || !!!!MAJKEL RÓB CEBULE!!!! ||Początkujący treser Lewiatanów ||

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Jak dla mnie to cienko coś brzmi ten ampkit....Może to kwestia słabego mixu tych kawałków, może po prostu na takie cienkie jakieś trafiłem przesłuchując próbki, no ale z drugiej strony pokazuje to mniej więcej to co, usłyszę w słuchawkach. Widać, że jest to dość dobra symulacji, brzmi to lepiej niż np. tone port, ale jak dla mnie dalej nie jest to warte uwagi....

Za to ten Blackstar HT-5 nie powiem spodobał mi się.... przesłuchałem też próbki pozostałych brzmień było całkiem wporzo. Clean całkiem ładny, crunch ujdzie. Lubie crunche, ale nie jest to podstawa mojego brzmienia tzn. potrafię rozkoszować się np. brzmieniem les paul juniora z P90 podłączonego do vox AC30, albo jakiś PAF'ów pod PLEXI, ale nie jest to coś, co muszę mieć - z reguły wystarczy jak sobie volume ściszę na gitarze, a brzmienie wzmaka nie jest jakimś ultra TIGHT MODERN HI GAIN, tylko okrągłe, umiarkowanie zwarte.

Będę musiał przemyśleć go. Oddzielna korekta  (bass, mid, treble) oraz generalnie większy głośnik niż 8 cali przemawiają bardziej za HT-5 niż HT-1. Z resztą słyszałem gdzieś ponoć, że właśnie HT-1 już nie są takie fajnie jak HT-5.


Posty połączone: 09 Sie, 2013, 08:44:08
Tak w ogóle to pytanie do szu, z racji że miał tego wzmaka: pytam bardziej z ciekawości, gdyż wiem, że ten wzmak nie do tego ma służyć - czy da się na tym zagrać próbę jakby co ? Pytam bo dla porównania na Tiny Terrorze w 15 W nie trzeba było nawet na maksa volume rozkręcać by zagrać koncert ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Sie, 2013, 08:44:08 wysłana przez Chomick »

Offline m.prorok

  • Gaduła
  • Wiadomości: 119
Może kup sobie kostkę Blackstara HT którąś, z wejścia emulacji kolumny można na luzie pomykać na słuchawkach a brzmi to w miarę przyzwoicie, poza tym fajny efekt BTW;)
Choćbyś strząsał dwa tygodnie, zawsze kropla spadnie w spodnie.

Offline szu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Ja miałem ht5 head i kolumne egnatera 112 oversize. Ten zestaw robil juz niezly lomot. Nie wiem jak wygląda sprawność komba, pewnie gorzej. Ale ogólnie "jakby co" da sie.
If you are able to drift properly, you simply look much cooler than your mates.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A tak z zupełnie innej beczki...co myślicie o Blackstarze ID:TVP15 ? Zwróciło moją uwagę innowacyjne podejście do tworzenia symulacji - to nie ma sobie symulacji wzmaków tylko symulacje lamp. O ile normalnie dany wzmak jest nagrywany i konstruktorzy tak dłubią w algorytmach, aż produkt finalny brzmi mniej więcej jak oryginał, o tyle tutaj, Ty sam niejako tworzysz swój wzmak wybierając lampy oraz voicing. Takie podejście jest rzekomo bardziej efektywne, bo skupiając się na symulacji samych lamp, a nie całego wzmaka otrzymujemy wierniejsze odwzorowanie pracy układu lampowego (jakby lampowy wzmak bez lamp). Słuchałem tego i muszę przyznać, że brzmi to dość przekonująco, jak na cenę. Miał to ktoś kiedyś w łapach ?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
6160 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lip, 2008, 14:20:40
wysłana przez Dexterek
25 Odpowiedzi
24223 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Maj, 2010, 12:45:40
wysłana przez mondomg
7 Odpowiedzi
4316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Lut, 2009, 14:26:19
wysłana przez ukasheq
14 Odpowiedzi
1670 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Mar, 2012, 20:47:06
wysłana przez benkai
3 Odpowiedzi
775 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Wrz, 2012, 16:54:18
wysłana przez OfensywnyRondel