Autor Wątek: Czekam na hejty czyli pierwszy mix w życiu do oceny :)  (Przeczytany 10435 razy)

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Witam, jak w temacie, bawię się od jakiegoś czasu w reaperze, stwierdziłem, że warto umieć samemu zgrać pomysł na kawałek, czy też jakieś demko w taki sposób, aby asłuchalność nie zabijała walorów muzycznych ;D

Bawiłem się od kilku tygodni ścieżkami swoimi i z neta, eksperymentowałem, obczajałem tutoriale, na razie wniosek jest jeden - mam za słabego kompa. Mimo to, coś takiego wyrzeźbiłem i proszę o konstruktywną krytykę, najlepiej z jakimiś zaleceniami jak poprawić/dopieścić moje ułomne dzieło.

Ścieżki gitar z neta, perka z gp, bas z gp.

https://soundcloud.com/skrecz/kse-mix

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Całkiem spoko, ale wiosła za głosno, basik cieniutki. Używałeś ścieżek referencyjnych?

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Dzięki :) Może i racja, że nieco głośno są. Hmm, fachowa terminologia ftw, jeśli pytasz o to, czy się na czymś wzorowałem, to nie, robiłem po prostu pod ideał brzmienia z głowy ;)

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Na takim etapie, nie ma czegoś takiego jak ideał brzmienia z głowy. Uwierz mi ten twój ideał z czasem będzie brzmiał odwrotnie. I z czasem też zauważysz, że TO brzmienie robi zupełnie coś innego niż ci się wydaje.
Musisz się opierać na czyms, bo bardzo łatwo stracić dystans.

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Cenna rada, zastosuję się przy kolejnym mixie :)

Posty połączone: 14 Mar, 2013, 23:17:22
Wrzucam upgrade i zostawiam ten mix w spokoju, bo przekombinuję, widać poprawę? Następny robię kopiując brzmienie jakiejś ulubionej kapeli, wish me luck ;)

https://soundcloud.com/skrecz/kse-mix-2-0
« Ostatnia zmiana: 14 Mar, 2013, 23:17:22 wysłana przez davidsantana27 »

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Gity brzmią lepiej tylko, że za głośno. Do gitar zmieniałeś coś przy kompresorze?

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Dzięki :) Niet, kompresora do tego nie mieszajmy :D Wyciąłem to, co mi nie brzmiało po prostu, takie powiedzmy 'dudnienie' z 1 wersji mixu - zlokalizowałem, że ujawniało się w okolicy 100hz, wyciąłem to pasmo z gitar (najwężej jak mogłem, aby był zamierzony efekt) i tyle. Ja się nie znam totalnie, tylko słuchem się kieruję i eksperymentami, ale kompa mam za słabego na to :'(

bandit112

  • Gość
Dzięki :) Niet, kompresora do tego nie mieszajmy :D Wyciąłem to, co mi nie brzmiało po prostu, takie powiedzmy 'dudnienie' z 1 wersji mixu - zlokalizowałem, że ujawniało się w okolicy 100hz, wyciąłem to pasmo z gitar (najwężej jak mogłem, aby był zamierzony efekt) i tyle. Ja się nie znam totalnie, tylko słuchem się kieruję i eksperymentami, ale kompa mam za słabego na to :'(

Niestety znam to bardzo dobrze. Zabawa w renderowanie traków Ci zostaje jeśli już coś brzmi tak jak ma brzmieć, tylko że no... Nie jest to najwygodniejsze.

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Tak właśnie robię, zarzucam wtyczki, render, odsłuch, analiza i interpretacja utworu, korekcje we wtyczkach, render, back to previous step, 5 godzin później, SPOKO BRZMI :headbang: Smutno tak ;D A ma sens zrobienie mixu, wyrenderowanie powiedzmy FLAC, 'domixowanie' wokali nagranych na innym kompie I NA KONIEC mastering całośći jakiś lekki?

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie


jeśli metalcore nie brzmi i odbiega techniką od tego kawałka to nie warto go grać ;)
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline saurus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 123
Werbel bieda jak nieszczescie, zamien na cos ladniejszego + poglos, Gitary za blisko ale brzmienie ok. Bas bardzo slaby ino panie  za cichy..ogolnie jest problem z poziomami gity  - bas - gary.

Offline mattuck

  • Gaduła
  • Wiadomości: 140
  • troche troll
a co do rendorowania, to ja po roku robienia czegoś takiego jak ty odkryłem że w reaperze da się freezować tracki! :D:D
kupie pasywny pickup brige do 7

Offline davidsantana27

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Obecnie stanąłem na czymś takim robiąc demko do kapeli, bazując na wcześniejszych doświadczeniach i nieco zmieniając - https://soundcloud.com/skrecz/vengeance-complete Na więcej mi komp nie pozwoli, Reaper się wiesza, nakurwia bluskrinami, jak zainwestuję w proc i pamięć, to obiecuję poprawę :D

Offline Sulphur

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
    • Octagony
Zamroź, lub wyrenderuj traki na nowe ścieżki i problem wieszania masz z głowy.
Popracuj nad poziomami, oraz zbyt wielką pompe zrobiłeś. Wszystko aż się dławi. Prawda jest taka, że im mniej wtyczek na trackach i sumie, to wszystko brzmi naturalniej i jak się w miarę dobrze kręci to oczywiście lepiej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
5028 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2009, 13:50:22
wysłana przez deely
66 Odpowiedzi
28437 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 18:56:09
wysłana przez Dale Cooper
16 Odpowiedzi
5065 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Kwi, 2011, 21:35:18
wysłana przez matisq
9 Odpowiedzi
4779 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Gru, 2011, 23:38:43
wysłana przez ghostek
19 Odpowiedzi
3093 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2013, 00:17:10
wysłana przez piotras