Autor Wątek: wymiana pickupów  (Przeczytany 1577 razy)

Offline hawran

  • Gaduła
  • Wiadomości: 165
  • że co?
    • zespół 8ball
wymiana pickupów
« 08 Mar, 2013, 19:27:01 »
Siemanko,

czy znalazłby się ktoś we stolicy kto pomógłby mi z wymiana pupów?
mianowicie mam 2 LTD MH400, jedna z flojdem i dimarzio tonzone i air norton z 2 potkami vol dla kazdego pupa
druga ma staly most i EMG 60/81 oraz vol plus tone
chodzi mi o to zeby zrobic zamiane elektryki czyli przelozyc caly komplet z jednej do drugiej i odwrotnie.
Nie znam sie na tym kompletnie wiec potrzebuję pomocy.
ktoś? coś? za ile?

pozdro
Quicquid Latine dictum sit, altum videtur

Offline Smysław Żegota

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Odp: wymiana pickupów
« Odpowiedź #1 15 Mar, 2013, 13:01:55 »
Najtaniej będzie znaleźć kogoś po technikum elektronik/elektryk ew. po poliszkole :P Sprawa nie jest tak trudna jak się wydaje, nawet te kolorowe schematy które tłumaczą co gdzie podłączyć nie są takie straszne. Mnie wymieniał znajomy bębniarz, na obrazki z serwisu elektroda popatrzył, na te które dostałem do przystawek (dla mnie były to tylko szlaczki) wziął lutownice i po pół godziny voila, gotowe, gra i śmiga bez zastrzeżeń (zmieniałem potki, ich ustawienie i przystawki, dodatkowo push pulle na rozłączanie cewek). Także nie sądzę aby był niezbędny lutnik czy ktoś taki, wystarczą podstawowe umiejętności z tego zakresu i pomocne okażą się schematy jak w danym zestawie kabelki idą. W moim przypadku skończyło się na wspólnym piwku i graniu jako zapłatę :D

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: wymiana pickupów
« Odpowiedź #2 18 Mar, 2013, 10:42:49 »
Z lutnikiem jest o tyle wygodnie, że z pickupami dajesz mu nowe struny i odbierasz od razu wyregulowaną gitarę (setup wiosła w cenie wymiany pickupów to raczej standard), a nie weźmie za to dużo więcej niż "złota rączka", bo teraz za mniej niż stówę to mało komu się cokolwiek opłaca robić. ;)
No chyba, że masz w rodzinie albo wśród znajomych kogoś, kto trzymał w ręku lutownicę, to zrobi to za przysłowiowe piwko, a gitarę sobie sam ustawisz.
Suto wędlin kładź na chleb

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
3681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Kwi, 2007, 22:50:56
wysłana przez nikt
2 Odpowiedzi
2850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Paź, 2011, 20:38:23
wysłana przez Infinitas
2 Odpowiedzi
1614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Mar, 2013, 10:17:58
wysłana przez CziMiCzanga
2 Odpowiedzi
1485 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lip, 2016, 21:45:27
wysłana przez guitarfreak
13 Odpowiedzi
2554 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Maj, 2020, 14:21:42
wysłana przez Duży Czarny Kogut