Autor Wątek: Wolicie efekty połączone szeregowo czy równolegle i dlaczego?  (Przeczytany 7176 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Wolicie efekty połączone szeregowo czy równolegle i dlaczego?


Offline primer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 483
dobre, chętnie posłucham za i przeciw

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
A to można tak o sobie łączyć wyjścia z efektów? Nie trzeba do tego miksera czy czegoś?
return to monke

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
To tak się da ? O_O. Jaka jest różnica?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Szeregowo to to maszeruje, ale o takim równoległym to ja pierwszy raz widzę czy tam słyszę :)
Takie kable muszą wyglądać jak jakaś ośmiornica chyba.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
Ale chyba fizycznie nie można łączyć wyjść bo się popsuje wszystko :(
return to monke

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Dla mnie równolegle jest nielogiczne bo to miksuje sygnaly i wyjdzie z tego na bank kupa
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Zakładając że przez równolegle rozumiesz użycie switchera i sterowanie tego z poziomu MIDI to jest to dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie przy używaniu wielu kostek modulacyjnych.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
to zależy właśnie.
do basu fajnie domiksowac skompresowany przester do czystego sygnalu
tak samo reverb
ALE
efekty ktore lepiej brzmia rownolegle przeważnie mają pokrętło dry/mix
i always go full retard

Offline Jesus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
  • Djesus Chytrus
return to monke

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Ja tylko napomknę że tak można łączyć efekty w łańcuchu w Axe Fx , niejaki pan Pietrucha ma tak u siebie w rigu dileje i reverby w Axe , widać to w tej prezentacji

Spoiler

Z tego co zrozumiałem on TYLKO używa równolegle tych efektów (może ze względu na jakość soundu). Ja kombinowałem z obiema opcjami , każda nieco inaczej nasyca efekt , kwestia indywidualna.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Główną zaletą połączeń równoległych w axe jest lepsza kontrola nad poziomami (właśnie delayów i reverbów). Pokrętło MIX działa w ten sposób, że stopniowo pogłaśnia sygnał przetworzony i wycisza surowy, a co za tym idzie - delay w ustawieniu np 50% upieprza jeśli dobrze pamiętam 3dB z surowego (albo 6, nie pamiętam, bo właśnie puszczam równolegle). Delay i reverb równolegle do głównego toru ustawiamy na mix 100% a ilość efektu regulujemy jego poziomem. Ważne jest, żeby na bypass ustawić Mute (najlepiej MUTE IN, żeby powtórzenia wybrzmiały).

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Nie no, zrozumialym jest ze fajnie jest nie wbijać sie zreverbowanym sygnalem w delaya, albo zeby odbicia delaya zalewal reverb i wtedy takie opcje jakie daje axe sa super. Ale chyba to o co chodzi OP to jakis techniczny analfabetyzm i stek bzdur, nie wiem czy ktos na swiecie rozbija sygnal, puszcza je osobno przez efekty, a pozniej sumuje w jakims mikserze.


Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Analfabetyzm bo wut? Takie opcje są dość powszechnie dostępne w wielu multi (TC G-Major II, G-System, Axe FX) jak również dla stompboksiarzy po użyciu czegoś do splitowania i miksowania sygnału - np RJM Mini Effect Gizmo w parze z Mini Line Mixerem.

Offline lopatron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 105
  • still a nigga
    • BoneyM
Lubię na forum te tematy w których dowiaduję się czegoś nowego :D
Fekal Party

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 188
    • NailbombAudio
Analfabetyzm bo wut? Takie opcje są dość powszechnie dostępne w wielu multi (TC G-Major II, G-System, Axe FX) jak również dla stompboksiarzy po użyciu czegoś do splitowania i miksowania sygnału - np RJM Mini Effect Gizmo w parze z Mini Line Mixerem.

Przez to ze pozwoliłem sobie dosłownie potraktować pierwszy post i sytuacje w której masz wszystkie swoje efekty rownolegle, w tym tremolo, flanger, chorus, wszelakie drive'y itd. itp. które później wracają z powrotem i są mieszane w mikserze. Napewno Fripp lub jemu podobni eksperymentatorzy mogą korzystać z takich rozwiązań, ale umówmy się ze w 99% przypadków nie jest to poważna alternatywa dla umieszczenia efektów liniowo. Oczywiście rozumiem stosowanie pojedynczych bloków efektów równolegle, drive + clean, albo rev + delay, ale to bardziej rozwiązanie hybrydowe.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
34 Odpowiedzi
11721 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Kwi, 2012, 21:27:49
wysłana przez Jakub_Z.
10 Odpowiedzi
4742 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Gru, 2013, 11:45:37
wysłana przez xaperfly
14 Odpowiedzi
5848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2014, 16:37:34
wysłana przez przemak
7 Odpowiedzi
3958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Lip, 2015, 23:02:53
wysłana przez Leon
0 Odpowiedzi
1889 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sie, 2021, 15:02:19
wysłana przez OMSON